Tarybos posėdyje – apie nuotekų tinklus Šeduvoje bei pasitikėjimą Radviliškio seniūnu

Rajono tarybos posėdžiuose kartais kyla karštų diskusijų dėl savivaldybės  administracijos direktorės  darbo broko, kuri  laiku nesugeba  Tarybos nariams pateikti atsakymų į paklausimus. Tarybos  posėdžių metu vengiama atsakyti į aštresnius  politikų klausimus, o įsiplieskus  diskusijai, meras liepia … nepolitikuoti. Kyla visiškai logiškas klausimas – tai kur politikams politikuoti, jeigu ne Tarybos posėdžių metu?

Prijungimas prie nuotekų tinklų – rinkiminis šou?
Klausimas dėl trijų Šeduvos  gatvių – Baukų, Plento bei Sodų – prijungimas prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų rajono Taryboje sukėlė nemažai diskusijų.
Kai kuriems Tarybos nariams kilo įtarimas, kad  Baukų, Plento bei Sodų gatvių prijungimas prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų gali būti rinkiminis valdančiųjų šou. „2015 m. buvo teigta, kad vien tik Sodų gatvės prijungimo prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų projekto vertė – 287 tūkst. 415 eurų, o dabar sakoma, kad trijų gatvių prijungimas prie nuotekų valymo tinklų kainuos 241 tūkst. eurų – skirtumas 45 tūkst. 738 eurai. Ar tai rinkiminis šou – trijų gatvių prijungimas prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų kainuoja mažiau nei vienos“.
Pasak UAB  „Radviliškio vanduo“ vyr. inžinieriaus Mindaugo Gabšio, šioms trims gatvėms bus tiesiami tik nuotekų valymo tinklai, be vandentiekio. Vandentiekio nutiesimui reikės prašyti lėšų iš savivaldybės biudžeto  ir, jeigu Taryba pritars, jos bus skirtos. Lėšos gyvenamųjų namų šiose gatvėse prijungimui prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų bus skirtos iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo.
Kodėl prie nuotekų tinklų jungiamos šios gatvės?
Tarybos nariams iškilo klausimas, kodėl prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų jungiamos būtent šios gatvės – pasak jų, yra gatvių, kuriose yra daugiau namų, gyvena daugiau žmonių ir prie nuotekų valymo tinklų prisijungtų daugiau abonementų.
Pasak M. Gabšio, šios gatvės pasirinktos, kad gavus lėšų būtų optimizuota statyba vienoje teritorijoje ir būtų užbaigtas vienas Šeduvos kampas, nesimėtant „biški šen, biški ten“. „Šiose gatvėse gyvena žmonių su negalia ir prijungus jas prie nuotekų valymo tinklų būtų išspręstos senos problemos“,- sakė M. Gabšys.
Pasak „Radviliškio vanduo“ vyr inžinieriaus, gatvių prijungimo prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų  eiliškumas galioja  tik Radviliškyje. Radviliškio aglomeracijoje prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų  jau yra prisijungę 92 proc. gyventojų, Baisogaloje yra prisijungę 72 proc. gyventojų, Šeduvoje padėtis prastesnė – prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų prisijungę 60 proc. gyventojų.
Ar administracijos direktorė pasitiki seniūnu?
Tarybos nariams iškilo klausimas, ar administracijos direktorė pasitiki Radviliškio miesto seniūnu E. Mončausku, kuris Radviliškio teismo rūmų pripažintas kaltu jau antrą kartą. Posėdžio pabaigoje į šį klausimą atsakyta nebuvo, pažadėta, jog atsakymą politikai gaus raštu. „Kodėl, direktore, neatsakėte į klausimą apie pasitikėjimą seniūnu – juk visas galimybes turėjote“,- posėdžio pabaigoje administracijos direktorei J. Margaitienei mestelėjo pastabą vienas Tarybos narys. Galbūt per  trumpą Tarybos posėdį administracijos direktorė neapsisprendė, ar pasitiki Radviliškio seniūnu, ir turi pagalvoti ilgiau. Primename, kad administracijos direktorės J. Margaitienės sesuo V. Dževečkienė dirba Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko pavaduotoja.

„Radviliškio krašto“ informacija


Total
0
Dalinasi
Related Posts