Vaikams siūlyta mokytis plaukti … internetu

Nuo kovo 30 d. šalies  švietimo įstaigose startavo nuotolinis mokymas

Nieko nuostabaus, kai nuotoliniu būdu dirba lietuvių kalbos, istorijos, matematikos ir kitų mokymo dalykų pedagogai, tačiau pasirodė informacija, kad nuotoliniu būdu ketina dirbti ir krepšinio, imtynių, sunkiosios atletikos, futbolo, žirginio sporto ir net … plaukimo treneriai.

Radviliškio baseine – nuotolinės treniruotės

Nuo naujovės nusprendė neatsilikti ir  Radviliškio miesto plaukimo baseino vadovai, išplatinę plaukti besimokančių vaikų tėvams pranešimus, kad balandžio mėnesio neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) veikla vyks nuotoliniu būdu. „Nuotoliniu būdu dirbsime facebook socialiniame tinkle, uždaroje grupėje, visi, kas planuojate mokytis nuotoliniu būdu, junkitės į šia grupę“,- tėveliams atsiuntė laiškus

Radviliškio plaukimo baseino sporto, mokymo programų ir renginių organizatorė Aistė Balčiūnaitė.

Negana to, tėveliams atsiųstame sutarties priede parašyta, jog „nustatoma, kad nuo 2020-03-02 iki 2020-06-30 kiekvienam mokiniui, turinčiam NVŠ krepšelį ir dalyvaujančiam neformaliojo vaikų švietimo programose Radviliškio plaukimo baseine, paslaugos kaina, pritaikius NVŠ tikslines Europos sąjungos fondų/ valstybės lėšas, už vieną paslaugų teikimo mėnesį yra po 4,50 Eur“.

Ši informacija labai nustebino  daugelį tėvelių. „Kaip galima mokyti vaikus plaukti nuotoliniu būdu? Ar praktiniai užsiėmimai turės vykti vonioje, kiek turėsime  mokėti, kodėl ?“ – stebėjosi jie.

„Daugelį metų stebiu plaukimo varžybas per televizorių, tačiau plaukti nemoku“,- pastebėjo kitas radviliškietis.

Tokiomis nuotolinėmis treniruotėmis nustebintų tėvų pagalbos prašymų išsiaiškinti situaciją  sulaukė  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius. „Neslėpsiu, mane tai šokiravo. Kažkas netvarkoje toje Lietuvoje: vieni su virusu kovoja, prašo lėšų  kaukėms, kiti mokys plaukti ant kilimo“, – šypsojosi Tarybos narys.

Tarybos narys kreipėsi į Radviliškio plaukimo baseino direktorių J. Onaitį, rajono merą bei administracijos direktorę, prašydamas pakomentuoti kuriozinę situaciją. „Radviliškiečių vaikai plaukti mokomi… internetu! Tai – ne pokštas, o Radviliškio plaukimo baseino sumanymas pasipinigauti karantino metu, ieškant patiklių tėvelių, manančių, kad jų atžalos išmoks plaukti virtualiuoju būdu – per „Feisbuką“. Mokinių tėvus papiktino baseino direktoriaus J. Onaičio laiškai su prašymais pasirašyti sutarčių priedus, sutinkant, kad jų vaikai plaukti būtų mokomi per „Feisbuką“. Manau, šioje situacijoje vienintelė protinga išeitis – perkelti užsiėmimus po karantino pabaigos ar į vasaros atostogų metą, o teorinę medžiagą pateikti galima ir nemokamai. Tokį pasiūlymą jau išsiunčiau savivaldybės administracijai, merui“,- rašė „Facebook“ paskyroje Tarybos narys G. Lipnevičius.

Tą pačią dieną Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi į merą bei administracijos direktorę prašydamas paaiškinti, kas vyksta, cituojame: „Sulaukiau Radviliškio plaukimo baseine plaukti besimokančių tėvų laiškų, kuriems siūloma pasirašyti priedus prie sutarčių dėl virtualaus užsiėmimų lankymo. Tokiu būdu neįmanoma suteikti kokybiškos paslaugos, už kurią mokama, todėl prašau išnagrinėti galimybę teorinius užsiėmimus nemokamai rengti virtualiu būdu, o praktinius užsiėmimus – pasibaigus karantinui arba nukeliant į vasaros atostogų metą. Sudėtingas metas reikalauja lanksčių ir apgalvotų sprendimų, kurie nekeltų sumaišties, gyventojų nepasitenkinimo ir būtų maksimaliai naudingi vaikams (tėvelių atsiųstą dokumentą pridedu). Prašau mero, administracijos direktorės neatidėliotinai spręsti šią problemą. Dėl gyventojų skundo priimtus sprendimus prašau mane informuoti Tarybos nario el. paštu“.

Atsakymas iš savivaldybės

Paviešinus šią  informaciją dėl Tarybos nario G. Lipnevičiaus kreipimosi, iš Radviliškio rajono savivaldybės tą pačią dieną sulaukta atsakymo, jog plaukimo treniruotės bei kitų NVŠ būrelių veikla internetu yra nutraukiamos. Cituojame: „Radviliškio plaukimo baseinas nuo 2020 balandžio 1 d. nevykdys Neformaliojo vaikų švietimo programų  nuotoliniu būdu. Savivaldybė yra gavusi  NVŠ sportinės  krypties  veiklas  vykdančių mokytojų, tame tarpe ir Radviliškio plaukimo baseino, prašymus perkelti balandžio mėn. užsiėmimus į liepos, rugpjūčio mėn. ir savivaldybė tam pritaria“.

„Džiaugiuosi, kad  sveikas protas vis dėlto nugalėjo ir bus sutaupyti tėvelių bei mokesčių mokėtojų pinigai, o treniruotes vaikai pratęs pasibaigus karantinui“,- trumpai situaciją pakomentavo Tarybos narys G. Lipnevičius.

Mokamų plaukimo būrelių užsiėmimai Radviliškio plaukimo baseine šiuo metu nevyksta.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts