Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 31d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Trišalės tarybos posėdis. Posėdyje buvo papasakota apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimą,tvirtinti nauji Trišalės tarybos nuostatai.
Vaikų poilsio organizavimui skirta mažiau lėšų
Pranešimą apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo galimybes bei išteklius skaitė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Lina Juozapaitytė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Gvazdžiauskienė.
Vaikų, norinčių dalyvauti stovyklose,skaičius padidėjo – praėjusiais  metais buvo 855, šiemet – 937.Gerai besimokančių vaikų poilsio programose dalyvaus 452, iš socialiai remtinų šeimų – 484. 
Radviliškio rajone organizuojamam vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursui buvo pateiktos 26 paraiškos ir visoms buvo skirtas finansavimas – 17 500 eurų, nors buvo prašoma 45 tūkst. eurų. 
L. Juozapaitytė bei vyriausioji specialistė I. Gvazdžiauskienė savo pranešime minėjo, kad rajono vaikai ir jaunimas atostogų metu, turės galimybę susipažinti ne tik su Radviliškio rajonu, bet ir aplankys kitus šalies rajonus, turės galimybę sportuoti, mokytis plaukti, lipdyti iš molio, gaminti papuošalus iš odos, mokytis velti vilną, kepti duoną.
Tik ar visos šios veiklos bus įvykdytos, nes gauta žymiai mažesnė finansavimo suma, nei buvo prašoma. Pasak pranešėjų, negavus tiek lėšų, kiek buvo prašoma, sumažintas veiklų skaičius bei stovyklų dienų skaičius: vaikai mažiau keliaus, turės mažiau užsiėmimų.
Trišalės tarybos narys G.Lipnevičius pasiteiravo, kiek bendruomenės gavo lėšų vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimui. Pasirodo, šis finansavimas skurdokas: bendruomenėms vidutiniškai skirta nuo 220 iki 300 eurų. Dosniausiai finansuojamas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio vienas steigėjų – A. Čepononis. Rajoną valdantys konservatoriai sau pasiskyrė tris kartus daugiau lėšų nei kitiems – 1100 eurų.
Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L.Vaičiūnas informavo, kad šios mokyklos organizuojamai stovyklai „Supermenai“ savivaldybė skiria papildomą finansavimą, nes čia savaitę ilsisi 12 vaikų iš Ukrainos, Umanės miesto –  jiems ir dviem mokytojams perkami bilietai, organizuojamos ekskursijos po Lietuvą. Kyla klausimas, ar tikslinga  kviestis svečius, kai šias lėšas būtų galima panaudoti  savo vaikų įvairesniam poilsiui – juk vaikų  iš Lietuvos ukrainiečiai į svečius nesikviečia, nevyksta mainų programos.
Trišalės tarybos narių pasiūlymai veiklos optimizavimui
Trišalės tarybos posėdyje jos nariams buvo pasiūlyta išsakyti savo pageidavimus dėl produktyvesnio šios Tarybos darbo –  posėdžių metu šios Tarybos nariai priima įvairias rekomendacijas, tačiau dauguma jų ir lieka tik protokoluose.
Trišalės tarybos nariai pageidavo, kad būtų išvažiuojamieji posėdžiai, su iškilusiomis problemomis būtų susipažįstama vietoje ir aktualias problemas spręsti iki galo,nes dabar tik pakalbama ir nieko nedaroma. „Radviliškio poliklinikoje labai didelis atotrūkis tarp gydytojų atlyginimų ir slaugytojų, reikia kelti klausimą dėl minimalaus atlyginimo kėlimo. Atlyginimai nebuvo keliami, atsakyta, kad nėra pinigų, o pinigai buvo panaudoti kitiems reikalams. Buvo bandoma atlyginimų problemą kelti, tačiau poliklinikos vadovai atsakė, kad  gydytojai slaugytojams uždirba pinigus. Totalus vadovų nesiskaitymas su darbuotojais“,- sakė medikams atstovaujanti V. Škeliova, siūliusi daugiau dėmesio skirti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimams.  
„Palinkėčiau vieną kartą Trišalėje taryboje nuo kalbų pereiti prie darbų“,- sakė G. Lipnevičius.
„Rekomenduoti kažką rekomendavome, kažką sprendėme. Norėtųsi, kad būtų keliamos kokios nors socialinės problemos“,- nieko konkretaus nesiūlė vyriausia Tarybos narė G. Margaitienė.
Meras A.Čepononis nesutiko su teiginiu, kad Trišalės tarybos rekomendacijos lieka tik kalbomis. „Trišalė taryba rekomendavo Radviliškyje įrengti daugiau stebėjimo kamerų. Dabar mieste veikia 17 stebėjimo kamerų“,- sakė meras.
Kamerų daug, tačiau ar jos veikiančios ir naudingos? „Kai miesto centre įvyksta muštynės, pavyzdžiui, prie „Opalo“ parduotuvės, į polikliniką atvežami nukentėjusieji, o kamerose įrašų nesimato, nes tuo metu jos neveikė“,- sakė medikų atstovė V. Škeliova.
Vargu, ar miestelėnai gali jausti saugūs – nors mieste ir nemažai stebėjimo kamerų, klausimas, kiek jų veikia.Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“
Trišalei tarybos posėdžio pabaigoje prasidėjo „cirkas“ – viena pagrindinių „aktorių“, prisistačiusi  Trišalės tarybos pirmininke L. Skriptienė, pradėjo meluoti, kad informacija dėl darbdavių naujo atstovo buvo siųsta visiems nariams, nors Trišalės tarybos narys viešai patvirtino, kad jos negavo. 
„Manau, kad šis Trišalės tarybos posėdis neteisėtas, nes nėra čia ir dabar pateiktų įgaliojimų, kuriais negalinčius posėdyje dalyvauti posėdyje Trišalės tarybos narius keičia kiti“,- sakė Trišalės tarybos narys. Posėdžio metu L. Skriptienė negalėjo pateikti  šių įgaliojimų, sakė, kad jie yra, tačiau palikti jos kabinete.
Taip pat Trišalės tarybos narys paklausė, kodėl  vieniems nariams buvo taikomos nuostatos, kad jie negali atstovauti dviem pusėms, o pati L. Skriptienė, atstovaujanti ir profsąjungoms, ir savivaldybės administracijai, taip pat  sėdinti „ant dviejų kėdžių“, nekelia klausimo dėl nusišalinimo iš Trišalės tarybos. Į šį klausimą L. Skriptienė nesugebėjo atsakyti.
Trišalės tarybos narys, posėdyje  dalyvavęs meras A. Čepononis pradėjo dengti L. Skriptienę, sakydamas, kad posėdis teisėtas ir visi dokumentai yra tvarkingi, nors  prašomų dokumentų posėdžiui pirmininkavusi  taip ir nesugebėjo pateikti.
Posėdžio metu buvo galima suprasti, kad galimai ne visai teisėtai  vykdomas kažkieno noras ar „užsakymas“ pakeisti nuomonę turintį Trišalės tarybos narį.
Trišalės tarybos posėdžio pabaigoje visiškai išsiskyrė  nuomonės dėl posėdžio teisėtumo. Lauksime tęsinio ir informuosime skaitytojus, ar A. Čepononis ir kiti Trišalės tarybos nariai keliaus į teismą, kuriame aiškinsis posėdžio teisėtumą.
P.S. Norime atkreipti skaitytojų dėmesį, kad Trišalės tarybos veikla visiškai nesusijusi su Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veikla.
„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ligoninės direktoriaus atlyginimas – daugiau nei 3000 eurų

Avatar

Paskelbta

data

Paskutiniame Tarybos posėdyje politikai sprendė sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimo klausimą. Didžiausias atlyginimas buvo nustatytas Radviliškio ligoninės direktoriui – Vaidas Smalinskas dabar gaus 3182 eurus. Gilinantis į atlyginimo didinimo peripetijas, aiškėja, kad buvęs Tarybos narys galimai dėjo visas pastangas, kad gautų didesnį atlyginimą.

Įstatymu pakeistas vadovų apmokėjimas
LR Seime 2018 metų gruodžio 13 dieną buvo priimtos sveikatos priežiūros įstatymo pataisos. Pataisose numatyta formulė, pagal kurią apskaičiuojamas sveikatos įstaigų direktorių atlyginimas. Kad vadovai nežiūrėtų atsainiai į personalo atlyginimų kėlimo klausimą, pagal naująją formulę pastoviąją įstaigos vadovo atlyginimo dalį tiesiogiai lems įstaigoje dirbančių gydytojų ir slaugytojų vidutinis darbo užmokestis. Svertinis vidurkis bus dauginamas iš koeficiento, kuris priklausys nuo įstaigos metinių pajamų dydžio bei dirbančiųjų skaičiaus.

Tarybą apsuko „aplink pirštą“
2018 metų pabaigoje vietos politikų verdiktui buvo pateiktas V. Smalinsko prašymas dėl ligoninės struktūros pakeitimo. Tuo metu, kai neteisėtai dirbo direktoriumi, V. Smalinskas prašė leisti nebepirkti valymo paslaugos. Motyvas – ligoninė sutaupys lėšų. Tuometinio Tarybos nario Eduardo Martynkino klausimas, kiek konkrečiai lėšų bus sutaupyta, liko neatsakytas. Gal paskaičiavimų neturėjo, gal buvo kitos priežastys, tačiau panašu, kad V. Smalinskas rūpinosi savo atlyginimo dydžiu.

Daugiau darbuotojų – didesnis atlyginimas
Naujojoje formulėje yra nustatyti koeficientų dydžiai. Jeigu įstaigoje dirba nuo 250 iki 300 darbuotojų, koeficientas 2,4. Jei nuo 300 iki 500 darbuotojų – 2,6. Sodros duomenimis, 2018 metų spalio 9 dieną, apdraustųjų skaičius ligoninėje buvo 294, o sausį –  jau 306. Panašu, kad direktorius stengėsi ne veltui, tad kam skaičiuoti, kiek bus lėšų ligoninėje sutaupoma, jei svarbiau didesnis atlyginimas. Susisiekus su Sveikatos ministerijos teisėkūros ir teisinio vertinimo skyriaus vedėja Martyna Micke, ji pakomentavo, kad taikant naująją formulę, vadovo atlyginimo skirtumas galėtų būti daugiau nei pora šimtų eurų.

Rūpinamasi savo gerbūviu?
Radviliškio ligoninės 2018 metų veiklos ataskaitoje nurodyta, kad įstaigos pajamos viršija 6 milijonus eurų, todėl koeficientas yra 2,3. Darbuotojų skaičius viršija 300, tad kita koeficiento dalis yra 2,6. Gydytojų darbo užmokesčio vidurkis II ketvirtyje buvo 2881 eurai, o slaugytojų – 957. Nors sveikatos ministras įsakymu skyrė papildomų lėšų slaugytojų atlyginimų kėlimui, deja, ne visos sveikatos įstaigos tai padarė. Ne išimtis ir V.Smalinsko vadovaujama Radviliškio ligoninė. Po žiniasklaidos straipsnių slaugytojos dažnai skundžiasi tokiu vadovo elgesiu. Pats įstaigos vadovas V. Smalinskas atsisakė pateikti paaiškinimą. Tiesa, net rajono meras Antanas Čepononis nežinojo apie savo bendražygio „viražus“ – jis tvirtino, kad V. Smalinskas niekada neminėjo atlyginimo didėjimo klausimo, kai inicijavo struktūros pakeitimą.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

„Auksiniai“ vamzdžiai – „auksinė“ šilumos kaina?

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai savaitraštyje buvo paviešinta, kad Radviliškio šiluminėse trasose klojami „auksiniai“ vamzdžiai. Kas galėtų paneigti, kad tai nesusiję su šilumos brangimu?

Šiais metais šildymo sezonas prasidėjo anksčiau. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) turi gerų žinių – vidutinė šildymo kaina Lietuvoje bus 13 procentų mažesnė negu praeitų metų spalį. Deja, bet gera naujiena plačiu lanku aplenks Radviliškį, nes Savivaldybės įmonės „Radviliškio šilumos“ vartotojams teks plačiau praverti pinigines – kaina šoktels beveik dešimtadaliu, lyginant su pernai spalio mėnesiu.

Sezono pradžioje VERT specialistai paskaičiavo, kad biokuro kaina rinkoje krito apie trečdalį. Biokuro kainos pokyčiai tiesiogiai veikia šildymo kainą. Technologinio kuro sąnaudos sudaro apie trečdalį visos šildymo kainos, tad biokurui atpigus trečdaliu, šildymas pinga dešimčia procentų.

Pernai spalio mėnesį „Radviliškio šiluma“ su 4,89 cnt/kWh kaina buvo šeštoje vietoje – šiemet su 5,29 cnt/kWh prognozuojama kaina nukrito į 19 vietą. Reiktų pažymėti, kad VERT specialistai nedaug suklydo, nes Savivaldybės įmonė interneto tinklalapyje nurodo, kad spalio mėnesio kaina vartotojams bus 5,28 cnt už kilovatvalandę. Galima pastebėti, kad ne tik Radviliškyje didės  šilumos kaina, bet tokių įmonių yra labai nedaug.

2019 metų rugsėjo 24 dieną Administracijos direktorė J. Margaitienė pasirašė įsakymą pradėti šildymo sezoną nuo rugsėjo 25 dienos. Kaina didėja, bet priežastys ir vėl nežinomos. Priežasčių negalėjo pasakyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Įsakymą parengusi Justė Kriuklienė, Investicijų ir vietinio turto skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti ir šilumos ūkį, neslėpė, kad nežino. Ji teigė, kad neseka kiekvieną dieną informacijos.
Netikėto šildymo kainos šuolio nesugebėjo pakomentuoti ir įmonės direktorius Pranas Mickaitis. Gal nesugebėjimui bendrauti žodžiu įtakos turėjo gruziniškas vynas – juk šilumininkų vadas neseniai kartu su Savivaldybės delegacija viešėjo Sakartvele (Gruzijoje). Jis paprašė „brūkštelėti“ klausimus raštu. Iki straipsnio atidavimo spaudai, P. Mickaitis nebuvo atsakęs. Kyla abejonė dėl vadovo sugebėjimo valdyti informaciją ir ją pateikti.

Reikia pastebėti, kad praeitų metų šildymo sezonas radviliškiečiams kelia nemalonius prisiminimus. Vartotojai buvo šokiruoti, kai sąskaitos už šildymą išsipūtė du ir daugiau kartų. Tuo metu šilumininkai taip ir nesugebėjo pateikti įtikinamo paaiškinimo, apie išskyrus vėją ir drėgmę.
Jų versijos buvo paneigtos, kai atsakymą davė VERT, atlikęs savo tyrimą – po kelių mėnesių mulkinimo vartotojai buvo priversti kreiptis į šią kompetentingą instituciją. Tada išaiškėjo, kad šilumos energijos prietaisų rodmenys buvo nurašomi skirtingais periodais. Kaip tokio paprasto atsakymo negalėjo surasti direktorius P. Mickaitis ir daugiau nei 20 metų darbo stažą turinti Abonentinio skyriaus viršininkės pareigas einanti Skaidra Dišlė, dabar galima būtų tik spėlioti. Tačiau galimas ir toks paaiškinimas – Tarybos narė darbo metu dažnai užsiima socialiniu darbu. Antradienį ji buvo pastebėta pas Rimvydą Aleknavičių, kuris Savivaldybės administracijoje atsakingas už jaunimo reikalus ir bendruomenių finansavimą ir kurio kabinetas yra antrame aukšte. Gal dabar suprantama, kodėl Šeimos ir paramos fondas, kurio valdybos narė yra S.Dišlė, gauna tūkstantinį finansavimą? Bet vartotojai jai ne už tai moka atlyginimą, kad lakstytų po kabinetus. Tiesa, pati politikė teigia atvedusi garbaus amžiaus žmogų į socialinės rūpybos skyrių, kuris yra pirmame aukšte. Panašu, kad vartotojai bus priversti žiūrėti karčiai tiesai į akis ir kantriai apmokėti vienos partijos „gera lesyklėle“ paverstos Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ „išpūstas“ kainas.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019