Socialiniai tinklai

Aktualijos

Klasikinės muzikos šventė – vargonų festivalis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto kultūros centre jau aštuntą kartą aidėjo vargonų ir klasikinės muzikos garsai. Vargonų muzikos festivalis „Šimtmečio tradicijos“ kasmet pražįsta vis kitomis spalvomis. Šių metų gegužės 17 d. festivalio renginiai prasidėjo nuo respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“. Konkurse vertinimo komisijai pirmininkavo LMTA docentė Jarūnė Barkauskaitė, komisijos nariai: Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Natalija Chrapačienė ir Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono skyriaus vedėja, mokytoja metodininkė Diana Sabulienė. Konkurse dalyvavo 22 vaikai iš visos Lietuvos. Konkurso nugalėtojai:

A kategorija:

I vieta Elija Peleckytė

II vieta Gertrūda Burbulytė

III vieta Kasparas Mincius

 

B kategorja:

Grand Prix Austėja Grosaitė

I vieta Vaiva Mikutytė

I vieta Patricija Butvilaitė

II vieta Elana Kanišauskaitė

II vieta Mažvydė Urbietytė

III vieta Greta Gudaitė

 

C kategorija:

I vieta Ema Stakutytė

III vieta Monika Beata Malčiauskaitė

 

D Kategorija:

I vieta Agnė Babrauskaitė

 

Pasibaigus konkursui bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centru vyko docento Gedimino Kviklio ir docentės Jarūnės Barkauskaitės seminaras „Šimtmečio tradicija vargonų kultūroje“.

Po seminaro jaunieji muzikos mokyklų auklėtiniai dalyvavo Respublikiniame jaunųjų pianistų festivalyje „Polifonija ir aš“. Vaikai turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie didingiausio muzikos instrumento – vargonų. Festivalyje dalyvavo 23 Lietuvos muzikos mokyklų ugdytiniai.

Po šv. Mišių, visi dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti į vakarinį koncertą, kuriame grojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai – tai Jarūnė Barkauskaitė, Gediminas Kviklys, studentai: Liana Dolgopolova, Vladimiras Antonovas Čarskis (vargonai), Darius Virbickas (birbynė). O taip pat vakariniame koncerte kartu su dėstytojais ir studentais koncertinę programą atliko ir Respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ nugalėtojai.

Nuaidėjus galingiems vargonų muzikos garsams, žiūrovai negailėjo plojimų, o dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir vargonų muzikos simboliais – statulėlėmis.

Gegužės 18 d. Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje klasikinės muzikos gerbėjus pasitiko didingos muzikos garsai – tai nuostabaus grožio ir didžiulio populiarumo pasaulio koncertų salėse sulaukęs britų kompozitoriaus Johno Rutterio kūrinys „Vaikų mišios“. Jas atliko solistai Asta Krikščiūnaitė, Stein Skjervold, choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus) ir mokytojos ekspertės Ingos Petrauskienės vadovaujamas Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras. Dirigavo choro „Vilnius“ dirigentas Giedrius Pavilionis.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Radviliškio savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Padėkas dalyviams ir organizatoriams įteikė Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Neeiline švente nuoširdžiai džiaugėsi Klebonas Tadas Rudys. Dalyviams ir organizatoriams padėkas įteikė ir sėkmės linkėjo Radviliškio muzikos mokyklos direktorė Aurelija Šakėnienė. Visus dalyvius apdovanojo Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti direktorių Indrė Ginkevičienė ir projekto vadovė Vilma Simaitienė.

Vargonų muzikos festivalis „Šimtmečio tradicijos“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Radviliškio rajono savivaldybės.

Projekto partneriai: Radviliškio muzikos mokykla, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapija, Valstybinis choras „Vilnius“.

Projekto rėmėjas UAB „Prezo“.

 

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019