ŠIAULIUOSE ATGAIVINAMAS TARPTAUTINIS FORTEPIJONINIŲ DUETŲ FESTIVALIS

VII Šiaulių fortepijoninių duetų festivalis vyks kovo 12 -17 dienomis ir bus 1993 – 2003 kas dvejus metus vykusio fortepijoninių duetų festivalio tąsa.

Festivalyje dalyvaus duetas iš JAV (konkrečiai – Omahos, su Šiauliais susigiminiavusio miesto) Atlantic Piano Duo: Kristín Taylor ir Bryan Stanley, duetas iš Baltarusijos Natalia Kotova ir Valery Borovikov, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys pianistai Polina Kogan ir Rimantas Vingras, taip pat duetai iš Lietuvos Veronika Vitaitė ir Aleksandra Žvirblytė, Romas Lukošius ir Rimantas Jurkonis, Sonata ir Rokas Zubovai bei Kęstutis Grybauskas,  Laimutė Mameniškytė ir Aurelija Seliavienė. Grieš Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila), kuris kartu su Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos profesoriumi Mikhail Nikhešičev ir pianistu Rimantu Vingru atliks W.A.Mozart’o koncertą dviems fortepijonams.

Koncertai Šiauliuose vyks „Polifonijos“ salėje kovo 12. 14, 16 ir 17 dienomis 18.30 val.

Į festivalio vyksmą įsitrauks ir Šiaulių apskrities miestai: Radviliškio, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Kuršėnų vaikų muzikos mokyklose vyks meistriškumo kursai bei koncertai vietos bendruomenėms.

Kovo 15-16 dienomis Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyks Jaunųjų fortepijoninių duetų konkursas. Dalyvaus keturiasdešimt septyni duetai. Dalyviai atvyksta iš Lietuvos, Latvijos ir JK.

Festivalį rengia VšĮ “Bendruomenės pilietinės veiklos projektai”, bendradarbiaudama su Koncertine įstaiga Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Radviliškio, N. Akmenės, Ventos, Joniškio, Kuršėnų, Pakruojo ir Kelmės vaikų muzikos mokyklomis.

Festivalio meno vadovas – Šiauliuose muzikinį kelią pradėjęs pianistas Rimantas Vingras. Renginio globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

1993 metais festivalį iniciavo šiaulietis pianistas Romas Lukošius.

Festivalį remia Kultūros ministerija ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Radviliškio muzikos mokyklos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts