Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mero bendražygiai – VTEK akiratyje

Avatar

Paskelbta

data


Vyriausiajai Tarnybinės Etikos komisijai (VTEK) gali tekti atidaryti naują poskyrį, kuris aptarnautų išimtinai tik Radviliškį valdančios koalicijos partiečius. Šiandien etikos sargai Vilniuje svarstys Savivaldybės gydytojos pareigas einančios Aušros Čiūdarienės elgesį.
Koją jai pakišti galėjo dalyvavimas Radviliškio ligoninės direktoriaus vertinimo komisijoje. Be to, VTEK domėsis, kodėl A.Čiūdarienė, kuri taip pat vadovauja ir Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centrui, pamiršo deklaruoti savo sutuoktinio Kęstučio Čiūdaro darbovietę.
Vorele į VTEK
Šios kadencijos politikai vienas paskui kitą ėjo aiškintis etikos sargams. Savi rajoninėje komisijoje dažnai galėdavo išsisukti. Etikos komisija, vadovaujama valstiečio Jono Povilaičio, yra tapusi įrankiu tik opozicijai skriausti. Vis tik Vilniuje reiduojantys etikos sargai gerokai griežtesni. Kliuvo ir socdemui Kazimierui Auguliui už pasivažinėjimą tarnybiniu transportu, kliuvo ir konservatoriui Vaidotui Jakavičiui už norą turėti asmeninį aerodromą. Neseniai VTEK ir Vladą Milkoną pripažino pažeidus įstatymą. Nepadėjo net pasisamdytas advokatas. Tiesa, sprendimą jis dar gali skųsti. Savivaldybės įmonės UAB „Radviliškio autobusų parkas“ direktorius V.Milkonas „patogiai“ pamiršo deklaruoti interesus ne mėnesį ar metus, o keletą. Juk jis dar vadovauja ir privačiai bendrovei UAB „Emtra“, su kuria 2008 metais sudaryta koncesijos sutartis dėl keleivių vežimo paslaugų.
Teisme išaiškėjo nemalonūs faktai
Ne kartą aprašytame teismo procese dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus konkurso teisėtumo paaiškėjo, jog A. Čiūdarienės sutuoktinis K.Čiūdaras dirbo ligoninėje. Vyr. inžinieriaus pareigas eidamas vos 0,25 etato, jis iš vadovų reikalavo didesnės algos. Nenuostabu, kad elgėsi pakankamai drąsiai. Juk baudžiamosios bylos „bendrasuolis“ Antanas Čepononis turėjo garantuoti „stogą“. Tuometinė direktorė Danutė Povelauskienė atsisakė tenkinti prašymą, tad K.Čiūdaras supykęs suraitė pareiškimą dėl savanoriško išėjimo iš darbo. Motyvas – pažemintas jo orumas. Bet čia prasideda įdomumai. Dėl didesnės algos stengėsi ir žmona – A.Čiūdarienė taip pat prašė D.Povelauskienės padidinti jos sutuoktiniui atlyginimą.
Turėjo interesą, bet nenusišalino
Liepos mėnesį vyko konkursas į Radviliškio ligoninės direktoriaus postą. Į komisiją taip pat buvo įtraukta vienintelė medikė A.Čiūdarienė. Apie galimą interesų konfliktą ji neinformavo nei rajono mero, nei administracijos direktorės. Vienam ji tiesiogiai pavaldi kaip įstaigos vadovė, administracijos direktorei – dėl einamų antraeilių pareigų savivaldybės administracijoje. Kam vargintis su procedūromis, jei reikia dėlioti taškus ant „i“. Pamoka turi būti aiški. Jei atlyginimą prašo padidinti „tinkamas“ asmuo iš „caro“ aplinkos, privaloma vykdyti be jokių mąstymų ar atsikalbinėjimų. Tai jau suderinta ir žinoma. Tuo tarpu mes galime apgailestauti, kad su A.Čiūdarienė nepavyko susisiekti nei darbiniais telefonais, nei asmeniniu mobiliuoju. Ji tiesiog nematė reikalo bendrauti. Meras A.Čepononis paklaustas, ar baustų bendrapartietę, jei VTEK pripažintų A.Čiūdarienę pažeidus įstatymą ir sprendimas įsigaliotų, atsakė: „Dar nesvarsčiau. Ar tenkina Jus toks atsakymas?“ Laikas parodys, ar bus toks pat principingas, kaip ir Radviliškio ligoninės vadovų atžvilgiu. Kai du gydytojai laiku nedeklaravo savo interesų, meras ieškojo bet kokių būdų nubausti jų vadovą. Bet prisiminus 2016 metų girto Sidabravo seniūno, bendrapartiečio Vidmanto Blužo istoriją, kai buvo dedamos milžiniškos pastangos susikompromitavusiam valdininkui gelbėti, rezultatas tikriausiai jau gali būti lengvai nuspėjamas.
Bus daugiau

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019