Socialiniai tinklai

Aktualijos

Turizmo programos rengėjai klaidžioja migloje…

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 15 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje buvo pristatyta kuriama rajono turizmo programa, kurią rengia „Eurointegracijos projektai“. Programą pristatė projektų vadovė Inga Levinskienė.

Pristatyme dalyvavo savivaldybės administracijos vadovai, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, Radviliškio viešosios bibliotekos Turizmo informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio atstovai, kiti asmenys, suinteresuoti Radviliškio rajono turizmo plėtra.

Rajono turizmo stipriosios pusės

Projekto rengėjai  pristatė Radviliškio rajono esamos situacijos analizė: buvo įvertinta esama situacija, rajono turizmo produktų konkurencingumas, rajono pasiekiamumas.

Pasak  pranešėjos I. Levinskienės, Radviliškio rajonas  turistams gali būti patrauklus tuo, kad čia yra daug kultūros paveldo objektų, yra trys lankytini malūnai, pažymėti ir prieinami piliakalniai.

Atsidarius naujam viešbučiui, pagerėjo turistų apgyvendinimo paslaugų pasiūla. Taip pat, pranešėjos nuomone, Radviliškio rajone turistai galėtų aktyviai leisti laisvalaikį  gamtoje.

Programos rengėjai klaidžioja migloje?

Po rajono turizmo srities stipriųjų pusių aptarimo, buvo analizuojamos ir silpnosios pusės. Susitikimo dalyvių kritikos sulaukė programos rengėjų  Pakruojo ir Burbiškio dvaro lyginimas. „Pakruojo dvaras geriau reklamuojamas, apie jo renginius daugiau publikuota straipsnių“,- sakė  I. Levinskienė.

„Tačiau ar žinote, kad Pakruojo dvaras priklauso privačiam verslui, o Burbiškio dvaras – savivaldybei. Savivaldybė negali reklamai bei viešinimui skirti tik lėšų, kiek privatus verslas“,- sakė Viešosios bibliotekos direktorė. Susitikimo dalyviams kilo klausimas, kodėl ir mūsų rajonas  negali pasekti geru Pakruojo pavyzdžiu ir ieškoti investuotojų bei dvaro valdytojo, nes šiuo metu be „Tulpių žydėjimo šventės“ dvaras likusį laiką tiesiog merdi.

Pasak pranešėjos, reikia ieškoti viešos ir privačios partnerystės, o iš Pakruojo dvaro veiklos galima pasimokyti, kaip pritraukti  turistus.

„Ką be tulpių galima pamatyti Burbiškio dvare? Tik keletą padargų ir keletą eksponatų, daugelis eksponatų guli saugyklose, kodėl?“ – retoriškai klausė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Pranešėja pastebėjo, kad  interaktyviame AB „Lietuvos geležinkeliai“ tinklalapyje nėra informacijos apie Radviliškį kaip apie geležinkelininkų sostinę: kaip į jį atvykti, ką galima pamatyti.

„Apie kokią geležinkelininkų sostinę galime kalbėti, jeigu  važiuojame į Anykščius aplankyti geležinkelio muziejaus“,- pastebėjo G. Lipnevičius.

Pasak programos rengėjų, rekomenduojama į Radviliškio rajoną pritraukti turistus – pramogautojus bei gamtos mylėtojus, kurie mėgsta ramybę bei poilsį su šeima.

„Pasakykite, kaip tai mums padaryti, kaip pritraukti turistus – juk už tai mes jums mokame didžiulius pinigus“,- neapsikentęs pranešėjos aptakių frazių bei kartojamų žodžių „gali būti“, „reikėtų“  metė repliką Tarybos narys J. Kvėglys.

Pasak I. Levinskienės, konkretūs būdai, kaip pritraukti turistus – tai jau turizmo strategijos reikalas, kurios sukūrimas, beje, taip pat kainuotų didelius pinigus.

Beje, pasirodė  keista, kad  turizmo programos rengėjai  nepasivargino  išsiaiškinti, kokie tikslūs Radviliškio  rajono kultūros paveldo objektų  pavadinimai, tad programoje privėlė klaidų.

Į turizmo programą neįtrauktas  būsimas  Šeduvos muziejus „Dingęs Štetlas“, taip pat T. Matuliono  memorialinis muziejus – pasak  programos rengėjų – tai ateities galimybės.

Ar galima kalbėti apie turistų viliotinį, neturint patrauklaus muziejaus?

Kalbėdama apie  turistų priviliojimą į Radviliškio rajoną,  programą pristačiusi I. Levinskienė, pastebėjo, kad trūksta patrauklaus turistinio produkto, logotipo, šūkio. Taip pat neišnaudotos Raudondvaryje esančio aeroklubo galimybės, prasti dviračių takai, neišnaudotos gastronominio turizmo galimybės. Tačiau vėl tik pastebėjimai ir jokių konkrečių sprendinių pasiūlymų…

Prakalbus apie  Radviliškio rajone vykstančių renginių  viešinimą tinklapyje inforadviliskis, Tarybos narys G. Lipnevičius pastebėjo: „Mes siunčiame informacija apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ vykstančius renginius, tačiau jie šiame tinklapyje nepatalpinami, tad apie kokią išsamią informaciją ir jos sklaidą galima kalbėti?“

Pasak  šio tinklapio koordinatorės L. Bimbirienės, informacijos apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ renginius į tinklapį neleidžia kelti savivaldybė, nes „šie renginiai ir taip pakankamai viešinami spaudoje, viešojoje erdvėje“.  Kaip matoma, informacija atrenkama tendencingai ir tinklapio inforadviliskis lankytojai tiesiog neturi galimybės sužinoti apie kai kuriuos informatyvius ir naudingus renginius. Kas tie savivaldybės vadovai, kurie draudžia viešinti informaciją apie bendruomenių renginius, paliekame atspėti skaitytojams.

Dar vienas svarbus aspektas, paminėtas   susitikimo metu – kraštotyros muziejaus nebuvimas Radviliškyje. Kai beveik visi  Lietuvos miesteliai turi savo kraštotyros muziejus, daugiau ar mažiau interaktyvius ir pritraukiančius smalsių turistų, Radviliškyje ši sritis – balta dėmė.

„Radviliškyje turi būti traukos centras, dėl kurio į jį atvažiuotų turistai. Siūliau Laisvės alėjoje sukurti Muziejų gatvę. Prie šio projekto sutiktų prisidėti AB „Lietuvis geležinkeliai“ atstovai, net svarstytų galimybę vieną  stoties salę  paskirti ekspozicijai apie geležinkelį. Muziejaus gatvė turėtų būti kertinis akmuo, nuo kurio nusidriektų maršrutai į viešbučius, kavines, malūnus, kitus muziejus  ir piliakalnius. Malūnų, kalvelių, piliakalnių yra daugelyje rajonų, tačiau Muziejų gatvę turėtų tik Radviliškis. Manau, apie turistų pritraukimo galimybes turėtume pradėti kalbėti nuo šios gatvės sukūrimo – būsimo turistų traukos centro“,- sakė G. Lipnevičius. Beje, Tarybos nario pasiūlytam Muziejaus gatvės projektui pritarė ir meras, ir daugelis kitų tarybos narių. Tačiau  kol kas jokio postūmio dėl šio projekto įgyvendinimo nėra.

Ilgametis gidas A. Vitartas sakė, kad turizmo atgaivinimui rajone būtina Turizmo informacinio centro (TIC) restruktūrizacija – tai turi būti savarankiška įstaiga, nepriklausanti bibliotekai, kurioje dirbtų ne vienas darbuotojas. Beje, A. Vitartas paminėjo dar vieną rajono galimybę – medicininį turizmą: „Radviliškio ligoninėje operuojami kelių sąnarių bei dubens kaulo operacijos, žmonės atvažiuoja iš visos Lietuvos, tad galėtume pristatyti naują šaką – medicininį turizmą“.

Apie šią galimybę turizmo programos rengėjai taip pat nebuvo pagalvoję.

Radviliškio rajono savivaldybės turizmo strategijos pristatymas 2020 – 2023 m. planuojamas gruodžio mėnesio pradžioje. Gal tada jos rengėjai turės konkrečių pasiūlymų, o ne „atsimušinės“ frazėmis: „jūs siūlykite“, „diskutuokite“, „kokia jūsų nuomonė“, nepateikdami konkrečių problemų įveikimo būdų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019