Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vargai dėl siuntimo pas kardiologą arba kur pradingo žmogiškumas?

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  beveik kas savaitę kreipiasi rajono gyventojai dėl  įvairių nesusipratimų  Radviliškio ligoninėje bei poliklinikoje.

„Mano mamai jau yra 90 metų, tad nenuostabu, jog turi bėdų dėl širdies. Paskambinusi  iš Radviliškio poliklinikos sesutė pranešė, jog mamai reikia užsidėti holterį – prietaisą, tiriantį širdies ritmą. Medikė perspėjo, jog šiai procedūrai reikia turėti gydytojo siuntimą, nes ankstesnis nebegalioja.

Kadangi mano gydytoja serga ir nedirba, teko registruotis pas kitą mediką“,- pasakojo moteris. Ji sakė paskambinusi gydytojui, papasakojo apie  būsimą procedūrą ir labai nustebo išgirdusi, jog šis nežino, kas per prietaisas yra holteris, taip pat nežino, kaip išrašyti siuntimą tokiai procedūrai. 

„Papasakojau medikui, jog holteris yra aparatas, tiriantis širdies ritmo darbą ir ligoniui jį reikia nešioti visą parą. Gydytojas mane suprato, tačiau nerado kortelės ir pasakė, jog negali išrašyti siuntimo. Kortelę atradus ant gydytojo stalo, šis vėl sakė, jog nėra ligonės tyrimų ir jis negalintis išrašyti siuntimo pas kardiologą. Pasakiau, jog visi tyrimai yra padaryti ir medikas pagaliau sutiko parašyti mamai tą nelemtą siuntimą pas kardiologą. Nuėjus pas kardiologą, sesutė uždėjo mamai  holterio aparatą, po procedūros išėjome iš kabineto. Mane jau koridoriuje pasivijusi sesutė pasakė, jog vis dėlto nėra šeimos gydytojo siuntimo. Teko vėl eiti aiškintis į polikliniką, garbaus amžiaus mamą palikus laukti koridoriuje. Registratorei paaiškinau visą situaciją, ji leido nueiti pas gydytoją pasikalbėti. Nesulaukusios, kol gydytojas  mus priims, su mama išėjome į namus. Kaip  gydytojas ar slaugytoja nesupranta, jog  tokio garbaus amžiaus žmogų kaip mano mama labai sunku atsivesti į polikliniką – ji greitai pavargsta, bijo užsikrėsti  koronavirusu. Juk mums reikėjo tiek nedaug – tik siuntimo pas kardiologą, kurio parašymas būtų užtrukęs tik porą minučių“,- redakcijai apmaudą liejo radviliškietė.

Be abejo, tokios situacijos, kai garbaus amžiaus žmogus yra siuntinėjamas nuo vieno prie kito mediko dėl  vieno dokumento  neturėtų būti. Tačiau reikėtų suprasti ir medikus – kaip žinia, Radviliškio poliklinikos medikų gretas gerokai praretino koronavirusas, o sveikiesiems labai  išaugo darbo krūvis, prie kabinetų durų nusidriekia netrumpos pacientų eilės, kurie taip pat tikisi medikų dėmesio.

Suprantame ir medikus, bet reikia suprasti ir gyventojus – juk kartais taip norisi žmogiškumo…

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi