Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skundikas patyrė fiasko

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“  jau rašė, kad prie trijų Tarybos narių  nekilnojamojo turto valdų bus asfaltuojamos gatvės. Naujai asfaltuotomis gatvėmis džiaugsis konservatoriai  E. Pranevičius, S. Dišlė bei socialdemokratas K. Račkauskis. Minėtieji politikai nuo klausimo svarstymo nusišalino, tačiau šiam sprendimui pritarė jų kolegų dauguma.

„Radviliškio kraštui“ paviešinus politikų pavardes, prie kurių valdų numatyta asfaltuoti gatves, konservatoriai nesupyko, o rajono socialdemokratų  vadas K. Račkauskis labai įsižeidė ir  redakciją užpylė raštais, reikalaudamas paneigti informaciją

Tarybos narys į  pateiktus klausimus nesugebėjo atsakyti

K. Račkauskis teigė, kad savaitraščio paviešinta informacija neatitinka tikrovės, cituojame: „Jokių asmeninių interesų neturiu. Šeduvoje Žvejų  gatvė įtraukta į infrastruktūros gerinimo planą, nusišalinau, kadangi, gatvėje turiu pastatų. Tačiau noriu paaiškinti, kad iki mano turimų pastatų kelio danga yra išasfaltuota prieš 10 metų, o asfaltuojama dalis bus link muziejaus, kuriame jokių interesų neturiu“,- reikalaudamas paneigti informaciją redakcijai rašė  Tarybos narys K. Račkauskis.

Na, iš jo rašto nelabai ir aišku, turi jis asmeninių interesų dėl Žvejų gatvės asfaltavimo Šeduvoje, ar ne. Nors  savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas įvardijo, kad Žvejų gatvė bus tvarkoma nuo Kėdainių gatvės iki būsimo muziejaus, o tvarkant šią gatvę bus nutiesti ir šaligatviai.

Savaitraščio redakcija du kartus siuntė paklausimą K. Račkauskiui dėl gatvės asfaltavimo prie jo nekilnojamojo turto, tačiau jis „nėrė į krūmus“ ir į klausimus nesiteikė atsakyti.

Tiesa, vėliau atsakė, kad  klausimai buvo pateikti šventiniu laikotarpiu, o jis Kalėdas ir Naujuosius metus leido su šeima, todėl jokių galimybių atsakyti į paklausimą neturėjo. Ką šventė po sausio 3 dienos, Tarybos narys neįvardijo…

Socialdemokratas nepažįsta savo kolegų?

K. Račkauskis taip pat neigė, kad yra konservatoriaus A. Čepononio kolega ar  draugas ir prašė paneigti šią informaciją – jam labai nepatiko straipsnyje parašytas sakinys: „Rajono meras konservatorius A. Čepononis pasekė premjero S. Skvernelio istorijos pavyzdžiu ir teikė siūlymą Tarybai, kad prie jo draugams ir partijos kolegoms priklausančio nekilnojamojo turto būtų išasfaltuotos gatvės“.

K. Račkauskis turbūt pamiršo, kad visai dar neseniai kartu su A. Čepononiu šventė  Tarybos narių Kalėdas, o kodėl socialdemokratui nepatinka  paviešintas kolegų bendravimas, paliekame spręsti skaitytojams.

Inspektoriaus tarnyba K. Račkauskį taip pat pamokė, kad nėra ko gėdytis gerų ar draugiškų santykių su konservatoriais, cituojame: „Publikacijoje pareiškėjas nėra pristatomas kaip A. Čepononio draugas ar partijos kolega. Be to, nei vienas, nei kitas minimas asmuo, kaip ir TS-LKD partija, nėra paskelbti už įstatymo ribų, su kuriais draugauti, palaikyti ryšius, būti bendrapartiečiu būtų kaip nors gėdinga ar nepriimtina visuomenei, žemintų garbę ir orumą“. O taip pat  Žurnalistų etikos tarnybos  inspektorius priminė skundo autoriui, jog jis pats skunde patvirtina, kad asfaltuojama gatvė ribojasi su jo nekilnojamuoju turtu, tad koks dar gali būti garbės ir orumo įžeidimas

Nepalankus sprendimas Tarybos nariui

Įsižeidęs, kad jo atsiųsto informacijos paneigimo savaitraštis „Radviliškio kraštas“ nespausdino, Tarybos narys socialdemokratas pateikė skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, prašydamas apginti jo garbę bei orumą, bet skundikui socialdemokratui  Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pateikė nuosprendį: „Pripažinti pareiškėjo Kazimiero Račkauskio skundą dėl publikacijoje ,,Trims tarybos nariams gatvės nebedulkės“ (,,Radviliškio kraštas“, 2020-01-09) paskelbtos informacijos  nepagrįstu“.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019