Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai apie galimą žalą gamtai praneša vis dažniau

Avatar

Paskelbta

data

„Praėjusią savaitę, balandžio 27–gegužės 3 d., Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius apie galimai gamtai daromą žalą gavo 621 pranešimą. Taigi dėmesys aplinkai tik auga – pavyzdžiui, pirmąją karantino savaitę, kovo 16–22 d., į mus kreiptasi 326 kartus“, – sako PPS vedėjas Gediminas Markauskas.

Jo nuomone, pranešimų daugėja, nes auga gyventojų sąmoningumas aplinkos apsaugos srityje: „Karantino metu žmonės dažniau išeina į gamtą ir pastebėję pažeidimus skambina AAD. Be to, kreiptis į aplinkosaugininkus paskatino ir paprasta pranešimų priėmimo tvarka.“

Kadangi šiuo laikotarpiu žmonės tvarkosi aplinką, padaugėjo pranešimų apie atliekų deginimą:  praėjusią savaitę dėl netinkamo atliekų deginimo kreiptasi 38 kartus.

„Daug informacijos gauname ir apie netinkamai tvarkomas atliekas (47 pranešimai), nuotekas ir galimą vandens taršą (47 ir 15 pranešimų), – priduria G. Markauskas. – Apie tai sužinojus, svarbu nustatyti kaltininką ir nutraukti galimą taršą. Jei nustatyti pažeidėją (tarkim, miške šiukšlėmis atsikračiusio žmogaus) nėra galimybių, atliekas ar aplinką sutvarkyti tenka teritorijos valdytojui (savivaldybei, miškininkams, saugomų teritorijų tarnyboms ir kt.).“

Pranešimų apie galimą brakonieriavimą PPS taip pat gauna daug: praėjusią savaitę dėl galimai neteisėtos žvejybos gauta 70 pranešimų, dėl medžioklės – 12.

„Gavę pranešimą, inspektoriai nedelsdami vyksta į pažeidimo vietą. Sulaikius brakonierius konfiskuojami draudžiami žvejybos ar medžioklės įrankiai. Beje, dažniausiai pranešimai apie brakonieriavimą, ypač žvejybos srityje, pasitvirtina“, – sako pareigūnas.

Labai gaila, bet vis daugėja pranešimų apie į autoįvykius patekusius gyvūnus: pirmąją karantino savaitę apie tai pranešta 87 kartus, o dabar – jau 210.

Balandžio 27–gegužės 3 d., tikrindami pranešimus ir vykdydami reidus, pareigūnai išžvalgė 116 teritorijų, į įvykio vietą ir darbo, ir ne darbo metu vyko per pusantro šimto karto, surengė 36 reidus.  Be minėtų pažeidimų, į PPS buvo kreiptasi ir dėl oro taršos (10), pakrantės apsaugos juostų pažeidimų (22), vandens transporto pažeidimų (3), neteisėtų kirtimų (17), kitų įvykių su laukiniai gyvūnais (72).

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

AAD informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi