Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero bendražygiai – VTEK akiratyje

Avatar

Paskelbta

data


Vyriausiajai Tarnybinės Etikos komisijai (VTEK) gali tekti atidaryti naują poskyrį, kuris aptarnautų išimtinai tik Radviliškį valdančios koalicijos partiečius. Šiandien etikos sargai Vilniuje svarstys Savivaldybės gydytojos pareigas einančios Aušros Čiūdarienės elgesį.
Koją jai pakišti galėjo dalyvavimas Radviliškio ligoninės direktoriaus vertinimo komisijoje. Be to, VTEK domėsis, kodėl A.Čiūdarienė, kuri taip pat vadovauja ir Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrui, pamiršo deklaruoti savo sutuoktinio Kęstučio Čiūdaro darbovietę.
Vorele į VTEK
Šios kadencijos politikai vienas paskui kitą ėjo aiškintis etikos sargams. Savi rajoninėje komisijoje dažnai galėdavo išsisukti. Etikos komisija, vadovaujama valstiečio Jono Povilaičio, yra tapusi įrankiu tik opozicijai skriausti. Vis tik Vilniuje reiduojantys etikos sargai gerokai griežtesni. Kliuvo ir socdemui Kazimierui Auguliui už pasivažinėjimą tarnybiniu transportu, kliuvo ir konservatoriui Vaidotui Jakavičiui už norą turėti asmeninį aerodromą. Neseniai VTEK ir Vladą Milkoną pripažino pažeidus įstatymą. Nepadėjo net pasisamdytas advokatas. Tiesa, sprendimą jis dar gali skųsti. Savivaldybės įmonės UAB „Radviliškio autobusų parkas“ direktorius V.Milkonas „patogiai“ pamiršo deklaruoti interesus ne mėnesį ar metus, o keletą. Juk jis dar vadovauja ir privačiai bendrovei UAB „Emtra“, su kuria 2008 metais sudaryta koncesijos sutartis dėl keleivių vežimo paslaugų.
Teisme išaiškėjo nemalonūs faktai
Ne kartą aprašytame teismo procese dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus konkurso teisėtumo paaiškėjo, jog A. Čiūdarienės sutuoktinis K.Čiūdaras dirbo ligoninėje. Vyr. inžinieriaus pareigas eidamas vos 0,25 etato, jis iš vadovų reikalavo didesnės algos. Nenuostabu, kad elgėsi pakankamai drąsiai. Juk baudžiamosios bylos „bendrasuolis“ Antanas Čepononis turėjo garantuoti „stogą“. Tuometinė direktorė Danutė Povelauskienė atsisakė tenkinti prašymą, tad K.Čiūdaras supykęs suraitė pareiškimą dėl savanoriško išėjimo iš darbo. Motyvas – pažemintas jo orumas. Bet čia prasideda įdomumai. Dėl didesnės algos stengėsi ir žmona – A.Čiūdarienė taip pat prašė D.Povelauskienės padidinti jos sutuoktiniui atlyginimą.
Turėjo interesą, bet nenusišalino
Liepos mėnesį vyko konkursas į Radviliškio ligoninės direktoriaus postą. Į komisiją taip pat buvo įtraukta vienintelė medikė A.Čiūdarienė. Apie galimą interesų konfliktą ji neinformavo nei rajono mero, nei administracijos direktorės. Vienam ji tiesiogiai pavaldi kaip įstaigos vadovė, administracijos direktorei – dėl einamų antraeilių pareigų savivaldybės administracijoje. Kam vargintis su procedūromis, jei reikia dėlioti taškus ant „i“. Pamoka turi būti aiški. Jei atlyginimą prašo padidinti „tinkamas“ asmuo iš „caro“ aplinkos, privaloma vykdyti be jokių mąstymų ar atsikalbinėjimų. Tai jau suderinta ir žinoma. Tuo tarpu mes galime apgailestauti, kad su A.Čiūdarienė nepavyko susisiekti nei darbiniais telefonais, nei asmeniniu mobiliuoju. Ji tiesiog nematė reikalo bendrauti. Meras A.Čepononis paklaustas, ar baustų bendrapartietę, jei VTEK pripažintų A.Čiūdarienę pažeidus įstatymą ir sprendimas įsigaliotų, atsakė: „Dar nesvarsčiau. Ar tenkina Jus toks atsakymas?“ Laikas parodys, ar bus toks pat principingas, kaip ir Radviliškio ligoninės vadovų atžvilgiu. Kai du gydytojai laiku nedeklaravo savo interesų, meras ieškojo bet kokių būdų nubausti jų vadovą. Bet prisiminus 2016 metų girto Sidabravo seniūno, bendrapartiečio Vidmanto Blužo istoriją, kai buvo dedamos milžiniškos pastangos susikompromitavusiam valdininkui gelbėti, rezultatas tikriausiai jau gali būti lengvai nuspėjamas.
Bus daugiau

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019