Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos narys smurtavo prieš žmoną

Avatar

Paskelbta

data

Į policijos suvestinių ataskaitas pateko Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys ir žinomas verslininkas Jurgis Baublys. Rugsėjo 3 dieną Darbo partijai priklausantis 56 metų politikas ne tik pakėlė ranką prieš žmoną Ramutę. Dviejų vaikų tėvas sutuoktinę dar ir koja apspardė. Darbo ir socialdemokratų frakcijai priklausantis ir Etikos komisijos narys J. Baublys paties incidento pernelyg nesureikšmina. Politiką geriau pažįstantys žmonės situaciją vertina trumpai: „Jis ir vėl pratrūko.“

Policijos suvestinė
Rugsėjo 3 dieną policijos pareigūnai 18.47 val. buvo iškviesti į šeimyninį konfliktą Radviliškio miesto Marijošiaus gatvėje. Verslininkui – politikui priklausančiame namo kieme incidento metu girtas politikas kumščiu trenkė į veidą savo dviejų vaikų motinai. Taip pat spyrė iš kojos. Policijos pareigūnai politikui nustatė 2,76 promilės girtumą. Dėl smurto artimoje aplinkoje J. Baubliui teko išbandyti ir areštinės „patogumus“. Tiesa, po trijų valandų jis buvo paleistas namo, o žmona į gydymo įstaigas nesikreipė. Bet pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje.

Nieko ten nebuvo
Paklaustas, kodėl smurtavo prieš žmoną, Etikos komisijai priklausantis politikas incidento nesureikšmino. „Žinot, kaip būna – šeimoje visko pasitaiko. Aš parėjau vakare, atsidariau brendžio butelį, o ji pradėjo. Nieko ten nebuvo. Aš jai su keliu į užpakalį tik stuktelėjau. Iškvietė man policiją, pareigūnai išvežė į areštinę. Apklausė mane ir paleido. Nieko čia tokio baisaus neatsitiko. Viskas įvyko pas mane namuose, o ne kur tais viešoje vietoje.“

Politiko elgesys nustebino kolegę
Zita Žvikienė, buvusi Seimo narė,dėl tokio bendrapartiečio elgesio buvo gerokai nustebusi. Paklausta apie J. Baublio smurtą prieš žmoną, politikė buvo kategoriška: „Nei vienas žmogus neturi teisės mušti kitą. Nei politikas, nei kas nors kitas. Tačiau 15 metų jį pažįstu, net nesitiki, kad taip galėtų atsitikti. Jis toks ramus atrodo, visiškai nekonfliktiškas. Žinoma, šeimomis mes nebendravome, bet jis toks atrodo ramus, kad net nesitiki. Nesuprantu, kas taip galėjo paveikti, kad reikėjo griebtis smurto, tačiau nesitiki. Ar reiktų jį vertinti etikos kodekso atžvilgiu, nežinau, yra nukentėjusioji, ji turi teisę skundus parašyti. Manau, kad teisėsaugos institucijos išsiaiškins“, – taip šeimyninę J.Baublio dramą komentavo Darbo ir socialdemokratų frakcijos narė.

Ne pirmas kartas
Nors J. Baublį pažįstantys kaip politiką dėl tokio jo elgesio nustebę, tačiau artimiau pažįstantys teigia, kad tai ne pirmas kartas. Nenorėjęs būti paviešintas, Šeduvos apylinkėse gyvenantis žmogus teigė, kad verslininkas kartas nuo karto „užgeria“. „Gal problemos darbe, gal kiti reikalai, bet Jurgį gerai pažįstantiems žmonėms tai nėra jokia naujiena. Dėl muštynių, tai šiek tiek keista, matyt, žmonai kantrybė trūko ir paskambino policijai“, – taip į policijos akiratį pakliuvusį J. Baublį apibūdino jis. Kiti kalbinti žmonės svarstė, ką tokiu atveju darys Etikos komisija, kurios narys politikas taip pat yra. „Juk jis kitus moralės mokė, tai kaip čia dabar gavosi? Įdomu, ar kolegos komisijoje išdrįs jį svarstyti, nes ten politikai už daug mažesnius pažeidimus buvo nagrinėjami“, – retoriškai klausė net bendrapartiečiai.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019