Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje klesti gėrimas namuose

Avatar

Paskelbta

data

Policijos suvestinės liūdina, nes kiekvienoje jų gausu smurto artimoje aplinkoje, ypatingai išgėrus, atvejų.

Statistika nestebina

Remiantis naujausiu Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto atliktu tyrimu, kurį užsakė Lietuvos verslo konfederacija, matyti, kad alkoholizmas Lietuvoje klesti. Nustatyta, kad daugiausia girtavimo problemų yra kaime, o girtauja 40-60 metų amžiaus vyrai, kurie nedirba arba turi mažas pajamas. Tyrimas taip pat atskleidė ir sąsajas su kriminogeninėmis situacijomis –  beveik pusė girtaujančių asmenų buvo įsivėlę į muštynes arba smurtines situacijas, pavartoję alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Dažniausiai girtaujama namuose
Atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje gyventojai alkoholį vis dar daugiausia vartoja namuose, arba viešose vietose, nors jose alkoholį vartoti draudžiama. Girtuoklystės čia klesti, nes ne visi stikliuko mėgėjai gali nueiti į kavinę ar barą.

Smurtas artimoje aplinkoje

Lietuvos statistikos departamentas informuoja, kad 2017 metais policija gavo apie 48 tūkstančius pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, o net 60 procentų smurtautojų buvo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Populiariausias – alus

Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos 2017 metų duomenimis matyti, kad  pagal kiekį alaus yra nuperkama daugiausia iš visų alkoholinių gėrimų – net 76 procentai visų alkoholinių gėrimų. Todėl nenuostabu, kad šalyje maisto prekių parduotuvių  alkoholio skyriuje alus užima ddidžiausią plotą. Situacija Radviliškyje

Radviliškio mieste šiuo metu veikia daug alkoholio pardavimo vietų, kurios dažniausiai įsikūrusios maisto prekių parduotuvėse, bei keletas kavinių ir  keletas barų.

Bankrutavus daugeliui  Radviliškio  barų,  pastebėta, jog ženkliai išaugo buitinis alkoholizmas. Policijos suvestinės mirga nuo smurto artimoje aplinkoje, ypatingai išgėrus, atvejų. O atlikto tyrimo ataskaitoje apie alkoholio vartojimą Lietuvoje aiškiai matyti, kad  Lietuvoje barų ir restoranų populiarumas gerokai mažesnis nei Vakarų Europoje.
Taip pat ten pažymima, kad tarp baruose ir restoranuose alkoholį vartojančių asmenų girtaujančių procentas mažas. Taigi akivaizdu, kad  barų, kavinių mažėjimas mieste nieko bendro neturi su alkoholio vartojimo mažėjimu. Galima teigti, kad net atvirkščiai, nes nelikus viešų ir legalių vietų, kuriose galima atsipalaiduoti, pasimėgauti lietuvių populiariausiu alkoholiniu gėrimu – alumi, klesti neteisėtas girtuokliavimas viešose vietose ir namuose. O  juk nei namuose, nei viešose vietose padauginusieji nėra griežtai kontroliuojami. Artimieji dažniausiai taikosi su vartojančiais alkoholį namuose šeimos nariais, vengdami konfliktų jiems nuolaidžiauja, patiria padauginusiųjų svaigiuosius gėrimus tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Kai tuo tarpu baruose lankytojai yra nuolat stebimi darbuotojų, o agresyvesniems klientams nieko nelaukiant kviečiami policijos pareigūnai, neleidžiama vystytis konfliktinėms situacijoms bei smurto protrūkiams.

Griežta  barų, kavinių kontrolė, siekis jas uždaryti, akivaizdu, veda tik prie dar didesnio alkoholio vartojimo ten, kur jo vartoti išvis nedera bei sukelia dar didesnes problemas – viešą girtuokliavimą bei buitinį alkoholizmą, lydimą smurto ir konfliktinių situacijų artimoje aplinkoje matant vaikams.

Pagal VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ,,Alkoholio vartojimo Lietuvoje“ tyrimo ataskaitą ir ,,Radviliškio krašto žinių“ informaciją

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019