Valdžios požiūris: pareigybė svarbiau už gyventojų saugumą?

Susirūpino dėl gatvių apšvietimo

Naktimis Radviliškyje išjungiamas gatvių apšvietimas. Tuo susirūpino tarybos narys Gediminas Lipnevičius. Pasak politiko radviliškiečiai jaučiasi nesaugūs, kai naktį tenka eiti neapšviestomis gatvėmis. Juk tamsios gatvės tai galimybių vieta įvairaus plauko nusikaltėliams ar šiaip nedorėliams.

Nemato didelės problemos

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė jam atkerta, kad taip valdžia elgtis verčiama esamo laikotarpio aktualijų. Mat gatvių apšvietimui administracija nebeturi taip reikiamų keturiasdešimt keturių tūkstančių eurų. Todėl tokiu būdu yra taupomos miesto biudžeto lėšos ir nuspręsta išjungti miesto apšvietimą. Paliekamas per naktį tik pagrindinės gatvės apšvietimas. Be to direktorė primena, kad toks jos įsakymas gimė atsižvelgiant į seniūnijų ir bendruomenių sueigų pasitarimus. Taip pat direktorė pabrėžia, kad Radviliškyje yra pakankamai įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų, tad saugumas žmonėms kone garantuotas. Su tuo nesutinka G.Lipnevičius, nes kamerų galimybės tamsoje yra apribotos ir siūlo ieškoti pinigų, o ne taupyti gyventojų saugumo sąskaita. Administracijos direktorė su tuo sutinka ir nesiginčija, bet pabrėžia, kad dabar toks metas kad reikia taupyti ir galvoti, kaip reikės išgyventi ateinančiais ir dar kitais metais.

Merui nepatinka skaičiuotojai

Ir čia įsikišo meras V.Simelis, kuris pareiškė, jei dabar bus įjungiamos visos gatvės apšvietimo lempos, tai nereiškia, kad neatsiras tokių, kurie pralakstys ir suskaičiuos, kodėl šviečia per visą naktį. „Yra tų skaičiuotojų įvairių“ – ironizavo politikas, išreikšdamas nepritarimą administracijos darbo kritikai. Pamėginta įtikti valdantiesiems įgarsinus inovatyvų pasiūlymą: paprašyti pakoreguoti policijos pareigūnų darbą, kad pastarieji galėtų patruliuoti tamsiomis gatvėmis ar reguliariai pravažiuoti miesto gatvėmis. Šis pasiūlymas tiesiogine prasme sugrąžina vyresniąją kartą į vaikystėje populiaraus animacinio filmuko „Na, palauk“ atitinkamą siužetą. Tik kyla klausimas nejau policijai pinigai upe liejasi, nes toks patruliavimas transportu taip pat pareikalaus nemažai lėšų.

Pinigų yra, tik ne apšvietimui

Tai, kad krizė, kad auga elektros kainos kaip ant mielių su tuo nepasiginčysi. Gana svari priežastis taupyti biudžeto lėšas. Nes ateityje laukia nežinomybė. Tačiau kaip suprasti ketinimus skelbti konkursą Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktoriaus vietai užimti… pusmečiui. Jau penkeri metai šiai įstaigai vadovauja laikinai einanti direktorės pareigas Virginija Jasiūnienė. Ir per šį laikotarpį nebuvo poreikio paskirti nuolatinį asmenį, net tą kuris laikinai vadovauja šiuo metu. Ir štai likus pusmečiui iki įstaigos reorganizacijos, kurios metu ši pareigybė tikėtina bus panaikinta, staiga prireikia paskelbti konkursą. Netgi prasitarta, kad tam laikotarpiui reikės papildomų trisdešimties tūkstančių eurų vien tik atlyginimui. Tų, kurių taip trūksta gatvių apšvietimo sąskaitoms apmokėti. Sudėjus tuos du klausimus į stereo akinių rėmelius, išryškėja valdančiųjų Radviliškio politikų prioritetai. Ir akivaizdu, kad tai nėra gyventojų buitiniai poreikiai, nukreipti į jų patogumą ir svarbiausia saugumą. Kaip sako meras, kai atsitiks įvykis, tai tada ir spręs dėl gatvių apšvietimo padidinimo. Taip sakant kol gyventojų nepradės apiplėšinėti tamsiose gatvėse, tol miesto valdžia ir toliau taupys euriukus nueinačių vadovų atlyginimams ir galimoms išeitinėms kompensacijoms. Ir, žinoma, valdininkų kelionėms.

Robertas Samuilis

Total
1
Dalinasi
Related Posts