Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogalos Šauliai pagerbė Lietuvos Laisvės gynėjų atminimą

Avatar

Paskelbta

data

2019 m.  sausio 12 d. (šeštadienį) Vilniuje vyko XXVIII tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjams atminti, kuriame dalyvavo Baisogalos 608 kuopos jaunieji šauliai: Kotryna Antonovaitė,  Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Viktorija Civilkaitė, Neringa Vasnytė, Nojus Terebeiza.

 Šiemet  7700 dalyvių startavo  nuo Antakalnio kapinių, finišavo prie televizijos bokšto. Kartu su tūkstančiu Lietuvos šaulių sąjungos dalyvių, 9 kilometrų bėgime dalyvavo ir tūkstančiai Lietuvos karių, svečiai iš JAV, Latvijos, Estijos. Bėgime dalyvavę baisogaliečiai: entuziastingai įveikė trasą, buvo apdovanoti atminimo medaliais, pavaišinti arbata ir bandelėmis.

Šis pagarbos bėgimas – patriotizmu padailintos bendrystės išraiška. Prieš bėgimą  iš visos Lietuvos regionų, šauliai, kariai, pasieniečiai, ir visi patriotiški žmonės jau 28-ąjį kartą skubėjo Antakalnio kapinių link, kur amžinojo poilsio sugulę Lietuvos laisvės gynėjai. Čia vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę gynėjų pagerbimo ceremonija. Jos metu LŠS ir kariuomenės vadai, bėgimo organizatoriai, kariai ir svečiai padėjo gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų. Po trumpų svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Visiems bėgimo dalyviams, taip pat ir mūsų komandai, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, buvo įteikti Lietuvos kontūro formos atminimo medaliai. Bėgimo pabaigoje buvo padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

  Sausio 13-osios minėjimo renginys sekmadienį vyko  Baisogalos miestelyje. Mes, Baisogalos gimnazijos Jaunieji šauliai, jaučiame pareigą pagerbti  Lietuvos Laisvės Gynėjus. Dalyvaudami Šventų Mišių aukoje, dėkojome, kad esame laisvi. Po Šv. Mišių aukos už laisvės gynėjus ir brangią Tėvynę Lietuvą  kartu su kultūros namų folkloro ansambliu ir visais susirinkusiais ,,Dainų ir pokalbių popietėje prie Atminimo laužo‘‘ dainavome lietuviškas dainas, bendravome, vaišinomės garuojančia arbata ir pyragu, kuriuos paruošė kavinės ,,Pas Zitą“ šeimininkai Egidijus ir Lina Šimkevičiai.

 Džiugu, kad mus vienija ir bendra malda už Tėvynę, ir  kartu dainuojamos dainos prie uždegtų  atminimo laužų, ir šilti pokalbiai, ir pagarbos bėgimas. Tai parodo, kad mes  prisimename, gerbiame ir lenkiamės tiems, kurie aukojosi ir kovojo už LAISVĘ. Mes  esame dėkingi  Lietuvos Laisvės gynėjams.

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė G. Nakutienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Žagarės vyšnių festivalis: policijos pareigūnai intensyviai dirbo, kad žmonės galėtų linksmintis

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet trečiąjį liepos savaitgalį viename seniausių Lietuvos miestų – Žagarėje, vyksta žinomiausias šalies festivalis – Žagarės vyšnių festivalis.  Kai vienu metu vienoje vietoje susirenka per kelias dešimtis tūkstančių žmonių, visada kyla įvairiausių grėsmių. Todėl, kai vieni dainuoja ir linksminasi, policijai būna pats darbymetis – užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą, kad nebūtų sugadinta šventinės nuotaika.

Šiemet Žagarės festivalis  pasekė  Naisių festivalio pavyzdžiu ir ribojo  alkoholį – tris dienas festivalio teritorijoje ir miesto parduotuvėse bei kavinėse nebuvo prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Todėl didelių incidentų ir rezonansinių muštynių užfiksuota nebuvo. Pareigūnai iš minios eliminuodavo pradedančius skeryčiotis peštukus ir juos veždavo į policiją. 16-kai pristatytųjų už  nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą ar girto pasirodymą viešojoje     buvo pradėta  administracinė teisena. Tiesa, atsirado du jaunuoliai, kurie nepanoro paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir jiems pasipriešino. Neblaivus  (0,94 prom.)  20-metis  sulaikymo metu  spyrė vienam patruliui į krūtinę, o kartu buvęs neblaivus (1,06 prom.) 19-metis kitam pareigūnui spyrė  į nugarą. Pareigūnai nesužaloti, o jaunuoliai uždaryti į  areštinę, jiems dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl smurtavimo buvo pradėti dar du iki ikiteisminiai tyrimai – renginio metu vyras sumušė savo žmoną, o nuo nepažįstamo vyro kumščio žandikaulis buvo sulaužytas 23 metų vaikinui.

Dėl vagysčių į pareigūnus kreipėsi tik vienas žmogus. Jis pasigedo mobilaus ryšio telefono, kuris buvo paliktas neužrakintame automobilyje. Dar vienas festivalio dalyvis nukentėjo, nes buvo išdaužti jo automobilio „Audi  A4“ stiklai.

Policijos pareigūnai akylai stebėjo Žagarės miesto  parko atokiausius kampus.  Į jų akiratį pateko 7-ni vaikinai, su savimi turėję narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Jiems festivalis baigėsi tą pačią akimirką. Kvaišalų mėgėjai buvo išvežti į areštinę ir jiems dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Jeigu teisėtvarkos pažeidimų  skaičių vertintume teritoriniu principu, tai jis atrodytų vienaip, tačiau, vertinant pagal kelių dešimčių tūkstančių žmonių sankaupą vienoje vietoje, tai jis nėra didelis. Policijos pareigūnai džiaugiasi vis didėjančių žmonių supratingumu. Kuo toliarantiškesnė visuomenė, tuo toliarantiškesnė ir policija.

Policijos pareigūnams teko teikti ir socialinę pagalbą. Pilietiški žmonės nešė jiems rastus mobiliuosius telefonus, planšetes, pinigines, pareigūnai ieškojo jų savininkų. Kai kurie daiktai savininkų tebelaukia Joniškio rajono policijos komisariate. Pareigūnai ieškojo pasimetusių vaikų tėvų ir  festivalyje paliktų  suaugusių asmenų draugų, kurie jau buvo išvykę namo. Teko net skolinti savo mobiliuosius telefonus, kad pasiklydėliai  susisiektų su jais, nes per šėlsmą net nepastebėjo, kaip jų telefonai išsikrovė ir jie liko be ryšio.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje šių metų liepos 22  dieną buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automobilių plovėjo, filialo vadovo, betonuotojo, dažytojo-smėliuotojo, direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, dizainerio maketuotojo, fermos darbininko, gamybos vadovo technologo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, klientų paieškos vadybininko, malkų skaldymo operatoriaus, medienos apdirbimo  darbininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos gaminių kalėjo, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, mokyklinio autobuso vairuotojo, mokytojo padėjėjo,  mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto, padėklų kalėjo, pagalbinio darbininko,  pamainos vedėjo, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, pastolių statytojo, plataus profilio statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo, prekinių vagonų depo suvirintojo, prekių surinkėjo (darbas užsienyje), prekybos vadybininko, priešmokyklinio ugdymo mokytojo, psichologo, šaltkalvio, šaltkalvio-suvirintojo, skerdyklos darbininko, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo, statybos darbų vadovo, stogdengio, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, taromato operatoriaus-krovėjo, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teleskopinio krautuvo operatoriaus, tinkuotojo, tolimųjų reisų vairuotojo, traktorininko, traukinio mašinisto, tvorų montuotojo, ūkio darbininkų, vairuotojo ekspeditoriaus, vamzdynų montuotojo Olandijoje,  vidaus apdailininko (darbas užsienyje), virėjo.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019