Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškiečių susitikimas su Tarybos nariais

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 13 d. „Radviliškio krašto“ bendruomenės namuose radviliškiečiai susitiko su  Tarybos nariais, visuomeninio nepartinio rinkimų komiteto nariais Gediminu Lipnevičiumi ir Vilma Alekniene. Tarybos nariai pasidalino įspūdžiais iš Tarybos posėdžių, diskutavo rajonui aktualiais klausimais.
Su ligonine susiję klausimai
Su radviliškiečiais Tarybos narys G. Lipnevičius aptarė dalį klausimų, pateiktų rajono vadovams.
Buvo aptarti rajono gyventojams svarbūs sveikatos apsaugos klausimai. „Lapkričio mėnesį savivaldybės finansuojamame laikraštyje buvo paskelbta, kad jau dirba Radviliškio ligoninės

Vaikų ligų skyrius, tačiau ir šiandien šis skyrius nedirba, vaikai vežami į Šiaulius. Tad ir paklausiau mero „tiesiai – šviesiai“, kodėl buvo meluojama ir kodėl iki šiol Vaikų ligų skyriaus Radviliškio ligoninėje nėra“,- sakė G. Lipnevičius.
Rajono vadovams buvo pateiktas dar vienas klausimas, susijęs su Radviliškio ligonine – kodėl nebuvo vykdytas Panevėžio apygardos  teismo sprendimas ir ligoninės direktorius V. Smalinskas nebuvo atleistas iš pareigų nuo balandžio 23 d.
„Šiuo metu vėl vyksta konkursas  Radviliškio ligoninės direktoriaus pareigybei užimti ir jame dalyvauja tik vienas kandidatas – V. Smalinskas. Be abejo, jis šį konkursą laimės, nes Radviliškio rajono savivaldybės administracija pakeitė konkurso sąlygas“,- klausimą pakomentavo Tarybos narys.
Ne visi vienodai patinka?
„Jau sakiau, kad mūsų visuomeninis rinkimų komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ Rajono taryboje dirba opozicijoje, pateikiame radviliškiečiams aktualius, o valdininkams „nepatogius“ klausimus, todėl apie mūsų dalyvavimą renginiuose informacija yra tiesiog blokuojama. Gal matėte savivaldybės tinklapyje straipsnį, kuriame ne tik mūsų nariai, bet ir kiti Tarybos nariai nėra paminėti, todėl rajono vadovams pateikiau klausimą: „ Savivaldybės tinklalapyje buvo patalpintas straipsnis „Balandžio 25-oji Radviliškio rajono savivaldybėje – pirmojo naujai išrinktos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio diena“. Kodėl ar kieno prašymu straipsnyje nepaminėtos kelios partijos: socialdemokratai, Darbo partija, visuomeninis komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ bei Tarybos narių pavardės? Ar bus rašomas straipsnis savivaldybės tinklapiui, kuriame bus išvardinti visi ką tik išrinkti Tarybos nariai?“ Man buvo pasakyta, kad visi Tarybos nariai bus paminėti. Žiūrėsime, ar šis pažadas bus ištesėtas“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Dėl gatvių asfaltavimo
Tarybos narys informavo radviliškiečius, kad Tarybos posėdžio metu buvo pateikti klausimai ir dėl gatvių asfaltavimo: „Kurios gatvės konkrečiai bus asfaltuojamos Radviliškio mieste, Šeduvoje, Baisogaloje, rajono gyvenvietėse?“
„Visuomeninio rinkimų komiteto programoje buvo įrašytas punktas, kad Radviliškio mieste bus išasfaltuotos šimtametės gatvės, tokios kaip Vilniaus, Klaipėdos, Strazdelio, Kapų, Lukšio gatvės atkarpa, Šermukšnių ir kitos. Valdininkai šaipėsi, klausė, iš kur pasiūlytume imti pinigų. Bet juk šiuo metu rajono biudžete yra nuo praėjusių metų likę beveik 5 min. eurų, kuriuos būtų galima panaudoti rajono gyventojų gerovei. Buvo žadėta išasfaltuoti Šermukšnių gatvę, šiandien apie tai jau nebekalbama. Kad iš savivaldybės planuojamų asfaltuoti gatvių sąrašo nebedingtų nei viena gatvė, į šį klausimą paprašiau atsakyti raštu“,- sakė G. Lipnevičius.
„Tikrai girdėjome, kad bus asfaltuojama Šermukšnių gatvė, žmonės to asfalto labai laukia, nes šiuo metu net skalbinių negali džiovinti lauke – nuo gatvės kyla dulkės“,- pritarė bendruomenės nariai.
Pasak G. Lipnevičiaus, merui buvo užduotas klausimas ir apie Miško gatvės asfaltavimą: „Dėl Miško gatvės. Ar tiesa, kad savivaldybė sumokėjo 100000 litų už kompensaciją žemės savininkui dėl neva negautų pajamų dėl paimamo 12 arų žemės sklypo ir dar papildomai sumokėjo

už 12 arų 35000 litų? Kelintais metais tai buvo? Kodėl projektas neįgyvendintas iki šiol ir kas už tai

atsakingas? Ar nemanote,Tarybos nariai, kad turime apsvarstyti ir dėl šių lėšų įsisavinimo kreiptis į

teisėsaugą dėl ištyrimo, ar nėra nusikalstamos veikos?“
Susirinkusius radviliškiečius labiausiai sudomino mintis „Kreiptis į teisėsaugą“. „Vargu, ar sulauksime Tarybos narių daugumos palaikymo dėl kreipimosi į teisėsaugą, nes daugumą sudaro konservatoriai ir „valstiečiai“, kurie palaiko merą A. Čepononį. Jeigu rajono valdantieji – konservatoriai ir valstiečiai – priiminės ekonomiškai nepagrįstus sprendimus, mūsų nepartinio visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ Tarybos narių grupė tikrai kreipsimės į teisėsaugą dėl tokių atvejų ištyrimo“,- sakė G. Lipnevičius.
Ar Antaniškių parkas atgis?
Bendruomenės nariai pritarė Tarybos nariui G. Lipnevičiui paklausimams dėl Antaniškių miško estrados rekonstrukcijos: „Dėl Antaniškių miško estrados rekonstrukcijos. Buvo išleisti projektui tūkstančiai litų, jei neklystu, per keturiasdešimt. Kodėl šis projektas nevykdomas? Kas už tai atsakingas? Dėl Antaniškių miško estrados. Kieno žinioje šiuo metu yra šį Antaniškių miško estrada? Kas atsakingas dėl šio turto niokojimo?“
Radviliškiečiai prisiminė gražias šventes, vykusias Antaniškių miško estradoje. „Dabar ši vieta apleista, suniokota. Žiūrint į taip apleistą vietą, skauda širdį, o galėtų būti sutvarkyta, žmonės mielai lankytųsi joje organizuojamose šventėse“,- sakė susitikimo dalyviai.
Ar gali savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju dirbti teisiamasis?
Susitikimo metu su Tarybos nariais radviliškiečiai klausė, ar gali teisiamasis E. Mončauskas  dirbti administracijos direktoriaus pavaduotoju. „Antrame Tarybos posėdyje savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju buvo patvirtintas E. Mončauskas – buvęs Radviliškio miesto seniūnas. Visi žinome, kad jis buvo teistas dėl dalyvavimo vagių gaujoje, taip pat dabar yra teisiamas dėl sporto klubo buhalterijos tvarkymo. Kyla klausimas, kaip toks asmuo gali užimti savivaldybėje atsakingą postą, dirbs su antikorupciniais projektais? Tiesiog protu nesuvokiama“,- savo pamąstymais su gyventojais pasidalijo Tarybos narys.
G. Lipnevičiaus nuomone, savivaldybėje reikia paklusnių, o ne kompetentingų darbuotojų. „Iš darbo buvo atleista labai kompetentinga teisininkė, dirbusi  administracijos direktoriaus pavaduotoja, J. Venckutė. Į visus pateiktus klausimus ji atsakydavo konstruktyviai, solidžiai. Iš E. Mončausko, manau, tikimasi paklusnumo“,- sakė Tarybos narys.
„Mes taip pat labai stebėjomės, kad  E. Mončauskas tapo administracijos direktorės J. Margaitienės pavaduotoju, jis ir su seniūno darbu nesusitvarkydavo“,- pritarė susirinkę radviliškiečiai.
P.S. Dar viena galima J.Venckutės atleidimo priežastis – ji atsisakydavo pasirašyti po jai pateikiamais abejotinais projektais.
Klausimai „Radviliškio šilumos“ vadovui
Radviliškiečiams labai aktualios šilumos kainos – gruodžio mėnesio sąskaitos už šildymą buvo „išaugusios“ dvigubai. „UAB „Radviliškio šiluma“ iš gyventojų per mėnesį „lengva ranka“ gavo  165 tūkst. eurų daugiau pajamų. Žmonės piktinosi, tačiau dideles sąskaitas apmokėjo. Mano nuomone, sąskaitos už šildymą buvo išaugusios todėl, kad daugiabučiuose namuose buvo padidintas termofikacinio vandens kiekis. Šiuo metu pastebėjote, kad mieste klojami nauji vamzdžiai, už kuriuos vėl turėsime sumokėti mes, mokesčių mokėtojai. Tad  „Radviliškio šilumos“ vadovams pateikiau klausimus: „Kokie darbai vykdomi Radviliškio mieste? Kas bus padaryta? Kiek tai kainuos? Ar visa suma guls ant šilumos vartotojų? Ar brangs šilumos energija? Per kiek metų atsipirks ši investicija?“ – problemas dėl atliekamų darbų kainos bei padidėjusių sąskaitų kėlė G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pritarė pateiktiems klausimams ir piktinosi, kad „Radviliškio šilumos“ atliekami darbai truks ilgai ir beveik tris savaites gyventojai neturės karšto vandens.
Radviliškiečiai pakviesti į Tarybos posėdžius
Trumpai supažindinęs „Radviliškio krašto bendruomenės“ narius ir susirinkusius radviliškiečius su valdininkams pateiktais klausimais, Tarybos narys G. Lipnevičius pakvietė juos dalyvauti Tarybos posėdžiuose: „Į Tarybos posėdžius ateina tik specialistai savivaldybės darbuotojai, rajono gyventojai kažkodėl nesilanko. Labai norėčiau, kad kuo daugiau miesto bei rajono gyventojų atvyktų į Tarybos posėdžius ir pamatytų, kaip jie vyksta, kurie politikai kelia aktualius klausimus ir rūpinasi rajono gyventojų gerove, o kurie tyli ir tik spaudo mygtukus, kas kaip balsuoja už mokesčių didinimus. Kviečiu visus atvykti į Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdį, kuris vyks gegužės 30 d., 13 val., Savivaldybės didžiojoje salėje. Norinčius stebėti Tarybos posėdį, pasitiksiu prie Savivaldybės durų 12 val. 45 min. ir palydėsiu į salę“.
Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kopūstas – lietuviška „vicedaržovė“ po bulvės (+ receptai)

Avatar

Paskelbta

data

Kopūstą galima drąsiai tituluoti antra populiariausia daržove Lietuvoje po bulvės. Tai – vienas iš nedaugelio žalumynų, kurį galima sandėliuoti ir išlaikyti praktiškai iki naujo derliaus. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai teigia, kad pavadinti kopūstą paprasta ar eiline daržove netinka – be jo neįsivaizduojama ne tik tradicinė lietuviška virtuvė, bet ir įmantrūs gurmaniški kulinarijos eksperimentai.

„Nors šiandien įvairiausių daržovių, salotų ir žalumynų pasirinkimas yra kur kas įvairesnis nei anksčiau, kopūstai išlaiko tvirtas pozicijas tarp mėgstamiausių lietuvių daržo gėrybių. Kopūstų sodinimas Lietuvoje įprastai prasideda kovą, tad jau vasaros pradžioje galime džiaugtis šviežiu jų derliumi“, pastebi Indrė Baltrušaitienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Nors kopūstai laikomi nepamainoma daržove tradiciniams lietuviškiems patiekalams, tačiau be jų neapsieina ir kitų šalių virtuvės – tai pastebima atsivertus daugelio restoranų meniu. Įvairiausių kopūstų salotų variacijų galima paragauti visame pasaulyje – nuo Amerikos iki Azijos. Ne ką mažiau populiarios kopūstų sriubos ir troškiniai, iš jų kepama duona, blynai ir net desertai.

Vitamino C daugiau nei apelsinuose

Pasak Vilmos Juodkazienės, „Iki“ maisto ekspertės, kopūstai yra tikra gamtos dovana gyvenantiems vidutinio klimato zonoje, pavyzdžiui, lietuviams. Ši daržovė turi itin veiksmingų antioksidantų.

„Vitamino C kopūstuose yra kur kas daugiau nei apelsinuose. Jo lapuose taip pat gausu sieros, kuri gelbsti kovojant su infekcijomis. Jos trūkumas gali paskatinti mikrobines infekcijas ir sulėtinti žaizdų gijimą. Ne be reikalo kopūstai yra tapę vaistu negaluojant virškinimui – šioje daržovėje randamas ir ypač vertingas vitaminas U, kuris gerina žarnyno veiklą“, – vardija „Iki“ maisto ekspertė.

Ji priduria, kad išsekus kopūstai padeda greičiau atgauti jėgas – suvalgius jų sriubos iš organizmo greičiau pašalinami toksinai ir šlapimo rūgštys. Taip pat daržovėje gausu jodo, kuris padeda funkcionuoti smegenims ir nervų sistemai.

Ir pagrindiniam, ir padažui

„Iki“ maisto ekspertė priduria, kad kopūstų asortimentą sudaro ne tik lietuvių pamėgtieji baltagūžiai. Daugeliui taip pat žinomi raudonieji, mėlynieji, ropiniai, žiediniai, lapiniai, briuselio kopūstai ir dar daugelis kitų, kurie suteikia platų skonių spektrą įvairiausiems patiekalams.

„Mūsų pamėgti gūžiniai kopūstai yra švelnesnio skonio nei kitos rūšys, todėl ypač tinka skaninti salotas, įdaryti pyragėlius. O iš pirmo žvilgsnio tik spalva nuo mums įprastų išsiskiriantys raudonieji ir mėlynieji kopūstai yra aitresni – savo skoniu šiek tiek primena krienus. Tiek spalva, tiek skoniu jie ypač tinka salotoms ir troškiniams paįvairinti“, – palygina V. Juodkazienė. 

Kita lietuvių pamėgta rūšis – savojiniai kopūstai – išsiskiria puria lapų konsistencija ir kiek švelnesniu skoniu. Suplėšius šviežius šio kopūsto lapus ir sumaišius su mėgstamomis daržovėmis, galima pasigaminti pilną dubenį gaivių salotų.

Anot maisto ekspertės, švieži brokolio žiedynai pagardins salotas ir sumuštinius, apvirti taps garnyru prie mėsos ar žuvies patiekalų, o pertrinti – padažu makaronams ar švelnia kremine sriuba. O žiedinio kopūsto žiedynai yra ypač tinkami apkepti tešloje, todėl neretai tampa sveika alternatyva norint pasmaguriauti.

Universalumu ypač pasižymi lapiniai (kale) kopūstai. Jais būtų galima padengti visą vaišių stalą – tamsiai žali ar violetiniai jų lapai tinka tiek sveikų kokteilių pusryčiams, tiek traškiems užkandžiams arba lengvai sriubai pagardinti.

„Visų rūšių kopūstai gali būti valgomi švieži, kepti, troškinti, virti ar marinuoti. Ši daržovė puikai tinka pagardinti salotas ir sumuštinius, paįvairinti garnyrą prie įvairiausių patiekalų ir paskaninti sriubas, o pasitelkus šiek tiek fantazijos – nuostabaus skonio keksiukais“, – vardija V. Juodkazienė. 

Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai pateikia azijietiško troškinio ir tailandietiškų kopūstų receptus, kurie puikiai parodo, kokia mėgstama ši daržovė kitų šalių virtuvėse.

Azijietiškas kopūstų ir mėsos „stir fry“

Reikės:

 • 400 g maltos mėsos (tinka įvairios)
 • 0.5 vnt. kopūsto (didelio)
 • 2 vnt. morkų
 • 4  v. š. sojos padažo
 • 3 cm imbiero
 • 3 skiltelės česnako
 • v. š. skrudintų sezamų aliejaus
 • v. š. saldaus aitriųjų paprikų padažo
 • v. š. medaus
 • Aliejaus, druskos, maltų juodųjų pipirų, medaus

Paruošimas:

Kopūstą ir morkas supjaustykite juostelėmis. Jeigu norite, galite naudoti daugiau įvairių daržovių – šparaginių pupelių, žirnių anksčių, pievagrybių, paprikų, brokolių ir kitų šviežių ingredientų. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, dėkite maltą mėsą. Į keptuvę prie mėsos įtarkuokite česnaką, imbierą, pakepinkite maišydami apie minutę. Mėsą atidėkite į lėkštę. Keptuvėje įkaitinkite dar šiek tiek aliejaus, sudėkite daržoves ir kepkite maišydami tol, kol daržovės tik vos vos suminkštės – apie 3–4 minutes. Tada į keptuvę grąžinkite mėsą, pilkite sojos padažą, skrudintų sezamų aliejų, saldų aitriųjų paprikų padažą ir medų. Viską gerai išmaišykite. Patiekite pabarsčius sezamo sėklomis, čili griežinėliais, smulkintais česnako ar svogūno laiškais. Skanaus!

Tailandietiškos kopūstų ir morkų salotos

Reikės:

 • 1/4 vnt, kopūsto
 • 1 vnt. Morkos
 • 1 sauja sezamų
 • Šiek tiek mėtų, kalendros, baziliko, petražolių

Padažui:

 • 2 v. š. žaliųjų citrinų sulčių
 • 2 v. š. žuvies padažo
 • 2 v. š. sezamų aliejaus
 • 1 v. š. imbiero
 • 1 v. š. medaus

Paruošimas:

Kopūstą susmulkinkite pjaudami plonomis juostelėmis. Morką sutarkuokite arba taip pat plonai supjaustykite. Susismulkinkite prieskonines žoleles. Sumaišykite salotas. Galite uždaryti sandariai ir palikti dieną–dvi šaldytuve. Pasigaminkite padažą sumaišydami visus ingredientus. Skaniau, kai padažas pastovi bent kelias valandas ir skoniai susibalansuoja. Prieš valgydami sumaišykite salotas su padažu. Skanaus!

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

Komunikacijos vadovė

Mob. tel. +370 676 45334 El. p. indre.baltrusaitiene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Automobiliu partrenktas dviratininkas išvežtas į ligoninę

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. 13.30 val. Radviliškyje, Vytauto Landsbergio – Žemkalnio ir Gedimino g. sankryžoje, vyras, gimęs 1993 m., vairuodamas automobilį CITROEN C5, artėdamas prie pėsčiųjų perėjos susidūrė su neblaiviu (0,29 prom.) dviratininku, gimusiu 1952 m., kuris, nenulipęs nuo dviračio, kirto važiojamąją dalį per pėsčiųjų perėją. Eismo įvykio metu nukentėjęs dviratininkas buvo nuvežtas į Radviliškio ligoninę, vėliau perkeltas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019