Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savivaldybė slepia, kur „ištaškė“ vargšams skirtas lėšas

Avatar

Paskelbta

data

Kaip jau buvo paviešinta, savivaldybės administracija iš socialinių lėšų, skirtų mokėti pašalpoms bei kompensacijoms, paėmė 200 tūkst. eurų įsigyti priemonėms, reikalingoms kovai su koronavirusu. Pinigai paimti nemaži, tačiau meras A. Čepononis ir  administracijos direktorė J. Margaitienė neteikia informacijos, kiek mokesčių mokėtojams kainavo apsaugos priemonių vieneto kaina. Įdomu, ką ponai slepia?

Dėl informacijos nepateikimo – Tarybos nario skundas

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kelis Tarybos posėdžius iš eilės prašė savivaldybės administracijos pateikti informaciją, kokios prekės buvo pirktos už 200 tūkst. eurų, prašė pateikti sąskaitas faktūras. Tačiau savivaldybės administracija į šiuos Tarybos nario prašymus nereaguodavo.

Neapsikentęs tokio savivaldybės administracijos informacijos slėpimo, G. Lipnevičius  pateikė skundą rajono vadovams, savivaldybės administracijai, Kontrolės komiteto pirmininkui, Antikorupcijos komisijos pirmininkui bei LR Vyriausybės atstovui. Cituojame:

„Radviliškio rajono savivaldybės merui A. Čepononiui
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
LR Vyriausybės atstovui
Dėl nepateiktos informacijos
2020-04-20
Jau tris Tarybos posėdžius Tarybos nariams meluojama ar nesakoma tiesa dėl leidžiamų mokesčių mokėtojų pinigų, skirtų kovai su koronavirusu, prekėms, paslaugoms įsigyti. Meras A. Čepononis vis žada ir žada, kad Tarybos nariai gaus pilną informaciją, bet nei Radviliškio r. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius J. Pranys, nei  Materialinio ir techninio aprūpinimo grupės vadovas A. Juozapavičius nesugeba arba jiems neleidžiama pateikti išsamią informaciją, kas įsigyta ir kur panaudota už  200 tūkstančių eurų skirtų lėšų, paimtų iš vargstantiesiems skirtos eilutės. Pakartotinai prašau mero, administracijos direktorės pateikti informaciją man ir kitiems tarybos nariams, kurioje būtų aiškiai matoma: prekių įsigijimo (sąskaitos) data, kas pardavėjas, kas pirkta, kiekis, vieneto kaina su PVM, suma su PVM, kur panaudota  arba, manau, kad būtų paprasčiau, pateikite skenuotas sąskaitų faktūrų kopijas ir priemonių, paslaugų panaudojimo ataskaitą. Įdomus pastebėjimas – buvo minėta, kad sąskaitų yra per dvidešimt. Pateiktoje lentelėje jau su transportu, maistu, RTVMC liko tik 18 eilučių. Beje, vienoje iš spaudos konferencijų buvo pripažinta, kad ne visos sąskaitos paviešintos…
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
Kadangi informacija slepiama kyla abejonių dėl vykdomų pirkimų skaidrumo, racionalumo bei prekių panaudojimo. Prašau Kontrolės komiteto bei Antikorupcinės komisijos ištirti:
1. Dėl kokių priežasčių ir kieno nurodymu Tarybos nariams nepateikta iki šiol išsami informacija apie prekių ir paslaugų pirkimus?
2. Ar įsigytos prekės, paslaugos atitinka rinkos kainą? Jei neatitinka, nurodyti, kiek procentaliai prekės kaina brangiau?
3. Ar už išleistas lėšas gautos prekės, jei ne, dėl kokių priežasčių, kada bus gauta?
4. Ar visos įsigytos prekės kokybiškos, su sertifikatais ir t.t.?
5. Ar pirkimuose nėra korupcijos? Nes galimai prekės buvo perkamos iš giminaičių, bendrapartiečių be konkurso?
6. Kokiu pirkimo būdu buvo įsigytos visos šios prekės: viešųjų pirkimų, apklausos ar nei vienu išvardintu? Kodėl?“

Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje  Tarybos narys G. Lipnevičius dar kartą kreipėsi į administracijos direktorę J. Margaitienę: „Jau kelintą posėdį prašau pateikti labai paprastą informaciją, kur panaudoti 200 tūkst. eurų. Prašiau raštu nurodyti, sąskaitos datą, kas pardavėjas, prekių kiekis, kaina, suma su PVM?“

Į šį klausimą administracijos direktorė J. Margaitienė gana ciniškai atsakė: „Kam reikėjo, tas matė, kas buvo pirkta – Tarybos nariams buvo pateikta lentelė. Sąskaitų faktūrų jums nesiųsime, nes tai būtų darbas dėl darbo, administracinės naštos savo darbuotojams neužkrausime. Jeigu lieps kontrolierė, tada šią informaciją jums pateiksime“.

Daugelį Tarybos narių pribloškė toks direktorės  atsakymas pateikti informaciją, kur išleisti pinigai – juk kalbama ne apie asmeninius direktorės pinigus, o mokesčių mokėtojų. Gal direktorė sumaišė su savo kišene?

Į Tarybos nario paklausimą buvo paprašyta atsakyti  už apsaugos priemonių pirkimą atsakingo vedėjo A. Juozapavičiaus. „Pateikti  tokią informaciją galiu, tačiau  iš savo  vadovų dar negavau tokių nurodymų, jeigu gausiu, informaciją pateiksiu“,- sakė A. Juozapavičius.

Žinant, kad A. Juozapavičiaus vadovė administracijos direktorė J. Margaitienė, tikėtina, kad nurodymų, pateikti prašomą Tarybos nario G. Lipnevičiaus  informaciją, jis negaus.

Į pokalbį įsiterpusi administracijos direktorės kolegė, konservatorė S. Dišlė, su šypsena veide davė suprasti, kad jai neįdomu, kur leidžiami rajono gyventojų pinigai. Tarybos narys G. Lipnevičius konservatorei replikavo: „Suprantu, kad jums juokinga ir neįdomu, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai, bet mums, nepartiniams, įdomu sužinoti, kur leidžiamos mokesčių mokėtojų lėšos“.

Dar vienas Vyriausybės atstovo spyris rajono valdininkams

Kadangi Tarybos nario G. Lipnevičiaus skundą dėl nepateiktos informacijos gavo ir Vyriausybės atstovas Šiaulių apskričiai Daiva Kerekeš. Vyriausybės atstovo atsiųstame rašte merui ir  savivaldybės administracijai rašoma, cituojame: „Vyriausybės atstovo įstaiga gavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario G. Lipnevičiaus 2020 m. balandžio 20 d. skundą „Dėl nepateiktos informacijos“. Atsižvelgdami į tai, kad Skundas taip pat adresuotas Radviliškio rajono savivaldybės merui, prašome atsakymo G. Lipnevičiui kopiją pateikti ir Vyriausybės atstovui Šiaulių ir Telšių apskrityse“.

Vadinasi, savivaldybės administracija vis dėlto privalės Tarybos nariui G. Lipnevičiui suteikti prašomą informaciją. Tik įdomu, kodėl vis dažniau prireikia Vyriausybės atstovo įsikišimo, kad rajono savivaldybėje būtų tinkamai sutvarkyta dokumentacija, laiku atsakinėjama į klausimus, suteikiama informacija? Kuo toliau, tuo labiau matosi, kad jau kažkas negerai šioje partijų karalystėje…

Tarybos nario komentaras socialinėje erdvėje

Situaciją dėl prašomos informacijos nepateikimo, Tarybos narys G. Lipnevičius pakomentavo savo socialinėje paskyroje: „Viena ranka tratina pinigus savo bičiuliams ir partiečiams, kita – graibsto iš vargšų kišenės. Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją, kur ištratino jūsų – mokesčių mokėtojų – 200 000 eurų, atimtų iš vargšams skirtos biudžeto eilutės. Konservatoriai nemano, kad jūs turite žinoti ką ir už kiek pirko. Merui A. Čepononiui ir direktorei J. Margaitienei negalioja įstatymai? Už tai jie gavo į kaktą nuo Vyriausybės atstovo tarnybos, kuri įpareigojo ponus pateikti informaciją. Ją gavęs – informuosiu ir jus. Visada su Jumis nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius“.

Ką gi, gal Vyriausybės atstovo įsikišimas pagaliau privers savivaldybės administraciją pateikti informaciją, kur  leidžiami 200 tūkst. eurų.  

Ar gyventojai galės sužinoti, kiek tiksliai kainavo brangios kaukės ar pirštinės, parodys laikas. Kadangi buvo kreiptasi į Kontrolės komitetą ir Antikorupcijos komisiją, lauksime žinių ir iš jų pirmininkų.

(Bus daugiau)


„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi