Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaisiuose rastas driežiukas

Avatar

Paskelbta

data

Su vaisiais  ir kitomis prekėmis iš užsienio į Lietuvą keliauja labai keisti dalykai. Pirkdami vaisius ar mašiną, apžiūrėkite, ar nesitaiko cvaktelėti koks egzotinis gyvūnas

Šis mažulytis driežiukas, kurį matote nuotraukoje , ištvėręs sunkią kelių tūkstančių kilometrų kelionę vilkiku, užkrautas vaisiais  išgyveno per stebuklą. Laimei, jį Šiauliuose, šaltame vaisių sandėlyje laiku aptiko įmonės vadovė.  Vaisius iš Ispanijos eksportuojanti DOVILĖ pasakoja, kaip rado driežiuką:

,,Įsivežėm mašina su vaisiais. Ir juos perrūšiuodami radom gražuolį mūsų. Iš Ispanijos.‘‘   

Mažesnis už mažąjį pirščiuką – pažiūrėkite, koks mažutis jis ant merginos rankos-driežiukas slėpėsi tarp mandarinų. Šiltamėgis gyvūnėlis, patekęs į lietuvišką klimatą, vos bekrutėjo, gūžėsi ir išsigandęs nenorėjo pasileisti nuo mandarino. Dovilė driežiuką puolė globoti kaip išmanė:

,,Nėra ko išsigąsti gražuolio mažiuko. Pasiėmėm į kabinetą, pasirūpinom vandeniu. Ir padėjom šiltai po lempa.‘‘

Kad ir koks mielas šis svečias būtų, Dovilė nutarė, kad tinkamai pasirūpinti driežiuku negali. Mat paskaičiusi, kuo maitinasi driežiukai suprato, kad retas gyvūnų maisto pardavėjas turi jam skanėstų. O be to ir šilto terariumo čia nėra – tik maža dėžutė nuo pyragaičių:

,,Manau reikia jį kuo greičiau atiduoti į tinkamas rankas, nes mes ne profesionalai pasirūpinti juo.‘‘

Ir ilgai nelaukusi  Dovilė, susukusi dėželę su driežiukų į šiltą audinį, atveža  į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Čia jį paima gamtininkė Inga. Ji pritaria Dovilės sprendimui – negalima laikyti gyvūno namie, jeigu jam nėra tinkamų sąlygų. Juolab driežiukui, kuriam lietuviškoje aplinkoje viskas svetima. INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė: ,,Manyčiau, kad taip, gera idėja driežiuką atiduoti specialistams,  nes nežinant, kaip jį prižiūrėti,  ko gero, mirtų. O į Ispaniją, manau, nevešit atgal. Tai tikrai, vaikai ir mes mielai rūpinsimės ir auginsim.‘‘

Inga čia pat apžiūri driežiuką. Jos manymu iš Ispanijos su vaisiais atkeliavo gekono jauniklis. Jis suaugęs bus kelis kartus didesnis nei dabar  – užaugs  maždaug tokio dydžio,  kaip dešrelė. Toks, kaip štai gamtininkų centre laikomi kiti gekonai.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:

,,Gekonai užauga tokio dydžio kaip per plaštaką. Tai gamtininkuose turim trijų rūšių gekonus. Pažiūrėsim, kuri čia rūšis to gekono.‘‘

Pirmiausia ieškoma, kuo ištvermingąjį svečią pasotinti. Jis neėdęs ištvėrė gal savaitę – kol keliavo vilkiku, vargu ar tarp vaisių rado ko užkąsti.

INGA VASILIAUSKIENĖ, gamtininkė:  ,,Ėda vabzdžius, tarakonus, lervas milčiaus. Pirmiausia ieškosim mažų tarakonų, pagal jo ūgį.“

Gekonai įspūdingi tuo, kad geba lipniais piršteliais laipioti net stiklu. O gamtininkams tokie egzotiški ir netikėti svečiai – ne naujiena. Prieš kelis metus mašinų importuotojas po kapotu rado irgi driežiuką – anolį. O buvo ir smaugliukas. Visi šiltamėgiai ,,imigrantai‘‘ rado namus gamtininkų centre, mat lietuviškoje gamtoje nebūtų išgyvenę. Taigi, pirkdami vaisius ir įvežtas mašinas  būkit šiek tiek įtarūs ir atsargūs – čia gali slėptis keisti netikėtumai. Nors gekonas ir nėra nuodingas driežas, bei nemoka skaudžiai kąsti, jo grynštelėjimas gan nemalonus. O ko tikėtis iš kokios atkeliavusios gyvatėlės, tai nežinia. Baisiausia, kas šiuo metu yra išgąsdinę, tai adatos bananuose. Nežinia, ar jų prismaigstė tolimose šalyse, ar jau atvežus. Žodžiu, perkant kokią prekę , atvežtą iš šiltųjų kraštų, reikia į ją žiūrėti atsargiai. Nėra žinoma, kad kas nukentėtų nuo vaisiuose tūnančių gyvių, bet ne visi radiniai, kaip matyti, malonūs.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Informacija apie uždaromas pervažas

Avatar

Paskelbta

data

2020-07-10 nuo 3.00 val. iki 12.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr. 3403 Šilėnai–Sidarai–Šiaulėnai 16,90 km.

2020-07-13 nuo 5.00 val. iki 17.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr.3411 Tyruliai–Polekėlė–Jaugėlai 0,11 km.

Darbus vykdys UAB „Geležinkelio tiesimo centras“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Per rajoną nuaidėjo „Tautiška giesmė“

Avatar

Paskelbta

data

Iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ jau seniai įaugusi kiekvienam lietuviui į širdį. Kur bebūtų liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val. kiekvienas lietuvis gieda „Tautišką giesmę“. Ne išimtis ir Radviliškio rajono gyventojai. Susibūrę bendruomenėse, visi gražiai paminėjo Valstybės dieną.

Radviliškyje giedojo drauge su svečiais

Valstybės dienos proga radviliškiečiams ir miesto svečiams Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke koncertavo Laura Remeikienė su choru „Chameleonas“, Jurijus Veklenko ir solistai Vaida Genytė ir Tomas Povilionis. Pastarieji drauge su radviliškiečiais sugiedojo „Tautišką giesmę“. Aktyviai į iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ įsijungė ir didžiausia Lietuvoje „Radviliškio krašto bendruomenė“, drauge su bendruomenės pirmininku ir Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi bei Tarybos nare Vilma Alekniene.

„Tautiška giesmė“ skambėjo nuo Velžių piliakalnio

Ant Velžių piliakalnio „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko daugybė Radviliškio miesto ir rajono gyventojų. Smagu, kad užgimusi tradicija giedoti „Tautišką giesmę“ ant Radviliškio rajono piliakalnių yra puoselėjama, taip kuriama šventiška nuotaika, skleidžiamos nacionalinės tradicijos, skatinama bendrystė ir senovės dvasia. Ant Velžių piliakalnio visus linksmino ir kvietė kartu šokti ir dainuoti Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

Šeduviai rinkosi Laisvės aikštėje

Liepos 6-ąją Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras „ŠKAC“ sukvietė visus į Kultūros ir amatų centrą bei pristatė premjerą, Jono Mackonio spektaklį „Piršliai“ (režisierė Izolina Stanulienė). Po premjerinio spektaklio šeduviai Laisvės aikštėje giedojo „Tautišką giesmę“. „Koks puikus buvo spektaklis, susirinko daug žiūrovų. Džiugu, kad tiek daug žmonių atėjo giedoti „Tautinės giesmės“,- džiaugėsi šeduviai.

Giesmė – pertraukos metu

Baisogaloje „Tautiška giesmė“ sugiedota Baisogalos kultūros centro žiūrovų salėje folkloro ansamblio „Nalšia“ koncerto pertraukos metu.

Grinkiškiečius suvienijo „Tautiška giesmė“

Grinkiškyje liepos 6 d. vakarą pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimo proga į visus susirinkusius kreipėsi Grinkiškio seniūnijos kultūros specialistės V. Šepronienė, R. Juozaitienė, L. Lydikaitienė. Grinkiškiečius pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė G. Bložienė. Gražiausias dainas apie Lietuvą dainavo svečiai iš Raseinių r. Šiluvos kultūros centro „Šilų aidai“ (vad. Asta ir Saulius Beniuliai), savo romansus atliko Kėdainių kapela „Parapija“ (vad. Aldona Sasnauskienė) ir Grinkiškio pramogų ir šokių salės kolektyvas „Sarva“ (Vad. Virginija Šeproniene). Pabaigoje visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“, kuri suvienija , apjungia mus visus, tarsi būtume viena didelė šeima.

Pociūnėliuose surengtas šventinis koncertas

Liepos 6-ąją Pociūnėlių krašto žmonės senajame miestelio parke šventė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šventinį koncertą surengė Pociūnėlių kultūros namų liaudiška kapela ,,Liaudė“, vaikų šokių grupė, solistės Gabija Koryznaitė, Miglė Malinauskaitė, Melita Sadzevičiūtė (vadovė – Genovaitė Vorienė). Džiugus ir visus ypač suvienijantis Valstybės dienos momentas – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų kultūros specialistė Genovaitė Vorienė. Šventines vaišes paruošė Pociūnėlių miestelio bendruomenė.

Lietuvos himnas nuskambėjo Vadaktų bendruomenėje

Liepos 6 d., 21 val., „tautiška giesmė“ nuskambėjo ir Vadaktų bendruomenėje. Vadaktiškiai  giedoti rinkosi pasipuošę, nešini trispalvėmis vėliavomis ir balionais.

Tyruliečiai „Tautišką giesmę“ giedojo su viso pasaulio lietuviais

Liepos 6 d. tyruliečiai susirinko prie Tyrulių pramogų ir šokių salės , kad kartu sugiedotų su viso pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“. Nors  susirinko nedidelis būrelis  gyventojų, tačiau  atėjo visi tie, kurie gerbia savo kraštą. Buvo sudainuota daug dainų, pabūta kartu ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Šniūraitiškiai vieningai giedojo „Tautišką giesmę“

Liepos 6 d. „Tautiškos giesmės“ banga užliejo ir Šniūraičius – gyventojai vieningai, sustoję ratu, sugiedojo Lietuvos himną.

Būtėnuose paminėta Valstybės diena

Būtėniškiai Valstybės dieną paminėjo demonstruodami vienybę – visi kartu, susikibę už rankų, sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019