Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokinių kalėdinė išvyka į Vilnių: naujų žinių ir patirties

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 17 dieną Gražinos pagrindinės mokyklos septintokai ir jų auklėtojos V. Andriušaitienė, R. Pozniakovaitė , L. Škėmienė bei informatikos mokytoja L. Miškinienė vyko į kultūrinę pažintinę kelionę į Vilnių. Ekskursijos programa buvo susieta su fizikos, matematikos, astronomijos ir istorijos dalykais.

Vilniuje mokiniai apsilankė Iliuzijų kambariuose, kuriuose galėjai pasijusti kaip apverstame pasaulyje arba veidrodžių karalystėje. Fizikos mokytoja V. Andriušaitienė paaiškino mokiniams kokie gamtos ar fizikiniai dėsniai veikia žmogaus sąmonę, kad pasijustum visiškai kitoje erdvėje.

Išėję į Gedimino gatvę, mokiniai pamatė ir sveikino  keistai apsirengusius bėgikus. Tai buvo Kalėdinis Vilniaus maratonas, kuriame dalyvavo ir Radviliškio atstovai.

Po to septintokai nuėjo prie Prezidentūros, Rotušės aikštę, fotografavosi prie, deja, griūvančio Gedimino pilies kalno, o smagiausia buvo Katedros aikštėje įsikūrusiame Kalėdiniame miestelyje. Čia vaikai mėgavosi kalėdiniais gardėsiais, ieškojo dovanų artimiesiems, dienos šviesoje grožėjosi nuostabia , gražiausia Europoje Naujamete egle.

Kitas ekskursijos objektas buvo Operos ir baleto teatras, kuriame vyko edukacija „ Teatro užkulisiai“. Buvusi operos solistė S. Jonaitytė supažindino visus su teatro istorija, papasakojo, kaip tampama operos ar baleto artistais. Mokiniai pirmą kartą pamatė orkestro „ duobę“, edukatorė vaikams parodė tai, ko žiūrovas nemato: rekvizitų kambarį, drabužines, užkulisiuose esančią scenos įrangą ir kitas įdomybes. Mokiniai suprato, kad į žodį „teatras“ įeina ne tik vaidinimas ir atlikėjai, kad reikia dar daugybės žmonių ir mechanizmų, kurių dėka spektakliai būna įdomūs ir viskas vyksta sklandžiai. Smagiausia edukacijos dalis- scenos drabužių matavimasis ir fotosesija.

Susipažinę su teatro užkulisiais, septintokai nuvyko į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kur žiūrėjo vaidinimą „ Kosmosas+“. Šiame spektaklyje mokiniai jautėsi taip, tarsi vartytų astronomijos enciklopediją ar keliautų po Visatoje esančias planetas. Jie turėjo įsidėmėti svarbius faktus apie planetas, nes mokykloje mokinių laukė klausimynas pagal žiūrėto spektaklio scenarijų. Tai buvo tikra pamoka netradicinėje aplinkoje.

Įgiję naujų žinių, patyrę gerų emocijų, mokiniai dar kartą nuėjo pasigėrėti naktinio Vilniaus naujamete egle, Katedros aikštės Prakartėle. Nors mokiniai į Vilnių atvyko ne pirmą kartą, tačiau patirti įspūdžiai šiame mieste vis kitokie , nepasikartojantys.

 

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytoja

 Laima Škėmienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi