Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos narys smurtavo prieš žmoną

Avatar

Paskelbta

data

Į policijos suvestinių ataskaitas pateko Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys ir žinomas verslininkas Jurgis Baublys. Rugsėjo 3 dieną Darbo partijai priklausantis 56 metų politikas ne tik pakėlė ranką prieš žmoną Ramutę. Dviejų vaikų tėvas sutuoktinę dar ir koja apspardė. Darbo ir socialdemokratų frakcijai priklausantis ir Etikos komisijos narys J. Baublys paties incidento pernelyg nesureikšmina. Politiką geriau pažįstantys žmonės situaciją vertina trumpai: „Jis ir vėl pratrūko.“

Policijos suvestinė
Rugsėjo 3 dieną policijos pareigūnai 18.47 val. buvo iškviesti į šeimyninį konfliktą Radviliškio miesto Marijošiaus gatvėje. Verslininkui – politikui priklausančiame namo kieme incidento metu girtas politikas kumščiu trenkė į veidą savo dviejų vaikų motinai. Taip pat spyrė iš kojos. Policijos pareigūnai politikui nustatė 2,76 promilės girtumą. Dėl smurto artimoje aplinkoje J. Baubliui teko išbandyti ir areštinės „patogumus“. Tiesa, po trijų valandų jis buvo paleistas namo, o žmona į gydymo įstaigas nesikreipė. Bet pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje.

Nieko ten nebuvo
Paklaustas, kodėl smurtavo prieš žmoną, Etikos komisijai priklausantis politikas incidento nesureikšmino. „Žinot, kaip būna – šeimoje visko pasitaiko. Aš parėjau vakare, atsidariau brendžio butelį, o ji pradėjo. Nieko ten nebuvo. Aš jai su keliu į užpakalį tik stuktelėjau. Iškvietė man policiją, pareigūnai išvežė į areštinę. Apklausė mane ir paleido. Nieko čia tokio baisaus neatsitiko. Viskas įvyko pas mane namuose, o ne kur tais viešoje vietoje.“

Politiko elgesys nustebino kolegę
Zita Žvikienė, buvusi Seimo narė,dėl tokio bendrapartiečio elgesio buvo gerokai nustebusi. Paklausta apie J. Baublio smurtą prieš žmoną, politikė buvo kategoriška: „Nei vienas žmogus neturi teisės mušti kitą. Nei politikas, nei kas nors kitas. Tačiau 15 metų jį pažįstu, net nesitiki, kad taip galėtų atsitikti. Jis toks ramus atrodo, visiškai nekonfliktiškas. Žinoma, šeimomis mes nebendravome, bet jis toks atrodo ramus, kad net nesitiki. Nesuprantu, kas taip galėjo paveikti, kad reikėjo griebtis smurto, tačiau nesitiki. Ar reiktų jį vertinti etikos kodekso atžvilgiu, nežinau, yra nukentėjusioji, ji turi teisę skundus parašyti. Manau, kad teisėsaugos institucijos išsiaiškins“, – taip šeimyninę J.Baublio dramą komentavo Darbo ir socialdemokratų frakcijos narė.

Ne pirmas kartas
Nors J. Baublį pažįstantys kaip politiką dėl tokio jo elgesio nustebę, tačiau artimiau pažįstantys teigia, kad tai ne pirmas kartas. Nenorėjęs būti paviešintas, Šeduvos apylinkėse gyvenantis žmogus teigė, kad verslininkas kartas nuo karto „užgeria“. „Gal problemos darbe, gal kiti reikalai, bet Jurgį gerai pažįstantiems žmonėms tai nėra jokia naujiena. Dėl muštynių, tai šiek tiek keista, matyt, žmonai kantrybė trūko ir paskambino policijai“, – taip į policijos akiratį pakliuvusį J. Baublį apibūdino jis. Kiti kalbinti žmonės svarstė, ką tokiu atveju darys Etikos komisija, kurios narys politikas taip pat yra. „Juk jis kitus moralės mokė, tai kaip čia dabar gavosi? Įdomu, ar kolegos komisijoje išdrįs jį svarstyti, nes ten politikai už daug mažesnius pažeidimus buvo nagrinėjami“, – retoriškai klausė net bendrapartiečiai.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019