Socialiniai tinklai

Aktualijos

Verta rinktis

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio kraštas“ kalbino VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikos) slaugos administratorę Žydrūnę Motiejūnienę ir paprašė trumpai papasakoti apie save ir kodėl verta rinktis Radviliškio polikliniką.

Radviliškio PSPC dirbu 28 metus. 21-erius metus – bendrosios praktikos slaugytoja, 7- slaugos administratore. Dirbant bendrosios praktikos slaugytoja, teko dirbti procedūriniame, chirurginiame, elektrokardiogramų, šeimos, vidaus ligų gydytojų kabinetuose, registratūroje. Įgijau nemažai patirties, žinau kiekvieno poliklinikos kabineto darbo specifiką, ypatumus. Tai man labai padėjo, teikė pasitikėjimo pradėjus dirbti slaugos administratore, planuojant ir valdant slaugos procesą Radviliškio PSPC. 1990 metais baigiau Šiaulių aukštesniąją medicinos mokyklą, pradėjus dirbti slaugos administratore norėjosi dar daugiau tobulėti, siekti naujų žinių. Todėl darbdavių ir artimųjų palaikoma 2016 metais baigiau Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto slaugos bakalauro studijas, po to tame pačiame Universitete įgijau sveikatos priežiūros vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį.

Radviliškio PSPC verta rinktis:

1.PSPC dirba chirurgai ir ginekologai, pas kuriuos registruojantis nereikia siuntimo. Taip ypač patogu traumų atvejais ar kai reikalinga chirurgo konsultacija. Nereikia gaišti laiko, registruotis ir vykti pas šeimos gydytoją, kad gautumėte siuntimą.

2. Šeimos gydytojai lanko pacientus namuose mieste ir kaimuose. Ūmios ligos atveju ar dėl kitų priežasčių negalintiems pas šeimos gydytoją atvykti pacientams tereikia telefonu ar atvykus į registratūrą paciento artimiesiems užsiregistruoti iškvietimą iki 12 val. kiekvieną darbo dieną. Šeimos gydytojas, atvykęs ir įvertinęs paciento būklę, gali paskirti bendrosios praktikos slaugytojai atlikti slaugos paslaugos namuose: atlikti elektrokardiogramą, paimti kraujo mėginį ištyrimui, atlikti injekcijas į raumenis, veną, poodį, sulašinti infuziją ir atlikti kitus gydytojo paskirtus paskyrimus.

3. Sergantiems pacientams tyrimai, kuriuos pagal šeimos gydytojo normą gali atlikti šeimos gydytojas, nemokamai atliekami ne vieną kartą per metus, o tiek kartų, kiek paskiria gydytojas.

4. Pacientų patogumui, siekiant teikti kokybiškas, saugias slaugos paslaugas, poliklinikos darbuotojai bendradarbiauja tarpusavyje, dirbą komandinį darbą. Poliklinikoje yra chirurginis, procedūrinis, profilaktinių apžiūrų, ginekologinis, statistikos, elektrokardiogramų, skiepų, šeimos, vidaus ligų gydytojų, pediatrų kabinetai, laboratorija, registratūra. Paslaugas teikia gydytojai psichiatrai, vaikų gydytojai psichiatrai, medicinos psichologai, socialiniai darbuotojai. Komandoje dirba patyrę, nuolat kvalifikaciją keliantys medikai. PSPC priklauso psichikos sveikatos centras, odontologinis skyrius.

5. Pacientų patogumui, siekiant sumažinti eiles prie procedūrinio kabineto, kuriame imamas kraujas, atliekamos injekcijos į raumenis, veną, poodį, lašinamos lašinės infuzijos, atliekami skiepijimai, nuo lapkričio mėn. planuojame teikti mobilios slaugytojos paslaugos pacientų namuose mieste. Sunkiai sergantiems ar vaikštantiems, pagyvenusiems pacientams, taip pat pacientams, turintiems nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros su dideliais poreikiais poreikius, gydytojui paskyrus, bendrosios praktikos
slaugytoja atvyks į namus ir teiks gydytojo paskirtas slaugos paslaugas: paims kraują iš venos tyrimams, atliks injekcijas, lašins lašines infuzijas, perriš žaizdas, pulsoksimetru nustatys funkcinio deguonies prisotinimą žmogaus arteriniame kraujyje, pulso dažnumą ir kitas procedūras. Po remonto planuojame procedūrinį kabinetą įrengti didesnėje patalpoje su daugiau darbo vietų.

6. Rajono kaimų ir miestelių gyventojai, prisirašę prie mūsų gydymo įstaigos nepamiršti, jais rūpinamasi, jiems teikiamos visos slaugos paslaugos. kaip ir miesto gyventojams. Šiaulėnų, Šaukoto, Tyrulių ambulatorijose dirba gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos. Medicinos punktuose dirba bendrosios praktikos slaugytojos. Tai labai patogu, nes sunkiai vaikštantiems, pagyvenusiems pacientams nereikia vykti į polikliniką, kad paimtų kraują. Paimtą kraują bendrosios praktikos slaugytoja pristato išvežimui į laboratoriją kraujo mėginių transportavimui skirtuose krepšiuose. Medicinos punktų slaugytojos atlieka injekcijas, lašina lašines infuzijas, skiepija nuo gripo ir kitų užkrečiamų ligų, vykdo kitus šeimos gydytojų paskyrimus. Taip pat atlieka savarankiškas slaugos paslaugas: matuoja arterinį kraujo spaudimą, pulsoksimetru nustato funkcinį deguonies prisotinimą arteriniame kraujyje, skaičiuoja pulsą, matuoja kūno temperatūrą, skaičiuoja kvėpavimo dažnį, administruoja paciento vaistų vartojimą (informuoja šeimos gydytoją apie paciento būklės pasikeitimus, vaistų efektyvumą ir šalutinį poveikį), konsultuoja higienos, slaugos klausimais, paciento artimuosius moko naudoti slaugos priemonėmis, konsultuoja pragulų profilaktikos klausimais, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos, psichikos sveikatos slaugos klausimais. Esant reikalui, suteikia pirmąją medicinos pagalbą, užsiregistruoja gydytojo iškvietimą pas pacientą į namus ar iškviečia greitąją medicinos pagalbą. Svarbu tai, kad medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytoja palaiko ryšį su šeimos gydytoju, pas kurį prisirašęs pacientas. Pacientui nereikia atvykti pas šeimos gydytoją, o šeimos gydytojas informuotas apie paciento būklę. Į medicinos punktus atvyksta vaikų ligų gydytojai. Medicinos punktuose mažiesiems pacientams atliekami profilaktiniai patikrinimai, skiepijimai pagal skiepų kalendorių.

7. Kadangi prie PSPC yra prisirašę apie 800 pacientų, sergančių cukrinių diabetu, manome, jog poliklinikoje tikslinga įkurti diabetinės pėdos kabinetą. Suradome patalpą, ruošiamės pirkti reikiamą įrangą diabetinės pėdos slaugos paslaugai atlikti, gauti higienos pasą bei licenciją teikti diabetinės pėdos slaugos paslaugomis. Šiame kabinete dirbs slaugytoja diabetologė, kuri sergantiems cukriniu diabetu pacientams teiks nemokamas pirmines ir tęstines informavimo ir konsultavimo cukrinio diabeto klausimais paslaugas. Siekiant išvengti cukrinio diabeto komplikacijų, atpažinti ir padėti pacientui bei jo šeimos nariams spręsti kilusias sveikatos ir psichosocialines problemas. Slaugytoja diabetologė atliks ir gydomąjį pedikiūrą, diabetinės pėdos priežiūros paslaugas. Tikimės, kad šios paslaugos žymiai pagerins pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gyvenimo kokybę.

8. PSPC dirba gydytojai odontologai, gydytojų odontologų padėjėjai, burnos higienistai. Burnos higienos paslaugas prisirašę prie PSPC pacientai 2 kartus per metus gali gauti nemokamai. Pacientai dėl žymos dantų protezavimui priimami be eilės. Pagal vaikų kūrinių dantų ėduonies (karieso) programą silantais dengiami 6-14metų dantys.

9.Dirba gyd. Z. Rimkevičiūtė ir A. Povilianskienė. Prisirašyti pas jas galima 2 kabinete.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019