Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos narys smurtavo prieš žmoną

Avatar

Paskelbta

data

Į policijos suvestinių ataskaitas pateko Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys ir žinomas verslininkas Jurgis Baublys. Rugsėjo 3 dieną Darbo partijai priklausantis 56 metų politikas ne tik pakėlė ranką prieš žmoną Ramutę. Dviejų vaikų tėvas sutuoktinę dar ir koja apspardė. Darbo ir socialdemokratų frakcijai priklausantis ir Etikos komisijos narys J. Baublys paties incidento pernelyg nesureikšmina. Politiką geriau pažįstantys žmonės situaciją vertina trumpai: „Jis ir vėl pratrūko.“

Policijos suvestinė
Rugsėjo 3 dieną policijos pareigūnai 18.47 val. buvo iškviesti į šeimyninį konfliktą Radviliškio miesto Marijošiaus gatvėje. Verslininkui – politikui priklausančiame namo kieme incidento metu girtas politikas kumščiu trenkė į veidą savo dviejų vaikų motinai. Taip pat spyrė iš kojos. Policijos pareigūnai politikui nustatė 2,76 promilės girtumą. Dėl smurto artimoje aplinkoje J. Baubliui teko išbandyti ir areštinės „patogumus“. Tiesa, po trijų valandų jis buvo paleistas namo, o žmona į gydymo įstaigas nesikreipė. Bet pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje.

Nieko ten nebuvo
Paklaustas, kodėl smurtavo prieš žmoną, Etikos komisijai priklausantis politikas incidento nesureikšmino. „Žinot, kaip būna – šeimoje visko pasitaiko. Aš parėjau vakare, atsidariau brendžio butelį, o ji pradėjo. Nieko ten nebuvo. Aš jai su keliu į užpakalį tik stuktelėjau. Iškvietė man policiją, pareigūnai išvežė į areštinę. Apklausė mane ir paleido. Nieko čia tokio baisaus neatsitiko. Viskas įvyko pas mane namuose, o ne kur tais viešoje vietoje.“

Politiko elgesys nustebino kolegę
Zita Žvikienė, buvusi Seimo narė,dėl tokio bendrapartiečio elgesio buvo gerokai nustebusi. Paklausta apie J. Baublio smurtą prieš žmoną, politikė buvo kategoriška: „Nei vienas žmogus neturi teisės mušti kitą. Nei politikas, nei kas nors kitas. Tačiau 15 metų jį pažįstu, net nesitiki, kad taip galėtų atsitikti. Jis toks ramus atrodo, visiškai nekonfliktiškas. Žinoma, šeimomis mes nebendravome, bet jis toks atrodo ramus, kad net nesitiki. Nesuprantu, kas taip galėjo paveikti, kad reikėjo griebtis smurto, tačiau nesitiki. Ar reiktų jį vertinti etikos kodekso atžvilgiu, nežinau, yra nukentėjusioji, ji turi teisę skundus parašyti. Manau, kad teisėsaugos institucijos išsiaiškins“, – taip šeimyninę J.Baublio dramą komentavo Darbo ir socialdemokratų frakcijos narė.

Ne pirmas kartas
Nors J. Baublį pažįstantys kaip politiką dėl tokio jo elgesio nustebę, tačiau artimiau pažįstantys teigia, kad tai ne pirmas kartas. Nenorėjęs būti paviešintas, Šeduvos apylinkėse gyvenantis žmogus teigė, kad verslininkas kartas nuo karto „užgeria“. „Gal problemos darbe, gal kiti reikalai, bet Jurgį gerai pažįstantiems žmonėms tai nėra jokia naujiena. Dėl muštynių, tai šiek tiek keista, matyt, žmonai kantrybė trūko ir paskambino policijai“, – taip į policijos akiratį pakliuvusį J. Baublį apibūdino jis. Kiti kalbinti žmonės svarstė, ką tokiu atveju darys Etikos komisija, kurios narys politikas taip pat yra. „Juk jis kitus moralės mokė, tai kaip čia dabar gavosi? Įdomu, ar kolegos komisijoje išdrįs jį svarstyti, nes ten politikai už daug mažesnius pažeidimus buvo nagrinėjami“, – retoriškai klausė net bendrapartiečiai.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ligoninė perka kurą – klausimas kam?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė yra didžiausia savivaldybės įstaiga, tačiau, kaip jūs žinote, savivaldybė dažnai buvo minima korupcijos skandaluose. Skandalingos ligoninės viešųjų pirkimų istorijos, kai didelėmis kainomis perkami įrenginiai, tapo kone kasdienybe Vaido Smalinsko vadovaujamoje įstaigoje. Tačiau paskutinis atvejis priminė farsą. Įstaiga tonomis perka kurą automobiliams, bet net nenurodo, kiek jų turi.

Prieš beveik mėnesį ligoninės direktorius pasirašė 46 tūkst. 387,60 eurų sutartį automobiliniams degalams įsigyti. Nors Viešųjų pirkimų įstatymas perkančiąsias organizacijas įpareigoja kartu su sutartimis paviešinti ir atviro konkurso pirkimo ataskaitas, kol kas jos nėra. Bet tai ne didžiausia problema. Vyriausybės nutarimais aiškiai reglamentuota, kad visos valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos ir įmonės privalo žymėti tarnybinius automobilius bei viešai paskelbti interneto svetainėse. Deja, informacijos apie disponuojamus automobilius įstaigos tinklalapyje nėra.

Buvę įstaigos administracijos darbuotojai teigia, kad sveikatos paslaugas teikianti įstaiga gali turėti 4 automobilius ir vienu jų naudojasi vadovas. Suprantama, reikia ir iki Šiaulių Teritorinės ligonių kasos nukakti, ir į Vilnių pas ministrą. Be to, ir savivaldybė perdavė ligoninei iš Švedijos savivaldybės dovanotą reanimacinį transportą, kuriuo pervežami ligoniai į kitas gydymo įstaigas.

Daugiau nei metus vadovu dirbantis V. Smalinskas  kaip vadovas naudojasi ligoninės turtu. Tik lieka klausimas – piktnaudžiauja ar ne? Teisinį išsilavinimą turintis direktorius turbūt  puikiai supranta, kad labai patogu, jei visuomenė ne viską žino, tai privilegijomis paslapčiomis galima sėkmingai naudotis. Atvykus žurnalistams, V. Smalinskas gerokai sutriko  dėl galimai netinkamo pareigų vykdymo.

Ligoninės administracijoje toliau domintis automobiliais bei kuru, įvyko incidentas. Ligoninės direktoriui itin arti priėjus prie žurnalisto, šis atsistūmė ranka. Po šio veiksmo buvo iškviesti policijos pareigūnai. Atvykę pareigūnai  patikrino ligoninės direktoriaus ir žurnalisto blaivumą alkotesteriu – nustatyta, kad abu vyrai buvo blaivūs. Tačiau direktorius tik po kurio laiko parašė pareiškimą policijai. Policijoje registruotas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 straipsnį Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Vyksta tyrimas. Klausimas, kur naudojamas kuras už dešimtis tūkstančių eurų ir kokiems automobiliams, iki šiol neatsakytas.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Statybos pagal konservatorius: kaip pigiausias virto brangiausiu

Avatar

Paskelbta

data

Kol ES investuoja į Lietuvos regionų kaimo mokyklas, kai kurių savivaldybių politikai bei klerkai su jiems artimu verslu šildosi rankeles. Šimtai tūkstančių eurų iš struktūrinių fondų skiriami atnaujinti mokyklų stadionams. Tačiau Radviliškyje peržengtos visos likusio padorumo ribos, kai pigiausias pasiūlymas atlikus darbus tapo brangesniu už konkurso metu buvusį didžiausią pasiūlymą. Būtent taip nutiko su Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo darbais.

Šiaulių regiono plėtros taryboje šiam projektui numatyta 174 tūkstančiai eurai su savivaldybės prisidėjimu, tačiau A. Matuzevičiaus vadovaujami valdininkai viešųjų pirkimų plane nurodė maksimalią 210 tūkstančių eurų sumą. Konkurse dalyvavo itin daug dalyvių, kas labai reta Radviliškio savivaldybės administracijoje – net 13 tiekėjų ar įmonių grupių, kurių keturios iš Radviliškio rajono. Du tiekėjai buvo pašalinti dėl per didelės pasiūlytos kainos.

Dalyvių gausa užtikrino konkurenciją ir mažiausią pasiūlymą pateikė „Radsta“. Sigito Krivicko vadovaujama įmonė nurodė darbus galinti atlikti už 160 930 eurų. Antroje vietoje likusios „ROLANOS“ pasiūlymas buvo 162 140 eurų, trečioje – „Nomada“ su 167 411,45 eurų pasiūlymu. Priešpaskutinėje vietoje likęs „Statybų kodas“ darbus įkainojo 200 860 eurų, o paskutinėje, vienuoliktoje, vietoje NPS statyba susiskaičiavo sąmatą 207 719,49 eurams.

Šių metų gegužės mėnesį pasirašyta sutartis tarp „Radstos“ ir Administracijos direktorės Jolantos Margaitienės. Statybininkai įsipareigojo darbus atlikti per 8 mėnesius su galimybe pratęsti dar dviem. Aukštelkų kaimo bendruomenės nariai, ypač jaunimas, džiaugėsi darbų sparta ir galimybe greitai sportuoti atnaujintame stadione.

Tačiau nutiko įprastas dalykas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos klerkams prireikė papildomų darbų. O papildomų darbų statybininkai nedaro už dyką. Aišku, padidėjusią sąmatą reikia dengti iš savivaldybės biudžeto. Suma ne tokia jau ir maža – 71 tūkst. 920,96 eurai. Tai sutarties vertę padidino iki 232 tūkst. 850,96 eurų. 25 tūkstančiais eurų daugiau nei buvo didžiausias pasiūlymas konkurso metu. Be to, viršijo nustatytą maksimalią sumą šiam objektui.

Bet tai dar ne viskas. Sutarties papildymas pasirašytas gruodžio 2 dieną, kai visi darbai jau buvo padaryti. Susisiekus su Aukštelkų seniūne Alma Kubilinskiene, ji patikino, kad darbininkų nebematanti porą savaičių. Įmonės meistrai taip pat patvirtino darbus atlikę prieš gerą mėnesį, tai yra lapkričio pradžioje. Ar neatrodo keista, kad atlikus darbus reikia pasirašyti sutarčių pakeitimus dėl papildomų darbų? Tik ne Radviliškyje. Klausimas, kas už to slypi?

Susisiekti su už investicijas atsakingu Gintaru Pilypu nepavyko. Finansų skyriaus vedėja Rita Chlebauskienė taip pat negalėjo pasakyti, kada buvo teiktas Tarybai biudžeto pakeitimo sprendimo projektas dėl papildomų lėšų poreikio Aukštelkų mokyklos lauko sporto aikštyno atnaujinimo projektui. Kai kurie politikai, norėję likti anonimiškais, tai įvardina įprasta praktika tarp valdančiųjų ir kai kurių vietos verslo įmonių.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019