Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėlių ikimokyklinukai keliavo Velykų švenčių maršrutu

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės vaikučiai balandžio 6 d. keliavo po Radviliškio rajoną Velykų švenčių maršrutu. Juos lydėjo tėveliai, grupės auklėtoja Aušra Sadzevičienė ir jos padėjėja Jūratė Bilevičienė.

Vaikučiai pirmiausia aplankė Šeduvos lopšelio – darželio kieme augantį Velykų medį, kurį puošti prieš šventes jau tapo tradicija. Iš tiesų tai abrikoso medis, kuris prieš Velykas pasidabino tūkstančiais ryškiomis spalvomis tviskančių margučių. Margučių daugiau nei septyni tūkstančiai! Mažieji ir jų tėveliai liko sužavėti puošniu Velykų medžiu – į jį norėjosi žiūrėti ir žiūrėti, prie jo buvo labai smagu fotografuotis!

Ikimokyklinukams be galo patiko ir Velykinių margučių parke prie Pakiršinio dvaro. Čia juos stebino didžiuliai velykiniai kiaušiniai, įkurdinti tiesiog ant parko žolės. Kiaušiniai pagaminti rankomis iš įvairių medžiagų, išradingai papuošti. Kaip įdomiai jų puošimui panaudoti šiaudai, samanos, kankorėžiai, medžių šakelės, laikraščiai, siūlai, molio dirbiniai! Mažieji keliautojai pastebėjo, kad margučiai papuošti ir tautinėmis spalvomis. Vaikučiai kartu su tėveliais pa­lik­o sa­vo ve­ly­ki­nį svei­ki­ni­mą ant tam skir­to pa­lin­kė­ji­mų mar­gu­čio. Buvo labai smagu rašyti!

Įdomus mažiesiems pasirodė ir pats Pakiršinio dvaro pastatas, ir šalia esantis tvenkinys. O tvenkinyje jie pastebėjo gražuolių gulbių porą. Kiek džiaugsmo visiems!

Išvyka Velykų švenčių maršrutu be galo patiko jos dalyviams. Juk pamatyta daug naujo, patirta tiek puikių įspūdžių!

 

Roma Buivydienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019