Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaisiuose rastas driežiukas

Avatar

Paskelbta

data

Su vaisiais  ir kitomis prekėmis iš užsienio į Lietuvą keliauja labai keisti dalykai. Pirkdami vaisius ar mašiną, apžiūrėkite, ar nesitaiko cvaktelėti koks egzotinis gyvūnas

Šis mažulytis driežiukas, kurį matote nuotraukoje , ištvėręs sunkią kelių tūkstančių kilometrų kelionę vilkiku, užkrautas vaisiais  išgyveno per stebuklą. Laimei, jį Šiauliuose, šaltame vaisių sandėlyje laiku aptiko įmonės vadovė.  Vaisius iš Ispanijos eksportuojanti DOVILĖ pasakoja, kaip rado driežiuką:

,,Įsivežėm mašina su vaisiais. Ir juos perrūšiuodami radom gražuolį mūsų. Iš Ispanijos.‘‘   

Mažesnis už mažąjį pirščiuką – pažiūrėkite, koks mažutis jis ant merginos rankos-driežiukas slėpėsi tarp mandarinų. Šiltamėgis gyvūnėlis, patekęs į lietuvišką klimatą, vos bekrutėjo, gūžėsi ir išsigandęs nenorėjo pasileisti nuo mandarino. Dovilė driežiuką puolė globoti kaip išmanė:

,,Nėra ko išsigąsti gražuolio mažiuko. Pasiėmėm į kabinetą, pasirūpinom vandeniu. Ir padėjom šiltai po lempa.‘‘

Kad ir koks mielas šis svečias būtų, Dovilė nutarė, kad tinkamai pasirūpinti driežiuku negali. Mat paskaičiusi, kuo maitinasi driežiukai suprato, kad retas gyvūnų maisto pardavėjas turi jam skanėstų. O be to ir šilto terariumo čia nėra – tik maža dėžutė nuo pyragaičių:

,,Manau reikia jį kuo greičiau atiduoti į tinkamas rankas, nes mes ne profesionalai pasirūpinti juo.‘‘

Ir ilgai nelaukusi  Dovilė, susukusi dėželę su driežiukų į šiltą audinį, atveža  į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Čia jį paima gamtininkė Inga. Ji pritaria Dovilės sprendimui – negalima laikyti gyvūno namie, jeigu jam nėra tinkamų sąlygų. Juolab driežiukui, kuriam lietuviškoje aplinkoje viskas svetima. INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė: ,,Manyčiau, kad taip, gera idėja driežiuką atiduoti specialistams,  nes nežinant, kaip jį prižiūrėti,  ko gero, mirtų. O į Ispaniją, manau, nevešit atgal. Tai tikrai, vaikai ir mes mielai rūpinsimės ir auginsim.‘‘

Inga čia pat apžiūri driežiuką. Jos manymu iš Ispanijos su vaisiais atkeliavo gekono jauniklis. Jis suaugęs bus kelis kartus didesnis nei dabar  – užaugs  maždaug tokio dydžio,  kaip dešrelė. Toks, kaip štai gamtininkų centre laikomi kiti gekonai.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:

,,Gekonai užauga tokio dydžio kaip per plaštaką. Tai gamtininkuose turim trijų rūšių gekonus. Pažiūrėsim, kuri čia rūšis to gekono.‘‘

Pirmiausia ieškoma, kuo ištvermingąjį svečią pasotinti. Jis neėdęs ištvėrė gal savaitę – kol keliavo vilkiku, vargu ar tarp vaisių rado ko užkąsti.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:  ,,Ėda vabzdžius, tarakonus, lervas milčiaus. Pirmiausia ieškosim mažų tarakonų, pagal jo ūgį.“

Gekonai įspūdingi tuo, kad geba lipniais piršteliais laipioti net stiklu. O gamtininkams tokie egzotiški ir netikėti svečiai – ne naujiena. Prieš kelis metus mašinų importuotojas po kapotu rado irgi driežiuką – anolį. O buvo ir smaugliukas. Visi šiltamėgiai ,,imigrantai‘‘ rado namus gamtininkų centre, mat lietuviškoje gamtoje nebūtų išgyvenę. Taigi, pirkdami vaisius ir įvežtas mašinas  būkit šiek tiek įtarūs ir atsargūs – čia gali slėptis keisti netikėtumai. Nors gekonas ir nėra nuodingas driežas, bei nemoka skaudžiai kąsti, jo grynštelėjimas gan nemalonus. O ko tikėtis iš kokios atkeliavusios gyvatėlės, tai nežinia. Baisiausia, kas šiuo metu yra išgąsdinę, tai adatos bananuose. Nežinia, ar jų prismaigstė tolimose šalyse, ar jau atvežus. Žodžiu, perkant kokią prekę , atvežtą iš šiltųjų kraštų, reikia į ją žiūrėti atsargiai. Nėra žinoma, kad kas nukentėtų nuo vaisiuose tūnančių gyvių, bet ne visi radiniai, kaip matyti, malonūs.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naktiniams žygiams įkvėpęs alkoholis ir narkotikai atvedė tiesiai į teisiamųjų suolą

Avatar

Paskelbta

data

Iš karto po vidurnakčio, prasidėjus liepos 12-osios parai, Šiaulių apskrities policijos Pakruojo komisariato pareigūnai sulaukė net dviejų telefono pranešimų dėl Pakruojyje nusiaubtų  gyvenamųjų patalpų. Cunamiu į butus  įsiveržę  asmenys išvartė bei išdaužė patalpose buvusius daiktus, apsmūgiavo ir sumušė šeimininkus ir kaip netikėtai įsiveržė, taip netikėtai ir pasišalino.

Miegančius S.Neries gyvenamojo namo šeimininkus pažadino kojų smūgiai į laukujes duris. Kadangi jos buvo tik užkabintos, tai po kelių smūgių atsidarė ir į vidų įsiveržė du iš matymo pažįstami asmenys, kurių vardų ir pavardžių namo šeimininkai nežinojo, tik dažnai yra matę  juos vaikštančius po Pakruojį. Įsiveržėliai šaukdami pradėjo mėtyti namuose buvusius daiktus. Kai namo šeimininkai  neprašytus svečius pradėjo varyti lauk,  vyras gavo keptuve per galvą, o į jo žmoną buvo paleista kėdė, kuri skaudžiai pataikė į tikslą.  Siautėjantys chuliganai iš namo pasišalino tik tada, kai šeimininkams į pagalbą atėjo pas juos svečiavęsis šeimininko pusbrolis.

Policijos pareigūnai pagal nurodytus nukentėjusių apibūdinimus pradėjo operatyvią įtariamųjų paiešką. Naršydami po miesto gatves, jie priartėjo prie vieno M.Šreiberio daugiabučio gyvenamojo namo. Iš  buto laukan išėjęs vyras pareigūnams pasiskundė, kad prieš keletą minučių jo butą nusiaubė  ir jį primušė iš matymo pažįstamas vyras, kuris į jo butą pateko pro pravirą langą, užsilipęs ant laiptinės stogelio.  Šeimininką toks neprognozuojamas   ateivio pro langą elgesys jį labai išgąsdino. Juo labiau, kad prie nekviesto svečio prisijungė ir dar vienas jaunuolis, kurį įsibrovėlis įleido pro laukujes buto duris.

Po šios žinios Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai įtariamųjų paieškas suintensyvino, į pagalbą pasikvietę dar vieną ekipažą. Po valandos paiešką vainikavo sėkmė: Vytauto Didžiojo ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankirtoje jie pamatė asmenis, kurie atitiko nukentėjusiųjų nurodytus užpuolikų požymius. Buvo sulaikyti du Pakruojo rajono gyventojai.  16-mečiui nustatytas  lengvas (1,19 prom.), o  jo 29 metų bendražygiui – vidutinis (2,12 prom.)  girtumas. Pastarasis nesutramdomas buvo net pareigūnų tarnybiniame automobilyje – niokojo jį, kojomis spardė automobilio dureles bei sulaikytuosius nuo pareigūnų skiriančią pertvarą.  Tad teko ant kojų uždėti vienkartinius antrankius.

Abu sulaikytieji  atsidūrė areštinėje, jiems  pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo ir fizinio skausmo sukėlimo. Išsipagirioję įtariamieji  savo elgesio motyvų paaiškinti negalėjo – tiesiog alkoholis sumaišė protą.

16-metis iki šiol reikalų su teisėsauga nėra turėjęs, o štai jo bendrininkas – jau ne kartą teistas už vagystes bei sveikatos sutrikdymus  tiek Lietuvoje, tiek ir Didžiojoje Britanijoje.

Po chuliganiško naktinio žygio per Pakruojį sulaikytiesiems buvo skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu ir jie buvo paleisti iš areštinės. Tačiau jau kitos paros naktį  29 metų pakruojiškis pareigūnų vėl buvo sulaikytas Mindaugo g. esančio daugiabučio namo kieme, kur   su  draugeliu „vaišinosi“ narkotinėmis medžiagomis. Kvaišalų buvo rasta  sulaikytųjų aprangoje bei daiktuose ir jų  organizme – atlikti šlapimo testai parodė, kad vaikinai yra vartoję marihuanos bei amfetamino. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019