Už apatinėse kelnaitėse laikytą „žolę“ – arešto bausmė

Šešis kartus teistas, tame tarpe – ir dėl narkotikų problemų turėjęs radviliškietis Stanislovas Š. 2021 m. birželio 12 d. vakare, 22.20 val., buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vyrukas „prisidirbo“, kai policijos pareigūnai Radviliškyje, Gedimino gatvėje įtarimų sukėlusį žmogų nusprendė atidžiau apžiūrėti. Asmens krata pasibaigė tuo, kad apatinėse kelnaitėse buvo rastas folijos lankstinukas su augalinės kilmės narkotine medžiaga. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalį – dėl to, kad įgijo, laikė ir gabeno nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų be tikslo jas platinti.

Buvo pamiršęs, kad nešiojasi narkotikus

Stanislovas Š., apklaustas teisiamajame posėdyje, paaiškino, kad anksčiau rūkydavo „žolę“, paskutiniu metu neberūko ir neplanuoja pradėti, nes nori keisti gyvenimo būdą. Neva po paskutinės arešto bausmės jis suprato, kad neverta gyventi kalėjime. Pagal Stanislovo Š. pasakojimą, jis norėjo parūkyti „žolės“ ir paprašė jos parduoti žmogaus, iš kurio anksčiau šio narkotiko jau buvo pirkęs. Nusipirkęs nedidelį kiekį „žolės,“, ją visą laiką su savimi nešiojosi ir net buvo pamiršęs, kad turi kišenėje. Kitą dieną po „žolės“ įsigijimo 20 metų vyrukas važiavo su draugu į garažą pasportuoti ir juos sustabdė policijos pareigūnai. Jie netruko surasti pas radviliškietį į apatines kelnaites įsidėtas narkotines medžiagas. Prieš teismą Stanislovas Š. dievagojosi, kad daugiau nebenusikals, narkotikų nebevartos ir pakeis gyvenimo būdą. Beje, nors ir kalbėjo, kad „žolės“ įsigijimo metu vartodavo narkotines medžiagas, testas jų šlapimo mėginyje neaptiko.  

Sustabdžius automobilį, jo keleivis ėmė elgtis keistai

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausti pareigūnai, kurie Stanislovą Š. apieškojo ir rado folijos paketą su narkotine medžiaga marihuana. Pasak jų, šis radviliškietis iš anksčiau buvo žinomas kaip asmuo, linkęs su savimi turėti narkotinių medžiagų. Sustabdytame automobilyje sėdėjo du jaunuoliai. Stanislovas Š. – priekinėje keleivio sėdynėje. Automobilio vairuotojas su savimi draudžiamų medžiagų neturėjo. Sustabdžius šį automobilį, esą akivaizdžiai matėsi, kad keleivio vietoje sėdintis Stanislovas Š. labai jaudinasi ir net negali nusėdėti vietoje, žvalgosi į visas puses. Atliekant šio asmens dalinę apžiūrą, buvo matyti, kad po apatinėmis kelnaitėmis yra folijos gabaliukas. Paprašytas jį ištraukti, vaikinas tą ir padarė. Paklaustas, iš kur gavo „žolę“ Stanislovas Š. atsakė, jog rado ir daugiau informacijos nesuteikė.

Rastą medžiagą ištyrė ekspertai

Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centras pateikė išvadą, kad atlikus pas įtariamąjį Stanislovą Š. rastų medžiagų tyrimą, nustatyta, kad žalios spalvos sausa dalinai susmulkinta augalinės kilmės medžiaga iš folijos, paimta asmens apžiūros metu, yra narkotinė medžiaga – kanapės (antžeminės dalys), kurių masė yra 0,508 g. Šioje augalinės kilmės medžiagoje rasta narkotinės medžiagos delta-9-tetrahidrokanabinolio. Atlikus kratą Stanislovo Š. namuose, narkotinių ar psichotropinių medžiagų nebuvo rasta.

Skirta 30 parų arešto bausmė

Parenkant bausmės rūšį, teismas įvertino tą aplinkybę, kad Stanislovas Š., nors ir labai jauno amžiaus, teisiamas jau šeštą kartą, todėl prieita išvados, kad anksčiau skirtos švelnesnės bausmės kaltinamojo elgesiui teigiamos įtakos neturėjo, todėl Stanislovas Š. bus tinkamai nubaustas, jam paskyrus griežčiausią bausmės rūšį – areštą. Bausmės dydis už tokį baudžiamąjį nusižengimą siūlytas maksimalus – 45 paros. Nors nuteistasis teismo posėdžio metu tvirtino, jog po to, kai baigė atlikti anksčiau skirtą arešto bausmę, pakeitė gyvenimo būdą ir daugiau narkotinių medžiagų nebevartoja, tačiau vien nepakako skirti kitos rūšies bausmę. Tad, pripažintas kaltu, Stanislovas Š. nuteistas 45 parų arešto bausme, jos dydis sumažintas vienu trečdaliu, kadangi bylos nagrinėjimo metu taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, ir skirta galutinė 30 parų arešto bausmė. Jos atlikti nuteistasis turės atvykti pats į Šiaulių tardymo izoliatorių. Šiuo metu teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts