Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vandens kainos dotacija … kiaulėms

Avatar

Paskelbta

data

Skamba neįtikinamai, tačiau yra tiesa. Metų metais valdžioje esantys konservatoriaikartu su koalicijos partneriaissugalvojo tikrą kiaulystę. Geriamas vanduo dotuojamas kiaulėms, kai tuo metu politikai  nori padidinti vandens kainą beveik dešimtadaliu Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ vartotojams.

Praeitos savaitės komitetuose vienas svarstomų sprendimo projektų buvo vandens kainos padidinimas. Ciniškais veidais komitetuose, išskyrus Investicijų ir kaimo reikalų, valdantieji vienas po kito be didesnių diskusijų nutarė palupikauti iš gyventojų, nes taip, esą, daro ir kitos savivaldybės. Kaip rimtą argumentą valdantieji metė buvusios kainų komisijos priimtą sprendimą – negalima netvirtinti, kitaip kainos padidinimas bus nustatytas vienašališkai. Jei ne opozicija, tai vartotojai net nežinotų, kas lėmė didesnę kainą.

Gilinantis į kainos šuolio priežastis, paaiškėjo, kad kaina didėja dėl darbo užmokesčio ir amortizacinių nuskaitymų. Pasirodo, kad įmonės personalas pageidauja didesnių atlyginimų. Sąžiningas noras sąžiningai dirbantiems Savivaldybės įmonės darbuotojams. Juk kitoje Savivaldybės įmonėje „Radviliškio šiluma“ atlyginimai gerokai aukštesni. Tačiau didžiausią kainos padidėjimo dalį sudaro amortizacija. Ankstesniuose Tarybos posėdžiuose politikai nesusimąstė ir nemokamai perdavė vandens tiekimo įmonei paviršinio vandens (lietaus) tinklus. Šimtais tūkstančių eurų įvertinti inžineriniai statiniai dabar bus išlaikomi iš vartotojų kišenės, o amortizacija ir nusidėvėjimas įkalkuliuojamas į kainą.

Tačiau Radviliškis tarsi iškreiptų veidrodžių karalystė – vartotojai mokės didesnę kainą, kad „Gražionių bekono“ ir ūkininkės Stasės Krivickienės kiaulės dvigubai pigiau vandenį gertų. Būtent dėl šių įmonių sunaudojamo vandens politikai duoda dotacijas iš biudžeto Savivaldybės įmonei. Taigi, rajono gyventojai moka už tai, kad „savų“ kiaulės jaustųsi patogiau. Galima pastebėti, kad šiaip jau rajono meras dotacijomis nesimėto. Maža to, jis nelinkęs net nuolaidų daryti. Savivaldybė ir jos administracija atmeta bet kokius žemdirbių prašymus dėl žemės mokesčio sumažinimo. Valdžios vyrų retorika tada paprasta – negali išlaikyti, tai parduok. Tačiau kodėl to nesako valdančiosios koalicijos partneriui arba su valdžia glaudžiai susijusiems verslininkams, tėra retorinis klausimas.

Beje, Investicijų ir kaimo reikalų komiteto narys Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“,  pirmininko  pavedimu šį ketvirtadienį, 9 val., organizuoja išvažiuojamąjį komiteto posėdį į UAB „Radviliškio vanduo“ įmonę. Posėdyje aiškinsis UAB „Radviliškio vanduo“ prašymą didinti vandens ir nuotekų kainų pagrįstumą, investicijas mieste ir rajone bei kitus klausimus.

Gražionių bekono“ vadovo komentaras

Edmundas Adomavičius, Žemės ūkio bendrovės vadovas, situaciją komentuoja taip: „Bendrovė kreipėsi su prašymu leisti išsigręžti savo vandens gręžinį. Mums buvo pasakyta, kad  Savivaldybė gali dotuoti pusė vandens kainos. Nuo 2014 metų esame priversti būti prašytojais. Sutartį pasirašėme 6 metams ir dabar kasmet rašome prašymus. Bendrovei neleido pasistatyti nuosavo vandens gręžinio, kuris tikriausiai per metus būtų atsipirkęs. Dabar per mėnesį sunaudojame apie 3 su pusę tūkstančio kubų vandens ir mokame virš 50 euro centų už kiekvieną kubinį metrą. Jei turėtumėme savo gręžinį, bendrovė sumokėtų minimalų išteklių mokestį ir turėtų vandenį po kokius 22 centus.“

Ūkininkės S. Krivickienės pakalbinti nepavyko, o „Radviliškio vanduo“ atstovai buvo pakankamai lakoniški teigdami, kad įmonė vykdo Tarybos sprendimus.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019