Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 31d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Trišalės tarybos posėdis. Posėdyje buvo papasakota apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimą,tvirtinti nauji Trišalės tarybos nuostatai.
Vaikų poilsio organizavimui skirta mažiau lėšų
Pranešimą apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo galimybes bei išteklius skaitė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Lina Juozapaitytė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Gvazdžiauskienė.
Vaikų, norinčių dalyvauti stovyklose,skaičius padidėjo – praėjusiais  metais buvo 855, šiemet – 937.Gerai besimokančių vaikų poilsio programose dalyvaus 452, iš socialiai remtinų šeimų – 484. 
Radviliškio rajone organizuojamam vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursui buvo pateiktos 26 paraiškos ir visoms buvo skirtas finansavimas – 17 500 eurų, nors buvo prašoma 45 tūkst. eurų. 
L. Juozapaitytė bei vyriausioji specialistė I. Gvazdžiauskienė savo pranešime minėjo, kad rajono vaikai ir jaunimas atostogų metu, turės galimybę susipažinti ne tik su Radviliškio rajonu, bet ir aplankys kitus šalies rajonus, turės galimybę sportuoti, mokytis plaukti, lipdyti iš molio, gaminti papuošalus iš odos, mokytis velti vilną, kepti duoną.
Tik ar visos šios veiklos bus įvykdytos, nes gauta žymiai mažesnė finansavimo suma, nei buvo prašoma. Pasak pranešėjų, negavus tiek lėšų, kiek buvo prašoma, sumažintas veiklų skaičius bei stovyklų dienų skaičius: vaikai mažiau keliaus, turės mažiau užsiėmimų.
Trišalės tarybos narys G.Lipnevičius pasiteiravo, kiek bendruomenės gavo lėšų vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimui. Pasirodo, šis finansavimas skurdokas: bendruomenėms vidutiniškai skirta nuo 220 iki 300 eurų. Dosniausiai finansuojamas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio vienas steigėjų – A. Čepononis. Rajoną valdantys konservatoriai sau pasiskyrė tris kartus daugiau lėšų nei kitiems – 1100 eurų.
Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L.Vaičiūnas informavo, kad šios mokyklos organizuojamai stovyklai „Supermenai“ savivaldybė skiria papildomą finansavimą, nes čia savaitę ilsisi 12 vaikų iš Ukrainos, Umanės miesto –  jiems ir dviem mokytojams perkami bilietai, organizuojamos ekskursijos po Lietuvą. Kyla klausimas, ar tikslinga  kviestis svečius, kai šias lėšas būtų galima panaudoti  savo vaikų įvairesniam poilsiui – juk vaikų  iš Lietuvos ukrainiečiai į svečius nesikviečia, nevyksta mainų programos.
Trišalės tarybos narių pasiūlymai veiklos optimizavimui
Trišalės tarybos posėdyje jos nariams buvo pasiūlyta išsakyti savo pageidavimus dėl produktyvesnio šios Tarybos darbo –  posėdžių metu šios Tarybos nariai priima įvairias rekomendacijas, tačiau dauguma jų ir lieka tik protokoluose.
Trišalės tarybos nariai pageidavo, kad būtų išvažiuojamieji posėdžiai, su iškilusiomis problemomis būtų susipažįstama vietoje ir aktualias problemas spręsti iki galo,nes dabar tik pakalbama ir nieko nedaroma. „Radviliškio poliklinikoje labai didelis atotrūkis tarp gydytojų atlyginimų ir slaugytojų, reikia kelti klausimą dėl minimalaus atlyginimo kėlimo. Atlyginimai nebuvo keliami, atsakyta, kad nėra pinigų, o pinigai buvo panaudoti kitiems reikalams. Buvo bandoma atlyginimų problemą kelti, tačiau poliklinikos vadovai atsakė, kad  gydytojai slaugytojams uždirba pinigus. Totalus vadovų nesiskaitymas su darbuotojais“,- sakė medikams atstovaujanti V. Škeliova, siūliusi daugiau dėmesio skirti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimams.  
„Palinkėčiau vieną kartą Trišalėje taryboje nuo kalbų pereiti prie darbų“,- sakė G. Lipnevičius.
„Rekomenduoti kažką rekomendavome, kažką sprendėme. Norėtųsi, kad būtų keliamos kokios nors socialinės problemos“,- nieko konkretaus nesiūlė vyriausia Tarybos narė G. Margaitienė.
Meras A.Čepononis nesutiko su teiginiu, kad Trišalės tarybos rekomendacijos lieka tik kalbomis. „Trišalė taryba rekomendavo Radviliškyje įrengti daugiau stebėjimo kamerų. Dabar mieste veikia 17 stebėjimo kamerų“,- sakė meras.
Kamerų daug, tačiau ar jos veikiančios ir naudingos? „Kai miesto centre įvyksta muštynės, pavyzdžiui, prie „Opalo“ parduotuvės, į polikliniką atvežami nukentėjusieji, o kamerose įrašų nesimato, nes tuo metu jos neveikė“,- sakė medikų atstovė V. Škeliova.
Vargu, ar miestelėnai gali jausti saugūs – nors mieste ir nemažai stebėjimo kamerų, klausimas, kiek jų veikia.Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“
Trišalei tarybos posėdžio pabaigoje prasidėjo „cirkas“ – viena pagrindinių „aktorių“, prisistačiusi  Trišalės tarybos pirmininke L. Skriptienė, pradėjo meluoti, kad informacija dėl darbdavių naujo atstovo buvo siųsta visiems nariams, nors Trišalės tarybos narys viešai patvirtino, kad jos negavo. 
„Manau, kad šis Trišalės tarybos posėdis neteisėtas, nes nėra čia ir dabar pateiktų įgaliojimų, kuriais negalinčius posėdyje dalyvauti posėdyje Trišalės tarybos narius keičia kiti“,- sakė Trišalės tarybos narys. Posėdžio metu L. Skriptienė negalėjo pateikti  šių įgaliojimų, sakė, kad jie yra, tačiau palikti jos kabinete.
Taip pat Trišalės tarybos narys paklausė, kodėl  vieniems nariams buvo taikomos nuostatos, kad jie negali atstovauti dviem pusėms, o pati L. Skriptienė, atstovaujanti ir profsąjungoms, ir savivaldybės administracijai, taip pat  sėdinti „ant dviejų kėdžių“, nekelia klausimo dėl nusišalinimo iš Trišalės tarybos. Į šį klausimą L. Skriptienė nesugebėjo atsakyti.
Trišalės tarybos narys, posėdyje  dalyvavęs meras A. Čepononis pradėjo dengti L. Skriptienę, sakydamas, kad posėdis teisėtas ir visi dokumentai yra tvarkingi, nors  prašomų dokumentų posėdžiui pirmininkavusi  taip ir nesugebėjo pateikti.
Posėdžio metu buvo galima suprasti, kad galimai ne visai teisėtai  vykdomas kažkieno noras ar „užsakymas“ pakeisti nuomonę turintį Trišalės tarybos narį.
Trišalės tarybos posėdžio pabaigoje visiškai išsiskyrė  nuomonės dėl posėdžio teisėtumo. Lauksime tęsinio ir informuosime skaitytojus, ar A. Čepononis ir kiti Trišalės tarybos nariai keliaus į teismą, kuriame aiškinsis posėdžio teisėtumą.
P.S. Norime atkreipti skaitytojų dėmesį, kad Trišalės tarybos veikla visiškai nesusijusi su Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veikla.
„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019