Socialiniai tinklai

Aktualijos

Socialdemokratų vadas pagarsėjo pravaikštomis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono tarybos narys socialdemokratas Kazimieras Račkauskis pravaikštomis pagarsėjo jau visoje apskrityje. Ieškodamas posėdžių nelankančio politiko į savivaldybę jau kreipėsi Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas. Beveik 30 procentų Lietuvai skiriamų ES lėšų skirstanti plėtros taryba priversta posėdžiauti be Radviliškio rajono atstovo.

Pinigai skirstomi be Radviliškio atstovo

Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas, Šiaulių meras Artūras Visockas Radviliškio rajono savivaldybės administraciją informavo, kad praėjusiais 2020 metais K. Račkauskis iš 41 posėdžio nedalyvavo net 35.

Šiaulių regiono plėtros taryba, sudaryta iš Šiaulių apskrities savivaldybių atstovų, įsteigta praėjusių metų lapkritį. Jos uždavinys – rengti, tvirtinti savo regionų plėtros planus ir gauti lėšų jų įgyvendinimui – beveik 30 procentų Lietuvai skiriamų ES struktūrinių fondų lėšų. Kitaip tariant, Taryba sprendžia, kiek lėšų gaus kiekviena savivaldybė.

Kadangi Radviliškio rajonui atstovaujantis K. Račkauskis posėdžiuose nedalyvauja, lėšas skirsto kitų rajonų atstovai.

Pakeitė buvusį merą

Nors rajono socialdemokratai skelbiasi esantys opozicija, Šiaulių regiono plėtros tarybai priklausęs buvęs rajono meras Antanas Čepononis, vietoj savęs pasiūlė K. Račkauskį. Pastarasis džiaugsmingai sutiko perimti pareigas, nors rajono Tarybos nariai jau tada abejojo, ar  jis tam tinkamas. K. Račkauskis jau buvo gavęs atsakingas savivaldybės Tarybos kontrolės komiteto pirmininko pareigas, tačiau komiteto, kuris turėtų kontroliuoti visą savivaldybę, veikla merdėja. Komitetas net sugebėjo „užsūdyti“ skandalingas Maisto ir veterinarijos tarnybos išvadas dėl sutarties neatitinkančio mokyklinukų maitinimo.

Rajono socialdemokratams vadovaujantis K. Račkauskis tikino, kad su naujomis pareigomis susidoros, tad jo kandidatūra į Regiono plėtros tarybą buvo patvirtinta ir palinkėta sėkmės darbuotis.

Politikas neranda laiko

Paaiškėjo, kad kolegų palinkėjimai darbuotis rajono labui skirstant ES struktūrinių fondų lėšas politikui nepadėjo. Redakcijai atsiųstame laiške K. Račkauskis skundėsi, kad už darbą Regiono plėtros Taryboje atlyginimo negaunantis, turintis dirbti neatlygintinai (visuomeniniais pagrindais), jam sunku suderinti savo darbą su posėdžiais. Ir tikino, kad svarstant „svarbius klausimus“ tikrai dalyvaujantis.

Kadangi politikas posėdžiuose nesilanko, įdomu, iš kur žino, kuriuose iš jų svarstomi „svarbūs klausimai“, o kuriose – ne?

Siūlys pareigas perimti kolegai?

Pasiskundęs, jog Šiaulių regiono plėtros taryboje yra priverstas dirbti veltui, K. Račkauskis sako svarstantis atsistatydinti ir galvoja siūlyti savo pareigas perimti nepartiniam Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui. Jo nuomone, nepartinis kolega „galėtų susitvarkyti geriau“.

„Dėkoju už pasitikėjimą, tik nemanau, kad valdantieji konservatoriai, „valstiečiai“ ir tie patys socialdemokratai už mane balsuos, nes mes – nepartiniai – ne tik deklaruojame, kad esame opozicija, bet dirbame kaip opozicija“, – sakė G. Lipnevičius. Jis apgailestavo, kad dėl kolegos neatsakingumo buvo prarasta daug laiko ir nebuvo deramai atstovaujama rajono interesams.

„Regiono plėtros taryba – ne vaikų darželis, čia skirstomos milijoninės investicijos, todėl keista iš suaugusio vyro girdėti tokius vaikiškus pasiaiškinimus. Jeigu neturi laiko, negali dirbti neatlygintinai – ko apskritai veržtis į politiką?“, – stebėjosi nepartinis Tarybos narys.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi