Taryboje patvirtinta pagalba verslininkams

Antrosios karantino bangos laikotarpiu Radviliškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, labiausiai nukentėjo  verslininkai, dirbantys  maitinimo, pramoninių prekių, prekybos bei grožio srityse.

Siūlymas padėti verslininkams nuskambėjo praėjusiame Tarybos posėdyje

Kovo mėnesį vykusio Tarybos posėdžio metu Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, svarstant savivaldybės biudžetą, siūlė savivaldybės administracijai sumažinti mokestinę naštą verslininkams.

„Nustebino, jog biudžeto projekte nėra numatyta priemonių, kaip padėti verslui. Komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ teikė pasiūlymą, kaip padėti verslininkams šiuo nelengvu laikotarpiu – tikriausiai daugelis įmonių karantino pabaigos nesulauks, bankrutuos. Liūdna, kad iš administracijos pusės nėra jokių pasiūlymų, kaip gelbėti rajono verslą, nukentėjusį nuo pandemijos“,- Tarybos posėdyje sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Įmones bei verslininkus, kurie patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nukentėjusių nuo Covid-19 sąrašą, G. Lipnevičius siūlė metams atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės ir/ar žemės nuomos mokesčio. Taip pat buvo siūloma atleisti nuo Atliekų rinkliavos mokesčio nedarbo laikotarpiu.

Valdantieji „praregėjo“

Po gero mėnesio rajono valdantieji konservatoriai ir „valstiečiai“ pagaliau praregėjo ir nusprendė  atsižvelgti į kolegos Tarybos nario G. Lipnevičiaus pasiūlymą ir  verslininkams patvirtinti pagalbą – juk jeigu daugelis rajono  įmonių bankrutuos, kas į biudžetą suneš pinigus?

Balandžio 1 d.  Tarybos posėdyje  buvo nutarta   verslininkams kompensuoti sumokėtus nekilnojamojo turto ir žemės mokesčius, sumokėtus nuomos mokesčius valstybinės žemės nuomininkams, sumokėtus nuomos mokesčius Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomininkams (naudotojams) bei sumokėtus nuomos mokesčius už patalpų nuomą labai mažoms įmonėms, mažoms įmonėms, vidutinėms įmonėms, taip pat besiverčiantiems ūkine-komercine veikla fiziniams asmenims, įregistruotiems ir (ar) vykdantiems veiklą Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Tarybos  narys  padėkojo administracijai

Tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo  savivaldybės administracijai, kolegoms, jog jie atsižvelgė į jo pasiūlymą padėti verslininkams šiuo nelengvu jiems laikotarpiu.

Jonas Petrikas

Total
21
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts