Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Vargai dėl duobėto įvažiavimo

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio krašto“ redakciją pasiekė Radvilų g. 10 namo gyventojų skundas, esą įvažiavimas į kiemą – gyvas košmaras. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad nieko išskirtinio čia nėra. Įvažiavimas ir kiemas toks, kaip visame mieste, t..y. neremontuotas nuo pokario. Be to, šis įvažiavimas – kelias į automobilių stovėjimo aikštelę ir garažus, tad jo būklė vairuotojams visai nerūpi (jeigu rūpėtų, ko nors imtųsi). Ir keista, kad gyventojai kreipėsi į redakciją, o ne į seniūnaitį, oficiozą ar galų gale naująjį seniūną, kurio galingumas dar neaiškus.

Radviliškio miesto seniūnijos atsakymas Radvilų g. Nr. 10 gyventojams:

Informuojame, kad Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2014 m. birželio 26 d. sprendimu Nr. T- 785 „Dėl Susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtino Susisiekimo komunikcijų ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašą, kuriame numatyta, kad visi, norintys sutvarkyti bendrojo naudojimo teritorijose prie gyvenamosios ar kitos paskirties pastatų esančias kiemo aikšteles, automobilių stovėjimo aikšteles, privažiavimus (įvažiavimus, akligatvius), kelius (gatves) ne aukštesnes kaip D2 kategorijos, šaligatvius ir šalia jų esančius elektros tiekimo, apšvietimo, telekomunikacijų tinklus, lietaus (paviršinių) vandens nuotekų tinklus, gali kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybę ir prašyti prisidėti prie šių darbų finansavimo. Radvilų g. Nr. 10 atveju būtų finansuojama 50 procentų darbų vertės“.

Prie Vaižganto gatvės daugiabučių mėtosi šiukšlės

Vaižganto gatvės gyventojai skundžiasi įsisenėjusia problema: prie konteinerių, esančių Vaižganto g. rajone, lankosi benamiai, kurie kiekvieną dieną (ryte ir vakare) „patikrina“ konteinerių turinį ir viską išverčia ant žemės, šiukšles išmėto ir palieka. Gyventojams tiesiog nėra kaip prieiti ir išpilti savo šiukšles. „Visame Radviliškyje nerasi tokios betvarkės, kaip pas mus. Ar nėra galimybių išspręsti šią problemą? Dar prie konteinerių išmėtomi baldai, buitinė technika, lentos, statybinės medžiagos. Ar nebūtų galima pastatyti specialaus konteinerio visiems šiems daiktams sudėti?“- klausia Vaižganto gatvės gyventojai.

Radviliškio miesto seniūnijos atsakymas Vaižganto gatvės gyventojams:

„Šiuo metu tokių konteinerių plėtra nėra numatyta. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymo bei konteinerių aikštelių išsidėstymo schemą galima rasti Radviliškio rajono savivaldybės puslapyje, skyrelyje „Gyventojams“ – Atliekų tvarkymas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi