Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tarybos posėdis prasidėjo audringai

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 6 d. vyko jau antrasis Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdis, kuris buvo gana turiningas, palyginus su  praėjusios Tarybos „vos rusenančiais“ posėdžiais, kuriuose beveik pusšimtis sprendimų buvo priimami per nepilną valandą.

Prisaikdintas naujas Tarybos narys
Antrojo Tarybos posėdžio pradžioje buvo prisaikdintas „naujas“ Tarybos narys – V. Smalinskas. Įdomi „rokiruotė“ – ką tik teismo nušalintas iš Radviliškio ligoninės direktoriaus posto, politikas rado „prieglaudą“ Taryboje. Tokie žmonės konservatoriams labai reikalingi – juk V. Smalinskas mažiau domėjosi radviliškiečių problemomis nei įvairiais renginiais: beveik visų posėdžių metu pasidžiaugdavo renginiais, pagirdavo jų organizatorius… Buvo gerų žinių pranešėjas, turbūt tokiu išliks ir toliau. Politikos užkulisiuose kalbama, kad už lojalumą Tarybos nariu V. Smalinskas ilgai neužsibus ir vėl kandidatuos į ligoninės direktoriaus postą.
Mero paprašyta pasiaiškinti dėl galimo melavimo ar klaidinimo
Tarybos posėdžio metu, merui paklausus, ar nėra paklausimų, Tarybos  narys, atstovaujantis nepartiniam  visuomeniniam rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“, Gediminas Lipnevičius merui, administracijai, „Radviliškio šilumos“ vadovui, savivaldybės kontrolieriui bei kitiems specialistams  pateikė net 20 bendruomenėms ir viso rajono gyventojams aktualių klausimų. Tarp jų buvo ir klausimai merui, kodėl jis melavo ar klaidino Radviliškio rajono tarybą. Taip pat Tarybos narys G. Lipnevičius iškėlė klausimą bei siūlymą Tarybos nariams kreiptis į teisėsaugą dėl  Miško gatvės tiesimo projekto, ar nėra jame nusikalstamos veikos.
Tarp užduotų gausybės  klausimų buvo:  dėl Radviliškio ligoninėje vis dar neatidaryto Vaikų ligų skyriaus, dėl niokojamos Antaniškių miško estrados, dėl UAB „Radviliškio šiluma“ atliekamų darbų bei įkainių, dėl Atliekų tvarkymo centro veiklos, dėl informacijos apie viešuosius pirkimus…
Tarybos narys, gavęs atsakymus, pažadėjo  informacija pasidalinti su „Radviliškio krašto“ redakcija. „Visi šie klausimai ypač aktualūs gyventojams ir jie privalo žinoti, kas iš tiesų vyksta Radviliškio mieste bei rajone“,- sakė G. Lipnevičius.
Dėl pateiktų klausimų meras buvo šokiruotas, nes praėjusioje Taryboje maždaug tiek klausimų užduodavo visi Tarybos nariai per metus. Tarybos nariui G. Lipnevičiui meras padėkojo savo „firminiu“ „ačiū labai“. „Darosi nebejuokinga. Mėnesio pabaigoje vyks antrasis Tarybos posėdis ir tikiu, kad visi 25 Tarybos nariai bus aktyvūs“,- su nerimu sakė meras  A. Čepononis.  Po Tarybos nario G. Lipnevičiaus pateiktų klausimų, meras paklausė, ar kiti Tarybos nariai turi paklausimų,  tačiau tiek konservatorių, tiek „valstiečių“, tiek „darbiečių“, tiek socialdemokratų atstovai paklausimų neturėjo ir sėdėjo it vandens į burną prisisėmę.
Meras posėdyje prabilo apie reglamento keitimą, kad būtų apriboti Tarybos narių paklausimai. Tarybos nariams reikėtų susimąstyti, kad Tarybos pirmininkas – meras  primygtinai siūlo reglamento rengėjams  pažeidinėti Tarybos narių teises, apribojant  užduodamų gyventojams aktualių paklausimų skaičių.
Net ir po pirmų Tarybos posėdžių aiškiai matosi, kad vienintelis nepartinis visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ nekeičia gyventojams duotų pažadų Taryboje – kelti bei spręsti gyventojams aktualius klausimus.
Politiniai pranešimai
Antrajame Tarybos posėdyje, kaip ir pirmajame, buvo politinių pranešimų – sukurtos dvi frakcijos ir viena grupė.
Darbo partijos atstovai pranešė, kad Taryboje veiklą tęsia susivieniję į opozicinę  Darbo partijos ir socialdemokratų frakciją, jos seniūnė –  Tarybos narė Z. Žvikienė.
Tarybos narys G. Lipnevičius pranešė, kad  Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius ir Vilma Aleknienė, priklausantys Visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS grupei, pasiskelbia veikianti kaip mažumos (opozicinė) grupė 2019 – 2023 metų Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos kadencijos laikotarpiu.
Socialdemokratai informavo, kad  Taryboje savo veiklą tęs kaip opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija, kurios seniūnė – Tarybos narė E. Ivanauskytė.
Antikorupcija domėsis teistas už vagystes bei šiuo metu teisiamasis Antroje Tarybos posėdžio dalyje pagaliau išsisprendė intriga – patvirtintas administracijos direktorės pavaduotojas. Šis konservatorių bei valstiečių  pasirinkimas šokiravo ne tik Tarybos narius, bet ir posėdžio stebėtojus. Kaip daugelis radviliškiečių jau įsitikino, E. Mončauskui nelabai sekėsi dirbti seniūnu, įdomu, kaip bus naujajame poste.
„Radviliškio kraštas“ jau informavo radviliškiečius apie E. Mončausko susidūrimus su teisėsauga – jis buvo teistas net pagal 7 epizodus  už dalyvavimą vagių gaujoje, dabar vėl teisiamas už buhalterinius niuansus jo vadovaujamame sporto klube. Beje, kandidatui į pavaduotojus klausimus  uždavė, kaip visada, tik G. Lipnevičius ir Z. Žvikienė.
Z. Žvikienė klausė, ar naujasis kandidatas į  pavaduotojus turi darbo patirties su antikorupcine veikla, nes reikės dirbti su antikorupciniai projektais. „Į antikorupcinius projektus tikrai nesu įsigilinęs, tačiau dirbau administracinį darbą“,- atsakė E. Mončauskas.
G. Lipnevičius nedaugžodžiavo, klausė „tiesiai šviesiai“, ar E. Mončauskas yra teistas už vagystes. Pastarasis nemalonių praeities detalių prisiminti ir komentuoti nepanoro, teigdamas, kad viskas yra parašyta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gautoje pažymoje.
Tarybos nario klausimas „Ar šiuo metu esate teisiamas?“ „nokautavo“ kandidatą ir jis prisipažino, kad šiuo metu vėl yra teisiamas: „Teismas šiuo metu vyksta dėl sporto klubo veiklos, jokios žalos valstybei nėra padaryta. Teismas vyksta dėl procedūrinių dokumentų tvarkymo, bet ne dėl kėsinimosi pasipelnyti“.
Dar G. Lipnevičius klausė, ar  kandidatas nemanantis, kad tokį postą užimantis žmogus turi būti nepriekaištingos reputacijos. Į šį klausimą E. Mončauskas neatsakė.
Beje, po „nepatogių“ klausimų Tarybos nario G. Lipnevičiaus mikrofonas „netikėtai“ pradėjo išsijunginėti… Tarybos narys paprašė mero, kad jo mikrofonas posėdžių metu nebūtų išjunginėjamas.
Užvirus karštai diskusijai, savo kolegos konservatoriaus puolė ginti meras  A. Čepononis: „Mūsų koalicija prisiima visą politinę atsakomybę už šį kandidatą“. Jam pritarė ir „valstietis“ J. Povilaitis, pareikšdamas, kad gal šis kandidatas ir nėra pats geriausias pasirinkimas, tačiau ir jų frakcija prisiima atsakomybę už jį. Ar meras ir koalicijos partneriai nežinojo, ar apsimetė „nežiniukais“, bet pats E. Mončauskas teisme buvo prisipažinęs kaltu, daręs nusikalstamą veiką. Tad belieka laukti, kokią atsakomybę prisiims koalicijos partneriai, jeigu jų kolega bus nuteistas. O gal įvyks net stebuklas – jeigu E. Mončauskas bus nuteistas, koalicijos partneriai trauksis iš valdančiųjų?
Nors posėdžio metu paaiškėjo kandidato teistumai bei  nekompetencija, konservatoriai neatsiėmė savo kolegos kandidatūros ir vyko slaptas balsavimas, kuriame balsų dauguma: 16 – už, 8 – prieš ir vienas biuletenis sugadintas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas E. Mončauskas.
Politikos užkulisiuose kalbama, kad dabar šis politikas, su tokia marga praeitimi, kartu su savo kolegomis A.Čepononiu ir J. Margaitiene galimai vykdys brangius projektus, kuriuos radviliškiečiai jau seniai vadina „auksiniais“. 
Kokie valdininkų atlyginimai?
Posėdyje buvo nustatyti ir patvirtinti  rajono vadovų: mero, mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus bei administracijos direktoriaus pavaduotojo atlyginimai. Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ž. Buniuvienė šiuos atlyginimus paskelbė koeficientais, kurie rajono gyventojams tikrai nieko nesako. Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus prašymą valdininkų  atlyginimus pasakyti eurais, Ž. Buniuvienė į paprastą, net penktokui aiškų, klausimą atsakyti nesugebėjo. Savo kolegės puolė ginti administracijos direktorė J. Margaitienė, tuo pažeisdama Tarybos reglamentą – ji vis kartojo, kad į klausimą atsakys raštu.
Tačiau savaitraščio redakcija pasidomėjo valdininkų atlyginimais ir rajono gyventojus informuoja, kad 2019 m. I ketvirtį mero atlyginimas buvo 3893 eurai, mero pavaduotojo – 2906 eurai,  administracijos direktoriaus – 3294 eurai, administracijos direktoriaus pavaduotojo – 2180 eurų.
Antrasis Tarybos posėdis parodė, kad  kai kurie politikai labai aktyviai nusiteikę dirbti rajono žmonių naudai, o kai kurie turbūt, kaip ir praėjusioje kadencijoje, bus tik žalių mygtukų spaudinėtojais.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Politikai posėdžiavo „senoviniu būdu“

Avatar

Paskelbta

data

Prieš pat rudens pradžią politikai susirinko į Tarybos posėdį. Tiesa, ne vasaros palydėti, o sprendimus priimti. Posėdyje buvo patvirtintas naujas Administracijos direktoriaus pavaduotojas, nustatyti žemės mokesčio tarifai bei šilumos kainos, pakoreguotas rajono biudžetas. Gerokai užtrukusiame posėdyje patvirtintos viešųjų įstaigų stebėtojų tarybos, paraginti Vyriausybės atstovo, politikai po kelių mėnesių patvirtino Etikos komisiją, kurios pirmininku niekas nenorėjo būti. Taip pat diskutuota dėl investicijų „Radviliškio ligoninėje“.

Posėdžiaujama be interneto
Tarybos posėdžiui vadovavo mero pavaduotojas „valstietis“Mindaugas Pauliukas – rajono meras Antanas Čepononis atostogavo. Informatikams stengiantis atkurti interneto ryšį, M. Pauliukas informavo kolegas apie savo kelionę į Kiniją. Nepaisant pastangų, ryšys nebuvo atkurtas ir Taryba apsisprendė posėdžiauti bei balsuoti „senoviniu būdu“ – rankų pakėlimu. Prieš pradedant nagrinėti sprendimo projektus, nepartinis Gediminas Lipnevičius pateikė klausimus administracijos direktorei Jolantai Margaitienei. Kaip jau tapo įprasta, valdininkė stengėsi išvengti tiesių atsakymų. Neretai ją saugojo šalia įsitaisęs Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Arnoldas Matuzevičius.

Naujas Administracijos direktorės pavaduotojas
Mero teikimu iki šiol Šeduvos seniūnijai vadovavęs Justinas Pranys pasiūlytas J. Margaitienės pavaduotoju. Seniūnui kelią į šį postą atlaisvino Ernestas Mončauskas, kuris ten dirbo vos porą mėnesių. Socdemų frakcijai vadovaujantis Kazimieras Račkauskis pastebėjimu labai tiksliai apibūdino didžiausios partijos desperaciją ir idėjų badą: „Kandidatas neteistas, nesėdėjęs. Jaučiasi tam tikras proveržis“.
Tarybos narys, visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas Gediminas Lipnevičius padėkojo šiuo metu dar Šeduvos seniūno pareigas einančiam J. Praniui už nepartinio visuomeninio rinkimų komiteto įgyvendintą siūlymą – idėją – įrankių stendo prie Šeduvos miesto kapinių įrengimą. Dabar šios idėjos įgyvendinimu gali pasidžiaugti Šeduvos miesto svečiai ir gyventojai.
„Darbietė“Zita Žvikienė ypatingai gyrė pretendentą, įvardindama jo teikimą kaip tam tikros konservatorių klaidos ištaisymą. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad už J. Pranį balsavo 19, prieš – 3.

Švietimas – jautri sritis
Švietimo įstaigų vadovų priėmimas ir atleidimas iš darbo yra išimtinė Tarybos prerogatyva. Politikai vienbalsiai pritarė iš Baisogalos mokyklos – darželio direktorės pareigų atleisti Vitą Fessler. Taip pat Taryba pritarė Grinkiškio gimnazijos direktore skirti jau porą metų laikinai įstaigai vadovaujančią Sigitą Šegždienę. Be to, Asta Varkulevičienė buvo atleista iš Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktorės pareigų ir paskirta lopšelio darželio „Eglutė“ vadove. Svarbiausias klausimas – mokinių skaičiaus mažėjimas – liko kone nepastebėtas. Sveikintina Savivaldybės iniciatyva iš dalies Savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie kai kurių klasių finansavimo. Nebuvo nė vieno klausimo apie rajone atsiradusį privatų licėjų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų teigimu, valstybė už kiekvieną moksleivį lėšas perveda savivaldybėms, kurios sudaro atskiras sutartis su kiekviena mokykla. Tiesa, „Pažinimo licėjus“ veiklą pradėjo poilsio paskirties pastate Arimaičių kaime ir pirmąją naujų mokslo metų dieną dar neturėjo nei statybas užbaigiančio leidimo, nei higienos paso.

Šilumininkai priversti raudonuoti

Taryboje buvo nustatomos šilumos kainos Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ vartotojams. Pernai gruodį nustatytai 5,35 centų už kilovatvalandę kainai nepritarė Valstybinė energetikos reguliavimo tarnybai (buvusi Kainų komisija, VERT). G. Lipnevičius paklausė „Radviliškio šiluma“ vyr. finansininkės Vilmos Smalinskienės, ar anksčiau taip pat kainos buvo paskaičiuotos su klaidomis. Už įmonės skaičius atsakinga V. Smalinskienė tiesaus atsakymo duoti nesugebėjo. Galima tik priminti, kad šis kartas buvo trečias iš eilės, kai VERT specialistai Vilniuje patikrinę rasdavo skaičiavimo klaidų. Dar daugiau. Jų nurodymu šilumos vartotojams buvo sugrąžinta permoka. Kodėl į posėdį neatėjo įmonės direktorius, žemės ūkio elektriko išsilavinimą turintis Pranas Mickaitis, o atsiuntė buvusį policijos pareigūną – tik retorinis klausimas. Taryba vienbalsiai pritarė mažesnėms VERT paskaičiuotoms kainoms.

Investicijos „Radviliškio ligoninėje“
Aplinkos apsaugos agentūra paskelbė kvietimą paraiškoms dėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo. Tarybai pateiktame sprendimo projekte nurodoma, kad kvietime galėtų dalyvauti didžiausia rajono įstaiga VšĮ „Radviliškio ligoninė“. Į tribūną pakviestas direktorius nelabai gaudėsi politikų klausimuose ir su jam įprasta maniera išsisukinėjo nuo tiesioginių klausimų. Įstaigos direktorius turėjo gerokai paprakaituoti, kol atsimušinėjo į nepatogius ir iš anksto su juo nesuderintus klausimus. „Darbietė“Z. Žvikienė teiravosi, kokią dalį nuo suvartojamo viso kiekio energijos pagamins saulės fotovoltinės energijos elektrinė, bei koks bus atsipirkimas. Ligoninės vadovas V. Smalinskas atsakė, kad įstaiga pati neturi lėšų, o, anot jo, pagal paskaičiavimus atsipirkimas būtų per 25 metus.
Ir tai tik tuo atveju, jei bus prisidėta ketvirtadaliu lėšų – prašoma suma yra 25 tūkstančiai eurų. Palyginimui galime pasakyti, kad ant ligoninės kaimynystėje įsikūrusio policijos komisariato stogo įrengta panaši saulės kolektorių elektrinė. Per metus 37 tūkstančius kilovatvalandžių pagaminanti elektrinė kainavo 66 tūkstančius eurų, o prisidėjimas prie projekto atsiėjo vos 4 tūkstančių eurų.
Pastebėjimas – nors ligoninės direktorius minėjo, kad įstaiga neturi pinigų, tačiau operacinį stalą planuojama pirkti net už tris kartus didesnę sumą, nei įsigijo Šiaulių ligoninė.

Ilgiausias posėdis
Nors sprendimo projektų buvo 43, tačiau politikai posėdžiavo daugiau nei tris valandas. Tai tikriausiai yra rekordinis laikas, kadangi Tarybos vidurkis – maždaug viena minutė sprendimo projektui. Vienas iš veiksnių, kad  Tarybos posėdžiai pastaruoju metu trunka ilgiau – Taryboje atsirado nepartiniai V. Aleknienė bei G. Lipnevičius, pateikiantys Tarybai aktualių klausimų.
Nors posėdis vyko neveikiant internetui, jis praėjo sklandžiai. Tarybos narys G. Lipnevičius posėdžio pabaigoje padėkojo vicemerui M. Pauliukui už sklandų Tarybos darbą. Politikas pagirtinas už sugebėjimą netrukdyti pasisakyti opozicijos nariams, užduoti įvairius klausimus. Žinoma, klausiančiųjų nėra tiek daug – kaip visada lyderis G. Lipnevičius, taip pat klausimų uždavė ir Z. Žvikienė. Ar kiti politikai nesugeba, ar nenori atstovauti savo elektoratui, spręsti reikia patiems rinkėjams.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Už šimtatūkstantinę sumą geras asfaltas bus keičiamas kitu asfaltu

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie  Radviliškio rajono valdininkų užmojus rekonstruoti Žalgirio gatvę, keičiant joje asfalto dangą bei įrengiant  saugaus eismo priemones: bus įrengti greičio ribojimo kalneliai, perėjos neįgaliesiems, sutvarkyti šaligatviai, apšvietimas bei lietaus ir paviršinės nuotekos.
Tarybos posėdyje užvirė aistros dėl Žalgirio gatvės rekonstrukcijos. Dėl saugaus eismo priemonių įrengimo niekas neprieštaravo, tačiau Tarybos nariams iškilo klausimas, kam gadinti puikios būklės asfaltą? Ar tai nebus lėšų taškymas, beje, nemažų? Rekonstrukcijos kaina – net 650 tūkst. eurų.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius paklausė, kas defektavo šią gatvę ir nustatė, kad jos danga susidėvėjusi?
Administracijos direktorė  J. Margaitienė atsakė, kad Žalgirio gatvės asfalto danga defektuota nebuvo. Tad  kaip čia yra, ar administracijos direktorė siūlo gerą dangą keisti dar geresne, kai Radviliškio mieste neasfaltuotų gatvių yra dešimtys, o be jokių šaligatvių – dar dvigubai daugiau…
Taip pat administracijos direktorė informavo, kad rekonstrukcija vyks Žalgirio gatvės atkarpoje nuo Maironio gatvės iki plento.
Administracijos direktorė vėliau bandė pateisinti planuojamas šimtatūkstantines išlaidas: „ES lėšas skyrė saugaus eismo priemonių įrengimui. Šios gatvės šaligatvių būklė labai prasta, joje didelis judėjimas į Lizdeikos gimnaziją, turgų, muzikos mokyklą. Žalgirio gatvėje buvo užfiksuota nemažai eismo įvykių, todėl ji ir buvo pasirinkta rekonstrukcijai. Kai bus įrengtos eismo saugumo priemonės, esama gatvės danga nebebus tinkama“.
Tarybos nariai pastebėjo, kad  nors Dariaus ir Girėno gatvėje eismo saugumo užtikrinimui prie buvusios Jaunimo mokyklos buvo prisukti greičio ribojimo kalneliai ir sutvarkyti šaligatviai, asfalto dangos keisti nereikėjo…
Tarybos narys „valstietis“ J. Povilaitis paantrino G. Lipnevičiui  ir taip pat suabejojo, ar reikėtų keisti pakankamai gerą asfalto dangą  bei teiravosi, kaip giliai bus iškasama esama danga.
Pasak administracijos direktorės J. Margaitienės, asfalto danga bus keičiama, o kaip giliai ji bus iškasta, ji atsakyti negalinti.
Tarybos narys K. Račkauskis teiravosi, kiek laiko užtruks Žalgirio gatvės rekonstrukcijos darbai – jeigu pakankamai judrioje gatvėje kelininkų darbai užsitęs taip ilgai kaip Turgaus ar Vaisių gatvėse, gali kilti didelių problemų.
Projektą pristačiusi G. Rutkauskienė atsakė, kad Žalgirio gatvės rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti 2020 metais, o jų trukmė planuojama 36 mėnesiams.
Tarybos narys G. Lipnevičius, išgirdęs valdininkų norą net trejiems metams įklampinti radviliškiečius vienos judriausių gatvių statybos darbuose, teikė siūlymą: „Žalgirio gatvės asfalto būklė labai gera, lyginant su kitomis gatvėmis, taip pat Radviliškyje yra daug neasfaltuotų gatvių. Manau, kad tai yra pinigų taškymas ir siūlau šio klausimo svarstymą atidėti“.
Posėdį stebėjusius gyventojus nustebino  valdininkų  skuba kuo greičiau „įsisavinti“ Europos Sąjungos lėšas bet kokiais būdais, net ir prasilenkiančiais su sveiku protu ar ūkiškumu. Mero A. Čepononio kolegės J. Margaitienės siekis ardyti geros būklės asfaltą perša mintį, ar „nenusės“  ES lėšos kažkieno sąskaitose?
Nors politikai ir abejojo, ar verta ardyti gerą Žalgirio gatvės asfaltą, bet posėdį stebėjusius radviliškiečius  balsavimas šokiravo ir parodė, kad politikų žodžiai nuo darbų skiriasi, o jų kalbos  – tik būdas  pasireklamuoti. 
Už projektą, kad gera asfalto danga būtų keičiama geru asfaltu, pagal gautą protokolą balsavo 19 Tarybos narių: konservatoriai  A. Budrikas, K. Dainius, S. Dišlė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius,  G. Verdingas; „valstiečiai“ J. Povilaitis, K. Dambrauskas, V. Krikščiūnas, M. Pauliukas; socialdemokratai E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, J. Pravilonis, K. Račkauskis, „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė; prieš balsavo 2 Tarybos nariai – visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius balsavo prieš šį abejotiną projektą. Susilaikiusių šiuo klausimu nebuvo.
Posėdžio pabaigoje Tarybos narys G. Lipnevičius žodžių „į vatą“ nevyniojo: „Nors tokie keisti lėšų „įsisavinimai“ rajoną valdančių konservatorių ir jiems prijaučiančiųjų vyksta jau seniai ir daugeliui radviliškiečių yra gerai žinomi, šį kartą mane labiau nustebino ne administracijos direktorės pristatytas Žalgirio gatvės rekonstrukcijos projektas, o kai kurių politikų dviveidiškumas. Prieš rinkimus sakę rinkėjams, kad dės pastangas, jog biudžeto lėšos nebūtų švaistomos, po rinkimų elgiasi priešingai. Belieka tikėtis, kad kai kitą kartą administracija, teikdama siūlymus, atsižvelgs į Radviliškio miesto šimtametes neasfaltuotas gatves bei gatves be šaligatvių“.
Meras A. Čepononis posėdyje nedalyvavo – vietoje Tarybos posėdžio pasirinko atostogas. 

Agnė Dapkutė

 


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019