Verslo rėmimo komisija arba snūduriuoja, arba fantazuoja

Radviliškio rajono savivaldybėje  veikia Smulkaus ir vidutinio  verslo rėmimo komisija (SVV), kuriai vadovauja savivaldybės mero pavaduotojas „valstietis“ Mindaugas Pauliukas. Savivaldybė tinklaraštyje kartais pasirodo  žinučių apie šios komisijos veiklą, tačiau dažniausiai – tyla.

Pasiteiravome  Komisijos pirmininko M. Pauliuko, ką jo vadovaujama komisija nuveikė per savo kadenciją – nuo 2019 metų gegužės 1 d. iki šiol

Komisijos tikslas – nustatyti verslo rėmimo sąlygas ir tvarką

Pasak SVV rėmimo komisijos tikslas – nustatyti rajono SVV rėmimo sąlygas ir tvarką, jo finansavimo priemones, formas ir dydžius, svarstyti pareiškėjų prašymus, skirti (ar neskirti) finansinę paramą.

Praėjusiais metais verslui paremti SVV rėmimo komisija skyrė apie 40 tūkst. eurų.

SVV rėmimo komisijos ataskaitoje teigiama, kad  paramos pradėti verslui prašė 48 įmonės, iš kurių 26 gautas lėšas panaudojo pagrindinių verslui reikalingų priemonių įsigijimui.

14 įmonių, įsteigus 36 naujas darbo vietas, buvo skirtas finansavimas po 200 eurų už vieną sukurtą darbo vietą.

15 naujų įmonių suteikta parama dalinėms  įregistravimo išlaidoms padengti – skirta  3,4 tūkst. eurų.

Iš Komisijos fondo skirti 7  tūkst. eurų įmonėms, kurias įkūrė 29 metų neturintys steigėjai.

Atrodytų, rajone steigiamos naujos įmonės, verslininkai dirba, sukasi, tačiau kažkodėl vis daugiau atsiranda pastatų, ant kurių kabo skelbimai „Išnuomojama“ ir jie ilgai stovi tušti, nieko nedominantys

Ar šiemet verslininkai gaus paramą?

Šiemet Smulkiam ir vidutiniam verslui remti taip pat skirta 40 tūkst. eurų.

Užsitęsus  karantinui dėl koronaviruso, daugelis rajono verslininkų pradėjo galvoti, kad teks uždaryti savo verslus. Vyriausybė pasiūlė pagalbos verslui paketą, tačiau iš Radviliškio rajono savivaldybės ilgokai buvo tyla. Tik pradėjus verslininkams judėti bei klausti rajono valdančiųjų, kokios pagalbos verslui galima tikėtis iš rajono vadovų, administracija Tarybai teikė tvirtinti  pagalbos verslui siūlymus. Tiesa, pasak SVV rėmimo komisijos, tai buvo jos bendras darbas su savivaldybės administracija, cituojame: „SVV rėmimo komisijos vienas iš paskutiniųjų pasiūlymų kartu su Savivaldybės administracijos specialistais – Radviliškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintas 2020 m. balandžio 16 d. sprendimas Nr. T-230 „Dėl nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų suteikimo“. 2020 m. balandžio 23 d. Tarybos posėdžiui pateiktas  sprendimo „Dėl nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“  projektas.

Tiesa, buvo parašytas dar vienas sakinys, jau kaltinantis verslininkus dėl  vangiai teikiamos informacijos apie juos kankinančius sunkumus karantino metu: „Šiuo metu kaupiama verslininkų vangiai teikiama informacija apie sunkumus ir patirtus nuostolius  karantino laikotarpiu, svarstomi finansinės pagalbos verslui optimalūs variantai, rengiamas sprendimo projektas tarybai svarstyti“.

Įdomu, kodėl verslininkai vangiai teikia savivaldybei informaciją – gal dėl to, kad jokios pagalbos ir nesitiki

Ekonominis rajono potencialas – gynybos pramonė?

Beje, paminėtina dar viena įdomi detalė – pasirodo, SVV rėmimo komisijai buvo pasiūlyta suformuoti SVV strategines plėtros kryptis, akcentuojantis į ekonominį rajono potencialą: gynybos pramonės sritį, žemės ūkio sritį, logistikos sritį, IT sritį.

Kad Radviliškio rajone nemažai ūkininkų, žinoma nuo seno, tačiau kitos sritys – jau iš fantastikos srities.

Turbūt  retas rajono gyventojas pagalvotų, kad rajono strateginė plėtros sritis – gynybos pramonė. Gal tada nebereikėtų iš švedų ir kitų užsieniečių pirkti padėvėtos technikos  naujomis kainomis.

Tiesa, atsižvelgiant į strategines kryptis, praėjusių metų  Radviliškyje buvo suorganizuota specializuota praktinė konferencija „Air Defence Conference: Solutions. Innovations. Future“, kurioje, pasirodo, verslo įmonės turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis verslo tendencijomis, užmegzti reikalingus kontaktus ir pasiūlyti savo paslaugas. Tik nėra jokios informacijos, kiek verslininkų užmezgė kontaktus su  gynybos pramonės gamintojais. Kol kas nei apie šovinių, nei apie ginklų gamybos fabrikėlius rajone nėra jokių žinių…

IT sritis turbūt ir mažai tikėtina – neateina į rajoną investuotojai, norintys surinkinėti kompiuterius ar kitą panašią techniką.

Belieka tik  logistika – rajonas šalia geležinkelio, yra Laisvos ekonominės zonos sklypų, tačiau ir vėl nelabai kas skuba investuoti į naujų įmonių statybą – investuotojų kaip nėra, taip nėra

Tolimos kelionės – biudžeto lėšų taškymas

Na, negalima sakyti, kad  SVV rėmimo komisijos pirmininkas vicemeras M. Pauliukas  nieko neveikia. Jis dažnai keliauja, ir gana toli – net į Kiniją. Šių kelionių tikslas – ieškoti investuotojų. Tačiau, kaip matome, pasėdėjimas kokioje nors kinietiškoje konferencijoje  ir nuotraukų parodymas, kad  pasaulyje yra toks Radviliškio miestas, investuotojų nepritraukia. Kol kas į rajoną neplūsta kiniečių investuotojai, nors, sutikime, Radviliškio rajone  darbo jėga nėra brangi – dauguma gyventojų dirba už minimalų atlyginimą.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts