Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šventės tik už brangiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone pastaruoju metu gausios  šventės švenčiamos tik už brangiai.  Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ pasiteiravo savivaldybės valdininkų, kiek  kainuoja tokios šventės.

Šventės beveik veltui…

Pasak mero  komandos, Šeduvos kultūros ir amatų centro  organizuota Joninių šventė Kleboniškių kaime mokesčių mokėtojams kainavo „tik“ 6 179,93 eurus. Nemažos biudžeto lėšos buvo „ištratintos“  galimai dėl to, kad meras galėtų pasipuikuoti tautiniu kostiumu, o rajono gyventojai, susimokėję  už bilietą, galėtų į jį pasižiūrėti.

Beje, Pociūnėlių miestelio gimtadienio šventė, sutraukusi daugybę žmonių,  pagal bendruomeniškumo stiprinimą buvo „paremta“ 1800 eurų. Pakiršinyje vykęs Šaltibarščių čempionatas beveik taip pat nieko nekainavo –  bendruomenės stiprinimui  buvo suteikta 300 eurų, o toliau – rėmėjų lėšos. Beje, prie rėmėjų turbūt galima priskirti ir savivaldybę, prizui paskyrusią du kibirus šaltibarščių. Aišku, vertingesni būtų buvę piniginiai ar daiktiniai prizai, tačiau savivaldybėje šiuo metu visos lėšos galimai taupomos  mero  palydėtuvėms į Seimą.

Himno giedojimui – per 7 tūkst. eurų

Radviliškio rajone Lietuvos himno giedojimas buvo įvertintas  per 7 tūkst. eurų. Kai  aplink  pasaulį   lietuviai susiėmę  rankomis  giedojo  „Tautišką giesmę“, rajono valdžia paišlaidavo  –  pasirodo, kad šiai šventei  rajono vadovai skyrė net  7 411,53 Eur. Na, kur daugiau rajono meras pasišypsos, paspaus rankas radviliškiečiams ir apdalins aplinkui esančius savo „firmine“  fraze: „Sveiki, sveiki“. Tik ar ne per didelė biudžetui bei mokesčių mokėtojams tokio pasirodymo kaina?

Amatų dienoms – per 10 tūkstančių

Kleboniškio kaimo buities muziejuje įgyvendinamas nepigus projektas, vertas net  daugiau nei 12 tūkst. eurų.  Projekto metu  užsimota rajono gyventojus išmokyti įvairių amatų. Beje, pasimokyti amatų   atvyko  tik meras bei jo komanda, didesnio  rajono gyventojų dėmesio renginys nesusilaukė.  O kas amatais domėsis iki gruodžio mėnesio – tai ir neaišku, o ir rajono gyventojams šį edukacinį užsiėmimą bus sudėtinga pasiekti užpustytais bei  prastai valomais rajono keliais.

Šiaulėnų seniūnija  paišlaidavo

Šiaulėnų seniūnijoje vyko  miestelio šventė, šokiravusi daugelį vietinių gyventojų – kaip jau buvo rašyta, seniūnijos Garbės ženklu buvo apdovanotas rajono meras A. Čepononis. Beje, mero  apdovanojimo iškilmės buvo  „įvertintos“ 3 tūkst. eurų.  Jei konkrečiau,  šiai šventei buvo išleista nei daug, nei mažai –  per 3 502,78 eurų.
„Meras tik neseniai pradėjo lankytis mūsų šventėse, viskas aišku – artėja rinkiminis laikotarpis, tai rajono galva laksto, linksmina liaudį, kad visi būtų laimingi, linksmi ir  teisingai balsuotų rinkimuose“,- samprotavo šiaulėniškiai.

Parko atidarymas – statybvietėje

Radviliškiečių laukia dar viena šventė –  rugsėjo 11 dieną bus visuomenei pristatytas Eibariškių parkas. Nors šio parko rekonstrukcijos projektas pabrango iki beveik milijono eurų, jo pristatymui visuomenei taip pat nepagilėta pinigų – šio renginio biudžetas siekia net 9 000 eurų. Beje, valdininkai nepamiršo paminėti, kad šios lėšos  skirtos bendruomenei stiprinti.

Įdomu, kokiai bendruomenei, jeigu jau dabar atėję į redakciją senjorai skundžiasi, kad mediniais takeliais vaikščioti nepatogu, skauda kojas, o nuo ančių išmatų riečia nosį. „Šias lėšas, skirtas parko atidarymo pramogai, galėtų skirti tvenkinio pakrantėms sutvarkyti bei  dumblui iš tvenkinio išvalyti – greitai besimaudantieji į dumblą klimps iki pažastų“,- sakė radviliškiečiai. Beje, Tarybos narys G. Lipnevičius jau teikė siūlymą, kad būtų ieškoma lėšų Eibariškių tvenkinio dumblo išvalymui, bet kol kas iš rajono valdančiųjų konservatorių bei „valstiečių“ – jokių žinių. Tiesa valdantieji atsakė, kad į tvenkinį įleis žuvų, kurios  neva mažins dumblą, tačiau nepaaiškino, kokiu būdu jos tai darys – galbūt kas.

Šventės vyksta visur, tik ne Radviliškyje

Esant ekstremaliai situacijai, švenčių dalyvių skaičius taip pat ribojamas – iki rugsėjo 1 dienos vienoje vietoj turi būtų tik  600 dalyvių. Beje, Pociūnėlių miestelio šventėje  buvo  apie 500 dalyvių ir, pasak, savivaldybės valdininkų, leidimų šventės organizavimui  nereikėjo.

Tad ką ir pridursi – brangios šventės, kuriose pasirodo populiarūs atlikėjai, vyksta visuose  miesteliuose  ir kaimeliuose, tik Radviliškyje – tylu. Radviliškiečiai svarsto – gal  meras pyksta ant jų ir neorganizuoja Užgavėnių, Joninių, Žolinių, o šiemet – net ir miesto šventės.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019