Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar rimtai serga meras A. Čepononis?

Avatar

Paskelbta

data

Toks iš pažiūros nekaltas klausimas visuomenei prieš savaitę net nebūtų kilęs. Jei ne teismo posėdis praeitą savaitę. Šiaulių apygardos administraciniame teisme buvo nagrinėjama byla. Skundas pateiktas teismui, nes Radviliškio rajono politikai – meras A. Čepononis ir vicemeras K. Augulis – atsisako pateikti jiems priskirtų tarnybinių telefonų išklotines.

Dėl išklotinių į politikus ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojus buvo kreiptasi dar praėjusių metų spalį. Buvo siekiama atlikti tyrimą dėl pokalbių intensyvumo politikams bendraujant su savivaldybei ir valstybei priklausančiomis įstaigomis, jų vadovais ir darbuotojais. Norėta paanalizuoti politikų kai kurių veiksmų ekonominį pagrįstumą. Pavyzdžiui, prieš vykstant į ministeriją: ar tai vyksta suderinus iš anksto telefonu, ar tiesiog spontaniškai. Ar derinimas užtrunka mėnesį, savaitę, ar užtenka tik kartą paskambinti. Arba plačiai rajone nuskambėjusi vienos gydytojos atleidimo istorija. Galima matyti, kiek aktyvus meras A. Čepononis buvo, kiek kartų skambino administracijos direktorė J. Margaitienė ir taip toliau.

Remiantis teisės gauti informaciją iš savivaldybės institucijų ir įstaigų įstatymu, buvo pateiktas prašymas pateikti išklotines. Piliečių teisė gauti informaciją nėra absoliuti, bet kai valdininkai ir politikai pradeda slėpti savo veiklą, darosi įtaru. Todėl reikėjo teisme ginti poziciją, kodėl reikia šių išklotinių.

Kad visuomenė nebūtų suklaidinta, iš karto reikia pastebėti, kad išklotinėse tėra tik telefono numeris, skambinimo laikas ir jo trukmė. Jokių pokalbio turinio detalių išklotinės neatskleidžia. Bet teismui to neužteko ir prašė pagrįsti tokį reikalavimą. Aiškinantis detalės, pasirodo, kad politikai po asmens duomenų apsaugos įstatymu slepiasi ne šiaip sau. Jie gina savo privilegijas, nes naudojasi tarnybiniais telefonais tarnybos metu ir asmeniniams pokalbiams!

Teismo salėje merui A. Čepononiui ir vicemerui K. Auguliui atstovavo savivaldybės administracijos juristas A. Matuzevičius. Jo pateikta gynybos argumentacija skundo pareiškėjui išmušė pagrindą iš po kojų. „Eksperto“ nuomone, paviešinus išklotines, bus atskleisti asmens duomenys. Arba paviešinta informacija bus naudojama „netikros“ informacijos kūrimui ir galimo politiko įvaizdžio menkinimui. Pavyzdžiui, politikas skambino į odos ir veneros ligos dispanserį, o visuomenėje iš karto apkalbos, kad neva politikas serga … sifiliu arba gonorėja. Arba blogiau, paskambino į laidotuvių namus, ir jau apkalbos, kad ruošiasi mirti. O jei skambintų į finansines paslaugas teikiančią instituciją, jau kalbėtų rajono gyventojai, kad Aušros aikštei bus paimta paskola, nes blogasis Ramūnas neskiria lėšų reprezentuoti Lietuvą. Bet kokios apkalbos pradėtų sklisti, jei tarp numerių atsirastų ir padidinto tarifo numeriai.

Telefoninis seksas yra kiekvieno asmens reikalas ir nei vienas asmuo neturi teisės į tai kištis, bet… Kai už tai moka mokesčių mokėtojai, žiniasklaidos pareiga informuoti visuomenę, kaip „efektyviai“ yra išnaudojami finansai, skirti administravimui, ir piliečių teisė apie tai žinoti. Nori viešas asmuo privatumo – tegul naudojasi savo asmeniniu telefonu.

Tačiau atsisakymo teikti telefono išklotinės priežastis tikriausiai paprastesnė. Prisimenant, kad kaltinamasis A. Čepononis rugsėjo mėnesį buvo paguldytas į ligoninę dėl įtariamo insulto, tai telefoninės išklotinės atskleistų įdomių detalių. Vienas iš pagrindinių ir pirminių insulto atpažinimo požymių yra sutrikusi kalbėsena. Bet daugybė skambučių iš tarnybinio mero numerio ir jų trukmė galėtų parodyti „nešvariąją“ politiko pusę. Gal tai tebuvo tik įsivaizduojamas insultas, bet vis gi labai reikalinga priežastis nenuvykti į teismo posėdį? Šiam klausimui rasti atsakymą  gal net nebus lemta…

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi