Tyruliškiai pagaliau turės švarų geriamąjį vandenį

Rugpjūčio 10 dieną Tyruliuose apsilankę Radviliškio rajono savivaldybės bei „Radviliškio vanduo“ atstovai atvežė gerą naujieną gyventojams. Ilgą laiką kentėję dėl netinkamo vartojimui geriamojo vandens tyruliškiai pagaliau turės skaidrų ir švarų vandenį.

Tarybos narys buvo išgirstas

Tyrulių miestelio gyventojai jau seniai skundžiasi, kad jų namuose iš čiaupų bėgantis vanduo netinka ne tik maistui, bet ir drabužiams skalbti, nes jis yra rusvas ir nudažo šviesius drabužius, o be to labai nemaloniai dvokia. Dėl prasto vandens Tyruliuose gavęs gyventojų nusiskundimų, šį klausimą kėlė Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius. Dėl šių problemų G. Lipnevičius kreipėsi į „Radviliškio vanduo“ vadovus bei savivaldybės valdininkus.

Ledai pajudėjo

Atvykę svečiai pristatė naują vandens valymo technologiją, kurią planuoja netrukus sumontuoti Tyruliuose. „Kadangi, ne visi iki šiol naudoti vandens valymo būdai pasiteisino, bet jau turime gerų naujienų, nes rugsėjo mėnesį jūsų vandenvietėje bus įdiegtos naujos technologijos, kurios padės išvalyti vandenį“, – tyruliškiams sakė atvykę svečiai.

Bandomojo filtro rezultatai džiugina

UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius Egidijus Barčkus tyruliškiams pasakojo, kad organiniais junginiais užterštą vandenį buvo bandoma išfiltruoti, tačiau įmonės vandenvietėje naudojami filtrai labai greitai užsikimšdavo ir juos reikėjo dažnai keisti. Vandens kokybė nuolat blogėjo, todėl filtrų tarnavimo laikas darėsi vis trumpesnis. Negana to, užsikimšus filtrams sumažėdavo ir vandens slėgis vamzdynuose, todėl žmonėms atsirado problemų naudojant buities prietaisus.

Pasak E. Barčkaus, vandens tiekimo įmonės darbuotojai domėjosi įvairiais vandens valymo būdais, kol sužinojo apie naujos technologijos filtrus. Prieš keletą savaičių nedidelis bandomasis filtras buvo sumontuotas Tyrulių vandenvietėje ir buvo stebima, kaip jis veikia, ar tinkamai išvalo vandenį, ar neužsikemša. Įmonės „Radviliškio vanduo“ direktorius sakė, jog išfiltruoto vandens tyrimų rezultatai kas savaitę vis geresni, todėl jis yra beveik šimtu procentų įsitikinęs, kad sumontavus šį filtrą pavyks išspręsti Tyrulių vandenvietės problemą. Be to, naujasis filtras dar ir trečdaliu paminkštins vandenį, todėl jį virinant nusės mažiau druskų.

Ragavo išfiltruotą vandenį

E. Barčkus į susitikimą atėjusiems gyventojams pažadėjo, kad iki rugsėjo vidurio Tyrulių vandenvietėje bus sumontuoti nauji filtrai ir žmonės iš čiaupų bėgantį vandenį galės drąsiai vartoti maistui bei kitoms buities reikmėms.

Kaip savo žodžių įrodymą įmonės „Radviliškio vanduo“ direktorius atvežė 5 litrų jau išfiltruoto vandens talpą. Pats įmonės vadovas bei tyruliškiai ragavo ir uostė išfiltruotą vandenį, jį čia pat užvirino į salę atsineštame virdulyje ir įsitikino, kad išfiltruotas vanduo ir skanus, ir skaidrus, ir užvirinus nesusidrumstė.

Įmonės vadovo prašė paskubėti

Įmonės „Radviliškio vanduo“ direktorius Tyrulių gyventojus įspėjo, kad pakeitus filtrą vanduo jų namuose pagerės ne iš karto, nes reikės šiek tiek laiko, kol prasiplaus užsiteršę vamzdžiai. „Vamzdynus, kurie priklauso įmonei, mes praplausim, bet namuose esančius vamzdžius pagal galimybes siūlyčiau pasikeisti“, – sakė jis. Meras K. Račkauskis taip pat pasidžiaugė, kad problema sprendžiama.

Gyventojai tikisi, kad įmonė „Radviliškio vanduo“  naujuosius filtrus sumontuos laiku.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts