Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Už kelių nepriežiūrą – baudos seniūnams

Avatar

Paskelbta

data

Džiugi naujiena Radviliškio rajono gyventojams: už netinkamai prižiūrėtą kaimo gatvę – sankcija seniūnui. Daugiau kaip 40 Eur baudą Radviliškio policijos komisariato tyrėja Laima Petravičienė skyrė Pakalniškių seniūnui Kęstučiui Ulinskui už tai, kad neužtikrino pareigos rūpintis gatve taip, kad ji būtų saugi eismui. Meras Antanas Čepononis kaltę meta Automobilių kelių direkcijai, nors Savivaldybės sąskaitos pampsta nuo nepanaudotų milijonų. Nubaustasis seniūnas meldžia Aukščiausiojo malonės ir prašo gyventojų pagalbos.

Alksniupių gyvenvietės Naujasodžio gatvė – tikras prakeiksmas vairuotojams
Alksniupiečiai atvirai dalijasi  nemalonia patirtimi dėl labai blogos kokybės gatvės: gyventojų skundai pasiekia seniūniją, vietos seniūnaitį ir kaimo bendruomenę. Naujasodžio gatve važiuojantys nėra tikri, ar namo grįš sveiki, ar automobiliai nenukentės. Rangovo „Pasvalio melioracija“ statybininkai, pernai nufrezavę paviršinį asfalto sluoksnį, nieko daugiau daryti negali – Savivaldybė nebeskiria pinigų! Gatvės paviršius toks, kad primena Mėnulio paviršių, o ne gerai prižiūrimą inžinerinį statinį.
Vairuotojų patirtys
Aurelijus Trapulis po to, kai važiuodamas per duobę prakirto variklio karterį, kreipėsi į policiją. Pareigūnai gegužės mėnesį užfiksavo įvykį, įvertino visas aplinkybes ir nustatė kaltininką. Teisėtvarkos sergėtojų vertinimu, už netinkamai prižiūrimą gatvę kaltas seniūnas. Jam paskirta bauda, kurią valdininkas neginčydamas susimokėjo. „Važiavau gerokai lėčiau, nei šioje atkarpoje leidžiama važiuoti, tačiau duobės tokios gilios ir jų tiek daug, kad įvažiavęs į vieną jų neišvengiau skaudžių pasekmių. Važiavau ne daugiau nei 40 kilometrų per valandą greičiu, ir bumbt – nukentėjo karteris. Bendruomenėje kalbama, kad panašiai yra atsitikę ir kaimo žmonėms. Kadangi seniūno ar rajono valdžios niekaip nepavyksta prisišaukti, kreipiausi į policiją. Neilgai trukus pasiekė raštas iš policijos, kad bauda skirta seniūnui Kęstučiui Ulinskui. Bet kas iš to – ir toliau duobėta gatvė yra netvarkoma“, – pasakoja Alksniupių gyventojas A. Trapulis, kuris žalą įvertino keliasdešimt eurų. „Dar neapsisprendžiau, ar verta bylinėtis su Savivaldybe dėl padarytos žalos atlyginimo“, – pripažįsta gyventojas.
Gerokai skaudesnę patirtį išgyveno alksniupietis Vitalijus Navickas. Kartą jis pramušė variklio karterį, kitą kartą buvo nutrauktas vienas vamzdelių. „Važiavau prietemoje, duobių nebuvo matyti. Įvažiavus į vieną iš jų, akmuo pradaužė karterį. Gaila, kad tąkart nekviečiau policijos ir įvykis nebuvo užfiksuotas. Variklio karterį pavyko susitvarkyti pačiam – nusipirkau skystų vinių ir užlopiau. Nutraukus vamzdelį, važinėju be kondicionieriaus. Mano žiniomis, meistras tokio darbo nebūtų apsiėmęs be poros šimtų eurų“, – karčia patirtimi dalijasi vyras.
Garbaus amžiaus Alksniupių gyventoja Rūta Pipagagaitė su siaubu prisimena situaciją, kurios nepavyko išvengti žiemą. „Įvykis vos nesibaigė tragedija“, – pasakoja alksniupiškė. „Važiuojamoji kelio danga buvo slidi, automobilio ratas pateko į duobę. Ji buvo tokia gili, kad mašina tapo nevaldoma, nors važiavau gana lėtai. Automobilis paslydo į  šoną ir atsitrenkęs į kažką sustojo. Gerai, kad dar nesivertė. Džiaugiuosi, kad visiškai baigėsi sėkmingai. Aš pati įrodyti negaliu, kad minėta situacija tikrai buvo, bet palaikau kaimyno A.Trapulio veiksmus. Visa kaimo bendruomenė nori to paties, kad pagaliau būtų galima saugiau pravažuoti Naujasodžio gatve.
Justas Poškus pasakoja, kad ši gatvė paveikė ir ūkininkus. „Gatvės paviršius toks duobėtas, kad ja važiuojant kaskart laužoma bet kokia technika. Atvažiavo rangovas, nuskuto paviršių ir, metęs darbus, išvažiavo. Ką  mums, alksniupiečiams, daryti? Valdžia prieš rinkimus nufrezavo kelio dangą, o jiems pasibaigus, panašu, pamiršo, kad toks kaimas žemėlapyje yra. Mums reikia dažnai važiuoti į laukus – kitos išeities mes paprasčiausiai neturime.“,- pastebi ūkininkas.

Seniūnas meldžia Dievo pagalbos

Pakalniškių seniūnijai vadovaujantis seniūnas K. Ulinskas pripažįsta, kad problema jam seniai žinoma. Nenuostabu, kad stoja alsniupiečių pusėn – juk ir pats finansiškai nukentėjo. „Nepamenu kiek, bet policija skyrė baudą. Buvo per keturiasdešimt eurų. Sumokėjau iš savo kišenės. Meldžiu Dievo, kad tai gatvei kuo greičiau atsirastų pinigų“, – sako valdininkas. Jo nuomone, jei jis savarankiškai nuspręstų greideriuoti, rizikuotų pakenkti rangovo atliekamiems darbams ir gali būti apkaltintas. K. Ulinskas priduria, kad pinigus gatvių remontui skirsto ne seniūnija, o Savivaldybė ir jos administracija su Statybos skyriaus vedėju Gintautu Viču priešakyje. Dabar seniūnas ragina kaimo gyventojus solidarizuotis ir kreiptis į Savivaldybę. Jo nuomone, tokiu būdu rezultatas galėtų būtų kur kas greičiau pasiektas. Tiesa, kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas teigia, kad kreipėsi į Savivaldybę ir laukia raštiškų atsakymų, nors žodžiu, esą, jie vėl buvo informuoti, kad nėra lėšų.

Kiek sumoka, tiek padarome

Rangovas – įmonės „Pasvalio melioracija“ direktorius Ramūnas Stulga – sako, kad „Savivaldybės lėšų užteko Naujasodžio gatvės paviršiaus nufrezavimui: „Mums Savivaldybėje pasakyta, kad pinigų dabar nėra. Kiek girdėjau, rajono valdžios atstovai tai sieja su praėjusiais rinkimais. Kliūčių tęsti darbus iš mūsų pusės nėra. Šiuo metu neturiu daugiau informacijos, ar Savivaldybė mėtys po trupinėlį, ar skirs visą projektui numatytą sumą. Kiek pinigų duos, tiek darbų padarysime. Šiuo metu tikrai yra sutartys ir terminų nepažeidžiame, tad mes viską galime laiku padaryti, jei tik duos pinigų.“ Įmonės vadovas gerokai nustebo sužinojęs, kad Radviliškio rajono savivaldybė turi daugiau nei 5,8 milijono eurų savo sąskaitose.

Savivaldybės komentaras

Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas atostogauja, o su jį pavaduojančiu Robertu Eigminu nepavyko susisiekti. Situaciją pakomentavo meras Antanas Čepononis: „Apie pinigus šnekėjomės prieš du mėnesius. Dabar turėtų ateiti apie 100 tūkst., bet galiu klysti, reikėtų tikslinti Statybos skyriuje. Dedame visas pastangas, kad statybininkai gatvę tvarkytų taip, kad atskiri jos ruožai būtų pilnai sutvarkyti. Kad rangovas neapsiimtų daryti darbų per visą rekonstruotą gatvę, o tik tiek, kiek gauna lėšų.“ Gaila, bet savivaldybės vadovas nekomentavo, ar vairuotojams bus geriau, jei, rekonstravus dalį gatvės, automobiliai ir toliau lūš nerekonstruotoje atkarpoje!? Beje, tai yra ne vienintelė gatvė, kurioje tokia situacija – Baisogalos R. Žebenkos gatvė, vedanti į reprezentacinį Komorų dvaro ansamblio pastatus, Radviliškio miesto Ąžuolų gatvė ir taip toliau. Ar rajono valdžia ir toliau bandys gyventojų kantrybę dėl prastų kelių, parodys laikas. Viena aišku, kad tik baudos seniūnams ar rangovams už neprižiūrimus kelius ir gatves, sulygins valdininkus su paprastais žmonėmis.
Niauduviškiai dėl kelio duobių kreipėsi į Tarybos narį
Kai straipsnis jau buvo paruoštas, gautas pagalbos šauksmas iš Niauduvos kaimo gyventojų. Jie kreipėsi  į  Nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūną bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių: „Prašome pagalbos dėl kelio, einančio per Niauduvos kaimą, duobių užtaisymo, kurio žmonės laukia nuo sniego nutirpimo“.
Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi į Pakalniškių seniūną K. Ulinską viešu laišku: „Nors ir šventės, gavau Niauduvos kaimo (esančio šalia Šeduvos miesto) gyventojų prašymą padėti jiems, nes valdininkai jų negirdi, o gal nenori girdėti. Žmonės neprašo naujų asfaltų, nors, sako, tik nori, kad seniūnas pasirūpintų ir užpiltų duobes bent jau skalda. Tad prašome visi kartu, gerb. seniūne, „pakelkite užpakalį“ nuo savo kėdės, pasirūpinkite ir išspręskite gyventojams opią problemą. O mes, nepartiniai Tarybos nariai, pažiūrėsime, ar pavyks keliais kibirais skaldos užlyginti kelerių metų senumo duobes“.
Seniūnas per „Radviliškio krašto“ redakciją atsiuntė Tarybos nariui G. Lipnevičiui atsakymą: „Informuojame, kad Pakalniškių seniūnijos teritorijoje esantis kelias per Niauduvos kaimą yra administruojamas automobilių kelių direkcijos“.
Tarybos nario iškelta problema bei susirašinėjimas su seniūnu davė teigiamą rezultatą teigiamas – tą pačią savaitę Niauduvos kaime duobės buvo  užlygintos ir problemos nebeliko.

Marius Aleksiūnas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019