Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šventės tik už brangiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone pastaruoju metu gausios  šventės švenčiamos tik už brangiai.  Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ pasiteiravo savivaldybės valdininkų, kiek  kainuoja tokios šventės.

Šventės beveik veltui…

Pasak mero  komandos, Šeduvos kultūros ir amatų centro  organizuota Joninių šventė Kleboniškių kaime mokesčių mokėtojams kainavo „tik“ 6 179,93 eurus. Nemažos biudžeto lėšos buvo „ištratintos“  galimai dėl to, kad meras galėtų pasipuikuoti tautiniu kostiumu, o rajono gyventojai, susimokėję  už bilietą, galėtų į jį pasižiūrėti.

Beje, Pociūnėlių miestelio gimtadienio šventė, sutraukusi daugybę žmonių,  pagal bendruomeniškumo stiprinimą buvo „paremta“ 1800 eurų. Pakiršinyje vykęs Šaltibarščių čempionatas beveik taip pat nieko nekainavo –  bendruomenės stiprinimui  buvo suteikta 300 eurų, o toliau – rėmėjų lėšos. Beje, prie rėmėjų turbūt galima priskirti ir savivaldybę, prizui paskyrusią du kibirus šaltibarščių. Aišku, vertingesni būtų buvę piniginiai ar daiktiniai prizai, tačiau savivaldybėje šiuo metu visos lėšos galimai taupomos  mero  palydėtuvėms į Seimą.

Himno giedojimui – per 7 tūkst. eurų

Radviliškio rajone Lietuvos himno giedojimas buvo įvertintas  per 7 tūkst. eurų. Kai  aplink  pasaulį   lietuviai susiėmę  rankomis  giedojo  „Tautišką giesmę“, rajono valdžia paišlaidavo  –  pasirodo, kad šiai šventei  rajono vadovai skyrė net  7 411,53 Eur. Na, kur daugiau rajono meras pasišypsos, paspaus rankas radviliškiečiams ir apdalins aplinkui esančius savo „firmine“  fraze: „Sveiki, sveiki“. Tik ar ne per didelė biudžetui bei mokesčių mokėtojams tokio pasirodymo kaina?

Amatų dienoms – per 10 tūkstančių

Kleboniškio kaimo buities muziejuje įgyvendinamas nepigus projektas, vertas net  daugiau nei 12 tūkst. eurų.  Projekto metu  užsimota rajono gyventojus išmokyti įvairių amatų. Beje, pasimokyti amatų   atvyko  tik meras bei jo komanda, didesnio  rajono gyventojų dėmesio renginys nesusilaukė.  O kas amatais domėsis iki gruodžio mėnesio – tai ir neaišku, o ir rajono gyventojams šį edukacinį užsiėmimą bus sudėtinga pasiekti užpustytais bei  prastai valomais rajono keliais.

Šiaulėnų seniūnija  paišlaidavo

Šiaulėnų seniūnijoje vyko  miestelio šventė, šokiravusi daugelį vietinių gyventojų – kaip jau buvo rašyta, seniūnijos Garbės ženklu buvo apdovanotas rajono meras A. Čepononis. Beje, mero  apdovanojimo iškilmės buvo  „įvertintos“ 3 tūkst. eurų.  Jei konkrečiau,  šiai šventei buvo išleista nei daug, nei mažai –  per 3 502,78 eurų.
„Meras tik neseniai pradėjo lankytis mūsų šventėse, viskas aišku – artėja rinkiminis laikotarpis, tai rajono galva laksto, linksmina liaudį, kad visi būtų laimingi, linksmi ir  teisingai balsuotų rinkimuose“,- samprotavo šiaulėniškiai.

Parko atidarymas – statybvietėje

Radviliškiečių laukia dar viena šventė –  rugsėjo 11 dieną bus visuomenei pristatytas Eibariškių parkas. Nors šio parko rekonstrukcijos projektas pabrango iki beveik milijono eurų, jo pristatymui visuomenei taip pat nepagilėta pinigų – šio renginio biudžetas siekia net 9 000 eurų. Beje, valdininkai nepamiršo paminėti, kad šios lėšos  skirtos bendruomenei stiprinti.

Įdomu, kokiai bendruomenei, jeigu jau dabar atėję į redakciją senjorai skundžiasi, kad mediniais takeliais vaikščioti nepatogu, skauda kojas, o nuo ančių išmatų riečia nosį. „Šias lėšas, skirtas parko atidarymo pramogai, galėtų skirti tvenkinio pakrantėms sutvarkyti bei  dumblui iš tvenkinio išvalyti – greitai besimaudantieji į dumblą klimps iki pažastų“,- sakė radviliškiečiai. Beje, Tarybos narys G. Lipnevičius jau teikė siūlymą, kad būtų ieškoma lėšų Eibariškių tvenkinio dumblo išvalymui, bet kol kas iš rajono valdančiųjų konservatorių bei „valstiečių“ – jokių žinių. Tiesa valdantieji atsakė, kad į tvenkinį įleis žuvų, kurios  neva mažins dumblą, tačiau nepaaiškino, kokiu būdu jos tai darys – galbūt kas.

Šventės vyksta visur, tik ne Radviliškyje

Esant ekstremaliai situacijai, švenčių dalyvių skaičius taip pat ribojamas – iki rugsėjo 1 dienos vienoje vietoj turi būtų tik  600 dalyvių. Beje, Pociūnėlių miestelio šventėje  buvo  apie 500 dalyvių ir, pasak, savivaldybės valdininkų, leidimų šventės organizavimui  nereikėjo.

Tad ką ir pridursi – brangios šventės, kuriose pasirodo populiarūs atlikėjai, vyksta visuose  miesteliuose  ir kaimeliuose, tik Radviliškyje – tylu. Radviliškiečiai svarsto – gal  meras pyksta ant jų ir neorganizuoja Užgavėnių, Joninių, Žolinių, o šiemet – net ir miesto šventės.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualioje konferencijoje apie 500 dalyvių aptarė vaikų globos sistemos pertvarkos rezultatus

Avatar

Paskelbta

data

Kadangi šie metai yra paskutiniai, kai vaiko globa gali būti nustatyta institucijoje, Lietuvoje veikiantiems 66-iems Globos centrams ir savivaldybių administracijoms tenka svarbi užduotis. Be tėvų globos likusiems vaikams ieškoma globėjų, įtėvių ar šeimynų. Pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusioje dviejų dienų konferencijoje aptarti šioje srityje nuveikti darbai, Globos centrų veiklos rezultatai ir laukiantys iššūkiai. Pabrėžta, kad mūsų šalyje labai pasiteisino budinčio globotojo instituto įvedimas. Konferencijoje dalyvavo apie pusė tūkstančio specialistų, dirbančių vaiko teisių ir globos srityje, Globos centrų darbuotojų.

„Tenka girdėti, kaip specialistai, dirbantys su globojamais vaikais, džiaugiasi galėdami apie kiekvieną iš jų pasakyti – „prasidėjo savigyda“. Rodos – savaiminis paties vaiko pasiekimas. Tačiau be vaiko adaptacinio laikotarpio stebėjimo, individualių jo poreikių vertinimo, psichologinės, socialinės, teisinės pagalbos ir galybės konsultacijų savigyda vargu ar prasidėtų. Tokia svarbi ir prasminga jūsų veikla. Tai, jog globojami, įvaikinti ar budinčių globotojų prižiūrimi vaikai anksčiau ar vėliau ima jaustis saugiai, yra jūsų nuopelnas“, – taip į virtualioje erdvėje susirinkusius specialistus kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pasak direktorės, kiekvienas globoti ar įvaikinti pasiryžęs žmogus padeda ne tik tam vaikui, su kuriuo dalijasi savo namų šiluma, apgaubia meile, bet padeda ir visai mūsų visuomenei, dalindamiesi savo patirtimi, žiniomis, yra daugelio įkvėpimas ir pavyzdys.

„Klausite, o kas įkvepia juos? Atsakymą jūs puikiai žinote – tai esate jūs. Mokote, raginate, palaikote, esate šalia, kai pritrūksta vilties, drąsos ar žinių. Ta kraitelė, kurią perduodate tėvams yra nepaprastai svarbi ir prasminga“, – taip Globos centrų darbuotojų veiklą įvertino I. Skuodienė.

Lietuvoje šiuo metu veikiantys 66 globos centrai pagal specialią Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą (GIMK) nuolat rengia mokymus būsimiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), globėjams giminaičiams ir įtėviams. Globos centrai taip pat teikia ir organizuoja paslaugas bei pagalbą budintiems globotojams, globėjams ir įtėviams bei jų globojamiems vaikams.

Lietuvoje vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 1670 vaikų. Didžioji jų dalis (1412) yra vyresnio amžiaus  10-18 metų. Mūsų šalyje kol kas labai trūksta žmonių, kurie pasiryžtų globoti vyresnio amžiaus be tėvų globos likusius vaikus. Konferencijoje taip pat pabrėžta, kad Lietuvoje nepakanka paslaugų globojamiems vaikams ir jų globėjams.

Dvi dienas trukusioje virtualioje konferencijoje dalyvavo dvi dešimtys pranešėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilma Augienė apžvelgė Globos centrų ir budinčio globotojo instituto veiklą, akcentavo jų reikalingumą ir prasmę. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė konferencijos dalyviams kalbėjo apie tėvų globos netekusių vaikų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimą Lietuvoje.

Tarp kitų temų konferencijoje taip pat buvo pristatyta geroji Belgijos patirtis teikiant tęstines paslaugas Globos centrų klientams. Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Jovita Anikinaitė skaitė paskaitą apie tai, kodėl vaikų globos namuose augantiems vaikams reikia ieškoti globėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyresnioji patarėja Laura Purinė skaitė paskaitą apie tai, kaip parinkti šeimą, galinčią geriausiai tenkinti likusio be tėvų globos vaiko poreikius. Konferencijos dalyviams taip pat pristatytos Biržų rajono Globos centro veiklos gerosios patirtys. Apie nuotolinį darbą šeimos ir vaiko gerovės srityje, dirbant individualiai ir su grupėmis, kalbėjo psichologas, neformaliojo ugdymo lektorius Andrius Katarskis.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Teismo išteisinti įtariamieji į teismą siunčiami antrąkart

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl įvykio, kurio aplinkybės teisme jau buvo nagrinėtos   praėjusių metų lapkritį. Tada du automobilio vagyste kaltinami šiauliečiai dėl šios nusikalstamos veikos buvo išteisinti, o Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai  informavo prokuratūrą, jog atsirado  pagrindas spręsti klausimą dėl galimos kitokio pobūdžio nusikalstamos veikos – sukčiavimo, sudėties požymių  buvimo. Konstatuota, kad  vienai Šiaulių įmonei   priklausantis mikroautobusas MERCEDES -BENZ SPRINTER galėjo būti ne pagrobtas, o tik inscenizuota jo vagystė, siekiant bendrovei neteisėtai (apgaule) gauti draudimo išmoką. Iš to išplaukė ir įtarimas dėl dar vienos nusikalstamos veikos – melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Nustatytoms aplinkybėms išsiaiškinti tapo būtina pradėti naują ikiteisminį tyrimą. Ir tada įtariamųjų skaičius padidėjo iki trijų, tarp kurių buvo ir pats įmonės vadovas.

Pirmąkart įvykis buvo pradėtas tirti 2018 metų balandžio 15 d., kai tik buvo gautas bendrovės vadovo pranešimas apie Šiauliuose,  Vilniaus g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, palikto mikroautobuso vagystę. Trejų metų senumo transporto priemonę bendrovė buvo įsigijusi prieš keletą mėnesių, pora kartų ją remontavo, tad patirtą turtinę žalą  įmonės vadovas įvertino 15 000 eurų.

Po trijų tyrimo savaičių kriminalistai sulaikė pirmą įtariamąjį – niekur nedirbantį  26 metų šiaulietį, kuris policijai žinomas kaip daug kartų už vagystes teistas asmuo, teistumo biografiją pradėjęs jau nuo 16 metų. Po savaitės sulaikytas ir antras įtariamasis – pirmojo bendraamžis. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl vagystės ir byla nukeliavo į teismą. Bet čia vienas įtariamųjų pakeitė parodymus ir teismui kilo pagrindas manyti, kad tai nėra paprasta automobilio vagystė, o imituota vagystė, siekiant apgaule gauti draudimo išmoką.

Taigi kriminalistai ir prokurorai ėmėsi naujai kvalifikuotos nusikalstamos veikos tyrimo. Kaltinimai dėl sukčiavimo pareikšti trims įtariamiesiems, tarp kurių ir pats bendrovės direktorius, ankstesniame tyrime turėjęs nukentėjusiojo statusą. Pastarajam dar pareikštas įtarimas ir dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. 

Įtariama, kad bendrovės vadovas,  sumanęs neteisėtu būdu iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką, pasiūlė pažįstamam asmeniui imituoti jo bendrovei priklausančio automobilio „MB SPRINTER“ vagystę. Buvo sutarta, kada ir iš kur turės būti paimtas ir kur nuvarytas  automobilis. Už tai vykdytojas turėjo gauti 500 eurų atlygį. Atlygis viliojo, tačiau šiaulietis pabūgo tapti šio neteisėto užsakymo vykdytoju ir jį perleido savo pažįstamam bendraamžiui, kuriam vagystės buvo įprastas dalykas. Jam buvo pasakyta, kad automobilis neva blogai važiuoja, todėl reikia apgauti draudimo bendrovę ir tokiu būdu atgauti nesėkmingai pirkiniui išleistus pinigus. Tarpininkas  vykdytojui padavė iš bendrovės vadovo gautus automobilio užvedimo raktelius, paaiškino, kad automobilį jis ras Vilniaus g., netoli Prūdelio, esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir jį turės nuvairuoti į Šiaulių r. esantį Kuzavinės kaimą. Vagystę imituoti turėjęs šiaulietis teisės vairuoti neturėjo ir buvo sugipsuota koja, tačiau buvo padrąsintas, kad automobilis yra su automatine pavarų dėže, todėl  problemų dėl traumuotos kojos neturėtų kilti, o policijos nėra ko bijoti – gaus baudą dėl vairavimo be teisių ir viskas.

Viskas tą vakarą vyko sklandžiai. Kuzavinės kaime „vagies“ jau laukė jo pažįstamas, kuriam jis  atidavė automobilio raktelius, o pastarasis  juos perdavė bendrovės vadovui. Šis toliau reikalus tvarkėsi pats: melagingai informavo teisėsaugos institucijas bei draudimo bendrovę apie neva įvykdytą automobilio vagystę ir dėl to  buvo išmokėta 13 529 eurų draudimo išmoka.

Per tą laiką, kol dėl to paties įvykio buvo atliekami net du ikiteisminiai tyrimai,  visi trys  dabar jau 29 metų sulaukę įtariamieji spėjo su teisėtvarka susipykti dar ne kartą. Vykdytojas pateko už grotų ir dabar teismo už sukčiavimą laukia, atlikdamas bausmę už  spėtas įvykdyti dar ir vagystes. Tarpininkas taip pat įtariamas naujomis nusikalstamomis veikomis ir dabar po Šiaulius vaikšto su apykoje, intensyviai prižiūrimas elektroninės įrangos. Bendrovės vadovas 2018 m. birželį išklausė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019