Kuklus, virtualus lizdeikiečių bibliotekų savaitės paminėjimas

Lizdeikos gimnazijos trečiosios B klasės gimnazistų grupė, susijungę į „Teams‘ų“ susitikimą, kaip įprasta per pamokas paminėjo XXI – ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Atsiliepdami į mokyklos bibliotekos vedėjos Valios Kondratenko raginimą nepamiršti skaityti knygas, bibliotekos lankytojai pasiryžo pasitikrinti, kiek, ko, kas iš „kolegų“ skaito literatūros ne pagal programą, kokios knygos nuoširdžiai traukia jaunuolius.

Pasirodo, dauguma skaito! Ir skaito įvairią literatūrą: pradedant grožine, klasikine literatūra, eseistika, psichologija, populiariąja istorija, baigiant poezija internete!

Lizdeikiečiai ne tik skaito, bet ir gali rekomenduoti knygą bendraamžiams. Justas siūlo paskaityti Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko” – kukli doro gyvenimo pamoka, kur suaugusieji kai ko ir iš vaikų mokosi; Agnytė, Goda pirmoji pristatė vieną garsiųjų Robin‘o Sharm‘os knygų, kita mokinė rekomenduoja Mel‘ės Robbins knygą „Penkių sekundžių taisyklė“, kurioje dėstoma, kaip geriau elgtis lemiamą gyvenimo akimirką. Domantas ir Armandas, susidomėję skaito apie istorines asmenybes: Lauryną Stuoką – Gucevičių – žymiausią Lietuvos klasicizmo architektą, Prancūzijos karalienę Mariją Antuanetę, daugiau nei madą reformavusią moterį, kuriai labai pakenkė melagingi gandai ir aristokratų intrigos. Luna žavisi ir bendraklasius sudomino Antano Poškos „Requiem“ – neįtikėtina žymaus keliautojo miniatiūrų – dvasinių akimirkų mozaikos – knyga. Mokytoja Alvydė Panova trečiokams rekomendavo Stendalio romaną „Raudona ir juoda“, kurį galima susieti su programiniu Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, nes šis kūrinys yra „stendališkojo“ tipo. Dar buvo paskaityta Antano Miškinio, Edmondo Kelmicko, kitų poetų eilių.

Susitikimo pabaigoje Tomas ir Saimonas apibendrino lizdeikiečių skaitymo pomėgius: „Kiek daug, kokių įvairių knygų žmonės parodė! Kaip smagu kartais nutolti nuo privalomos lietuvių literatūros programos!”
Nacionalinės bibliotekų savaitės baigimo akcentas – bibliotekos vedėjos pasiūlyta smagi viktorina su patarlėmis ir priežodžiais.

Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Alvydė Panova

Total
1
Dalinasi
Related Posts