Socialiniai tinklai

Aktualijos

Su 20-ečiu pasveikintas vokalinis ansamblis „Pasagėlė“

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 12 d. gausus būrys rajono gyventojų skubėjo į Radviliškio kultūros centrą – čia vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro Radviliškio rajono filialo vokalinio ansamblio „Pasagėlė“ 20-mečio šventė „Pilnametystės sulaukus“. Šios gražios ir skambios šventės proga ansamblio „Pasagėlė“ dalyvės ir vadovė sulaukė daugybės sveikinimų iš gausaus draugų ir bendražygių būrio.

„Pasagėlėms“ – sveikinimų lietus

Iškilmingą  ansamblio „Pasagėlė“  20- mečio minėjimą pradėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Radviliškio filialo vadovė Janina Aižinienė, pakvietusi susirinkusiuosius  negailėti  „Pasagėlės“ ansambliui plojimų –  šio ansamblio dalyvės dainuoja  tiesiog todėl, kad myli dainą ir muziką.
Ansamblį su pilnametyste pasveikino „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius bei bendruomenės senjorų vadovė Rimantė Radavičienė. „Sveikiname ansamblį su gražiu jubiliejumi, linkime jam dar  daugelį metų skinti laurus dalyvaujant festivaliuose bei konkursuose“,- sakė bendruomenės pirmininkas bei senjorų vadovė, įteikdami vadovėms J. Aižinienei ir R. Apšegienei nuo bendruomenės saldžią dovaną – šakotį ir linkėdami kolektyvui dar ilgai gyvuoti.
Ansamblį su švente taip pat  atvyko  pasveikinti Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro pirmininkas Alfonsas Navickas, Radviliškio kultūros centro direktorė I. Ginkevičienė, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis, Radviliškio  rajono savivaldybės darbuotojai.
„Pirmasis „Pasagėlės“ susibūrimas buvo prieš 20 metų tuometinėje „Lituanikoje“.  Labai sėkmingai parinktas  ansamblio pavadinimas – pasaga simbolizuoja laimę, tik reikia ją tinkamai virš durų pakabinti, kad laimė neišbyrėtų. Kadangi „pasagėlė“ iki šiol dainuoja, vadinasi, jos laimingos“,- sakė vienas iš ansamblio  „krikštatėvių“, Radviliškio miesto Garbės  pilietis Augenijus Jurgauskas.  „Pasagėles“ su švente taip pat pasveikino ir šiemet išrinktas Radviliškio miesto  Garbės pilietis Petras Rimantas Kundrotas.
Pasveikinti ansamblio su pilnametyste atvyko ir jo pirmoji vadovė Rima Godelienė. „Prisimenu, kaip prieš 20 metų, susirinkę „Lituanikoje“, užtraukėme dainą, pritariant akordeonu, tai traukėme kartu ilgus metus. Tačiau  metai bėga, gyvenimas keičiasi, džiaugiuosi, kad  „pasagėlės“ dainuoja iki šiol, linkiu dar ilgus metus būti scenoje“,-sakė R. Godelienė, įteikdama dovanas.

Būta ir nesusipratimų
Ansambliui  „Pasagėlė“ jau 15 metų vadovauja Roma Apšegienė. Pasak vadovės, bendro darbo pradžioje būta ir nesusikalbėjimų, ir nesusipratimų. „Tik pradėjus  vadovauti ansambliui, mano dainininkai sako:  „Vadove, mes nežinome, kada mums įstoti. Aš jiems liepiau žiūrėti į mane ir  parodysiu. Tada man dainininkai sako: „Vadove, taigi mes akli“. Dėkoju savo dainininkams, kad net sunkiose situacijose jie nepraranda humoro jausmo, kantriai repetuoja, klauso vadovės“,- sakė  R. Apšegienė. Na, o „pasagėlės“ savo vadovei  dėkojo už kantrybę, už nuoširdų darbą.
Po šių sveikinimų į sceną  bendrai dainai su ansambliu „Pasagėlė“ buvo pakviesti ir į šventę atėjusieji buvę  ansamblio dalyviai.

Skambėjo  muzikiniai sveikinimai  
Kadangi buvo švenčiamas muzikinio  ansamblio jubiliejus, jo pasveikinti su jubiliejumi  atskubėjo kolegos, dovanodami muzikinius kūrinius. Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus, skambėjo nuotaikingos dainos apie rudenį, jaunystę, kurias kartu su dainininkais traukė ir žiūrovai.
„Pasagėlėms“ savo dainas dovanojo  Invalidų ir neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gabija“ (vad. R.Apšegienė), TAU moterų vokalinis ansamblis (vad. Z.Zakienė), PB „Bočiai“ draugijos ansamblis „Bočiai“ (vad. R.Radavičienė), Šiaulių kultūros centro ansamblis „Romantika“ (vad. R.Majauskienė), vokalinis ansamblis iš Vėžaičių „Vaivorykštė“ (vad. D.Šilinskienė), kaimo kapela iš Jonavos „Jonavėlė“ (vad. J.Butkuvienė). Visiems  sveikintojams  ansamblio „Pasagėlė“ moterys įteikė po laimės dalelę – dekoratyvinę pasagą.
Šventės finale skambėjo daina „Žemė kėlė žolę“. „Šią dainą  pasirinkome todėl, kad joje yra žodis „pasagėlė“,- sakė ansamblio vadovė R.Apšegienė, pakvietusi kartu dainuoti visą salę.
Po šventės visi dalyviai dar susitiko pabendrauti prie vaišių stalo.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje tradiciškai švęstos Žolinės

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 15 dieną šeduviai 19-ąjį kartą rinkosi į liaudiškos muzikos festivalį ,,Žolinės vainikas“.

Ši tradicinė Žolinių šventė Šeduvoje prasidėjo atlaidais Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Gausus būrys tikinčiųjų atėjo į bažnyčią nešini žolynais, kurie buvo pašventinti.

Susirinkusius sveikino Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“. Vakare visi šventės dalyviai būriavosi Laisvės aikštėje pasigrožėti floristine paroda „Lietus Lietuvoje“. Parodoje buvo demonstruojami įvairiaspalviais raštais bei žolynais išdabinti skėčiai, kuriuos kūrė: Šeduvos kultūros ir amatų centras, globos namai, pirminės sveikatos priežiūros centras, neįgaliųjų draugija, biblioteka, lopšelis-darželis, Vėriškių bendruomenė, Butėnų bendruomenė, Pavartyčių bendruomenė ir kultūros namai bei Gitana Šiaulė. Susirinkusiuosius miesto aikštėje linksmino ŠAMA apdovanojimą šiais metais pelniusi Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“.

Lydimi ,,Retromobile“ klubo automobilių, šventės dalyviai iškilminga eisena iš miesto aikštės pajudėjo parko link. Šioje tradicinėje eisenoje dalyvavo LR Seimo narys, rajono meras, Tarybos nariai. Beje, šventinėje eisenoje ir miesto  parke vykusiame renginyje Šeduvos seniūnas nepasirodė. Galbūt seniūnas turėjo svarbesnių reikalų nei Šeduvos miesto šventė?
Parke vykusios šventės metu buvo  apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų Šeduvos miesto seniūnijoje savininkai.

Šventėje skambėjo Baisogalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos ,,Žvangulis“ atliekami kūriniai, Radviliškio, Raseinių, Girkalnio, Kelmės liaudiškų kapelų muzika. Visus sužavėjo skrabalininko Egidijaus Impolio bei Rolando Sereikos (smuikas) duetas. Šventę vedė Apolionija Zizirskienė (Vaidas Pračkaila) ir muzikantas Andrius. Šventės vinis – grupės ,,Kitava“ koncertas. Visiems dalyviams įteiktos Šeduvos kultūros ir amatų centro atminimo dovanos.
„Mes stengiamės kasmet dalyvauti šioje tradicinėje Žolinių šventėje Šeduvoje. Nuoširdus ačiū Izolinai Stanulienei  ir kitiems organizatoriams už gražią ir nuotaikingą šventę“,- renginiu pasidžiaugė Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius.
Šventę vainikavo fejerverkai.

Pagal  Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją


Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeduvoje bus įamžintas Palaimintojo T. Matulionio atminimas

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 6 dieną Radviliškio rajono  savivaldybės tarybos nariai aplankė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminimo įamžinimo vietą Šeduvoje. Apsilankiusiuosius maloniai pasitiko Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis, aprodęs memorialinį kambarėlį, kuriame paskutinius savo gyvenimo metus praleido Palaimintasis T. Matulionis. Šiame kambarėlyje  demonstruojami  Palaimintojo Matulionio asmeniniai daiktai bei nuotraukos.
Kad namelis taptų piligrimų traukos centru, jam reikia remonto: sudėti langus, įrengti šildymą bei sanitarinį mazgą.
Pasak Šeduvos Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio, kol T. Matulionio name veikė šildymas, buvo kviečiami lektoriai, žmonės susirinkdavo pasikalbėti po pamaldų, tačiau neveikiant šildymui bent šaltuoju metų laiku to buvo neįmanoma padaryti. 
„Teofilius Matulionis jau garsina Šeduvos miestą, nes čia buvo jo paskutinė gyvenimo stotelė. Turime relikviją – Palaimintojo paveikslą. Jeigu T. Matulionis bus paskelbtas Šventuoju, mūsų bažnyčia dar labiau pagarsės, tad, manau, reikia tinkamai pasirūpinti  šio iškilaus dvasininko atminimu“,- sakė dvasininkas V. Kazaitis.
Kad būtų įrengti minėti patogumai, Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio nuomone, reikėtų savivaldybė prisidėjimo, tai pat prisidėtų ir parapija.

Šiame susitikime nedalyvavo Šeduvos seniūnas J. Pranys. „Man čia nieko naujo nebuvo, žinome, kad seniūnui miestelio reikalai nelabai nerūpi“,- sakė dvasininkas.
Apie T. Matulionio atminimo išsaugojimą tarėsi Radviliškio rajono  savivaldybės mero pavaduotojas M. Pauliukas, Tarybos nariai V. Aleknienė, Z. Žvikienė bei Šeduvos bažnyčios pastoracinės tarybos nariai A. Petruškienė ir V. Žitkevičius. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019