Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 31d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Trišalės tarybos posėdis. Posėdyje buvo papasakota apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimą,tvirtinti nauji Trišalės tarybos nuostatai.
Vaikų poilsio organizavimui skirta mažiau lėšų
Pranešimą apie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimo galimybes bei išteklius skaitė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Lina Juozapaitytė bei šio skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Gvazdžiauskienė.
Vaikų, norinčių dalyvauti stovyklose,skaičius padidėjo – praėjusiais  metais buvo 855, šiemet – 937.Gerai besimokančių vaikų poilsio programose dalyvaus 452, iš socialiai remtinų šeimų – 484. 
Radviliškio rajone organizuojamam vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkursui buvo pateiktos 26 paraiškos ir visoms buvo skirtas finansavimas – 17 500 eurų, nors buvo prašoma 45 tūkst. eurų. 
L. Juozapaitytė bei vyriausioji specialistė I. Gvazdžiauskienė savo pranešime minėjo, kad rajono vaikai ir jaunimas atostogų metu, turės galimybę susipažinti ne tik su Radviliškio rajonu, bet ir aplankys kitus šalies rajonus, turės galimybę sportuoti, mokytis plaukti, lipdyti iš molio, gaminti papuošalus iš odos, mokytis velti vilną, kepti duoną.
Tik ar visos šios veiklos bus įvykdytos, nes gauta žymiai mažesnė finansavimo suma, nei buvo prašoma. Pasak pranešėjų, negavus tiek lėšų, kiek buvo prašoma, sumažintas veiklų skaičius bei stovyklų dienų skaičius: vaikai mažiau keliaus, turės mažiau užsiėmimų.
Trišalės tarybos narys G.Lipnevičius pasiteiravo, kiek bendruomenės gavo lėšų vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimui. Pasirodo, šis finansavimas skurdokas: bendruomenėms vidutiniškai skirta nuo 220 iki 300 eurų. Dosniausiai finansuojamas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio vienas steigėjų – A. Čepononis. Rajoną valdantys konservatoriai sau pasiskyrė tris kartus daugiau lėšų nei kitiems – 1100 eurų.
Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius L.Vaičiūnas informavo, kad šios mokyklos organizuojamai stovyklai „Supermenai“ savivaldybė skiria papildomą finansavimą, nes čia savaitę ilsisi 12 vaikų iš Ukrainos, Umanės miesto –  jiems ir dviem mokytojams perkami bilietai, organizuojamos ekskursijos po Lietuvą. Kyla klausimas, ar tikslinga  kviestis svečius, kai šias lėšas būtų galima panaudoti  savo vaikų įvairesniam poilsiui – juk vaikų  iš Lietuvos ukrainiečiai į svečius nesikviečia, nevyksta mainų programos.
Trišalės tarybos narių pasiūlymai veiklos optimizavimui
Trišalės tarybos posėdyje jos nariams buvo pasiūlyta išsakyti savo pageidavimus dėl produktyvesnio šios Tarybos darbo –  posėdžių metu šios Tarybos nariai priima įvairias rekomendacijas, tačiau dauguma jų ir lieka tik protokoluose.
Trišalės tarybos nariai pageidavo, kad būtų išvažiuojamieji posėdžiai, su iškilusiomis problemomis būtų susipažįstama vietoje ir aktualias problemas spręsti iki galo,nes dabar tik pakalbama ir nieko nedaroma. „Radviliškio poliklinikoje labai didelis atotrūkis tarp gydytojų atlyginimų ir slaugytojų, reikia kelti klausimą dėl minimalaus atlyginimo kėlimo. Atlyginimai nebuvo keliami, atsakyta, kad nėra pinigų, o pinigai buvo panaudoti kitiems reikalams. Buvo bandoma atlyginimų problemą kelti, tačiau poliklinikos vadovai atsakė, kad  gydytojai slaugytojams uždirba pinigus. Totalus vadovų nesiskaitymas su darbuotojais“,- sakė medikams atstovaujanti V. Škeliova, siūliusi daugiau dėmesio skirti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimams.  
„Palinkėčiau vieną kartą Trišalėje taryboje nuo kalbų pereiti prie darbų“,- sakė G. Lipnevičius.
„Rekomenduoti kažką rekomendavome, kažką sprendėme. Norėtųsi, kad būtų keliamos kokios nors socialinės problemos“,- nieko konkretaus nesiūlė vyriausia Tarybos narė G. Margaitienė.
Meras A.Čepononis nesutiko su teiginiu, kad Trišalės tarybos rekomendacijos lieka tik kalbomis. „Trišalė taryba rekomendavo Radviliškyje įrengti daugiau stebėjimo kamerų. Dabar mieste veikia 17 stebėjimo kamerų“,- sakė meras.
Kamerų daug, tačiau ar jos veikiančios ir naudingos? „Kai miesto centre įvyksta muštynės, pavyzdžiui, prie „Opalo“ parduotuvės, į polikliniką atvežami nukentėjusieji, o kamerose įrašų nesimato, nes tuo metu jos neveikė“,- sakė medikų atstovė V. Škeliova.
Vargu, ar miestelėnai gali jausti saugūs – nors mieste ir nemažai stebėjimo kamerų, klausimas, kiek jų veikia.Trišalės tarybos posėdžio pabaiga virto „cirku“
Trišalei tarybos posėdžio pabaigoje prasidėjo „cirkas“ – viena pagrindinių „aktorių“, prisistačiusi  Trišalės tarybos pirmininke L. Skriptienė, pradėjo meluoti, kad informacija dėl darbdavių naujo atstovo buvo siųsta visiems nariams, nors Trišalės tarybos narys viešai patvirtino, kad jos negavo. 
„Manau, kad šis Trišalės tarybos posėdis neteisėtas, nes nėra čia ir dabar pateiktų įgaliojimų, kuriais negalinčius posėdyje dalyvauti posėdyje Trišalės tarybos narius keičia kiti“,- sakė Trišalės tarybos narys. Posėdžio metu L. Skriptienė negalėjo pateikti  šių įgaliojimų, sakė, kad jie yra, tačiau palikti jos kabinete.
Taip pat Trišalės tarybos narys paklausė, kodėl  vieniems nariams buvo taikomos nuostatos, kad jie negali atstovauti dviem pusėms, o pati L. Skriptienė, atstovaujanti ir profsąjungoms, ir savivaldybės administracijai, taip pat  sėdinti „ant dviejų kėdžių“, nekelia klausimo dėl nusišalinimo iš Trišalės tarybos. Į šį klausimą L. Skriptienė nesugebėjo atsakyti.
Trišalės tarybos narys, posėdyje  dalyvavęs meras A. Čepononis pradėjo dengti L. Skriptienę, sakydamas, kad posėdis teisėtas ir visi dokumentai yra tvarkingi, nors  prašomų dokumentų posėdžiui pirmininkavusi  taip ir nesugebėjo pateikti.
Posėdžio metu buvo galima suprasti, kad galimai ne visai teisėtai  vykdomas kažkieno noras ar „užsakymas“ pakeisti nuomonę turintį Trišalės tarybos narį.
Trišalės tarybos posėdžio pabaigoje visiškai išsiskyrė  nuomonės dėl posėdžio teisėtumo. Lauksime tęsinio ir informuosime skaitytojus, ar A. Čepononis ir kiti Trišalės tarybos nariai keliaus į teismą, kuriame aiškinsis posėdžio teisėtumą.
P.S. Norime atkreipti skaitytojų dėmesį, kad Trišalės tarybos veikla visiškai nesusijusi su Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veikla.
„Radviliškio krašto“ informacija




Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar Smalinskams turtus neša aitvarai?

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvių mitologijoje aitvaras siejamas su turtais ir gerove. Panašu, kad asmeninį kontaktą su aitvarais turi Vaidas ir Vilma Smalinskai. Tiesa, po jų deklaracijas teko pasiknaisioti, nes išryškėjo tam tikros neigiamos tendencijos.

Bendrapartiečių proteguotas  V. Smalinskas neteisėtai dirbo didžiausioje rajono įstaigoje „Radviliškio ligoninė“, o jo žmona – Savivaldybės įmonėje UAB„Radviliškio šiluma“ atsakinga už finansus. Sutuoktinė „nežymių“ klaidelių padaro, kurios vėliau šimtais tūkstančių eurų pavirsta. Sutuoktinio vadovaujama ligoninė, galimai panaudotą (ekspozicinį) kinų gamybos operacinį stalą dvidešimt tūkstančių eurų brangiau stengiasi nupirkti negu naujas vokiškas kainuoja.

Neužtenka argumentų
Susitikime su „Radviliškio šilumos“ vyr. finansininke Vilma Smalinskiene dėl neteisingai apskaičiuotų šilumos kainų dedamųjų ji kaltina visus, bet ne save. „Kalta komisija, kalta metodika, ten viskas taip sudėtinga“, – įrodinėja ji. Be to, šilumininkai nori pasikelti darbo užmokestį, tad reikia apmokestinti tūkstančius šilumos vartotojus. Maža to, ji net atvirauja, kad jei ne Kainų komisija, Savivaldybės įmonės niekas nekontroliuotų ir nesužiūrėtų. Ar tada šilumą gaminantys ir kainą monopoliškai nustatantys Prano Mickaičio vadovaujami darbuotojai be jokio saiko apiplėšinėtų gyventojus aukštomis kainomis, liko taip ir neatsakytas. Tikriausiai, per sudėtingi klausimai. Suprantama, kad V. Smalinskienė tam kaip ir laiko neturi,nes užsiima visuomenine veikla ir vadovauja daugiabučio namo Vasario 16 -ios gatvės bendrijai. Daugiabutis, kuriame Smalinskai  du butus turi, o „Godlija“ visą apatinį aukštą iš Savivaldybės nusipirko, pateko į renovuojamų namų sąrašą. Gavusi ES ir valstybės paramą, bendrija atliko remontus.

Turtai dygsta kaip grybai po lietaus
Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ tinklalapyje vidutinis atlyginimas vadovaujantiems administracijos darbuotojams nurodomas 1534 eurai iki mokesčių. Tai nėra įspūdingas darbo užmokestis, kad rastųsi turtai. Tačiau 2014 metais tiek Vilma, tiek „Sodroje“ dirbęs Vaidas nusiperka po butą. Taip, šeima turi namą, bet perka du butus. Tam dabartinis „Radviliškio ligoninės“ direktorius išleidžia 32 000 litus. Finansininkė išnuomoja žemės sklypą ir gauna  19368 litų pajamų. 2017 metai dar kartą apsilanko aitvaras. Gerokai didesnis. V. Smalinskienė 2017 metų sausio trečią dieną išnuomoja žemę už 33 tūkst. 831 eurą, o vasarį papildomai gauna 16 tūkst. 359 eurus. Iš viso ji praturtėjo net 50 tūkst. 190 eurų. Taip pat 2017 metais jos disponuojama žemės vertė padidėjo iki 47 tūkst. 935 eurų – 2016 metais žemės vertė buvo 14 tūkst. 186 eurų. Palikimas?  Vargu. Be to, apie tai nė žodžiu nėra paminėta. Gal tai tik pigus triukas apgauti valstybę ir nemokėti mokesčių!? Maža to, tais metais V. Smalinskienės vadovaujama daugiabučio namų savininkų bendrija, kuriai priklauso ir V. Smalinskas, sutinka apmokėti skolą. Svetimą skolą. Svetimai įmonei. Redakcijos šaltinių duomenimis, bendrija apmokėjo net 40 tūkst. 890 eurų UAB „Godlija“, kuri yra pati didžiausia tos bendrijos narė! Samarietiškas dosnumas ar tiesiog akių dūmimas? Nesvarbu, tačiau keistai tai, kad „Godlija“ 2017 metais turėjo daugiau nei pusė milijono eurų nepaskirstyto pelno!

Antikorupcijos posėdyje aiškinasi sutuoktinis
Gavusi skundą dėl V. Smalinsko kišimosi į viešuosius pirkimus už korupcijos prevenciją atsakinga komisija pasikvietė ligoninės direktorių pasiaiškinti. Melas ir suktybės – tikriausiai nuolatiniai pakankamai sukto V. Smalinsko palydovai. Jo nuomone, kištis į pirkimus jis privalo. Jam antrino ir komisijos pirmininko pavaduotojas Arnoldas Matuzevičius. Romas Kalvaitis, buvęs Baisogalos seniūnas, VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas, apskritai nemato jokios problemos, kad vadovas pirkimams vadovauja, nors nėra komisijos narys. Dar vienas keistų pirkimų liudininkas, baseino direktorius Jolitas Onaitis turi nuomonę, kad viskas čia tvarkoje yra. Keista, bet Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė teigia priešingai. Tačiau jiems tai ne autoritetas. Jei yra žodinis nurodymas iš aukščiau, tai ir privaloma padaryti. Klausimas, kieno kišenėje galimai atsidurtų 20 tūkstančių eurų skirtumas, liko neatsakytas. Dalis narių iš nežinojimo ar visiškos nekompetencijos nesuvokė, kokią galimai žalą tokie sprendimai daro Radviliškio ligoninei. Didesnė dalis komisijos narių neabejotinai dangstė ir gynė  V.Smalinską, tad tas iš balos sausas išlipo. Tik problemų, kaip jis sako, su nekontroliuojamu piliečiu apturėjo, net policija privalėjo išsikviesti. Bendrauja jis tik su žiniasklaida, kuriai pinigus iš anksto sumoka. Atsitiktinumas, bet viešinimo paslaugą nusipirko iš Lino Gerbenio redaguojamų „Radviliškio naujienų“. Taigi, informaciją apie nupirktą operacinį stalą neteisingai paviešino oficialus Savivaldybės laikraštis, taip įtikinėjo V. Smalinskas. Tad A. Matuzevičius galutinai reziumavo, kad visa nedėkinga operacinio stalo pirkimo istorija prasidėjo nuo nusipirkto žurnalisto nesusipratimo.

„Nupirkto“ straipsnio autoriaus komentaras
Telefonu susisiekus su „Radviliškio naujienų“ vienu iš steigėjų ir redaktoriumi Linu Gerbeniu, paprašėme paaiškinti, ar teisingai jis kaltinamas visuomenės klaidinimu. Tačiau jis nebuvo linkęs bendrauti žodžiu: „Aš nesu viešas asmuo, o darbo laikas pasibaigęs (buvo apie 17.30 val. – red.). Atsiųskite klausimus raštu, tai žiūrėsiu, ar verta bus atsakyti.“. Iki straipsnio atidavimo redakcijai, L. Gerbenis į klausimus raštu neatsakė.

Pabaigai galime pridurti, kad nevyriausybinės organizacijos „Transperancy International“ Lietuvos skyriaus surinkti duomenys rodo, kad 2015-2018 metais Radviliškio rajono savivaldybė viešinimui skyrė 191 tūkst. 636 eurai. Iš jų liūto dalis – 135 tūkst. 295,67 eurai – atiteko „Radviliškio naujienas“ leidžiančioms L. Gerbenio VšĮ „ML Pilietinės iniciatyvos“. Politikų pėdomis greitai seka ir susikompromitavę įstaigų vadovai, manantys, kad už mokesčių mokėtojų lėšas perkamas įvaizdis bus priimtinesnis.
(Bus daugiau)

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškio centre – „balanos gadynė“

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto centre yra atnaujintas medinis namas. Jame gimė ir užaugo Lietuvos šviesuolis – tėvas Stanislovas. Deja, graži forma slepia ne kokį turinį – name nėra vandens ir kanalizacijos. Savivaldybės sąskaitose dulka milijonai, kai socialinio būsto, kuris priklauso savivaldybei, gyventojai daro gamtinį reikalą į naktipuodžius. Pajutę, kad yra palikti likimo valiai, šio  namo gyventojai  pagalbos kreipėsi į naujai išrinktą Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Į susitikimą su gyventojais atvyko žurnalistai bei vicemeras Mindaugas Pauliukas.
Patogumų nėra
Vidurdienį kieme šurmuliavo žmonės – jie atvykusiems išsakė bėdas. Vienas per kitą rodė, kur pilamas naktipuodžių turinys, kokiu nedideliu atstumu nuo fekalijų duobės yra geriamojo vandens šulinys, kur tenka eiti naktimis į tualetą ir taip toliau. Mero pavaduotojas nejučia ištarė: „Kaip Kazachstane.“ Suprantama, buvęs diplomatas nemažai matė ir regėjo. Tačiau lyginti Radviliškį su Vidurinės Azijos respublika…

Galimybių yra
Vos už poros šimtų metrų įsikūrusi rajono savivaldybė, už keliasdešimties metrų – Viešosios bibliotekos pastatas. Be to, per kiemą praeina vandens ir kanalizacijos trasos. Dar daugiau. Šalia stovintys du namai turi vandentiekį ir kanalizaciją. Pasirodo, kad Savivaldybės būstuose gyvenantys žmonės neturėjo lėšų papildomai prisidėti, todėl jų gerbūviu net nesirūpinta, bet kodėl jie turėtų prisidėti, juk būstų savininkas – savivaldybė. Kaip žinia, Radviliškio valdininkai milijonų eurų nepanaudoja būtent socialinės paramos srityje. Tiesa, žmonės dar turėtų džiaugtis, kad jų neapmokestina. P. Mickaičio vadovaujami šilumininkai socialinio būsto kai kuriuos abonentus priverčia mokėti tik už galimybę turėti „gyvatuką“.

Blogas planavimas
M. Pauliukas pažadėjo gyventojams kito susitikimo metu pateikti atsakymus. Ar tikrai savivaldybė nepajėgi pasirūpinti savo turtu ir jame padaryti deramas investicijas – tik retorinis klausimas. Radviliškio rajono savivaldybės kontrolierė Giedrė Sinkevičienė nustatė, kad socialinės apsaugos srityje liko nepanaudota 910 tūkst. eurų, 2017 metais – 1 mln. 663 tūkst. eurų, 2016 metais – 374 tūkst. eurų, 2015 metais – 1 mln. 981 tūkst. eurų. Paklausta, ar tai susiję su netinkamu planavimu, kontrolierė nesiryžo vertinti ir pasiūlė paklausti pačios Tarybos, kodėl suplanuotos lėšos nepanaudojamos.

 Tarybos narių komentarai
Nepartinis tarybos narys G. Lipnevičus žodžių „į vatą“ nevyniojo: „Radviliškio centre esančiuose namuose Dariaus ir Girėno gatvėje Nr. 15 ir 26 gyventojai neturi nei kanalizacijos, nei vandens, gamtinius reikalus atlieka į „kibiriuką“ – ar tai normalu? Radviliškio centre, netoli fontano? Mere A. Čepononi,  tai kur skirti Europos Sąjungos pinigai vandens ir nuotėkų tinklams, jei pačiame Radviliškio centre „balanos gadynė“? Dar negana to, iš šių namų 7 butų net 5 priklauso savivaldybei, kuri juos išnuomavo gyventojams ir lig šiol nepasirūpino komunikacijų tinklais. O kolegos, Tarybos nario J. Povilaičio, dirbančio UAB „Radviliškio vanduo“, norisi paklausti, kodėl  tiek metų būdamas Tarybos nariu  nesugebėjo išspręsti radviliškiečiams aktualios problemos. Tikiuosi, savivaldybės vadovai neatidėlios šios problemos sprendimo, teiks siūlymus Tarybai, o aš ir kiti tarybos nariai juos patvirtinsime, nes lėšų padėti žmonėms tikrai turime“.  Dvi kadencijas mero pavaduotoju išdirbęs „valstietis“ Jonas Povilaitis, „Radviliškio vanduo“ projektų administratorius, net nenustebo, kad Radviliškio miesto centre yra namų be vandentiekio ir kanalizacijos: „Aš galėčiau dar daugiau parodyti, kur baisiau yra. Nežinau, ar tikrai reikia skubėti ir vertinti neigiamai, tačiau negaliu tiksliai pasakyti, kodėl taip atsitiko. Gal nėra arti vandens linijos, gal kitos priežastys, reikia gilintis ir aiškintis.“ Kas trukdo panaudoti socialinei paramai skirtas lėšas, kad socialiai remtiniems asmenims būtų įvestas vanduo ir kanalizacija, politikas taip pat išsisukinėjo: „Milijonai gal ir nepanaudoti, bet reikia žiūrėti, ar iš tų lėšų galima tai padaryti. Radviliškis buvo pilotinė savivaldybė, gavo fiksuotą sumą, tad ir susiklostė, kad daug pinigų susitaupė. Poreikis mažesnis yra.“
(Bus daugiau)

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019