Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tarybos posėdis prasidėjo audringai

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 6 d. vyko jau antrasis Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdis, kuris buvo gana turiningas, palyginus su  praėjusios Tarybos „vos rusenančiais“ posėdžiais, kuriuose beveik pusšimtis sprendimų buvo priimami per nepilną valandą.

Prisaikdintas naujas Tarybos narys
Antrojo Tarybos posėdžio pradžioje buvo prisaikdintas „naujas“ Tarybos narys – V. Smalinskas. Įdomi „rokiruotė“ – ką tik teismo nušalintas iš Radviliškio ligoninės direktoriaus posto, politikas rado „prieglaudą“ Taryboje. Tokie žmonės konservatoriams labai reikalingi – juk V. Smalinskas mažiau domėjosi radviliškiečių problemomis nei įvairiais renginiais: beveik visų posėdžių metu pasidžiaugdavo renginiais, pagirdavo jų organizatorius… Buvo gerų žinių pranešėjas, turbūt tokiu išliks ir toliau. Politikos užkulisiuose kalbama, kad už lojalumą Tarybos nariu V. Smalinskas ilgai neužsibus ir vėl kandidatuos į ligoninės direktoriaus postą.
Mero paprašyta pasiaiškinti dėl galimo melavimo ar klaidinimo
Tarybos posėdžio metu, merui paklausus, ar nėra paklausimų, Tarybos  narys, atstovaujantis nepartiniam  visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, Gediminas Lipnevičius merui, administracijai, „Radviliškio šilumos“ vadovui, savivaldybės kontrolieriui bei kitiems specialistams  pateikė net 20 bendruomenėms ir viso rajono gyventojams aktualių klausimų. Tarp jų buvo ir klausimai merui, kodėl jis melavo ar klaidino Radviliškio rajono tarybą. Taip pat Tarybos narys G. Lipnevičius iškėlė klausimą bei siūlymą Tarybos nariams kreiptis į teisėsaugą dėl  Miško gatvės tiesimo projekto, ar nėra jame nusikalstamos veikos.
Tarp užduotų gausybės  klausimų buvo:  dėl Radviliškio ligoninėje vis dar neatidaryto Vaikų ligų skyriaus, dėl niokojamos Antaniškių miško estrados, dėl UAB „Radviliškio šiluma“ atliekamų darbų bei įkainių, dėl Atliekų tvarkymo centro veiklos, dėl informacijos apie viešuosius pirkimus…
Tarybos narys, gavęs atsakymus, pažadėjo  informacija pasidalinti su „Radviliškio krašto“ redakcija. „Visi šie klausimai ypač aktualūs gyventojams ir jie privalo žinoti, kas iš tiesų vyksta Radviliškio mieste bei rajone“,- sakė G. Lipnevičius.
Dėl pateiktų klausimų meras buvo šokiruotas, nes praėjusioje Taryboje maždaug tiek klausimų užduodavo visi Tarybos nariai per metus. Tarybos nariui G. Lipnevičiui meras padėkojo savo „firminiu“ „ačiū labai“. „Darosi nebejuokinga. Mėnesio pabaigoje vyks antrasis Tarybos posėdis ir tikiu, kad visi 25 Tarybos nariai bus aktyvūs“,- su nerimu sakė meras  A. Čepononis.  Po Tarybos nario G. Lipnevičiaus pateiktų klausimų, meras paklausė, ar kiti Tarybos nariai turi paklausimų,  tačiau tiek konservatorių, tiek „valstiečių“, tiek „darbiečių“, tiek socialdemokratų atstovai paklausimų neturėjo ir sėdėjo it vandens į burną prisisėmę.
Meras posėdyje prabilo apie reglamento keitimą, kad būtų apriboti Tarybos narių paklausimai. Tarybos nariams reikėtų susimąstyti, kad Tarybos pirmininkas – meras  primygtinai siūlo reglamento rengėjams  pažeidinėti Tarybos narių teises, apribojant  užduodamų gyventojams aktualių paklausimų skaičių.
Net ir po pirmų Tarybos posėdžių aiškiai matosi, kad vienintelis nepartinis visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ nekeičia gyventojams duotų pažadų Taryboje – kelti bei spręsti gyventojams aktualius klausimus.
Politiniai pranešimai
Antrajame Tarybos posėdyje, kaip ir pirmajame, buvo politinių pranešimų – sukurtos dvi frakcijos ir viena grupė.
Darbo partijos atstovai pranešė, kad Taryboje veiklą tęsia susivieniję į opozicinę  Darbo partijos ir socialdemokratų frakciją, jos seniūnė –  Tarybos narė Z. Žvikienė.
Tarybos narys G. Lipnevičius pranešė, kad  Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė, priklausantys Visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS grupei, pasiskelbia veikianti kaip mažumos (opozicinė) grupė 2019 – 2023 metų Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos kadencijos laikotarpiu.
Socialdemokratai informavo, kad  Taryboje savo veiklą tęs kaip opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija, kurios seniūnė – Tarybos narė E. Ivanauskytė.
Antikorupcija domėsis teistas už vagystes bei šiuo metu teisiamasis Antroje Tarybos posėdžio dalyje pagaliau išsisprendė intriga – patvirtintas administracijos direktorės pavaduotojas. Šis konservatorių bei valstiečių  pasirinkimas šokiravo ne tik Tarybos narius, bet ir posėdžio stebėtojus. Kaip daugelis radviliškiečių jau įsitikino, E. Mončauskui nelabai sekėsi dirbti seniūnu, įdomu, kaip bus naujajame poste.
„Radviliškio kraštas“ jau informavo radviliškiečius apie E. Mončausko susidūrimus su teisėsauga – jis buvo teistas net pagal 7 epizodus  už dalyvavimą vagių gaujoje, dabar vėl teisiamas už buhalterinius niuansus jo vadovaujamame sporto klube. Beje, kandidatui į pavaduotojus klausimus  uždavė, kaip visada, tik G. Lipnevičius ir Z. Žvikienė.
Z. Žvikienė klausė, ar naujasis kandidatas į  pavaduotojus turi darbo patirties su antikorupcine veikla, nes reikės dirbti su antikorupciniai projektais. „Į antikorupcinius projektus tikrai nesu įsigilinęs, tačiau dirbau administracinį darbą“,- atsakė E. Mončauskas.
G. Lipnevičius nedaugžodžiavo, klausė „tiesiai šviesiai“, ar E. Mončauskas yra teistas už vagystes. Pastarasis nemalonių praeities detalių prisiminti ir komentuoti nepanoro, teigdamas, kad viskas yra parašyta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gautoje pažymoje.
Tarybos nario klausimas „Ar šiuo metu esate teisiamas?“ „nokautavo“ kandidatą ir jis prisipažino, kad šiuo metu vėl yra teisiamas: „Teismas šiuo metu vyksta dėl sporto klubo veiklos, jokios žalos valstybei nėra padaryta. Teismas vyksta dėl procedūrinių dokumentų tvarkymo, bet ne dėl kėsinimosi pasipelnyti“.
Dar G. Lipnevičius klausė, ar  kandidatas nemanantis, kad tokį postą užimantis žmogus turi būti nepriekaištingos reputacijos. Į šį klausimą E. Mončauskas neatsakė.
Beje, po „nepatogių“ klausimų Tarybos nario G. Lipnevičiaus mikrofonas „netikėtai“ pradėjo išsijunginėti… Tarybos narys paprašė mero, kad jo mikrofonas posėdžių metu nebūtų išjunginėjamas.
Užvirus karštai diskusijai, savo kolegos konservatoriaus puolė ginti meras  A. Čepononis: „Mūsų koalicija prisiima visą politinę atsakomybę už šį kandidatą“. Jam pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis, pareikšdamas, kad gal šis kandidatas ir nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau ir jų frakcija prisiima atsakomybę už jį. Ar meras ir koalicijos partneriai nežinojo, ar apsimetė „nežiniukais“, bet pats E. Mončauskas teisme buvo prisipažinęs kaltu, daręs nusikalstamą veiką. Tad belieka laukti, kokią atsakomybę prisiims koalicijos partneriai, jeigu jų kolega bus nuteistas. O gal įvyks net stebuklas – jeigu E. Mončauskas bus nuteistas, koalicijos partneriai trauksis iš valdančiųjų?
Nors posėdžio metu paaiškėjo kandidato teistumai bei  nekompetencija, konservatoriai neatsiėmė savo kolegos kandidatūros ir vyko slaptas balsavimas, kuriame balsų dauguma: 16 – už, 8 – prieš ir vienas biuletenis sugadintas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas E. Mončauskas.
Politikos užkulisiuose kalbama, kad dabar šis politikas, su tokia marga praeitimi, kartu su savo kolegomis A.Čepononiu ir J. Margaitiene galimai vykdys brangius projektus, kuriuos radviliškiečiai jau seniai vadina „auksiniais“. 
Kokie valdininkų atlyginimai?
Posėdyje buvo nustatyti ir patvirtinti  rajono vadovų: mero, mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus bei administracijos direktoriaus pavaduotojo atlyginimai. Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ž. Buniuvienė šiuos atlyginimus paskelbė koeficientais, kurie rajono gyventojams tikrai nieko nesako. Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus prašymą valdininkų  atlyginimus pasakyti eurais, Ž. Buniuvienė į paprastą, net penktokui aiškų, klausimą atsakyti nesugebėjo. Savo kolegės puolė ginti administracijos direktorė J. Margaitienė, tuo pažeisdama Tarybos reglamentą – ji vis kartojo, kad į klausimą atsakys raštu.
Tačiau savaitraščio redakcija pasidomėjo valdininkų atlyginimais ir rajono gyventojus informuoja, kad 2019 m. I ketvirtį mero atlyginimas buvo 3893 eurai, mero pavaduotojo – 2906 eurai,  administracijos direktoriaus – 3294 eurai, administracijos direktoriaus pavaduotojo – 2180 eurų.
Antrasis Tarybos posėdis parodė, kad  kai kurie politikai labai aktyviai nusiteikę dirbti rajono žmonių naudai, o kai kurie turbūt, kaip ir praėjusioje kadencijoje, bus tik žalių mygtukų spaudinėtojais.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019