Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šventės ir beglobiams gyvūnėliams iš „Šiaulių letenėlės“

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant Kalėdoms ir  Naujiesiems metams visi  kažko laukiame, tikimės, gyvename su viltimi kiekvienais metais, bet prieš Naujuosius metus mes tikimės ypatingai kokio nors didelio stebuklo. O stebuklus kuriame patys – juk mūsų gerumas tai ir sukuria, ko kitą kartą  net nesitiki. Tiktai kažkodėl Tyrulių seniūnijoje žmonės nenori patikėti ir padaryti kažkam stebuklą.

Iškabinome skelbimus, rašėme laikraštyje, kad renkame maisto produktus „Šiaulių letenėlės“ šuniukams ir kačiukams, laukėme gal du mėnesius, bet, deja, nėra seniūnijoje norinčių paremti, padėti, prisidėti prie beglobių gyvūnų gerovės. Negražus toks žmonių poelgis, mes esame godūs ir savanaudžiai. Sakydavo: „Kaip mes galime nuvežti jiems maisto, „Letenėlė“ yra toli ir ne kiekvienas turime mašiną“.

Tačiau dabar rinkome maistą vietoje, bet vis tiek neatsirado tokių žmonių, kurie prisidėtų. Manau, visi galime prisidėti nors maistu, bet mes pradedame  verkšlenti, kad blogai gyvename ir vos tik  išgyvename. Mūsų godumas pražudo visus stebuklus, visas viltis. Godumas pražudo mus visus ir mes pasirodome, kokie esame iš tikrųjų – tik verkiame, kad mes dabar blogai gyvename ir  vos užtenkame pinigų vaistams.

Tačiau yra žmonių, kurie atiduoda viską, kad tik gyvūnėliai būtų paėdę, pavedžioti ir turėtų namus: būdas, voljerus. Vienas tokių žmonių –  „Šiaulių  letenėlės“ savininkė Ingrida Butkutė. Ji atiduoda viską, kad tik jos augintiniams gyvūnams būtų saugu ir jie turėtų  maisto. Ten jau lankausi  nebe pirmą kartą, visada su lauktuvėmis. Visi mes ne turtuoliai, bet vienas kitam turim padėti. Svarbiausia turėti noro ir stebuklai patys pasirodo.

Pradėjus kalbėtis su Ingrida, ji pasakojo, jog taip pat pradėjo nuo nulio. Nupirko sodybą  atokiau nuo žmonių, įvedė elektrą, atsirado vagonėliai ir visa  kita. Niekas iš dangaus nenukrito,  ji pati savo lėšomis, savo protu viską suorganizavo. Padėjo geri žmonės, atsirado rėmėjų. Šiuo metu ruošiamasi statyti voljerus šuniukams. Kas nori, gali  paaukoti ir pinigėlių. Nes Ingrida  sakė, kad dar labai daug reikia surinkti pinigėlių, o surinkta  kol kas  labai mažai. Tad suteikim viltį: kas galime, paaukokime maisto, lėšų. Tik mūsų gerumas parodys, ką mes visi galime kartu. Ir  palinkėkime tokiam žmogui kaip Ingrida tik stiprybės, stebuklų, kuriuos mes patys sukuriame. Nes tokių žmonių yra vienetai. Ir tegul pildosi jos norai padėti  neprižiūrėtiems, paliktiems gyvūnams. Sėkmės ir dar kartą sėkmės.

Saulius Taločka

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi