Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Už kelių nepriežiūrą – baudos seniūnams

Avatar

Paskelbta

data

Džiugi naujiena Radviliškio rajono gyventojams: už netinkamai prižiūrėtą kaimo gatvę – sankcija seniūnui. Daugiau kaip 40 Eur baudą Radviliškio policijos komisariato tyrėja Laima Petravičienė skyrė Pakalniškių seniūnui Kęstučiui Ulinskui už tai, kad neužtikrino pareigos rūpintis gatve taip, kad ji būtų saugi eismui. Meras Antanas Čepononis kaltę meta Automobilių kelių direkcijai, nors Savivaldybės sąskaitos pampsta nuo nepanaudotų milijonų. Nubaustasis seniūnas meldžia Aukščiausiojo malonės ir prašo gyventojų pagalbos.

Alksniupių gyvenvietės Naujasodžio gatvė – tikras prakeiksmas vairuotojams
Alksniupiečiai atvirai dalijasi  nemalonia patirtimi dėl labai blogos kokybės gatvės: gyventojų skundai pasiekia seniūniją, vietos seniūnaitį ir kaimo bendruomenę. Naujasodžio gatve važiuojantys nėra tikri, ar namo grįš sveiki, ar automobiliai nenukentės. Rangovo „Pasvalio melioracija“ statybininkai, pernai nufrezavę paviršinį asfalto sluoksnį, nieko daugiau daryti negali – Savivaldybė nebeskiria pinigų! Gatvės paviršius toks, kad primena Mėnulio paviršių, o ne gerai prižiūrimą inžinerinį statinį.
Vairuotojų patirtys
Aurelijus Trapulis po to, kai važiuodamas per duobę prakirto variklio karterį, kreipėsi į policiją. Pareigūnai gegužės mėnesį užfiksavo įvykį, įvertino visas aplinkybes ir nustatė kaltininką. Teisėtvarkos sergėtojų vertinimu, už netinkamai prižiūrimą gatvę kaltas seniūnas. Jam paskirta bauda, kurią valdininkas neginčydamas susimokėjo. „Važiavau gerokai lėčiau, nei šioje atkarpoje leidžiama važiuoti, tačiau duobės tokios gilios ir jų tiek daug, kad įvažiavęs į vieną jų neišvengiau skaudžių pasekmių. Važiavau ne daugiau nei 40 kilometrų per valandą greičiu, ir bumbt – nukentėjo karteris. Bendruomenėje kalbama, kad panašiai yra atsitikę ir kaimo žmonėms. Kadangi seniūno ar rajono valdžios niekaip nepavyksta prisišaukti, kreipiausi į policiją. Neilgai trukus pasiekė raštas iš policijos, kad bauda skirta seniūnui Kęstučiui Ulinskui. Bet kas iš to – ir toliau duobėta gatvė yra netvarkoma“, – pasakoja Alksniupių gyventojas A. Trapulis, kuris žalą įvertino keliasdešimt eurų. „Dar neapsisprendžiau, ar verta bylinėtis su Savivaldybe dėl padarytos žalos atlyginimo“, – pripažįsta gyventojas.
Gerokai skaudesnę patirtį išgyveno alksniupietis Vitalijus Navickas. Kartą jis pramušė variklio karterį, kitą kartą buvo nutrauktas vienas vamzdelių. „Važiavau prietemoje, duobių nebuvo matyti. Įvažiavus į vieną iš jų, akmuo pradaužė karterį. Gaila, kad tąkart nekviečiau policijos ir įvykis nebuvo užfiksuotas. Variklio karterį pavyko susitvarkyti pačiam – nusipirkau skystų vinių ir užlopiau. Nutraukus vamzdelį, važinėju be kondicionieriaus. Mano žiniomis, meistras tokio darbo nebūtų apsiėmęs be poros šimtų eurų“, – karčia patirtimi dalijasi vyras.
Garbaus amžiaus Alksniupių gyventoja Rūta Pipagagaitė su siaubu prisimena situaciją, kurios nepavyko išvengti žiemą. „Įvykis vos nesibaigė tragedija“, – pasakoja alksniupiškė. „Važiuojamoji kelio danga buvo slidi, automobilio ratas pateko į duobę. Ji buvo tokia gili, kad mašina tapo nevaldoma, nors važiavau gana lėtai. Automobilis paslydo į  šoną ir atsitrenkęs į kažką sustojo. Gerai, kad dar nesivertė. Džiaugiuosi, kad visiškai baigėsi sėkmingai. Aš pati įrodyti negaliu, kad minėta situacija tikrai buvo, bet palaikau kaimyno A.Trapulio veiksmus. Visa kaimo bendruomenė nori to paties, kad pagaliau būtų galima saugiau pravažuoti Naujasodžio gatve.
Justas Poškus pasakoja, kad ši gatvė paveikė ir ūkininkus. „Gatvės paviršius toks duobėtas, kad ja važiuojant kaskart laužoma bet kokia technika. Atvažiavo rangovas, nuskuto paviršių ir, metęs darbus, išvažiavo. Ką  mums, alksniupiečiams, daryti? Valdžia prieš rinkimus nufrezavo kelio dangą, o jiems pasibaigus, panašu, pamiršo, kad toks kaimas žemėlapyje yra. Mums reikia dažnai važiuoti į laukus – kitos išeities mes paprasčiausiai neturime.“,- pastebi ūkininkas.

Seniūnas meldžia Dievo pagalbos

Pakalniškių seniūnijai vadovaujantis seniūnas K. Ulinskas pripažįsta, kad problema jam seniai žinoma. Nenuostabu, kad stoja alsniupiečių pusėn – juk ir pats finansiškai nukentėjo. „Nepamenu kiek, bet policija skyrė baudą. Buvo per keturiasdešimt eurų. Sumokėjau iš savo kišenės. Meldžiu Dievo, kad tai gatvei kuo greičiau atsirastų pinigų“, – sako valdininkas. Jo nuomone, jei jis savarankiškai nuspręstų greideriuoti, rizikuotų pakenkti rangovo atliekamiems darbams ir gali būti apkaltintas. K. Ulinskas priduria, kad pinigus gatvių remontui skirsto ne seniūnija, o Savivaldybė ir jos administracija su Statybos skyriaus vedėju Gintautu Viču priešakyje. Dabar seniūnas ragina kaimo gyventojus solidarizuotis ir kreiptis į Savivaldybę. Jo nuomone, tokiu būdu rezultatas galėtų būtų kur kas greičiau pasiektas. Tiesa, kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas teigia, kad kreipėsi į Savivaldybę ir laukia raštiškų atsakymų, nors žodžiu, esą, jie vėl buvo informuoti, kad nėra lėšų.

Kiek sumoka, tiek padarome

Rangovas – įmonės „Pasvalio melioracija“ direktorius Ramūnas Stulga – sako, kad „Savivaldybės lėšų užteko Naujasodžio gatvės paviršiaus nufrezavimui: „Mums Savivaldybėje pasakyta, kad pinigų dabar nėra. Kiek girdėjau, rajono valdžios atstovai tai sieja su praėjusiais rinkimais. Kliūčių tęsti darbus iš mūsų pusės nėra. Šiuo metu neturiu daugiau informacijos, ar Savivaldybė mėtys po trupinėlį, ar skirs visą projektui numatytą sumą. Kiek pinigų duos, tiek darbų padarysime. Šiuo metu tikrai yra sutartys ir terminų nepažeidžiame, tad mes viską galime laiku padaryti, jei tik duos pinigų.“ Įmonės vadovas gerokai nustebo sužinojęs, kad Radviliškio rajono savivaldybė turi daugiau nei 5,8 milijono eurų savo sąskaitose.

Savivaldybės komentaras

Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas atostogauja, o su jį pavaduojančiu Robertu Eigminu nepavyko susisiekti. Situaciją pakomentavo meras Antanas Čepononis: „Apie pinigus šnekėjomės prieš du mėnesius. Dabar turėtų ateiti apie 100 tūkst., bet galiu klysti, reikėtų tikslinti Statybos skyriuje. Dedame visas pastangas, kad statybininkai gatvę tvarkytų taip, kad atskiri jos ruožai būtų pilnai sutvarkyti. Kad rangovas neapsiimtų daryti darbų per visą rekonstruotą gatvę, o tik tiek, kiek gauna lėšų.“ Gaila, bet savivaldybės vadovas nekomentavo, ar vairuotojams bus geriau, jei, rekonstravus dalį gatvės, automobiliai ir toliau lūš nerekonstruotoje atkarpoje!? Beje, tai yra ne vienintelė gatvė, kurioje tokia situacija – Baisogalos R. Žebenkos gatvė, vedanti į reprezentacinį Komorų dvaro ansamblio pastatus, Radviliškio miesto Ąžuolų gatvė ir taip toliau. Ar rajono valdžia ir toliau bandys gyventojų kantrybę dėl prastų kelių, parodys laikas. Viena aišku, kad tik baudos seniūnams ar rangovams už neprižiūrimus kelius ir gatves, sulygins valdininkus su paprastais žmonėmis.
Niauduviškiai dėl kelio duobių kreipėsi į Tarybos narį
Kai straipsnis jau buvo paruoštas, gautas pagalbos šauksmas iš Niauduvos kaimo gyventojų. Jie kreipėsi  į  Nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūną bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių: „Prašome pagalbos dėl kelio, einančio per Niauduvos kaimą, duobių užtaisymo, kurio žmonės laukia nuo sniego nutirpimo“.
Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi į Pakalniškių seniūną K. Ulinską viešu laišku: „Nors ir šventės, gavau Niauduvos kaimo (esančio šalia Šeduvos miesto) gyventojų prašymą padėti jiems, nes valdininkai jų negirdi, o gal nenori girdėti. Žmonės neprašo naujų asfaltų, nors, sako, tik nori, kad seniūnas pasirūpintų ir užpiltų duobes bent jau skalda. Tad prašome visi kartu, gerb. seniūne, „pakelkite užpakalį“ nuo savo kėdės, pasirūpinkite ir išspręskite gyventojams opią problemą. O mes, nepartiniai Tarybos nariai, pažiūrėsime, ar pavyks keliais kibirais skaldos užlyginti kelerių metų senumo duobes“.
Seniūnas per „Radviliškio krašto“ redakciją atsiuntė Tarybos nariui G. Lipnevičiui atsakymą: „Informuojame, kad Pakalniškių seniūnijos teritorijoje esantis kelias per Niauduvos kaimą yra administruojamas automobilių kelių direkcijos“.
Tarybos nario iškelta problema bei susirašinėjimas su seniūnu davė teigiamą rezultatą teigiamas – tą pačią savaitę Niauduvos kaime duobės buvo  užlygintos ir problemos nebeliko.

Marius Aleksiūnas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019