Radviliškio rajono gyventojas nuteistas dėl priekabiavimo prie sugyventinės dukters

Vieno Radviliškio rajono kaimo gyventojas Miroslavas nuteistas už tai, kad seksualiai priekabiavo prie kartu gyvenančios ir nuo jo priklausomos nepilnametės sugyventinės dukters Giedrės (nukentėjusiosios vardas yra pakeistas). Be to, kada mergaitė apie patėvio veiksmus pranešė atitinkamoms tarnyboms, jis darė poveikį nukentėjusiajai, siekdamas, kad ikiteisminis tyrimas būtų nutrauktas. Už du nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso 152 straipsnio 2 dalyje ir 233 straipsnio 1 dalyje, teismas skyrė laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant.

Kaltinamasis teigė, kad apsiriko

Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis davė parodymus ir papasakojo, kad 2020 m. vasarą, būdamas neblaivus, rašė žinutę nepilnametei podukrai, kuri vėliau buvo rasta jos telefone. Ikiteisminio tyrimo metu ir parodymų pradžioje vyras tvirtino, kad žinutę tik per klaidą išsiuntė Giedrei, turėdamas omenyje kitą panašiu vardu moterį. Vėliau jis prisipažino, kad žinutės buvo adresuotos nepilnametei sugyventinės dukrai.

Žinutės telefone buvo išsaugotos

Buvo nustatyta, kad kaltinamasis parašė keletą SMS žinučių, kuriomis kvietė nepilnametę šeimos narę užsiimti intymiais santykiais. Mergaitė ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad mamos sugyventinis jai rašė „noriu tavęs“, kita žinute kvietė ją ateiti į lovą, o kartą išvykęs į žvejybą prašė, kad ji atvažiuotų prie tvenkinio pasiglamonėti. Giedrė apie tai papasakojo mamai. Šios žinutės buvo pateiktos policijos tyrėjams.

Mergaitę bandyta įbauginti

Po tokio nepadoraus jo elgesio praėjus keletui mėnesių, Miroslavas ėmė bauginti kartu gyvenančią nepilnametę. Jis, būdamas neblaivus, reikalavo, kad Giedrė atsiimtų iš policijos pareiškimą. Nukentėjusioji apie tai pasakė socialiniam darbuotojui, taip pat minėjo, kad patėvis grasino, jog padegs namus ir išmes ją su mama iš namų, jeigu ji neatsiims pareiškimo. Mergaitės mama socialiniam darbuotojui pasakė, kad tokio konflikto nebuvo. Ikiteisminio tyrimo teisėjui Giedrė apie grasinimą padegti ir išvaryti iš namų jau neminėjo, sakė, kad patėvis tik priekaištavo, kam ji parašė pareiškimą.

Šeimai buvo reikalinga pagalba

Nustatyta, kad mergaitė nelinkusi išsigalvoti. Šeima kurį laiką buvo lankoma socialinių darbuotojų. Mergaitei teikta ir psichologo pagalba. Vėliau Miroslavas apsigyveno atskirai nuo nukentėjusiosios bei jos mamos.

Skirtas laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant

Dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo Miroslavui buvo paskirta 1 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė. Bausmės vykdymas atidėtas 1 metams bei nuteistasis įpareigotas per 1 mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Iš priekabiautojo buvo priteistas nukentėjusiosios atstovės civilinis ieškinys 1000 Eur dėl neturtinės žalos. Taip pat – išlaidos valstybei už psichologo pagalbą nukentėjusiajai. 2021 m. rugsėjo 29 d. priimtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Kokias pasekmes Giedrės gyvenimui turės ši patirtis, nežinia. Paskutiniais duomenimis, Miroslavas dirba ir stengiasi spręsti alkoholio vartojimo problemą.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
1
Dalinasi
Related Posts