Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tarybos nariai bunda..

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 4 d. Radviliškio rajono politikai Tarybos posėdyje nagrinėjo daugiau kaip 40 sprendimų projektų. Rajono „aukščiausia“ valdžia turėjo priimti sprendimus biudžeto tikslinimo, nekilnojamo turto, kuris apleistas, neprižiūrėtas ir nenaudojamas, maksimalaus mokesčio tarifo nustatymo, savivaldybei priklausančių įstaigų vadovų ataskaitų pritarimui, švietimo įstaigų restruktūrizavimo ir kitais rajonui aktualiais klausimais. Taip pat į posėdžio darbotvarkę buvo įtraukti valdantiesiems itin nemalonūs du klausimai: dėl galimo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės tarnybinio nusižengimo ir  skundo dėl Peticijų komisijos priimto sprendimo atsisakyti pripažinti gyventojo kreipimąsi peticija ir nagrinėti Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo K. Augulio atstatydinimą. Posėdžio metu  diskusijos  kartais vyko valdantiesiems nelabai malonia gaida.

Klausimai kaip iš gausybės rago

Posėdis prasidėjo mero pavaduotojui K. Auguliui paskelbus, kad Tarybos nariams dovanojamos knygos pusės Tarybos darbo laikotarpio proga. Posėdžiui vadovaujančio pirmininko nuomone, tai turėtų politikus įkvėpti geriau dirbti. Po to pasipylė klausimai administracijai. Tarybos narys E. Martynkinas perdavė gyventojų skundus dėl daugiabučio namo kiemo aikštelės tvarkymo, medžių nupjovimo, dėl administratoriaus paskyrimo daugiabučio namui, dėl Tarybos narių mokymo bei teiravosi, kodėl, nesiremiant įstatymais, nesuteikiamas atsakymas dėl jo automobilio remonto išlaidų apmokėjimo. Opozicijos atstovas valstietis J. Povilaitis tik sarkastiškai dėkojo už daugybę sprendimo projektų nerodydamas didelio entuziazmo sunkiai dirbti Tarybos posėdyje. Darbietis J. Malinauskas teiravosi dėl situacijos baseine, jam antrino ir valstietis S. Zajančkauskas, kuris papildomai domėjosi ir administracijoje dirbančių juristų kompetencija bei dažnai pralaimimomis bylomis teismuose.

Nusišalinimas atskleidžia politikų ryšius

Pateikus visiems Tarybos nariams nusišalinimus, paaiškėjo, kad priimti sprendimą dėl rajono biudžeto tikslinimo trūksta  kvorumo. Padidinti biudžeto pajamas reikėjo dėl gautų beveik 1,3 mln. eurų iš kelių priežiūros ir plėtros programos,  829 tūkstančių eurų skyrimo Radviliškyje statomam plaukimo baseinui, 208 tūkstančių eurų švietimo įstaigose dirbančiųjų, išskyrus vadovus ir jų pavaduotojus, pedagogų atlyginimų padidinimui, taip pat ir kitus pakeitimus. Nusišalinimai parodė, kad dauguma Tarybos narių vienaip ar kitaip susiję su savivaldybei priklausančiomis įstaigomis ar įmonėmis.

Klausimai savivaldybių įmonėms

Pradėjus svarstyti savivaldybės įmonių ataskaitas, darbietis J. Malinauskas teiravosi UAB „Radviliškio šiluma“ atstovo, kuo remiantis buvo panaikintas direktoriaus pavaduotojo etatas. Kaip žinia, mirus Tarybos nariui V. Januševičiui, ėjusiam šios įmonės direktoriaus pavaduotojo pareigas, etatas buvo panaikintas. Atstovas nerišliai aiškino apie 2014 metų atlyginimo fondą, tačiau ar tai daugiau susiję su konkrečiam žmogui sukurta konkrečia darbo vieta, telieka tik retorinis klausimas. Socdemas E. Martynkinas teiravosi dėl šios įmonės turimos skolos administravimo įtakos parduodamai šilumos kainai. Pateiktas atsakymas irgi nebuvo itin aiškus. Su didžiule energija posėdžiui vadovaujantis K. Augulis bandė išaiškinti savo bendrapartiečiui, bet nepavykus kvietėsi į pagalbą administracijos direktorę J. Margaitienę. Jos bei ją palaikančių valdančiosios koalicijos narių piktų žvilgsnių svaidymais dėl „nepatogių“ klausimų rodė jų nepasitenkinimą dėl užduodamų klausimų, bet vis tik išaiškėjo, kad turimos milijoninės skolos administravimas turi įtakos parduodamai šilumos kainai.
UAB „Radviliškio vanduo“ direktoriui J. Jučui politikai klausimų neturėjo, nors salėje sėdėjo ir posėdį stebėjo sodų bendrijos „Obelėlė“ pirmininkas, kuris jau kelis kartus raštu kreipėsi į Tarybą dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų įvedimo į šią bendriją. Šį klausimą Taryba nukėlė į posėdžio pabaigą.
Trečios įmonės UAB „Radviliškio autobusų parkas“ atstovui buvo pateikti klausimai, kuriais valdančiajai koalicijai priklausantis E. Martynkinas  teiravosi dėl susiklosčiusios situacijos: kaip galima įmonės direktoriui V. Milkonui būnant komandiruotėje tvarkyti kitos įmonės reikalus. Paaiškėjo, kad V. Milkonas yra ir  UAB „Emtra“ direktorius, o ši įmonė vykdo koncesijos sutartį dėl keleivių vežimo. Bet tai daugiau niekam iš politikų, išskyrus E. Martynkiną, neužkliūvo, tarsi būtų visiškai įprasta praktika dirbti keliose savivaldybės ar kitose įmonėse, todėl tik jis balsavo prieš ataskaitą.

Kova dėl Radviliškio plaukimo baseino dviejų direktoriaus pavaduotojų etatų

Administracijos parengtam sprendimo projektui dėl didžiausio leistino pareigybių skaičiaus Radviliškio plaukimo baseine labiausiai prieštaravo opozicija. Darbietis J. Baublys jau trečiame posėdyje klausė administracijos, kodėl iš viso reikalinga atskira įstaiga. K. Augulis bandė oponuoti, tačiau jo argumentus dėl etatų skaičiaus „sumalė“ jo bendrapartietis E. Martynkinas. Neatsigynęs nuo kaltinimų, vicemeras į pagalbą paaiškinti „pasikvietė“ administracijos direktorę J. Margaitienę. Direktorė  paaiškino, jog bus  siekiama, kad baseinas išsilaikytų pats, bet, jos nuomone, gyvenimas parodys, kas ir kaip bus. Ar tai susiję su jos turimais religiniais įsitikinimais, ar priklausymu partijai, kurios pavadinime yra apeliuojama į religijos pavadinimą, negalima aiškiai nustatyti, tačiau J. Margaitienės išreikšta „kas bus rytoj, priklauso ne nuo mūsų“ pozicija tikrai parodytų daugiau dievobaimingo žmogaus tikėjimo stiprumą, bet ne administracijos vadovo kompetenciją. Ji pažadėjo, kad, jei baseinas neišsilaikys, būtinai ateis į Tarybą prašyti „pinigėlių“, o pykstantiems Tarybos nariams tiesiog pareikšti nuomonę balsavimu. Iš valdančiųjų pusės nebuvo paaiškinimų, kodėl konkrečiai reikalingas pavaduotojas ūkiui, ar neužtektų tik ūkvedžio pareigybės. Valdančiųjų frakcijai priklausantis V. Smalinskas stengėsi įtikti administracijai ir atvesti opoziciją į „doros“ kelią. Biudžeto, ekonomikos ir ūkio komiteto pirmininkas, kuriam labai dažnai rūpi smulkmenos, net nesigilina, kiek kainuos baseino paslaugos. Panašu, kad šiuo metu administracijai vadovaujantis „režisierius“ kol kas turi „tik“ 18 etatų poreikį, bet Taryboje sėdintys to garsiai pasakyti taip ir neišdrįso. Po ilgų diskusijų už balsavo 14 valdančiajai koalicijai priklausančių narių. Du nariai, J. Malinauskas ir E. Martykinas, buvo prieš, o dar 7, daugiausiai iš opozicijos, susilaikė. Jie nenorėjo prisiimti „garbės“, jei dėl per didelio etatų skaičiaus ateityje baseinas „netyčia“ turėtų finansinių problemų.

„Ištirpo“ 5,5 etatai

Pradėjus svarstyti Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir Sporto Paslaugų Centro didžiausią leistiną pareigybių skaičių, išaiškėjo, kad yra naikinami 5 etatai, tačiau nei vienas darbuotojas nebus atleistas. Darbietis J. Baublys aiškinosi, kodėl prieš metus mažinant sporto metodininkų etatų krūvius kaimiškose vietovėse buvo didelis triukšmas, ir ar yra galimybė tuos galimai naikinamus etatus perkelti į kaimus. Tačiau K. Augulis retoriškai teiravosi Tarybos narių, ar reikia atsakymo, paaiškindamas visiems, jog tai buvo išsiaiškinta viskas komitetuose. Akivaizdžiai sakydamas netiesą dėl visapusiško sprendimo projekto išnagrinėjimo komitetuose, vis tik pateikė įdomų faktą, kad kai kuriuos etatus užimantys asmenys vietoj 8 valandų privalės dirbti 36 valandas. Tik nebuvo paminėta, per kokį laikotarpį. Kodėl politikai nesidomėjo, už ką tie darbuotojai gavo atlyginimą, lieka paslaptimi.

 

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019