Tarybos narys smurtavo prieš žmoną

Į policijos suvestinių ataskaitas pateko Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys ir žinomas verslininkas Jurgis Baublys. Rugsėjo 3 dieną Darbo partijai priklausantis 56 metų politikas ne tik pakėlė ranką prieš žmoną Ramutę. Dviejų vaikų tėvas sutuoktinę dar ir koja apspardė. Darbo ir socialdemokratų frakcijai priklausantis ir Etikos komisijos narys J. Baublys paties incidento pernelyg nesureikšmina. Politiką geriau pažįstantys žmonės situaciją vertina trumpai: „Jis ir vėl pratrūko.“

Policijos suvestinė
Rugsėjo 3 dieną policijos pareigūnai 18.47 val. buvo iškviesti į šeimyninį konfliktą Radviliškio miesto Marijošiaus gatvėje. Verslininkui – politikui priklausančiame namo kieme incidento metu girtas politikas kumščiu trenkė į veidą savo dviejų vaikų motinai. Taip pat spyrė iš kojos. Policijos pareigūnai politikui nustatė 2,76 promilės girtumą. Dėl smurto artimoje aplinkoje J. Baubliui teko išbandyti ir areštinės „patogumus“. Tiesa, po trijų valandų jis buvo paleistas namo, o žmona į gydymo įstaigas nesikreipė. Bet pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje.

Nieko ten nebuvo
Paklaustas, kodėl smurtavo prieš žmoną, Etikos komisijai priklausantis politikas incidento nesureikšmino. „Žinot, kaip būna – šeimoje visko pasitaiko. Aš parėjau vakare, atsidariau brendžio butelį, o ji pradėjo. Nieko ten nebuvo. Aš jai su keliu į užpakalį tik stuktelėjau. Iškvietė man policiją, pareigūnai išvežė į areštinę. Apklausė mane ir paleido. Nieko čia tokio baisaus neatsitiko. Viskas įvyko pas mane namuose, o ne kur tais viešoje vietoje.“

Politiko elgesys nustebino kolegę
Zita Žvikienė, buvusi Seimo narė,dėl tokio bendrapartiečio elgesio buvo gerokai nustebusi. Paklausta apie J. Baublio smurtą prieš žmoną, politikė buvo kategoriška: „Nei vienas žmogus neturi teisės mušti kitą. Nei politikas, nei kas nors kitas. Tačiau 15 metų jį pažįstu, net nesitiki, kad taip galėtų atsitikti. Jis toks ramus atrodo, visiškai nekonfliktiškas. Žinoma, šeimomis mes nebendravome, bet jis toks atrodo ramus, kad net nesitiki. Nesuprantu, kas taip galėjo paveikti, kad reikėjo griebtis smurto, tačiau nesitiki. Ar reiktų jį vertinti etikos kodekso atžvilgiu, nežinau, yra nukentėjusioji, ji turi teisę skundus parašyti. Manau, kad teisėsaugos institucijos išsiaiškins“, – taip šeimyninę J.Baublio dramą komentavo Darbo ir socialdemokratų frakcijos narė.

Ne pirmas kartas
Nors J. Baublį pažįstantys kaip politiką dėl tokio jo elgesio nustebę, tačiau artimiau pažįstantys teigia, kad tai ne pirmas kartas. Nenorėjęs būti paviešintas, Šeduvos apylinkėse gyvenantis žmogus teigė, kad verslininkas kartas nuo karto „užgeria“. „Gal problemos darbe, gal kiti reikalai, bet Jurgį gerai pažįstantiems žmonėms tai nėra jokia naujiena. Dėl muštynių, tai šiek tiek keista, matyt, žmonai kantrybė trūko ir paskambino policijai“, – taip į policijos akiratį pakliuvusį J. Baublį apibūdino jis. Kiti kalbinti žmonės svarstė, ką tokiu atveju darys Etikos komisija, kurios narys politikas taip pat yra. „Juk jis kitus moralės mokė, tai kaip čia dabar gavosi? Įdomu, ar kolegos komisijoje išdrįs jį svarstyti, nes ten politikai už daug mažesnius pažeidimus buvo nagrinėjami“, – retoriškai klausė net bendrapartiečiai.

Marius Aleksiūnas

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts