Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vadaktiškė pasveikinta garbingo jubiliejaus proga

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 23 d. Vadaktų kaimo gyventoja Irena Rajunčienė šventė gražų 85 -ąjį jubiliejų. Šios garbingos sukakties proga ponią Ireną pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, bendruomenės Šeduvos skyriaus vadovė Marija Bakovienė, Vadaktų skyriaus vadovė Inga Miliauskienė, Sidabravo skyriaus vadovė Vilma Antanaitytė, Šeduvos ansamblio „Verdenė“ vadovas Vladas Bonderievas bei bendruomenės ir ansamblio nariai Valė Bonderieva bei Vladas Stauga.
„Sveikiname su nuostabiu jubiliejumi, linkime sveikatos ir dar daug, daug gražių gyvenimo metų“,- nuoširdžiai jubiliatei linkėjo bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius.
Svečiai jubiliatei padovanojo ne tik gėlių ir šventinį tortą, bet ir visą pageidavimų koncertą – jai dainas skyrė kartu atvykę Šeduvos ansamblio „Verdenė“ muzikantai: Vladas ir Valė Bonderievai bei Vladas Stauga.
„Smagu, kai kas nors prisimena tavo šventę, atvyksta pasveikinti, kai kam nors dar rūpi“,- svečių sulaukusi džiaugėsi ir kartu graudinosi Irena Rajunčienė.
Moteris šiuo metu Vadaktų kaime gyvena viena. Ji džiaugiasi ja besirūpinančiais to paties kaimo gyventojais Rima ir Vaclovu Matučiais. „Nuostabu, kad dar yra tokių nesavanaudžių žmonių, kurie svetimu žmogumi rūpinasi kaip savu: namai sutvarkyti, krosnis pakūrenta, valgyti padaryta – man nieko netrūksta“,- sakė jubiliatė.
Vadaktiškė Irena papasakojo, kad gimė 1933 metais netoli Vadaktų esančiame kaime. „Mes šeimoje buvome devyni vaikai. Tėvai turėjo žemės, pradėjo statyti namą, tačiau prasidėjo karas ir visi planai žlugo. Ilgokai glaudėmės ūkiniame pastate, buvo labai sunku, vargome. Vėliau vaikai paaugo, vieni išvyko mokytis, kiti liko pas tėvus – buvo lengviau“, – pasakojo sukaktuvininkė.
Ponia Irena šiuo metu gyvena viena, tiesa, tame pačiame kaime gyvena jos sesuo, tačiau ji vyresnė ir sunkiai vaikšto.
Smagaus pokalbio metu, vis skambant nuotaikingoms dainoms, jubiliatė prisiminė šviesias savo gyvenimo akimirkas. „Ilgus metus padėjau mūsų klebonui Antanui Valantinui – virdavau valgį, aptvarkydavau namus – labai geras žmogus buvo, kūrė gražius eilėraščius. Apie bičiulystę su kunigu ir poetu A.Valantinu pasakojo vadaktiškė.
Smagiai bendraujant bei skanaujant paruoštų vaišių, laikas prabėgo labai greitai ir bendruomenės nariai su sukaktuvininke Irena Rajunčiene, linkėdami jai ilgiausių metų, atsisveikino iki kito jos jubiliejaus.
Bendruomenės pirmininkas bei „Radviliškio krašto“ leidėjas G.Lipnevičius jubiliatei padovanojo ir savaitraščio prenumeratą.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naktiniams žygiams įkvėpęs alkoholis ir narkotikai atvedė tiesiai į teisiamųjų suolą

Avatar

Paskelbta

data

Iš karto po vidurnakčio, prasidėjus liepos 12-osios parai, Šiaulių apskrities policijos Pakruojo komisariato pareigūnai sulaukė net dviejų telefono pranešimų dėl Pakruojyje nusiaubtų  gyvenamųjų patalpų. Cunamiu į butus  įsiveržę  asmenys išvartė bei išdaužė patalpose buvusius daiktus, apsmūgiavo ir sumušė šeimininkus ir kaip netikėtai įsiveržė, taip netikėtai ir pasišalino.

Miegančius S.Neries gyvenamojo namo šeimininkus pažadino kojų smūgiai į laukujes duris. Kadangi jos buvo tik užkabintos, tai po kelių smūgių atsidarė ir į vidų įsiveržė du iš matymo pažįstami asmenys, kurių vardų ir pavardžių namo šeimininkai nežinojo, tik dažnai yra matę  juos vaikštančius po Pakruojį. Įsiveržėliai šaukdami pradėjo mėtyti namuose buvusius daiktus. Kai namo šeimininkai  neprašytus svečius pradėjo varyti lauk,  vyras gavo keptuve per galvą, o į jo žmoną buvo paleista kėdė, kuri skaudžiai pataikė į tikslą.  Siautėjantys chuliganai iš namo pasišalino tik tada, kai šeimininkams į pagalbą atėjo pas juos svečiavęsis šeimininko pusbrolis.

Policijos pareigūnai pagal nurodytus nukentėjusių apibūdinimus pradėjo operatyvią įtariamųjų paiešką. Naršydami po miesto gatves, jie priartėjo prie vieno M.Šreiberio daugiabučio gyvenamojo namo. Iš  buto laukan išėjęs vyras pareigūnams pasiskundė, kad prieš keletą minučių jo butą nusiaubė  ir jį primušė iš matymo pažįstamas vyras, kuris į jo butą pateko pro pravirą langą, užsilipęs ant laiptinės stogelio.  Šeimininką toks neprognozuojamas   ateivio pro langą elgesys jį labai išgąsdino. Juo labiau, kad prie nekviesto svečio prisijungė ir dar vienas jaunuolis, kurį įsibrovėlis įleido pro laukujes buto duris.

Po šios žinios Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai įtariamųjų paieškas suintensyvino, į pagalbą pasikvietę dar vieną ekipažą. Po valandos paiešką vainikavo sėkmė: Vytauto Didžiojo ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankirtoje jie pamatė asmenis, kurie atitiko nukentėjusiųjų nurodytus užpuolikų požymius. Buvo sulaikyti du Pakruojo rajono gyventojai.  16-mečiui nustatytas  lengvas (1,19 prom.), o  jo 29 metų bendražygiui – vidutinis (2,12 prom.)  girtumas. Pastarasis nesutramdomas buvo net pareigūnų tarnybiniame automobilyje – niokojo jį, kojomis spardė automobilio dureles bei sulaikytuosius nuo pareigūnų skiriančią pertvarą.  Tad teko ant kojų uždėti vienkartinius antrankius.

Abu sulaikytieji  atsidūrė areštinėje, jiems  pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo ir fizinio skausmo sukėlimo. Išsipagirioję įtariamieji  savo elgesio motyvų paaiškinti negalėjo – tiesiog alkoholis sumaišė protą.

16-metis iki šiol reikalų su teisėsauga nėra turėjęs, o štai jo bendrininkas – jau ne kartą teistas už vagystes bei sveikatos sutrikdymus  tiek Lietuvoje, tiek ir Didžiojoje Britanijoje.

Po chuliganiško naktinio žygio per Pakruojį sulaikytiesiems buvo skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu ir jie buvo paleisti iš areštinės. Tačiau jau kitos paros naktį  29 metų pakruojiškis pareigūnų vėl buvo sulaikytas Mindaugo g. esančio daugiabučio namo kieme, kur   su  draugeliu „vaišinosi“ narkotinėmis medžiagomis. Kvaišalų buvo rasta  sulaikytųjų aprangoje bei daiktuose ir jų  organizme – atlikti šlapimo testai parodė, kad vaikinai yra vartoję marihuanos bei amfetamino. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019