Konfliktas dėl moters Radviliškyje: vienam sulaužytas žandikaulis, kitam – laisvės apribojimas

Girtavimas pridaro įvairių negerovių. Dažniausiai išgėrę mušasi. Balandžio 8 d., apie 22.00 valandą, Radviliškyje, Žemaitės g., kaip tuo metu sakė nukentėjusysis, jam nepažįstamas asmuo, būdamas girtas, jį sumušė. 26 metų nukentėjusysis buvo šiek tiek išgėręs (nustatytas girtumas – 0,68 promilės). Dėl suduotų smūgių jaunas žmogus pateko į ligoninę. Jam buvo padarytas apatinio žandikaulio dvigubas lūžis. Kadangi sveikata buvo sutrikdyta ilgesniam nei 10 dienų laikotarpiui, smūgius sudavusio Luko Valancevičiaus smurtiniai veiksmai buvo įvertinti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, už kurį atsakomybė numatyta Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalyje.

Pagalvojo, kad ketina nuvilioti sugyventinę

Kaip skelbia policijos pateikti duomenys, Žemaitės gatvėje esančiame bute tarp dviejų vyrų kilo konfliktas, kuris baigėsi tuo, kad Lukas Valancevičius vieną kartą kumščiu trenkė nukentėjusiajam į veido sritį. To užteko, kad lūžtų žandikaulis. Tiriant bylą, paaiškėjo ir tai, kad vyrukai buvo jau keletą metų pažįstami ir tą vakarą kartu „baliavojo“. Smūgių kaltininkas išgėrė apie 10-15 litrų alaus. Kompanijoje buvo ir moterų. Kaip sakoma, jeigu vyksta konfliktas, „ieškok moters“. Nukentėjusiuoju vėliau tapęs R. M. šį bei tą šnekučiavosi su Luko V. sugyventine. Tas vyrui nepatikę ir jis pagalvojęs, kad sugėrovas ketina jo moterį nuvilioti.

Nukentėjusysis iššoko per balkoną

Vyrai netrukus susitiko balkone, kur Lukas Valancevičius gerokai „užvažiavo“ konkurentui per veidą. Esą kraujo po tokių savo veiksmų nematė, bet po smūgio netikėtai R. M., t. y. nukentėjusysis, iššoko iš balkono antrame aukšte. Lukas Valancevičius pagalvojo, kad bėglys pavogė telefoną ir, išbėgęs per duris, bandė savo pažįstamą vytis.  Vis tik bėglio jis nepavijo ir jį vėliau rado pas kitą savo pažįstamą. Ten smurtavęs vyras pamatė, kad jį supykdžiusio sugėrovo žandikaulis ištinęs, kad jam sunku kalbėti, sunku gerti. Iš to jis suprato, kad tai yra jo smūgio į veidą pasekmės. Paaiškėjo, kad R. M. ir telefono neėmė. Jis vėliau rastas pas kitą asmenį. Vyrai pasikalbėjo ir vėl ėmė bendrauti gana draugiškai. Kadangi vėliau nukentėjusysis kreipėsi į medikus, buvo iškelta baudžiamoji byla.

Akivaizdūs ir ne visai sužalojimai

Nukentėjusįjį po įvykio apžiūrėjo policijos pareigūnai, kurie matė akivaizdžius sužalojimus: matyti apatinio žandikaulio patinimas, ties nosimi, po abiem akimis, be to, ant abiejų skruostų buvo matomi paraudimai, o ant lūpų buvo raudonos spalvos į sudžiūvusį kraują panašių dėmių. Specialisto išvada nustatyta, kad dėl trauminio poveikio padarytas apatinio žandikaulio dvigubas lūžis.

Skirtas laisvės apribojimas

Prokuroras siūlė bylą išnagrinėti, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Su siūloma bausme kaltinamasis sutiko. Teismas tenkino prokuroro prašymą. Parinkta laisvės apribojimo bausmė. Lukas Valancevičius pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį ir jam skirta 2 metų laisvės apribojimo bausmė, kuri sumažinta trečdaliu, todėl jis turės atlikti 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, kurios metu yra įpareigotas būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra. Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės, kaip praeis 14 dienų nuo jo įteikimo nuteistajam. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
18
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts