Skundas patuštino sportininkų kišenes

Po šią vasarą vykusio pasitarimo Radviliškio rajono savivaldybėje visą būrį jame dalyvavusių sportininkų policijos pareigūnai apdalijo baudomis, o rajono vadovai dar tebelaukia verdikto. Kam už patuštintas kišenes turėtų „dėkoti“ rajono treneriai bei sportininkai, kurių dažnas jaunimą treniruoja visuomeniniais pagrindais, už tai negaudamas nė cento? Paaiškėjo, jog juos visus dėl kaukių nedėvėjimo pareigūnams pridavė nevykėlis politikas, žurnalistas bei leidėjas, už Radviliškio ligoninės direktoriaus sumušimą nuteistas radviliškietis Marius Aleksiūnas.

Pjaunasi kaip šuo su kate

Į Seimą su Centro partija–tautininkais nesėkmingai kandidatavęs M. Aleksiūnas ir rajono valdžioje esantys konservatoriai jau ne pirmi metais pjaunasi kaip šuo su kate. Šiandien jau sunku suskaičiuoti, kiek kartų policijos pareigūnai buvo kviečiami į savivaldybę, kad iš posėdžių ar pasitarimų išvesdintų įkyrųjį radviliškietį, o šis į tai atsakydavo begalę savo skundų įvairioms instancijoms. Kartą jis netgi yra gyręsis, jog įvairioms tarnyboms prirašė daugiau kaip 200 skundų. Tikėtina, jog nuo to laiko šis skaičius jau yra gerokai ūgtelėjęs.    

Yra manančių, kad galimai norėdamas atkeršyti rajono vadovams už tai, kad jam kviečia policiją, M. Aleksiūnas ir apskundė apie sporto rėmimo galimybes diskutavusius sportininkus, Tarybos narius, savivaldybės vadovus, kurie posėdžių salėje kalbėjosi nedėvėdami veido apsaugos priemonių.

Prisipažino paskundęs policijai

Minėtas sportininkų ir valdžios pasitarimas vyko birželio 28 dieną. Redakcijos žiniomis, diskusijoje apie sportininkų ir sporto klubų rėmimą dalyvavo Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys, Tarybos nariai: Justinas Kvėglys ir Andrius Grabauskas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, karatė klubo „Kentauras“ vadovas ir treneris Arūnas Masalskis, Radviliškio technikos sporto klubo vadovas Viktoras Gusevas, treneriai Vitalijus Survila, Dalius Lapašinskas, sportininkas Edvardas Nakčiūnas bei keletas kitų.

Vienintelis tuo metu salėje su veido kauke buvęs asmuo – diskusiją stebėjęs M. Aleksiūnas. „Radviliškio krašto“ redakcijai jis pripažino, kad pasitarime dalyvavusius žmones apskundė policijai. „Esu ne vieną ar du kartus pranešęs apie galimus pažeidimus, įskaitant ir birželio 29 dieną (pasitarimas vyko birželio 28 dieną, – redakcijos pastaba) vykusio posėdžio metu. Tiesioginės transliacijos metu buvo akivaizdu, kad Savivaldybės ir administracijos vadovai, politikai ir kiti asmenys nedėvi kaukių, kurios buvo privalomos tuo metu pagal galiojančius teisės aktus“, – savo nuopelnų neslepia M. Aleksiūnas.

Sportininkai jau sumokėjo baudas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė patvirtino, kad dėl dalyvavimo šiame pasitarime buvo skirta baudų, tačiau kiek ir kam, atsakyti negalėjo. „Nežinau pasitarime dalyvavusių asmenų pavardžių, o duomenų bazėje paieška vykdoma pagal asmens duomenis“, – sakė policijos atstovė.

Anot G. Smagriūnienės, mero ir administracijos direktorės administracinės bylos objektyvumo ir nešališkumo sumetimais perduotos nagrinėti Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnams. 

„Radviliškio kraštas“ pakalbino kai kuriuos pasitarimo dalyvius ir du iš tą dieną posėdžio salėje buvusių asmenų – Dalius Lapašinskas ir Edvardas Nakčiūnas – patvirtino gavę 250 eurų dydžio baudas, kurias jau susimokėjo.

Dalius Lapašinskas sakė nujaučiantis, kas galėjo paskųsti pasitarimo dalyvius, bet nenori to sakyti, nes tai esantys tik jo spėliojimai. Sporto trenerio nuomone, baudas gavo visi pasitarime dalyvavę asmenys.

Sporto veteranas, jėgos trikovės Lietuvos čempionas ir rekordininkas Edvardas Nakčiūnas atvirauti taip pat nebuvo linkęs, tačiau supratome, kad policijos skirta bauda buvo nemažas nuostolis jo biudžetui. Be to, paaiškėjo, kad net ant administracinio nusižengimo protokolo buvo parašyta, jog apie pažeidimus policijai pranešė minėtas M. Aleksiūnas.

Karatė klubo „Kentauras“ vadovas ir treneris Arūnas Masalskis apskritai nepanoro atsakyti į klausimą, ar jam buvo skirta bauda už kaukės nedėvėjimą, tik paminėjo, kad tai jam – skaudi tema.

Rajono vadovai – dar nenubausti

Kai rajono sportininkų kišenes jau patuštino baudos, Radviliškio rajono meras V. Simelis bei administracijos direktorė J. Margaitienė dar tebelaukia policijos nutarimų.

„Tyrimas minėtu klausimu dar tebevyksta. Man asmeniškai dar nėra surašytas protokolas, mano atžvilgiu nepriimtas joks sprendimas“, – sakė meras.

Panašus ir administracijos direktorės J. Margaitienės atsakymas: „Informuoju, jog tyrimas minėtu klausimu dar tebevyksta. Man asmeniškai dar nėra surašytas protokolas, nepriimtas mano atžvilgiu joks kitas sprendimas“.

Tarybos narys Justinas Kvėglys teigė neprisimenantis, ar gavo baudą, o jo kolega Andrius Grabauskas pasakojo, jog kažką miglotai pamena apie incidentą dėl kaukių, bet ar jam buvo skirta bauda, atsakyti negalėjo ir pridūrė, kad tai – jo asmeninis reikalas.

Skundikas tikina nekerštavęs

Į klausimą, ar visus paskundė iš keršto, M. Aleksiūnas atsakė, kad tai esą nebuvęs kerštas nė vienam.

Iki šiol M. Aleksiūnas savo skundus dažniausiai pyškino prieš valdžios atstovus, tačiau šįkart jo kovos laukas prasiplėtė ir aukomis tapo ne tik politikai ar valdžios atstovai, bet ir sporto treneriai bei sporto veteranai, kurie neretai be jokio atlygio aukoja savo laiką ir žinias, treniruodami rajono vaikus bei jaunimą, lydėdami juos į sporto varžybas.

Kaip rajono gyventojai įvertins pastarąjį M. Aleksiūno „žygdarbį“ ir kiek jo elgesys yra pilietiškas, paliekame spręsti skaitytojams.

O jeigu nenorite, kad ir jus M. Aleksiūnas paskųstų policijai, būkite atsargūs ir nepamirškite, kad šiuo metu uždarose patalpose veido kaukes dėvėti yra privaloma, o ne rekomenduojama, kaip tai buvo seniau.

Valdžia turi atsiprašyti sportininkų

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, sužinojęs apie nubaustus sportininkus, Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje negailėjo kritikos rajono vadovams, dėl kurių aplaidumo nukentėjo sporto bendruomenės atstovai.

„Aš tiesiog nesuprantu, kam reikia rašinėti skundus, jeigu buvo galima tiesiog žmogiškai priminti, kad kaukių dėvėjimas uždarose patalpose yra privalomas. Negi nė vienam iš pasitarime dalyvavusių rajono vadovų neatėjo mintis, kad paragintų posėdžio dalyvius užsidėti kaukes? Aš manau, jog save ir aplinkinius žmones gerbiantys rajono vadovai po šitokio akibrokšto turėtų susitikti su kiekvienu iš nubaustų sportininkų, asmeniškai atsiprašyti ir atlyginti jų patirtus nuostolius iš savo kišenės“, – po posėdžio sakė G. Lipnevičius.

Monika Ilgauskytė

Total
32
Dalinasi
Related Posts