Valdininkų naujas pirkinys – sūpynės parke už 160 tūkst. eurų

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ yra paviešinęs daug savivaldybės itin brangių pirkinių. Šį kartą užsimota pinigus taškyti vaikų sąskaita. Savivaldybės meras V. Simelis ir administracijos direktorė J. Margaitienė, paprašę šių metų biudžete žaidimų aikštelei skirti 120 tūkst. eurų, apetitu pinigams nesiskundžia ir dabar jau planuoja, kad statybos gali kainuoti net virš 160 tūkst. eurų. Už šią įspūdingą sumą būtų įrengta paprasta vaikų žaidimų aikštelė miesto parke, šalia stadiono. Savivaldybės Tarybos narį Gediminą Lipnevičių tokia suma nustebino. Mat paaiškėjo, kad vien aikštelės pagrindas kainuos virš 30 tūkst. eurų.

Skelbtas konkursas dėl pirkimo už beveik 130 tūkst. eurų

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija Radviliškio rajono savivaldybės administracijos paklausė, ar jau įvyko viešasis pirkimas dėl šios žaidimų aikštelės statybos darbų, kiek šie darbai kainuos šiais ir kitais metais. Gautas atsakymas, kad konkursas dar tevyksta. Nuorodoje į viešąjį pirkimą skelbiama, kad numatoma darbų vertė – 129 470 Eur su PVM. Skelbiama, kad prekių (vaikų žaidimo aikštelės įrenginių) su įrengimu apimtis: įrenginiai – apie 15 vienetų; suoliukai – apie 7 vienetus, liejama danga – apie 800 kvadratinių metrų; aikštelės amžiaus zonų skiriamieji elementai – apie 11 vienetų. Pasiūlymų ir prašymų pateikimo terminas jau baigėsi 2022 m. balandžio 21 d. Savivaldybės atstovė viešiesiems ryšiams informavo, cituojame:  „Konkursas neįvykęs, vyksta pasiūlymo nagrinėjimo procedūros, apie laimėtoją, pasibaigus konkursui, bus paskelbta Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.“ Taip ir liko neaišku – jeigu konkursas neįvyko, kokias procedūras jie dar planuoja svarstyti.

Darbus pirko be viešojo konkurso

Savivaldybės administracijos atsakymas, kad balandžio viduryje konkursas dėl statybos darbų dar tebevyko, taip pat nustebino. Mat miesto parke statybos darbai jau buvo pradėti, būsimos žaidimų aikštelės vietoje sukinėjosi statybininkai. Kodėl sumelavo, redakcija dar kartą paklausė savivaldybės administracijos. Šį kartą pateiktas atsakymas, kad darbus be viešojo pirkimo konkurso atlieka UAB „Helanas“ ir šie darbai kainuos 30 746,10 Eur. Sutartis su rangovu sudaryta 2022 m. kovo 15 d. Paklausus, kodėl nebuvo rengiamas viešasis konkursas, savivaldybės administracija atsakė, kad darbai nupirkti supaprastinto atviro konkurso būdu.

Kylančios kainos priežastis laikoma paslaptyje

Kodėl klaidinama Taryba ir dėl kokių priežasčių kyla žaidimų aikštelės įrengimo kaina, posėdyje paklausė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Į šiuos klausimus nieko konkretaus nesugebėjo atsakyti nei meras V. Simelis, nei savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas J. Pranys. Tik savivaldybės meras padejavo, kad žaidimų aikštelės reikia ne bet kokios, kuri atlaikys vos porą ar trejetą metų, tačiau tvirtos ir amžinos, kurioje nebūtų standartiniai mediniai namukai ar čiuožynės, tačiau ar vaikų žaidimų aikštelė gali kainuoti 160 tūkst. eurų?

Neoficialiais duomenimis, žaidimų aikštelės įrenginiai be liejamo pagrindo, kurie statomi daugiabučių kiemuose, kainuoja nuo 1,5 tūkst. eurų. Savivaldybės siūloma kaina šią sumą lenkia šimtus kartų. Kaip sakė Tarybos narys G. Lipnevičius, tėveliai labai laukia naujų žaidimų aikštelių, tačiau šį kartą klausimas kilo ne dėl tokių įrengimų reikalingumo, o dėl darbų bei įrengimų kainos. Darosi tikrai smalsu, kas bus daroma naujoje aikštelėje. Nejaugi vaikiškos sūpynės ar čiuožynės bus pagamintos iš aukso ar deimantų?

Bus daugiau

Ina Kazakevičiūtė

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts