Socialiniai tinklai

Aktualijos

Meras bėga iš Radviliškio – ruošiasi Seimo rinkimams

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai įvykusios spaudos konferencijos metu rajono vadovas Antanas Čepononis paviešino, kad kandidatuos į Seimą. Sukvietęs žurnalistus Radviliškio rajonui kelintą kadenciją vadovaujantis politikas tai padarė labai nenoriai. Anot konservatoriaus,tai buvo vieša paslaptis. Tačiau kodėl tai reikėjo slėpti daugiau nei pusmetį, lieka paslaptimi.

Spaudos konferencijos metu rajono vadovas kartu su Administracijos direktore Jolanta Margaitiene džiaugėsi, kad daug projektų juda į priekį. Nemažai rajono gyventojų neabejotinai pastebi pokyčius, bet būtų keisčiau, jei kone 4 tūkstančius eurų per mėnesį uždirbantis meras net neturėtų kuo pasigirti. Be abejo, „liūto dalis“ finansuojant projektus ateina iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto. Reikia pažymėti, kad kai kurie projektai finansavimą gavo dar 2016 metais, tačiau nėra įvykdyti. Pavyzdžiui, Eibariškių parko kraštovaizdžio ar savarankiško gyvenimo namai Aukštelkuose.

Meras A. Čepononis taip ir negalėjo atsakyti į kelis klausimus. Į klausimą, kodėl iš projektų sąrašo dingo Vaižganto progimnazijos stadiono rekonstrukcija, meras nesugebėjo atsakyti. Kai kurie Tarybos nariai teigia, kad pinigai jau buvo skirti, bet rajono valdžia juos nukreipė kita linkme. „Atpirkimo ožiu“ rajono vadovas pasirinko Gintarą Pilypą. Investicijų ir turto valdymo skyriui vadovaujantis vedėjas teigė, kad bus dar kartą kreipiamasi į Švietimo ministeriją. Valdininkas netgi šmaikštaudamas teigė, kad Vaižganto progimnazijos stadiono rekonstrukcija galėtų būti įtraukta į kito ES struktūrinių fondų 2020-2027 metų finansavimo periodą.

Priremti prie sienos dėl vandentvarkos projektų vykdymo, savivaldybės vadovai jautėsi nejaukiai. Juos ypač išmušė klausimas, kodėl Radviliškio mieste esančios sodų bendrijos yra aplenkiamos. 2012-2020 metų strateginiame plane buvo numatyta „Ąžuolo“, „Dobilo“, „Ramunės“ ir „Obelėlės“ teritorijoje įvesti vandens tiekimo ir nuotekų tinklus. Deja, skaičiavimai pateikiami milijoniniai ir tam esą nebeliko ES lėšų. O kur dar „Vyturėlio“, „Bitutės“ ir kitų sodų bendrijų gyventojai, vandens ir nuotekų laukiantys metai iš metų.

„Lietuvos rytas“ domėjosi, kaip Radviliškis tvarkosi su lauko tualetų problema. Juk ne paslaptis, kad ES nustatytas tikslas, kad 98 procentai gyventojų būtų prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, nepasiektas, įskaitant ir Radviliškį. Meras pasiguodė, kad problema sprendžiama savivaldybės lėšomis, kompensuojant iki 300 eurų nuotekų tvarkymo įrenginiams privačiose valdose. Tačiau esminių žingsnių kol kas nesimato.
Rajone akis bado ir prasti, kai kur beveik nepravažiuojami, keliai – tai  patvirtino ir susitikime su alksniupiečiais dalyvavęs vicemeras M. Pauliukas.

Tad spaudos konferencija buvo paversta į priešrinkiminį šou. Kad tai tik vienas elementų ruošiantis rinkiminei estafetei, suprasti gali kiekvienas pilietis. Beje, kaip ir važinėjimas po seniūnijas neva sprendžiant gyventojų problemas. Bet prireikus realios pagalbos, savivaldybės vadovas net nepasirodo.

Puikiausias pavyzdys – Alksniupių bendruomenės kova prieš vėjo jėgainių investuotojus, kur meras nesilaikė savo pažado ir net nesirodė bendruomenės susirinkime. Beje, meras ne tik nesusitiko su alksniupiečiai, tačiau neatvyko susitikti ir su streikuojančiais ūkininkais. Ko nepasakysi apie Tarybos narį G. Lipnevičių, kuris susitiko ir palaikė tiek ūkininkais, tiek alksniupiečius.

Savivaldybės vadovas vis dažniau palieka rajoną be priežiūros. Jo paslaptingi dingimai pradėjo dažnėti. Vienas įsimintiniausių – tai nedalyvavimas naujai išrinkto LR Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje, nors mero darbotvarkėje buvo įrašas apie tai. Tada meras tarsi rimtai, tarsi juokaudamas informavo, kad su J. Margaitiene dvi valandas „tvarkė reikalus“.

Paskutinis atvejis dar komiškesnis. Kai Radviliškis šventė 100 metų jubiliejų pergalei prieš bermontininkus pažymėti, mero darbotvarkėje nebuvo jokio įrašo, o po teismo posėdžio A. Čepononis tiesiog išgaravo. Paklaustas, kur buvo, kai visas Radviliškis šventė, jis išsisukinėjo teigdamas vykdęs įstatymų pavestas mero funkcijas. Paprašytas sukonkretinti, jis atsisakė komentuoti. Neseniai paaiškėjo, kad tuo metu buvo Vilniuje. Tiesa, dar 2007 metais „Šiaulių kraštas“ rašė apie jam priklausiusį namą ir butą Vilniuje. Būtų suprantamas noras darbo metu laiką leisti sostinėje, bet ar rajonas už tai turi mokėti?

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019