Socialiniai tinklai

Aktualijos

Už mėsos perdirbimo įmonės ir jos produkcijos prekiautojų kyšojo „šešėlio“ausys

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė pora metų vykdytą tyrimą, kuris realizavosi penkiomis baudžiamosiomis bylomis,  sugulusiomis į daugiau, negu  30 tomų, ir įtarimais septyniems asmenims.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 metų kovą, kai kilo įtarimas, jog  vienoje Šiaulių rajone registruotoje mėsos perdirbimo  įmonėje gali būti  apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir įmonė į valstybės biudžetą sumoka ne visus mokesčius.  Tų metų balandžio 25 d. buvo surengta bendra Šiaulių apskrities  policijos, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos operacija.

Jos metu patikrinta mokesčių slėpimu įtariama  įmonė,  atlikta jos  produkcijos inventorizacija. Buvo patikrinta produkcija ne tik pačioje įmonėje, bet ir Šiaulių mieste esančiuose įmonės prekybos taškuose, atlikta per 20 kratų. Specialistų tyrimui paimti įmonės buhalteriniai dokumentai ir kompiuteriai. Įmonės vadovui ir buhalterei dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti įtarimai.

Iš kratų metų paimtų užrašų, kuriuose  fiksuoti duomenys apie be apskaitos dokumentų parduotus produkcijos kiekius, buvo nustatyta, kiek pajamų nepateko į įmonės buhalterinė apskaitą. Paaiškėjo, kad per metus ir keturis mėnesius    įvairiose mugėse, miesto šventėse ir kituose prekybos taškuose, nefiksuojant apskaitos dokumentuose, buvo parduota produkcijos, kurios bendra vertė – beveik 130 tūkstančių eurų. Dėl to į biudžetą nepateko 34 198 eurai mokesčių. Nustatyta, kad mėsa gamybai irgi buvo perkama ne visada skaidriai. Į įmonės buhalterinę apskaitą nepateko iš Lenkijos įvežtos septynios tonos kiaulienos.

Įmonės vadovas dėl mokesčių slėpimo greitu laiku stos prieš teismą, nes ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo  jau baigtas ir šiomis dienomis perduotas teisminiam nagrinėjimui.

Įmonės buhalterės byla dėl  apgaulingo apskaitos tvarkymo  jau baigta anksčiau. Kadangi 58 metų moteris prisipažino dėl savo nusikalstamos veikos, tai buvo priimtas  nutarimas   atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminio tyrimo objektu tapo ir iš minėtos įmonės be apskaitos dokumentų produkciją įsigiję ir ja prekiavę trys verslo liudijimą turėję vienos šeimos nariai – vyras, žmona ir jų dukra. Nustatyta, kad per metus be apskaitos dokumentų jie  nusipirko įvairių mėsos gaminių beveik už 50 tūkstančių eurų. Dėl to nuo valstybės jiems  pavyko nuslėpti apie 6,5 tūkst. eurų mokesčių.

Iš mėsos perdirbimo įmonės produkciją be pirkimo dokumentų įsigydavo ir 55 metų Kauno rajono gyventojas, kuris ją parduodavo Kauno turguje, tokiai veiklai neturėdamas verslo liudijimo. Nustatyta, kad jis nuo 2017 m. pradžios iki 2018 metų pradžios per 53 kartus nusipirko daugiau, negu 4 tonas rūkytų mėsos gaminių ir juos pardavė. Jam ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl neteisėto vertimosi komercine veikla. Kadangi vyras pripažino savo nusikalstamą veiką,  buvo priimtas nutarimas jį irgi atleisti  nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Tyrimo metu  nustatytas  ir dar vienas mėsos perdirbimo įmonės klientas, 48 metų šiaulietis, kuris, turėdamas  verslo liudijimą, mėsos perdirbimo įmonės produkcija prekiavo Telšių turguje. Tik mėsos gaminius šis prekiautojas savo namuose laikė antisanitarinėmis sąlygomis. Todėl Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu  visa pas jį rasta kiauliena ir jos gaminiai buvo sunaikinti.

Kratos metu pas šiaulietį pareigūnai rado  ne tik antisanitarinėmis sąlygomis laikomos mėsos, bet ir apie 40 litrų „naminukės“ bei kvaišalų – 9 paketėlius su  kanapėmis. Jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų  laikymą. Šių metų gegužę už minėtas nusikalstamas veikas teismas jam skyrė 3300 eurų baudą.

                      Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/4SokfZkf_Kw

 

                                            Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019