Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vadaktiškė pasveikinta garbingo jubiliejaus proga

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 23 d. Vadaktų kaimo gyventoja Irena Rajunčienė šventė gražų 85 -ąjį jubiliejų. Šios garbingos sukakties proga ponią Ireną pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, bendruomenės Šeduvos skyriaus vadovė Marija Bakovienė, Vadaktų skyriaus vadovė Inga Miliauskienė, Sidabravo skyriaus vadovė Vilma Antanaitytė, Šeduvos ansamblio „Verdenė“ vadovas Vladas Bonderievas bei bendruomenės ir ansamblio nariai Valė Bonderieva bei Vladas Stauga.
„Sveikiname su nuostabiu jubiliejumi, linkime sveikatos ir dar daug, daug gražių gyvenimo metų“,- nuoširdžiai jubiliatei linkėjo bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius.
Svečiai jubiliatei padovanojo ne tik gėlių ir šventinį tortą, bet ir visą pageidavimų koncertą – jai dainas skyrė kartu atvykę Šeduvos ansamblio „Verdenė“ muzikantai: Vladas ir Valė Bonderievai bei Vladas Stauga.
„Smagu, kai kas nors prisimena tavo šventę, atvyksta pasveikinti, kai kam nors dar rūpi“,- svečių sulaukusi džiaugėsi ir kartu graudinosi Irena Rajunčienė.
Moteris šiuo metu Vadaktų kaime gyvena viena. Ji džiaugiasi ja besirūpinančiais to paties kaimo gyventojais Rima ir Vaclovu Matučiais. „Nuostabu, kad dar yra tokių nesavanaudžių žmonių, kurie svetimu žmogumi rūpinasi kaip savu: namai sutvarkyti, krosnis pakūrenta, valgyti padaryta – man nieko netrūksta“,- sakė jubiliatė.
Vadaktiškė Irena papasakojo, kad gimė 1933 metais netoli Vadaktų esančiame kaime. „Mes šeimoje buvome devyni vaikai. Tėvai turėjo žemės, pradėjo statyti namą, tačiau prasidėjo karas ir visi planai žlugo. Ilgokai glaudėmės ūkiniame pastate, buvo labai sunku, vargome. Vėliau vaikai paaugo, vieni išvyko mokytis, kiti liko pas tėvus – buvo lengviau“, – pasakojo sukaktuvininkė.
Ponia Irena šiuo metu gyvena viena, tiesa, tame pačiame kaime gyvena jos sesuo, tačiau ji vyresnė ir sunkiai vaikšto.
Smagaus pokalbio metu, vis skambant nuotaikingoms dainoms, jubiliatė prisiminė šviesias savo gyvenimo akimirkas. „Ilgus metus padėjau mūsų klebonui Antanui Valantinui – virdavau valgį, aptvarkydavau namus – labai geras žmogus buvo, kūrė gražius eilėraščius. Apie bičiulystę su kunigu ir poetu A.Valantinu pasakojo vadaktiškė.
Smagiai bendraujant bei skanaujant paruoštų vaišių, laikas prabėgo labai greitai ir bendruomenės nariai su sukaktuvininke Irena Rajunčiene, linkėdami jai ilgiausių metų, atsisveikino iki kito jos jubiliejaus.
Bendruomenės pirmininkas bei „Radviliškio krašto“ leidėjas G.Lipnevičius jubiliatei padovanojo ir savaitraščio prenumeratą.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019