Socialiniai tinklai

Aktualijos

Savivaldybė slepia, kur „ištaškė“ vargšams skirtas lėšas

Avatar

Paskelbta

data

Kaip jau buvo paviešinta, savivaldybės administracija iš socialinių lėšų, skirtų mokėti pašalpoms bei kompensacijoms, paėmė 200 tūkst. eurų įsigyti priemonėms, reikalingoms kovai su koronavirusu. Pinigai paimti nemaži, tačiau meras A. Čepononis ir  administracijos direktorė J. Margaitienė neteikia informacijos, kiek mokesčių mokėtojams kainavo apsaugos priemonių vieneto kaina. Įdomu, ką ponai slepia?

Dėl informacijos nepateikimo – Tarybos nario skundas

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kelis Tarybos posėdžius iš eilės prašė savivaldybės administracijos pateikti informaciją, kokios prekės buvo pirktos už 200 tūkst. eurų, prašė pateikti sąskaitas faktūras. Tačiau savivaldybės administracija į šiuos Tarybos nario prašymus nereaguodavo.

Neapsikentęs tokio savivaldybės administracijos informacijos slėpimo, G. Lipnevičius  pateikė skundą rajono vadovams, savivaldybės administracijai, Kontrolės komiteto pirmininkui, Antikorupcijos komisijos pirmininkui bei LR Vyriausybės atstovui. Cituojame:

„Radviliškio rajono savivaldybės merui A. Čepononiui
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
LR Vyriausybės atstovui
Dėl nepateiktos informacijos
2020-04-20
Jau tris Tarybos posėdžius Tarybos nariams meluojama ar nesakoma tiesa dėl leidžiamų mokesčių mokėtojų pinigų, skirtų kovai su koronavirusu, prekėms, paslaugoms įsigyti. Meras A. Čepononis vis žada ir žada, kad Tarybos nariai gaus pilną informaciją, bet nei Radviliškio r. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius J. Pranys, nei  Materialinio ir techninio aprūpinimo grupės vadovas A. Juozapavičius nesugeba arba jiems neleidžiama pateikti išsamią informaciją, kas įsigyta ir kur panaudota už  200 tūkstančių eurų skirtų lėšų, paimtų iš vargstantiesiems skirtos eilutės. Pakartotinai prašau mero, administracijos direktorės pateikti informaciją man ir kitiems tarybos nariams, kurioje būtų aiškiai matoma: prekių įsigijimo (sąskaitos) data, kas pardavėjas, kas pirkta, kiekis, vieneto kaina su PVM, suma su PVM, kur panaudota  arba, manau, kad būtų paprasčiau, pateikite skenuotas sąskaitų faktūrų kopijas ir priemonių, paslaugų panaudojimo ataskaitą. Įdomus pastebėjimas – buvo minėta, kad sąskaitų yra per dvidešimt. Pateiktoje lentelėje jau su transportu, maistu, RTVMC liko tik 18 eilučių. Beje, vienoje iš spaudos konferencijų buvo pripažinta, kad ne visos sąskaitos paviešintos…
Kontrolės komiteto pirmininkui K. Račkauskiui
Antikorupcinės komisijos pirmininkui S. Luščikui
Kadangi informacija slepiama kyla abejonių dėl vykdomų pirkimų skaidrumo, racionalumo bei prekių panaudojimo. Prašau Kontrolės komiteto bei Antikorupcinės komisijos ištirti:
1. Dėl kokių priežasčių ir kieno nurodymu Tarybos nariams nepateikta iki šiol išsami informacija apie prekių ir paslaugų pirkimus?
2. Ar įsigytos prekės, paslaugos atitinka rinkos kainą? Jei neatitinka, nurodyti, kiek procentaliai prekės kaina brangiau?
3. Ar už išleistas lėšas gautos prekės, jei ne, dėl kokių priežasčių, kada bus gauta?
4. Ar visos įsigytos prekės kokybiškos, su sertifikatais ir t.t.?
5. Ar pirkimuose nėra korupcijos? Nes galimai prekės buvo perkamos iš giminaičių, bendrapartiečių be konkurso?
6. Kokiu pirkimo būdu buvo įsigytos visos šios prekės: viešųjų pirkimų, apklausos ar nei vienu išvardintu? Kodėl?“

Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje  Tarybos narys G. Lipnevičius dar kartą kreipėsi į administracijos direktorę J. Margaitienę: „Jau kelintą posėdį prašau pateikti labai paprastą informaciją, kur panaudoti 200 tūkst. eurų. Prašiau raštu nurodyti, sąskaitos datą, kas pardavėjas, prekių kiekis, kaina, suma su PVM?“

Į šį klausimą administracijos direktorė J. Margaitienė gana ciniškai atsakė: „Kam reikėjo, tas matė, kas buvo pirkta – Tarybos nariams buvo pateikta lentelė. Sąskaitų faktūrų jums nesiųsime, nes tai būtų darbas dėl darbo, administracinės naštos savo darbuotojams neužkrausime. Jeigu lieps kontrolierė, tada šią informaciją jums pateiksime“.

Daugelį Tarybos narių pribloškė toks direktorės  atsakymas pateikti informaciją, kur išleisti pinigai – juk kalbama ne apie asmeninius direktorės pinigus, o mokesčių mokėtojų. Gal direktorė sumaišė su savo kišene?

Į Tarybos nario paklausimą buvo paprašyta atsakyti  už apsaugos priemonių pirkimą atsakingo vedėjo A. Juozapavičiaus. „Pateikti  tokią informaciją galiu, tačiau  iš savo  vadovų dar negavau tokių nurodymų, jeigu gausiu, informaciją pateiksiu“,- sakė A. Juozapavičius.

Žinant, kad A. Juozapavičiaus vadovė administracijos direktorė J. Margaitienė, tikėtina, kad nurodymų, pateikti prašomą Tarybos nario G. Lipnevičiaus  informaciją, jis negaus.

Į pokalbį įsiterpusi administracijos direktorės kolegė, konservatorė S. Dišlė, su šypsena veide davė suprasti, kad jai neįdomu, kur leidžiami rajono gyventojų pinigai. Tarybos narys G. Lipnevičius konservatorei replikavo: „Suprantu, kad jums juokinga ir neįdomu, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai, bet mums, nepartiniams, įdomu sužinoti, kur leidžiamos mokesčių mokėtojų lėšos“.

Dar vienas Vyriausybės atstovo spyris rajono valdininkams

Kadangi Tarybos nario G. Lipnevičiaus skundą dėl nepateiktos informacijos gavo ir Vyriausybės atstovas Šiaulių apskričiai Daiva Kerekeš. Vyriausybės atstovo atsiųstame rašte merui ir  savivaldybės administracijai rašoma, cituojame: „Vyriausybės atstovo įstaiga gavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario G. Lipnevičiaus 2020 m. balandžio 20 d. skundą „Dėl nepateiktos informacijos“. Atsižvelgdami į tai, kad Skundas taip pat adresuotas Radviliškio rajono savivaldybės merui, prašome atsakymo G. Lipnevičiui kopiją pateikti ir Vyriausybės atstovui Šiaulių ir Telšių apskrityse“.

Vadinasi, savivaldybės administracija vis dėlto privalės Tarybos nariui G. Lipnevičiui suteikti prašomą informaciją. Tik įdomu, kodėl vis dažniau prireikia Vyriausybės atstovo įsikišimo, kad rajono savivaldybėje būtų tinkamai sutvarkyta dokumentacija, laiku atsakinėjama į klausimus, suteikiama informacija? Kuo toliau, tuo labiau matosi, kad jau kažkas negerai šioje partijų karalystėje…

Tarybos nario komentaras socialinėje erdvėje

Situaciją dėl prašomos informacijos nepateikimo, Tarybos narys G. Lipnevičius pakomentavo savo socialinėje paskyroje: „Viena ranka tratina pinigus savo bičiuliams ir partiečiams, kita – graibsto iš vargšų kišenės. Administracijos direktorė atsisako pateikti informaciją, kur ištratino jūsų – mokesčių mokėtojų – 200 000 eurų, atimtų iš vargšams skirtos biudžeto eilutės. Konservatoriai nemano, kad jūs turite žinoti ką ir už kiek pirko. Merui A. Čepononiui ir direktorei J. Margaitienei negalioja įstatymai? Už tai jie gavo į kaktą nuo Vyriausybės atstovo tarnybos, kuri įpareigojo ponus pateikti informaciją. Ją gavęs – informuosiu ir jus. Visada su Jumis nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius“.

Ką gi, gal Vyriausybės atstovo įsikišimas pagaliau privers savivaldybės administraciją pateikti informaciją, kur  leidžiami 200 tūkst. eurų.  

Ar gyventojai galės sužinoti, kiek tiksliai kainavo brangios kaukės ar pirštinės, parodys laikas. Kadangi buvo kreiptasi į Kontrolės komitetą ir Antikorupcijos komisiją, lauksime žinių ir iš jų pirmininkų.

(Bus daugiau)


„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019