Socialiniai tinklai

Aktualijos

Su 20-ečiu pasveikintas vokalinis ansamblis „Pasagėlė“

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 12 d. gausus būrys rajono gyventojų skubėjo į Radviliškio kultūros centrą – čia vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro Radviliškio rajono filialo vokalinio ansamblio „Pasagėlė“ 20-mečio šventė „Pilnametystės sulaukus“. Šios gražios ir skambios šventės proga ansamblio „Pasagėlė“ dalyvės ir vadovė sulaukė daugybės sveikinimų iš gausaus draugų ir bendražygių būrio.

„Pasagėlėms“ – sveikinimų lietus

Iškilmingą  ansamblio „Pasagėlė“  20- mečio minėjimą pradėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Radviliškio filialo vadovė Janina Aižinienė, pakvietusi susirinkusiuosius  negailėti  „Pasagėlės“ ansambliui plojimų –  šio ansamblio dalyvės dainuoja  tiesiog todėl, kad myli dainą ir muziką.
Ansamblį su pilnametyste pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius bei bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė. „Sveikiname ansamblį su gražiu jubiliejumi, linkime jam dar  daugelį metų skinti laurus dalyvaujant festivaliuose bei konkursuose“,- sakė bendruomenės pirmininkas bei senjorų vadovė, įteikdami vadovėms J. Aižinienei ir R. Apšegienei nuo bendruomenės saldžią dovaną – šakotį ir linkėdami kolektyvui dar ilgai gyvuoti.
Ansamblį su švente taip pat  atvyko  pasveikinti Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro pirmininkas Alfonsas Navickas, Radviliškio kultūros centro direktorė I. Ginkevičienė, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis, Radviliškio  rajono savivaldybės darbuotojai.
„Pirmasis „Pasagėlės“ susibūrimas buvo prieš 20 metų tuometinėje „Lituanikoje“.  Labai sėkmingai parinktas  ansamblio pavadinimas – pasaga simbolizuoja laimę, tik reikia ją tinkamai virš durų pakabinti, kad laimė neišbyrėtų. Kadangi „pasagėlė“ iki šiol dainuoja, vadinasi, jos laimingos“,- sakė vienas iš ansamblio  „krikštatėvių“, Radviliškio miesto Garbės  pilietis Augenijus Jurgauskas.  „Pasagėles“ su švente taip pat pasveikino ir šiemet išrinktas Radviliškio miesto  Garbės pilietis Petras Rimantas Kundrotas.
Pasveikinti ansamblio su pilnametyste atvyko ir jo pirmoji vadovė Rima Godelienė. „Prisimenu, kaip prieš 20 metų, susirinkę „Lituanikoje“, užtraukėme dainą, pritariant akordeonu, tai traukėme kartu ilgus metus. Tačiau  metai bėga, gyvenimas keičiasi, džiaugiuosi, kad  „pasagėlės“ dainuoja iki šiol, linkiu dar ilgus metus būti scenoje“,-sakė R. Godelienė, įteikdama dovanas.

Būta ir nesusipratimų
Ansambliui  „Pasagėlė“ jau 15 metų vadovauja Roma Apšegienė. Pasak vadovės, bendro darbo pradžioje būta ir nesusikalbėjimų, ir nesusipratimų. „Tik pradėjus  vadovauti ansambliui, mano dainininkai sako:  „Vadove, mes nežinome, kada mums įstoti. Aš jiems liepiau žiūrėti į mane ir  parodysiu. Tada man dainininkai sako: „Vadove, taigi mes akli“. Dėkoju savo dainininkams, kad net sunkiose situacijose jie nepraranda humoro jausmo, kantriai repetuoja, klauso vadovės“,- sakė  R. Apšegienė. Na, o „pasagėlės“ savo vadovei  dėkojo už kantrybę, už nuoširdų darbą.
Po šių sveikinimų į sceną  bendrai dainai su ansambliu „Pasagėlė“ buvo pakviesti ir į šventę atėjusieji buvę  ansamblio dalyviai.

Skambėjo  muzikiniai sveikinimai  
Kadangi buvo švenčiamas muzikinio  ansamblio jubiliejus, jo pasveikinti su jubiliejumi  atskubėjo kolegos, dovanodami muzikinius kūrinius. Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus, skambėjo nuotaikingos dainos apie rudenį, jaunystę, kurias kartu su dainininkais traukė ir žiūrovai.
„Pasagėlėms“ savo dainas dovanojo  Invalidų ir neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gabija“ (vad. R.Apšegienė), TAU moterų vokalinis ansamblis (vad. Z.Zakienė), PB „Bočiai“ draugijos ansamblis „Bočiai“ (vad. R.Radavičienė), Šiaulių kultūros centro ansamblis „Romantika“ (vad. R.Majauskienė), vokalinis ansamblis iš Vėžaičių „Vaivorykštė“ (vad. D.Šilinskienė), kaimo kapela iš Jonavos „Jonavėlė“ (vad. J.Butkuvienė). Visiems  sveikintojams  ansamblio „Pasagėlė“ moterys įteikė po laimės dalelę – dekoratyvinę pasagą.
Šventės finale skambėjo daina „Žemė kėlė žolę“. „Šią dainą  pasirinkome todėl, kad joje yra žodis „pasagėlė“,- sakė ansamblio vadovė R.Apšegienė, pakvietusi kartu dainuoti visą salę.
Po šventės visi dalyviai dar susitiko pabendrauti prie vaišių stalo.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šventinę nuotaiką sugadino … valymo priemonė

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos pagyvenusių žmonių asociacijos ,,Sidabro gija“ senjorai labai aktyvūs: rengia linksmas popietes, kviečiasi svečių ir patys keliauja – neseniai aplankė „Kinijos žibintų“ festivalį Pakruojo dvare.

Popietėje – linksmai praleistas laikas

Sausio pradžioje Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos pagyvenusių žmonių asociacijos ,,Sidabro gija“ senjorai, susirinkę į popietę ,,Praėjusių švenčių prisiminimai“, smagiai draugiškoje aplinkoje praleido laiką. Prisiminė Kalėdas, Naujuosius metus ir Trijų karalių dieną. Į svečius buvo pakviesta „Radviliškio krašto bendruomenės“ mėgėjų teatro grupė su spektakliu ,,Iš senolių pasakojimų skrynios: meilės spalvos“. Svečias – poetas Vaclovas Stulginskas paskaitė savo sukurtas eiles, skirtas ,,Sidabro gijai“,
padovanojo pelėdos – asociacijos simbolio – paveikslą, savo parašytą knygą. Visi smagiai pasišoko, padainavo. Šventė buvo graži, nuotaikinga, tačiau daugelio senjorų širdyse liko ir nuoskaudų…

Už ką dėkoti Kultūros centro vadovei?

Pasak Baisogalos seniūnijos pagyvenusių žmonių asociacijos ,,Sidabro gija“ vadovės Zinos Terebeizienės, ji norėtų padėkoti ir Kultūros centro vadovei, tačiau … nelabai yra už ką: „Norėčiau padėkoti Kultūros centro vadovei, bet nėra už ką. Už patalpą renginiui turėjom sumokėti – iš savo varganų
pensijų surinkom mokestį, kad galėtume visi kartu pabendrauti. Atėjusi vadovė pareiškė, kad užsidangstytume langus, nes matomės iš gatvės, užsidarytume salės duris, nes girdisi mūsų dainuojamos
dainos. Kodėl baisogaliečiai – senjorai, neturėdami patalpų, norėdami pabendrauti (turi tik 15 kv metrų kabinetą, o skyriuje – 75 nariai) ir turėdami tokį kultūros pastatą, kuris turi jiems tarnauti, turi mokėti už
pabuvimą jame?

Praėjusiame renginyje buvome apkaltinti paėmę valymo priemonę. Po šio renginio vadovei nunešėme įvairių priemonių, kad vėl nebūtume apkaltinti, kad kažkas dingo“

Baisogalos kultūros centre senjorai nepageidaujami…

Savo socialinėje paskyroje Baisogalos kultūros centro meno vadovas Vilimas Malinauskas rašė, kad senjorai šioje įstaigoje nelabai pageidaujami ir direktorė J. Juškaitė pagyvenusių žmonių, švelniai tariant,
nemėgstanti. „Direktorė J. Juškaitė yra pasakiusi, kad Kultūros namuose gali dirbti iki 40 metų, o toliau eiti į pensiją. Kai ji atėjo dirbti, mūsų santykiai pašlijo, man buvo vis primenamas amžius, mano metai. Su manimi elgiamasi kaip su antrarūšiu žmogumi, esu atskirtas nuo kolektyvo. Direktorės nuomone, aš esu nukaršęs senis ir su tokiu jaunimui nereikia bendrauti. Aš atlieku savo darbą, kas man priklauso ir viskas.
Skundėsi ir pagyvenę, ir Stulginskas – jis norėjo padaryti Kultūros centre parodėlę, o direktorė jam skyrė tik pusė minutės laiko ir jokia kalba neišsivystė. Anksčiau aš į darbą eidavau kaip į šventę, dabar einu
susigūžęs ir atsėdžiu man priklausančias darbo valandas. Tokiame solidžiame amžiuje galėčiau dirbti ir namuose, ateiti tik į repeticijas, dabar aš turiu atsėdėti darbo valandas. Tai yra Darbo kodeksas, direktorė
teisi, tačiau be šito yra ir žmogiškumas. Dirbome penkiasdešimt metų,neturėjome prižiūrėtojo, dabar mes turime prižiūrėtoją. Anksčiau mums to „varovo“ nereikėjo ir kultūros lygis buvo aukštas. Dabar
kolektyvas susiskaidęs į tris grupes, aš esu atsiskyręs, nes neturiu, ko prarasti. Direktorė nevadovauja jokiam kolektyvui, dirba tik prižiūrėtoja. Iš manęs norėjo atimti puse etato, nors aš vadovauju keturiems kolektyvams ir esu išdirbęs penkiasdešimt metų“,- liejo savo nuoskaudas V. Malinauskas.

Kultūros centro direktorės komentaras

Pasak Baisogalos kultūros centro direktorės Justės Juškaitės, Kultūros centro salė nemokamai suteikiama tik oficialiems renginiams: „Salė nemokamai suteikiama oficialiai renginio daliai, o kai prasideda
vakarėlis salė yra nuomojama. Kai vyksta privatus renginys, kurio metu vartojami alkoholiniai gėrimai, reikia už patalpų nuomą mokėti pagal Tarybos sprendimą“. Pasiteiravome ir apie dingusias valymo priemones. „Buvo tokia istorija, kad „Sidabro gija“ nuomavosi patalpas pas mus ne pirmą kartą ir po renginio valytoja pasakė, kad dingę priemonės. Pirmininkei labai gražiai pasakiau, kad leidžiame naudoti visomis valymo priemonėmis, indų plovikliais, tik priemonės yra dingę. Paprašiau pirmininkės, kad pasižiūrėtų prieš paliekant patalpas. Nebuvo jokio kaltinimo, nei prašymo atsilyginti“,- sakė direktorė J. Juškaitė.
Apie maestro V. Malinausko nuomonę dėl jos santykių su pagyvenusiais žmonėmis direktorė J. Juškaitė sakė nieko negalinti komentuoti, nes neskaitė jo įrašo socialiniuose tinkluose.
Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie Baisogalos kultūros centro direktorės konfliktus su kai kuriais darbuotojais. Kaip matome, situacija kartojasi. Baisogaliams belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti pokyčių Kultūros centre.

Agnė Dapkutė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje neteisėtai pasinaudota mokėjimo kortele

Avatar

Paskelbta

data

2019 m. lapkričio 28 d., pasinaudojus ligoninėje besigydančios
radviliškietės, gimusios 1946 m., banko mokėjimo kortele, iš
bankomato paimta ir pasisavinta 540 eurų. Pareiškimas gautas
2020-01-21.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019