Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savivaldybė slepia, kur „ištaškė“ vargšams skirtas lėšas

Avatar

Paskelbta

data

Kaip jau buvo paviešinta, savivaldybės administracija iš socialinių lėšų, skirtų mokėti pašalpoms bei kompensacijoms, paėmė 200 tūkst. eurų įsigyti priemonėms, reikalingoms kovai su koronavirusu. Pinigai paimti nemaži, tačiau meras A. Čepononis ir  administracijos direktorė J. Margaitienė neteikia informacijos, kiek mokesčių mokėtojams kainavo apsaugos priemonių vieneto kaina. Įdomu, ką ponai slepia?

Dėl informacijos nepateikimo – Tarybos nario skundas

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kelis Tarybos posėdžius iš eilės prašė savivaldybės administracijos pateikti informaciją, kokios prekės buvo pirktos už 200 tūkst. eurų, prašė pateikti sąskaitas faktūras. Tačiau savivaldybės administracija į šiuos Tarybos nario prašymus nereaguodavo.

Neapsikentęs tokio savivaldybės administracijos informacijos slėpimo, G. Lipnevičius  pateikė skundą rajono vadovams, savivaldybės administracijai, Kontrolės komiteto pirmininkui, Antikorupcijos komisijos pirmininkui bei LR Vyriausybės atstovui. Cituojame:

„Radviliškio rajono savivaldybės merui A. Čepononiui
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
LR Vyriausybės atstovui
Dėl nepateiktos informacijos
2020-04-20
Jau tris Tarybos posėdžius Tarybos nariams meluojama ar nesakoma tiesa dėl leidžiamų mokesčių mokėtojų pinigų, skirtų kovai su koronavirusu, prekėms, paslaugoms įsigyti. Meras A. Čepononis vis žada ir žada, kad Tarybos nariai gaus pilną informaciją, bet nei Radviliškio r. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius J. Pranys, nei  Materialinio ir techninio aprūpinimo grupės vadovas A. Juozapavičius nesugeba arba jiems neleidžiama pateikti išsamią informaciją, kas įsigyta ir kur panaudota už  200 tūkstančių eurų skirtų lėšų, paimtų iš vargstantiesiems skirtos eilutės. Pakartotinai prašau mero, administracijos direktorės pateikti informaciją man ir kitiems tarybos nariams, kurioje būtų aiškiai matoma: prekių įsigijimo (sąskaitos) data, kas pardavėjas, kas pirkta, kiekis, vieneto kaina su PVM, suma su PVM, kur panaudota  arba, manau, kad būtų paprasčiau, pateikite skenuotas sąskaitų faktūrų kopijas ir priemonių, paslaugų panaudojimo ataskaitą. Įdomus pastebėjimas – buvo minėta, kad sąskaitų yra per dvidešimt. Pateiktoje lentelėje jau su transportu, maistu, RTVMC liko tik 18 eilučių. Beje, vienoje iš spaudos konferencijų buvo pripažinta, kad ne visos sąskaitos paviešintos…
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
Kadangi informacija slepiama kyla abejonių dėl vykdomų pirkimų skaidrumo, racionalumo bei prekių panaudojimo. Prašau Kontrolės komiteto bei Antikorupcinės komisijos ištirti:
1. Dėl kokių priežasčių ir kieno nurodymu Tarybos nariams nepateikta iki šiol išsami informacija apie prekių ir paslaugų pirkimus?
2. Ar įsigytos prekės, paslaugos atitinka rinkos kainą? Jei neatitinka, nurodyti, kiek procentaliai prekės kaina brangiau?
3. Ar už išleistas lėšas gautos prekės, jei ne, dėl kokių priežasčių, kada bus gauta?
4. Ar visos įsigytos prekės kokybiškos, su sertifikatais ir t.t.?
5. Ar pirkimuose nėra korupcijos? Nes galimai prekės buvo perkamos iš giminaičių, bendrapartiečių be konkurso?
6. Kokiu pirkimo būdu buvo įsigytos visos šios prekės: viešųjų pirkimų, apklausos ar nei vienu išvardintu? Kodėl?“

Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje  Tarybos narys G. Lipnevičius dar kartą kreipėsi į administracijos direktorę J. Margaitienę: „Jau kelintą posėdį prašau pateikti labai paprastą informaciją, kur panaudoti 200 tūkst. eurų. Prašiau raštu nurodyti, sąskaitos datą, kas pardavėjas, prekių kiekis, kaina, suma su PVM?“

Į šį klausimą administracijos direktorė J. Margaitienė gana ciniškai atsakė: „Kam reikėjo, tas matė, kas buvo pirkta – Tarybos nariams buvo pateikta lentelė. Sąskaitų faktūrų jums nesiųsime, nes tai būtų darbas dėl darbo, administracinės naštos savo darbuotojams neužkrausime. Jeigu lieps kontrolierė, tada šią informaciją jums pateiksime“.

Daugelį Tarybos narių pribloškė toks direktorės  atsakymas pateikti informaciją, kur išleisti pinigai – juk kalbama ne apie asmeninius direktorės pinigus, o mokesčių mokėtojų. Gal direktorė sumaišė su savo kišene?

Į Tarybos nario paklausimą buvo paprašyta atsakyti  už apsaugos priemonių pirkimą atsakingo vedėjo A. Juozapavičiaus. „Pateikti  tokią informaciją galiu, tačiau  iš savo  vadovų dar negavau tokių nurodymų, jeigu gausiu, informaciją pateiksiu“,- sakė A. Juozapavičius.

Žinant, kad A. Juozapavičiaus vadovė administracijos direktorė J. Margaitienė, tikėtina, kad nurodymų, pateikti prašomą Tarybos nario G. Lipnevičiaus  informaciją, jis negaus.

Į pokalbį įsiterpusi administracijos direktorės kolegė, konservatorė S. Dišlė, su šypsena veide davė suprasti, kad jai neįdomu, kur leidžiami rajono gyventojų pinigai. Tarybos narys G. Lipnevičius konservatorei replikavo: „Suprantu, kad jums juokinga ir neįdomu, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai, bet mums, nepartiniams, įdomu sužinoti, kur leidžiamos mokesčių mokėtojų lėšos“.

Dar vienas Vyriausybės atstovo spyris rajono valdininkams

Kadangi Tarybos nario G. Lipnevičiaus skundą dėl nepateiktos informacijos gavo ir Vyriausybės atstovas Šiaulių apskričiai Daiva Kerekeš. Vyriausybės atstovo atsiųstame rašte merui ir  savivaldybės administracijai rašoma, cituojame: „Vyriausybės atstovo įstaiga gavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario G. Lipnevičiaus 2020 m. balandžio 20 d. skundą „Dėl nepateiktos informacijos“. Atsižvelgdami į tai, kad Skundas taip pat adresuotas Radviliškio rajono savivaldybės merui, prašome atsakymo G. Lipnevičiui kopiją pateikti ir Vyriausybės atstovui Šiaulių ir Telšių apskrityse“.

Vadinasi, savivaldybės administracija vis dėlto privalės Tarybos nariui G. Lipnevičiui suteikti prašomą informaciją. Tik įdomu, kodėl vis dažniau prireikia Vyriausybės atstovo įsikišimo, kad rajono savivaldybėje būtų tinkamai sutvarkyta dokumentacija, laiku atsakinėjama į klausimus, suteikiama informacija? Kuo toliau, tuo labiau matosi, kad jau kažkas negerai šioje partijų karalystėje…

Tarybos nario komentaras socialinėje erdvėje

Situaciją dėl prašomos informacijos nepateikimo, Tarybos narys G. Lipnevičius pakomentavo savo socialinėje paskyroje: „Viena ranka tratina pinigus savo bičiuliams ir partiečiams, kita – graibsto iš vargšų kišenės. Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją, kur ištratino jūsų – mokesčių mokėtojų – 200 000 eurų, atimtų iš vargšams skirtos biudžeto eilutės. Konservatoriai nemano, kad jūs turite žinoti ką ir už kiek pirko. Merui A. Čepononiui ir direktorei J. Margaitienei negalioja įstatymai? Už tai jie gavo į kaktą nuo Vyriausybės atstovo tarnybos, kuri įpareigojo ponus pateikti informaciją. Ją gavęs – informuosiu ir jus. Visada su Jumis nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius“.

Ką gi, gal Vyriausybės atstovo įsikišimas pagaliau privers savivaldybės administraciją pateikti informaciją, kur  leidžiami 200 tūkst. eurų.  

Ar gyventojai galės sužinoti, kiek tiksliai kainavo brangios kaukės ar pirštinės, parodys laikas. Kadangi buvo kreiptasi į Kontrolės komitetą ir Antikorupcijos komisiją, lauksime žinių ir iš jų pirmininkų.

(Bus daugiau)


„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019