Socialiniai tinklai

Aktualijos

Su 20-ečiu pasveikintas vokalinis ansamblis „Pasagėlė“

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 12 d. gausus būrys rajono gyventojų skubėjo į Radviliškio kultūros centrą – čia vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro Radviliškio rajono filialo vokalinio ansamblio „Pasagėlė“ 20-mečio šventė „Pilnametystės sulaukus“. Šios gražios ir skambios šventės proga ansamblio „Pasagėlė“ dalyvės ir vadovė sulaukė daugybės sveikinimų iš gausaus draugų ir bendražygių būrio.

„Pasagėlėms“ – sveikinimų lietus

Iškilmingą  ansamblio „Pasagėlė“  20- mečio minėjimą pradėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Radviliškio filialo vadovė Janina Aižinienė, pakvietusi susirinkusiuosius  negailėti  „Pasagėlės“ ansambliui plojimų –  šio ansamblio dalyvės dainuoja  tiesiog todėl, kad myli dainą ir muziką.
Ansamblį su pilnametyste pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius bei bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė. „Sveikiname ansamblį su gražiu jubiliejumi, linkime jam dar  daugelį metų skinti laurus dalyvaujant festivaliuose bei konkursuose“,- sakė bendruomenės pirmininkas bei senjorų vadovė, įteikdami vadovėms J. Aižinienei ir R. Apšegienei nuo bendruomenės saldžią dovaną – šakotį ir linkėdami kolektyvui dar ilgai gyvuoti.
Ansamblį su švente taip pat  atvyko  pasveikinti Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro pirmininkas Alfonsas Navickas, Radviliškio kultūros centro direktorė I. Ginkevičienė, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis, Radviliškio  rajono savivaldybės darbuotojai.
„Pirmasis „Pasagėlės“ susibūrimas buvo prieš 20 metų tuometinėje „Lituanikoje“.  Labai sėkmingai parinktas  ansamblio pavadinimas – pasaga simbolizuoja laimę, tik reikia ją tinkamai virš durų pakabinti, kad laimė neišbyrėtų. Kadangi „pasagėlė“ iki šiol dainuoja, vadinasi, jos laimingos“,- sakė vienas iš ansamblio  „krikštatėvių“, Radviliškio miesto Garbės  pilietis Augenijus Jurgauskas.  „Pasagėles“ su švente taip pat pasveikino ir šiemet išrinktas Radviliškio miesto  Garbės pilietis Petras Rimantas Kundrotas.
Pasveikinti ansamblio su pilnametyste atvyko ir jo pirmoji vadovė Rima Godelienė. „Prisimenu, kaip prieš 20 metų, susirinkę „Lituanikoje“, užtraukėme dainą, pritariant akordeonu, tai traukėme kartu ilgus metus. Tačiau  metai bėga, gyvenimas keičiasi, džiaugiuosi, kad  „pasagėlės“ dainuoja iki šiol, linkiu dar ilgus metus būti scenoje“,-sakė R. Godelienė, įteikdama dovanas.

Būta ir nesusipratimų
Ansambliui  „Pasagėlė“ jau 15 metų vadovauja Roma Apšegienė. Pasak vadovės, bendro darbo pradžioje būta ir nesusikalbėjimų, ir nesusipratimų. „Tik pradėjus  vadovauti ansambliui, mano dainininkai sako:  „Vadove, mes nežinome, kada mums įstoti. Aš jiems liepiau žiūrėti į mane ir  parodysiu. Tada man dainininkai sako: „Vadove, taigi mes akli“. Dėkoju savo dainininkams, kad net sunkiose situacijose jie nepraranda humoro jausmo, kantriai repetuoja, klauso vadovės“,- sakė  R. Apšegienė. Na, o „pasagėlės“ savo vadovei  dėkojo už kantrybę, už nuoširdų darbą.
Po šių sveikinimų į sceną  bendrai dainai su ansambliu „Pasagėlė“ buvo pakviesti ir į šventę atėjusieji buvę  ansamblio dalyviai.

Skambėjo  muzikiniai sveikinimai  
Kadangi buvo švenčiamas muzikinio  ansamblio jubiliejus, jo pasveikinti su jubiliejumi  atskubėjo kolegos, dovanodami muzikinius kūrinius. Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus, skambėjo nuotaikingos dainos apie rudenį, jaunystę, kurias kartu su dainininkais traukė ir žiūrovai.
„Pasagėlėms“ savo dainas dovanojo  Invalidų ir neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gabija“ (vad. R.Apšegienė), TAU moterų vokalinis ansamblis (vad. Z.Zakienė), PB „Bočiai“ draugijos ansamblis „Bočiai“ (vad. R.Radavičienė), Šiaulių kultūros centro ansamblis „Romantika“ (vad. R.Majauskienė), vokalinis ansamblis iš Vėžaičių „Vaivorykštė“ (vad. D.Šilinskienė), kaimo kapela iš Jonavos „Jonavėlė“ (vad. J.Butkuvienė). Visiems  sveikintojams  ansamblio „Pasagėlė“ moterys įteikė po laimės dalelę – dekoratyvinę pasagą.
Šventės finale skambėjo daina „Žemė kėlė žolę“. „Šią dainą  pasirinkome todėl, kad joje yra žodis „pasagėlė“,- sakė ansamblio vadovė R.Apšegienė, pakvietusi kartu dainuoti visą salę.
Po šventės visi dalyviai dar susitiko pabendrauti prie vaišių stalo.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019