Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaisiuose rastas driežiukas

Avatar

Paskelbta

data

Su vaisiais  ir kitomis prekėmis iš užsienio į Lietuvą keliauja labai keisti dalykai. Pirkdami vaisius ar mašiną, apžiūrėkite, ar nesitaiko cvaktelėti koks egzotinis gyvūnas

Šis mažulytis driežiukas, kurį matote nuotraukoje , ištvėręs sunkią kelių tūkstančių kilometrų kelionę vilkiku, užkrautas vaisiais  išgyveno per stebuklą. Laimei, jį Šiauliuose, šaltame vaisių sandėlyje laiku aptiko įmonės vadovė.  Vaisius iš Ispanijos eksportuojanti DOVILĖ pasakoja, kaip rado driežiuką:

,,Įsivežėm mašina su vaisiais. Ir juos perrūšiuodami radom gražuolį mūsų. Iš Ispanijos.‘‘   

Mažesnis už mažąjį pirščiuką – pažiūrėkite, koks mažutis jis ant merginos rankos-driežiukas slėpėsi tarp mandarinų. Šiltamėgis gyvūnėlis, patekęs į lietuvišką klimatą, vos bekrutėjo, gūžėsi ir išsigandęs nenorėjo pasileisti nuo mandarino. Dovilė driežiuką puolė globoti kaip išmanė:

,,Nėra ko išsigąsti gražuolio mažiuko. Pasiėmėm į kabinetą, pasirūpinom vandeniu. Ir padėjom šiltai po lempa.‘‘

Kad ir koks mielas šis svečias būtų, Dovilė nutarė, kad tinkamai pasirūpinti driežiuku negali. Mat paskaičiusi, kuo maitinasi driežiukai suprato, kad retas gyvūnų maisto pardavėjas turi jam skanėstų. O be to ir šilto terariumo čia nėra – tik maža dėžutė nuo pyragaičių:

,,Manau reikia jį kuo greičiau atiduoti į tinkamas rankas, nes mes ne profesionalai pasirūpinti juo.‘‘

Ir ilgai nelaukusi  Dovilė, susukusi dėželę su driežiukų į šiltą audinį, atveža  į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Čia jį paima gamtininkė Inga. Ji pritaria Dovilės sprendimui – negalima laikyti gyvūno namie, jeigu jam nėra tinkamų sąlygų. Juolab driežiukui, kuriam lietuviškoje aplinkoje viskas svetima. INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė: ,,Manyčiau, kad taip, gera idėja driežiuką atiduoti specialistams,  nes nežinant, kaip jį prižiūrėti,  ko gero, mirtų. O į Ispaniją, manau, nevešit atgal. Tai tikrai, vaikai ir mes mielai rūpinsimės ir auginsim.‘‘

Inga čia pat apžiūri driežiuką. Jos manymu iš Ispanijos su vaisiais atkeliavo gekono jauniklis. Jis suaugęs bus kelis kartus didesnis nei dabar  – užaugs  maždaug tokio dydžio,  kaip dešrelė. Toks, kaip štai gamtininkų centre laikomi kiti gekonai.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:

,,Gekonai užauga tokio dydžio kaip per plaštaką. Tai gamtininkuose turim trijų rūšių gekonus. Pažiūrėsim, kuri čia rūšis to gekono.‘‘

Pirmiausia ieškoma, kuo ištvermingąjį svečią pasotinti. Jis neėdęs ištvėrė gal savaitę – kol keliavo vilkiku, vargu ar tarp vaisių rado ko užkąsti.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:  ,,Ėda vabzdžius, tarakonus, lervas milčiaus. Pirmiausia ieškosim mažų tarakonų, pagal jo ūgį.“

Gekonai įspūdingi tuo, kad geba lipniais piršteliais laipioti net stiklu. O gamtininkams tokie egzotiški ir netikėti svečiai – ne naujiena. Prieš kelis metus mašinų importuotojas po kapotu rado irgi driežiuką – anolį. O buvo ir smaugliukas. Visi šiltamėgiai ,,imigrantai‘‘ rado namus gamtininkų centre, mat lietuviškoje gamtoje nebūtų išgyvenę. Taigi, pirkdami vaisius ir įvežtas mašinas  būkit šiek tiek įtarūs ir atsargūs – čia gali slėptis keisti netikėtumai. Nors gekonas ir nėra nuodingas driežas, bei nemoka skaudžiai kąsti, jo grynštelėjimas gan nemalonus. O ko tikėtis iš kokios atkeliavusios gyvatėlės, tai nežinia. Baisiausia, kas šiuo metu yra išgąsdinę, tai adatos bananuose. Nežinia, ar jų prismaigstė tolimose šalyse, ar jau atvežus. Žodžiu, perkant kokią prekę , atvežtą iš šiltųjų kraštų, reikia į ją žiūrėti atsargiai. Nėra žinoma, kad kas nukentėtų nuo vaisiuose tūnančių gyvių, bet ne visi radiniai, kaip matyti, malonūs.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Seniūnijose trūksta informacijos

Avatar

Paskelbta

data

Po naujųjų metų didėjo pensijos, didėjo išmokos už pašalpas, žinoma, kilo ir parduotuvėse kainos. Beje, kainos kilo sparčiau nei pensijos ar pašalpos. Bet ne visi žino, kad kartą per metus galima gauti pašalpą.

Pirmiausiai trūksta informacijos, kas ją gali gauti,o kas negali. Savivaldybėje iš karto yra sakoma, kad viskas surašyta internetiniame puslapyje, tačiau juk ne visi moka naudotis internetu ir ne visi turi tą
internetą.

Radviliškyje ar didesniuose miesteliuose vieni per kitus greičiau sužino, kas, kur ir kaip. Tačiau Radviliškio rajone yra labai atokių kaimukų, kuriuose žmonės neturi nei kompiuterių, nei interneto, o informacijos ne visada ir visur būna iškabinta skelbimų lentose.

Tad kaip kaimo močiutei ir diedukui reikia visa tai sužinoti: interneto neturi, kompiuterio neturi, telefonas – ir tas su „knopkėmis“, o yra taip,
kad ir to telefono visai neturi.

Savivaldybė ir seniūnijos darbuotojai mano, kad jeigu jie yra mokyti, vadinasi, ir kaimukuose žmonės turi viską mokėti ir turėti. Žinau ir pažįstu žmonių po 40-50 metų, kurie nemoka internetu naudotis. Kadangi
pensijas atneša į namus, daugelis nemoka naudotis ir bankinėmis kortelėmis. Ne visi žmonės gali nuvažiuoti ir į miestą.

Ne visi mes tokie esame mokyti kaip valdžiai atrodo, sakytų, nesąmones kalbu, bet tiesa yra tokia, kokia yra. Ir galų gale, jei turi mažas pajamas, nori tik būtiniausiems pirkiniams panaudoti tuos pinigus. O apie internetą ir kompiuterius – tik pasvajoti.

Yra skiriamos vienkartinės pašalpos mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Kai šeimoje kiekvienam asmeniui negaunama pajamų po 125 eurus, reikia tiesiog kreiptis į savo seniūnijas, rašyti prašymą ir toks žmogus turėtų gauti pašalpą. Kiekvienas žmogus turi pasiskaičiuoti savo pajamas ir tada kreiptis į savo seniūniją. Seniūnija svarstys, ar jums priklauso ši pašalpa, ar ne.

Žinoma, nesinorėtų, kad tokias pašalpas gautų tie žmonės, kurie jas prageria. Tai turėtų įvertinti seniūnijos darbuotojai, nes tik jie
gali pažinoti savo seniūnijos gyventojus. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena seniūnija skelbimų lentose iškabintų informaciją apie pašalpas ir ne tik apie jas. Tokios informacijos tikrai trūksta visose seniūnijose.

Nemanau, kad sunku kartą ar du kartus per metus pakabinti tokią informaciją, nes įstatymai keičiasi dažnai, o ne kiekvienas suspėja sekti bet kokią informaciją. Vienais metais, tarkime, yra mokama pašalpa,o kitais metais jau nebemokama. O gal seniūnijos taupo lėšas iš vargšų žmonių? Visa informacija turi būt teikiama seniūnijose, kur žmogus registruotas

Saulius Taločka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujasis gimnazijos prezidentas – Dovydas Paškauskas

Avatar

Paskelbta

data

Kas geriau gali žinoti apie mokinių norus, tikslus ir iškylančias problemas bei jų sprendimo kelius, jei ne patys mokiniai? Tad 2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lizdeikos gimnazijos mokinių prezidento rinkimai.

Kandidatas D. Paškauskas, surinkęs 83 proc. balsų, 2020 m. sausio 16 d. buvo inauguruotas prezidentu. Susirinkę sporto salėje gimnazistai dar kartą išgirdo apie Dovydą, jo tikslus ir uždavinius, nuveiktus darbus.

Išrinktasis mokinių prezidentas prisiekė būti garbingu imnazijos lyderiu, savo gerais darbais būti pavyzdžiu kitiems, išklausyti kiekvieno gimnazisto nuomonę, aktyvinti mokinių bendruomenę, garsinti gimnaziją ne tik Radviliškio mieste, bet ir Lietuvoje, būti gimnazijos siela.

Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė ir klasių atstovai, sveikindami naująjį prezidentą, linkėjo ryžto, motyvacijos ir sėkmės būnant geru pavyzdžiu kitiems mokiniams. Tikimės, kad šie metai bus darbingi ir kupini idėjų ne tik prezidentui, bet ir visai gimnazijos bendruomenei.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019