Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Už kelių nepriežiūrą – baudos seniūnams

Avatar

Paskelbta

data

Džiugi naujiena Radviliškio rajono gyventojams: už netinkamai prižiūrėtą kaimo gatvę – sankcija seniūnui. Daugiau kaip 40 Eur baudą Radviliškio policijos komisariato tyrėja Laima Petravičienė skyrė Pakalniškių seniūnui Kęstučiui Ulinskui už tai, kad neužtikrino pareigos rūpintis gatve taip, kad ji būtų saugi eismui. Meras Antanas Čepononis kaltę meta Automobilių kelių direkcijai, nors Savivaldybės sąskaitos pampsta nuo nepanaudotų milijonų. Nubaustasis seniūnas meldžia Aukščiausiojo malonės ir prašo gyventojų pagalbos.

Alksniupių gyvenvietės Naujasodžio gatvė – tikras prakeiksmas vairuotojams
Alksniupiečiai atvirai dalijasi  nemalonia patirtimi dėl labai blogos kokybės gatvės: gyventojų skundai pasiekia seniūniją, vietos seniūnaitį ir kaimo bendruomenę. Naujasodžio gatve važiuojantys nėra tikri, ar namo grįš sveiki, ar automobiliai nenukentės. Rangovo „Pasvalio melioracija“ statybininkai, pernai nufrezavę paviršinį asfalto sluoksnį, nieko daugiau daryti negali – Savivaldybė nebeskiria pinigų! Gatvės paviršius toks, kad primena Mėnulio paviršių, o ne gerai prižiūrimą inžinerinį statinį.
Vairuotojų patirtys
Aurelijus Trapulis po to, kai važiuodamas per duobę prakirto variklio karterį, kreipėsi į policiją. Pareigūnai gegužės mėnesį užfiksavo įvykį, įvertino visas aplinkybes ir nustatė kaltininką. Teisėtvarkos sergėtojų vertinimu, už netinkamai prižiūrimą gatvę kaltas seniūnas. Jam paskirta bauda, kurią valdininkas neginčydamas susimokėjo. „Važiavau gerokai lėčiau, nei šioje atkarpoje leidžiama važiuoti, tačiau duobės tokios gilios ir jų tiek daug, kad įvažiavęs į vieną jų neišvengiau skaudžių pasekmių. Važiavau ne daugiau nei 40 kilometrų per valandą greičiu, ir bumbt – nukentėjo karteris. Bendruomenėje kalbama, kad panašiai yra atsitikę ir kaimo žmonėms. Kadangi seniūno ar rajono valdžios niekaip nepavyksta prisišaukti, kreipiausi į policiją. Neilgai trukus pasiekė raštas iš policijos, kad bauda skirta seniūnui Kęstučiui Ulinskui. Bet kas iš to – ir toliau duobėta gatvė yra netvarkoma“, – pasakoja Alksniupių gyventojas A. Trapulis, kuris žalą įvertino keliasdešimt eurų. „Dar neapsisprendžiau, ar verta bylinėtis su Savivaldybe dėl padarytos žalos atlyginimo“, – pripažįsta gyventojas.
Gerokai skaudesnę patirtį išgyveno alksniupietis Vitalijus Navickas. Kartą jis pramušė variklio karterį, kitą kartą buvo nutrauktas vienas vamzdelių. „Važiavau prietemoje, duobių nebuvo matyti. Įvažiavus į vieną iš jų, akmuo pradaužė karterį. Gaila, kad tąkart nekviečiau policijos ir įvykis nebuvo užfiksuotas. Variklio karterį pavyko susitvarkyti pačiam – nusipirkau skystų vinių ir užlopiau. Nutraukus vamzdelį, važinėju be kondicionieriaus. Mano žiniomis, meistras tokio darbo nebūtų apsiėmęs be poros šimtų eurų“, – karčia patirtimi dalijasi vyras.
Garbaus amžiaus Alksniupių gyventoja Rūta Pipagagaitė su siaubu prisimena situaciją, kurios nepavyko išvengti žiemą. „Įvykis vos nesibaigė tragedija“, – pasakoja alksniupiškė. „Važiuojamoji kelio danga buvo slidi, automobilio ratas pateko į duobę. Ji buvo tokia gili, kad mašina tapo nevaldoma, nors važiavau gana lėtai. Automobilis paslydo į  šoną ir atsitrenkęs į kažką sustojo. Gerai, kad dar nesivertė. Džiaugiuosi, kad visiškai baigėsi sėkmingai. Aš pati įrodyti negaliu, kad minėta situacija tikrai buvo, bet palaikau kaimyno A.Trapulio veiksmus. Visa kaimo bendruomenė nori to paties, kad pagaliau būtų galima saugiau pravažuoti Naujasodžio gatve.
Justas Poškus pasakoja, kad ši gatvė paveikė ir ūkininkus. „Gatvės paviršius toks duobėtas, kad ja važiuojant kaskart laužoma bet kokia technika. Atvažiavo rangovas, nuskuto paviršių ir, metęs darbus, išvažiavo. Ką  mums, alksniupiečiams, daryti? Valdžia prieš rinkimus nufrezavo kelio dangą, o jiems pasibaigus, panašu, pamiršo, kad toks kaimas žemėlapyje yra. Mums reikia dažnai važiuoti į laukus – kitos išeities mes paprasčiausiai neturime.“,- pastebi ūkininkas.

Seniūnas meldžia Dievo pagalbos

Pakalniškių seniūnijai vadovaujantis seniūnas K. Ulinskas pripažįsta, kad problema jam seniai žinoma. Nenuostabu, kad stoja alsniupiečių pusėn – juk ir pats finansiškai nukentėjo. „Nepamenu kiek, bet policija skyrė baudą. Buvo per keturiasdešimt eurų. Sumokėjau iš savo kišenės. Meldžiu Dievo, kad tai gatvei kuo greičiau atsirastų pinigų“, – sako valdininkas. Jo nuomone, jei jis savarankiškai nuspręstų greideriuoti, rizikuotų pakenkti rangovo atliekamiems darbams ir gali būti apkaltintas. K. Ulinskas priduria, kad pinigus gatvių remontui skirsto ne seniūnija, o Savivaldybė ir jos administracija su Statybos skyriaus vedėju Gintautu Viču priešakyje. Dabar seniūnas ragina kaimo gyventojus solidarizuotis ir kreiptis į Savivaldybę. Jo nuomone, tokiu būdu rezultatas galėtų būtų kur kas greičiau pasiektas. Tiesa, kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas teigia, kad kreipėsi į Savivaldybę ir laukia raštiškų atsakymų, nors žodžiu, esą, jie vėl buvo informuoti, kad nėra lėšų.

Kiek sumoka, tiek padarome

Rangovas – įmonės „Pasvalio melioracija“ direktorius Ramūnas Stulga – sako, kad „Savivaldybės lėšų užteko Naujasodžio gatvės paviršiaus nufrezavimui: „Mums Savivaldybėje pasakyta, kad pinigų dabar nėra. Kiek girdėjau, rajono valdžios atstovai tai sieja su praėjusiais rinkimais. Kliūčių tęsti darbus iš mūsų pusės nėra. Šiuo metu neturiu daugiau informacijos, ar Savivaldybė mėtys po trupinėlį, ar skirs visą projektui numatytą sumą. Kiek pinigų duos, tiek darbų padarysime. Šiuo metu tikrai yra sutartys ir terminų nepažeidžiame, tad mes viską galime laiku padaryti, jei tik duos pinigų.“ Įmonės vadovas gerokai nustebo sužinojęs, kad Radviliškio rajono savivaldybė turi daugiau nei 5,8 milijono eurų savo sąskaitose.

Savivaldybės komentaras

Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas atostogauja, o su jį pavaduojančiu Robertu Eigminu nepavyko susisiekti. Situaciją pakomentavo meras Antanas Čepononis: „Apie pinigus šnekėjomės prieš du mėnesius. Dabar turėtų ateiti apie 100 tūkst., bet galiu klysti, reikėtų tikslinti Statybos skyriuje. Dedame visas pastangas, kad statybininkai gatvę tvarkytų taip, kad atskiri jos ruožai būtų pilnai sutvarkyti. Kad rangovas neapsiimtų daryti darbų per visą rekonstruotą gatvę, o tik tiek, kiek gauna lėšų.“ Gaila, bet savivaldybės vadovas nekomentavo, ar vairuotojams bus geriau, jei, rekonstravus dalį gatvės, automobiliai ir toliau lūš nerekonstruotoje atkarpoje!? Beje, tai yra ne vienintelė gatvė, kurioje tokia situacija – Baisogalos R. Žebenkos gatvė, vedanti į reprezentacinį Komorų dvaro ansamblio pastatus, Radviliškio miesto Ąžuolų gatvė ir taip toliau. Ar rajono valdžia ir toliau bandys gyventojų kantrybę dėl prastų kelių, parodys laikas. Viena aišku, kad tik baudos seniūnams ar rangovams už neprižiūrimus kelius ir gatves, sulygins valdininkus su paprastais žmonėmis.
Niauduviškiai dėl kelio duobių kreipėsi į Tarybos narį
Kai straipsnis jau buvo paruoštas, gautas pagalbos šauksmas iš Niauduvos kaimo gyventojų. Jie kreipėsi  į  Nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūną bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių: „Prašome pagalbos dėl kelio, einančio per Niauduvos kaimą, duobių užtaisymo, kurio žmonės laukia nuo sniego nutirpimo“.
Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi į Pakalniškių seniūną K. Ulinską viešu laišku: „Nors ir šventės, gavau Niauduvos kaimo (esančio šalia Šeduvos miesto) gyventojų prašymą padėti jiems, nes valdininkai jų negirdi, o gal nenori girdėti. Žmonės neprašo naujų asfaltų, nors, sako, tik nori, kad seniūnas pasirūpintų ir užpiltų duobes bent jau skalda. Tad prašome visi kartu, gerb. seniūne, „pakelkite užpakalį“ nuo savo kėdės, pasirūpinkite ir išspręskite gyventojams opią problemą. O mes, nepartiniai Tarybos nariai, pažiūrėsime, ar pavyks keliais kibirais skaldos užlyginti kelerių metų senumo duobes“.
Seniūnas per „Radviliškio krašto“ redakciją atsiuntė Tarybos nariui G. Lipnevičiui atsakymą: „Informuojame, kad Pakalniškių seniūnijos teritorijoje esantis kelias per Niauduvos kaimą yra administruojamas automobilių kelių direkcijos“.
Tarybos nario iškelta problema bei susirašinėjimas su seniūnu davė teigiamą rezultatą teigiamas – tą pačią savaitę Niauduvos kaime duobės buvo  užlygintos ir problemos nebeliko.

Marius Aleksiūnas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019