Socialiniai tinklai

Aktualijos

Susitikimas su Jolita Bernotiene

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 10 dieną Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė nuotoliniu būdu susitiko su Jolita Bernotiene, viena iš knygos „Ponios S. Smetonienės virtuvė“ sudarytoja. Susitikime kabėta apie knygoje esančius receptus. Pašnekovė papasakojo, kodėl ir kaip vienas ar kitas receptas pateko į knygą, sakė, jog visi receptai yra išbandyti, įvardijo mėgstamiausią patiekalą ir desertą.

Susitikimas organizuotas neatsitiktinai. Vasario 16-ajai iškepę ponios S. Smetonienės „Napoleono“ tortą ir jį padovanoję signatarei Nijolei Oželytei, skyriaus konditeriai ir profesijos mokytojai nusprendė išbandyti dar vieną ypatingą desertą – spurgas. Atrodo, spurgos – paprasti riebaluose virti pyragaičiai, bet iš tiesų ponios Sofijos Smetonienės siūlytas receptas gana sudėtingas. O visas sudėtingumas tame, kad spurgos yra mielinės, ir kildinti jas reikia 3–4 kartus.

Knygos sudarytojos Jolitos Bernotienės skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė, rodydama keptas spurgas, paprašė įvertinti mokinių darbą (šį kartą tik vizualiai).  Mokinių spurgos vertintos puikiai. J. Bernotienė mokinių klausė, ar spurgose esanti vyšnia – su kauliuku? Ir pateikė įdomų faktą, kad spurgos buvo vienas iš mėgstamiausių Smetonų gardėsiu ir patiekiamos jos būdavo įdarytos vyšniomis su kauliuku. Dar vienas įdomus faktas, kad tarpukaryje po oficialių renginių svečiai buvo vaišinami spurgomis. Tad paminėjus Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tokios spurgos labai tiktų.

Spurgų receptas

Išrinkite 20 g mielių su 40 g cukraus ir supilkite 150 ml šilto pieno, išmaišykite, suberkite 230 g miltų ir gerai išmaišę palikite uždengtame inde, kad pakiltų. Gerai ištrinkite 60 g sviesto su 60 g cukraus, supilkite 3 kiaušinių trynius ir viską gerai išsukite, kol tryniai pabals. Tešlai pakilus, į ją supilkite trynių masę. Viską gerai išmaišę palikite šiltai, kad dar kartą pakiltų. Kai jau pakils, iš tešlos formuokite spurgas, tai geriau daryti aliejuotomis rankomis – prie jų nelips tešla. Spurgas dėkite ant kepimo popieriaus tolėliau vieną nuo kitos, galima jas daryti didesnes, galima mažesnes. Leiskite spurgoms pakilti. Suleiskite spurgas į gerai įkaitintą aliejų. Virdami jas pavartykite, pasukiokite, kol gražiai parus, ištraukę nuvarvinkite ant popierinio rankšluosčio. Į spurgos vidurį, prieš dedami į aliejų, galite įspausti vyšnią su kauliuku. Tešlą tinka paskatinti šlakeliu romo, vaniliniu cukrumi, tarkuotomis apelsinų ar citrinų žievelėmis (receptas iš knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“).

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi