Socialiniai tinklai

Aktualijos

SPALIS – MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO RADVILIŠKIO VINCO KUDIRKOS PROGIMNAZIJOJE

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija  kvietė spalio mėnesį Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai savo bibliotekose organizuoti veiklas, diskusijas, renginius tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“.

Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti Lietuvos mokyklas, jų bibliotekas ir bendruomenes glaudesniam ir efektyvesniam bendradarbiavimui, siekiant bendrų švietimo ir ugdymo tikslų.

Kasmet mūsų progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje  vyksta įvairūs renginiai. Tad šiemet bibliotekos darbuotojos ir vėl savo skaitytojus kvietė kartu švęsti ir aktyviai dalyvauti šiuose renginiuose:

 

  1. GRAŽIAUSIAS ŽODIS MOKYTOJUI. 3 KLASIŲ MOKINIŲ DARBELIŲ PARODA.
  2. AKCIJA ,,TVARKINGI VADOVĖLIAI‘‘.
  3. SVEIKA, KNYGELE! PIRMOKŲ APSILANKYMAS BIBLIOTEKOJE, SKAITYKLOJE.
  4. PASKAITA ,,KOMPIUTERINIŲ ŽAIDIMŲ ŽALA‘‘.
  5. POPIETĖ SU PAILGINTOS GRUPĖS MOKINIAIS ,, KĄ REIŠKIA BŪTI MANDAGIAM‘‘.
  6. 6. PROJEKTAS SU 4B KLASE ,,KNYGA KITAIP‘‘.

 

Skaitykloje vyko 3 klasių mokinių darbelių paroda, kuri buvo pavadinta ,,Gražiausias žodis Mokytojui‘‘. Mokiniai rašė gražiausius žodžius mokytojams ir juos puošė.

Spalio 2-10 dienomis progimnazijoje skelbėme akciją „Tvarkingi vadovėliai“, kurios tikslas  gerbti, saugoti, tausoti vadovėlius, iš kurių mokysis dar kelios mokinių laidos. Spalio 11 dieną, progimnazijos bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė kartu su mokyklos aktyvių mokinių tarybos narėmis Gabriele, Toma ir Ema tikrino, kaip mokyklos mokiniai tausoja savo vadovėlius. Padarėme išvadą, jog labiausiai vadovėliais rūpinasi pradinių klasių mokiniai, tačiau nuo jų neatsilieka ir vyresnieji. Mokiniai, kurie nebuvo susitvarkę vadovėlių, buvo paraginti tai padaryti.

Tvarkingų vadovėlių savininkams tarybos narės padovanojo šalies mokinių pieštus skirtukus, taip buvo skatinama tausoti mokyklos vadovėlius.

 

Spalio 10 – 12 dienomis  progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje pirmą kartą apsilankė pirmokai.    Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos, skaityklos elgesio taisyklėmis. Džiugu, jog visi žinojo, kad bibliotekoje reikia elgtis gražiai: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Taip pat būsimi mažieji skaitytojai buvo supažindinti su ,,knygelių prašymais‘‘. Skaitykloje, bibliotekininkė Vlada skaitė J. Marcinkevičiaus  ,,Grybų karą‘‘, grįžę į klases pirmokėliai turėjo iliustruoti šį kūrinį, o gražiausi piešinukai buvo eksponuojami skaitykloje.

Spalio 17-18 dienomis 1 – 4 klasių moksleiviai rinkosi į aktų salę pasiklausyti paskaitos apie ,,Kompiuterinių žaidimų  žalą‘‘ kurią vedė mokyklos psichologė A.Kuprytė–Ivanauskienė. Psichologė akcentavo, kad kompiuteriniai žaidimai sukelia priklausomybę,  agresyvumą. Per ilgas buvimas prie kompiuterio sukelia galvos skausmus, gali prisidėti prie regos prastėjimo. Pernelyg ilgas sėdėjimas prie kompiuterio riboja vaikų fizinį aktyvumą, sukelia nugaros problemų. Ilgalaikis laiko leidimas prie kompiuterio taip pat ir  trikdo vaikų socialinius įgūdžius.

Spalio 18d. bibliotekininkė Vlada Šiaudvytienė pakvietė  pailgintos grupės mokinius į popietę ,,Ką reiškia būti mandagiam‘‘. Popietės tikslas – skatinti mokinius būti mandagiais ir gražiai bendrauti, padėti vaikams suprasti, kad elementarios mandagumo taisyklės ugdo pagarbą kitam žmogui.

Popietėje buvo kalbėta apie mandagumo taisykles, paaiškinta apie svarbiausius mandagaus bendravimo žodelius: ačiū, prašau, atsiprašau. Bibliotekininkė pateikė   elgesio situacijų ir po to su mokiniais aptarinėjo kaip elgiamasi blogai ir kaip reikia elgtis gerai.  Visi pritarė bibliotekininkei, kad mokėti kultūringai elgtis – ypatingas menas.

Spalio 19 dieną 4b klasėje per dailės ir technologijų pamokas vyko projektas su mokyklos biblioteka „Knyga kitaip“. Mokiniai aktyviai ir kūrybingai įsitraukė į bibliotekininkės Gražinos Ivanauskienės pasiūlytą diskusiją, veiklą, apie knygas, kurių niekam nebereikia, ką su jomis daryti?

Iš senų biologijos knygų vaikai lankstė laikiklius informacijos lapeliams, nuotraukoms, karpė drugelius … Po dviejų pamokų darbo – knyga atgimė kitaip: stovu – laikikliu, spalvingais, margais drugeliais.

 

Tikimės, kad ir ateityje panašūs renginiai ir iniciatyvos bus įdomios visai progimnazijos bendruomenei.

 Vlada Šiaudvytienė, Gražina Ivanauskienė
Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekininkės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spalio mėnesį vyko akcija ,,Tvarkingi vadovėliai‘‘. Sudaryta komisija  mėnesiais tikrino ar aplenkti ir prižiūrėti mokinių vadovėliai. Per visą akcijos laikotarpį dauguma vadovėlių buvo aplenkti. Gaila, bet ,,vasaros atostogų nesulaukė ir rūbus pametė“, kai kurie 6-10 klasių mokinių vadovėliai.

mokiniams pateikė įdomią informaciją apie tai, kad nesaugodamas vadovėlių, nesaugai gamtos.

Sveikiname 1,2 ir 4 klasės mokinius, nugalėjusius akcijoje „Tvarkingi vadovėliai“! Šių klasių mokinių visi vadovėliai buvo aplenkti ir prižiūrėti ištisus mokslo metus!

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi