Socialiniai tinklai

Aktualijos

Turizmo programos rengėjai klaidžioja migloje…

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 15 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje buvo pristatyta kuriama rajono turizmo programa, kurią rengia „Eurointegracijos projektai“. Programą pristatė projektų vadovė Inga Levinskienė.

Pristatyme dalyvavo savivaldybės administracijos vadovai, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, Radviliškio viešosios bibliotekos Turizmo informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio atstovai, kiti asmenys, suinteresuoti Radviliškio rajono turizmo plėtra.

Rajono turizmo stipriosios pusės

Projekto rengėjai  pristatė Radviliškio rajono esamos situacijos analizė: buvo įvertinta esama situacija, rajono turizmo produktų konkurencingumas, rajono pasiekiamumas.

Pasak  pranešėjos I. Levinskienės, Radviliškio rajonas  turistams gali būti patrauklus tuo, kad čia yra daug kultūros paveldo objektų, yra trys lankytini malūnai, pažymėti ir prieinami piliakalniai.

Atsidarius naujam viešbučiui, pagerėjo turistų apgyvendinimo paslaugų pasiūla. Taip pat, pranešėjos nuomone, Radviliškio rajone turistai galėtų aktyviai leisti laisvalaikį  gamtoje.

Programos rengėjai klaidžioja migloje?

Po rajono turizmo srities stipriųjų pusių aptarimo, buvo analizuojamos ir silpnosios pusės. Susitikimo dalyvių kritikos sulaukė programos rengėjų  Pakruojo ir Burbiškio dvaro lyginimas. „Pakruojo dvaras geriau reklamuojamas, apie jo renginius daugiau publikuota straipsnių“,- sakė  I. Levinskienė.

„Tačiau ar žinote, kad Pakruojo dvaras priklauso privačiam verslui, o Burbiškio dvaras – savivaldybei. Savivaldybė negali reklamai bei viešinimui skirti tik lėšų, kiek privatus verslas“,- sakė Viešosios bibliotekos direktorė. Susitikimo dalyviams kilo klausimas, kodėl ir mūsų rajonas  negali pasekti geru Pakruojo pavyzdžiu ir ieškoti investuotojų bei dvaro valdytojo, nes šiuo metu be „Tulpių žydėjimo šventės“ dvaras likusį laiką tiesiog merdi.

Pasak pranešėjos, reikia ieškoti viešos ir privačios partnerystės, o iš Pakruojo dvaro veiklos galima pasimokyti, kaip pritraukti  turistus.

„Ką be tulpių galima pamatyti Burbiškio dvare? Tik keletą padargų ir keletą eksponatų, daugelis eksponatų guli saugyklose, kodėl?“ – retoriškai klausė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Pranešėja pastebėjo, kad  interaktyviame AB „Lietuvos geležinkeliai“ tinklalapyje nėra informacijos apie Radviliškį kaip apie geležinkelininkų sostinę: kaip į jį atvykti, ką galima pamatyti.

„Apie kokią geležinkelininkų sostinę galime kalbėti, jeigu  važiuojame į Anykščius aplankyti geležinkelio muziejaus“,- pastebėjo G. Lipnevičius.

Pasak programos rengėjų, rekomenduojama į Radviliškio rajoną pritraukti turistus – pramogautojus bei gamtos mylėtojus, kurie mėgsta ramybę bei poilsį su šeima.

„Pasakykite, kaip tai mums padaryti, kaip pritraukti turistus – juk už tai mes jums mokame didžiulius pinigus“,- neapsikentęs pranešėjos aptakių frazių bei kartojamų žodžių „gali būti“, „reikėtų“  metė repliką Tarybos narys J. Kvėglys.

Pasak I. Levinskienės, konkretūs būdai, kaip pritraukti turistus – tai jau turizmo strategijos reikalas, kurios sukūrimas, beje, taip pat kainuotų didelius pinigus.

Beje, pasirodė  keista, kad  turizmo programos rengėjai  nepasivargino  išsiaiškinti, kokie tikslūs Radviliškio  rajono kultūros paveldo objektų  pavadinimai, tad programoje privėlė klaidų.

Į turizmo programą neįtrauktas  būsimas  Šeduvos muziejus „Dingęs Štetlas“, taip pat T. Matuliono  memorialinis muziejus – pasak  programos rengėjų – tai ateities galimybės.

Ar galima kalbėti apie turistų viliotinį, neturint patrauklaus muziejaus?

Kalbėdama apie  turistų priviliojimą į Radviliškio rajoną,  programą pristačiusi I. Levinskienė, pastebėjo, kad trūksta patrauklaus turistinio produkto, logotipo, šūkio. Taip pat neišnaudotos Raudondvaryje esančio aeroklubo galimybės, prasti dviračių takai, neišnaudotos gastronominio turizmo galimybės. Tačiau vėl tik pastebėjimai ir jokių konkrečių sprendinių pasiūlymų…

Prakalbus apie  Radviliškio rajone vykstančių renginių  viešinimą tinklapyje inforadviliskis, Tarybos narys G. Lipnevičius pastebėjo: „Mes siunčiame informacija apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ vykstančius renginius, tačiau jie šiame tinklapyje nepatalpinami, tad apie kokią išsamią informaciją ir jos sklaidą galima kalbėti?“

Pasak  šio tinklapio koordinatorės L. Bimbirienės, informacijos apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ renginius į tinklapį neleidžia kelti savivaldybė, nes „šie renginiai ir taip pakankamai viešinami spaudoje, viešojoje erdvėje“.  Kaip matoma, informacija atrenkama tendencingai ir tinklapio inforadviliskis lankytojai tiesiog neturi galimybės sužinoti apie kai kuriuos informatyvius ir naudingus renginius. Kas tie savivaldybės vadovai, kurie draudžia viešinti informaciją apie bendruomenių renginius, paliekame atspėti skaitytojams.

Dar vienas svarbus aspektas, paminėtas   susitikimo metu – kraštotyros muziejaus nebuvimas Radviliškyje. Kai beveik visi  Lietuvos miesteliai turi savo kraštotyros muziejus, daugiau ar mažiau interaktyvius ir pritraukiančius smalsių turistų, Radviliškyje ši sritis – balta dėmė.

„Radviliškyje turi būti traukos centras, dėl kurio į jį atvažiuotų turistai. Siūliau Laisvės alėjoje sukurti Muziejų gatvę. Prie šio projekto sutiktų prisidėti AB „Lietuvis geležinkeliai“ atstovai, net svarstytų galimybę vieną  stoties salę  paskirti ekspozicijai apie geležinkelį. Muziejaus gatvė turėtų būti kertinis akmuo, nuo kurio nusidriektų maršrutai į viešbučius, kavines, malūnus, kitus muziejus  ir piliakalnius. Malūnų, kalvelių, piliakalnių yra daugelyje rajonų, tačiau Muziejų gatvę turėtų tik Radviliškis. Manau, apie turistų pritraukimo galimybes turėtume pradėti kalbėti nuo šios gatvės sukūrimo – būsimo turistų traukos centro“,- sakė G. Lipnevičius. Beje, Tarybos nario pasiūlytam Muziejaus gatvės projektui pritarė ir meras, ir daugelis kitų tarybos narių. Tačiau  kol kas jokio postūmio dėl šio projekto įgyvendinimo nėra.

Ilgametis gidas A. Vitartas sakė, kad turizmo atgaivinimui rajone būtina Turizmo informacinio centro (TIC) restruktūrizacija – tai turi būti savarankiška įstaiga, nepriklausanti bibliotekai, kurioje dirbtų ne vienas darbuotojas. Beje, A. Vitartas paminėjo dar vieną rajono galimybę – medicininį turizmą: „Radviliškio ligoninėje operuojami kelių sąnarių bei dubens kaulo operacijos, žmonės atvažiuoja iš visos Lietuvos, tad galėtume pristatyti naują šaką – medicininį turizmą“.

Apie šią galimybę turizmo programos rengėjai taip pat nebuvo pagalvoję.

Radviliškio rajono savivaldybės turizmo strategijos pristatymas 2020 – 2023 m. planuojamas gruodžio mėnesio pradžioje. Gal tada jos rengėjai turės konkrečių pasiūlymų, o ne „atsimušinės“ frazėmis: „jūs siūlykite“, „diskutuokite“, „kokia jūsų nuomonė“, nepateikdami konkrečių problemų įveikimo būdų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019