Baseine „skęsta“ šimtai tūkstančių eurų

Radviliškio  plaukimo baseinas ir toliau klimpsta – paaiškėjo, jog trūkstama lėšų sumokėti darbuotojų atlyginimams ir komunaliniams mokesčiams. Lapkričio  3 dieną vyksiančiame Tarybos posėdyje bus prašoma Radviliškio plaukimo baseinui papildomai skirti 105 tūkst. eurų  jo išlaikymui.

Baseinui reikia  vis daugiau lėšų

2017 metais atidarant naująjį Radviliškio plaukimo baseiną, buvo paskaičiuota, jog  ateityje jį gali prireikti kasmet „paremti“ 100 tūkst. eurų. Jau tuomet ši suma atrodė didelė, tačiau laikui bėgant ji vis pučiasi.
2020 metų pradžioje buvo planuota, jog pats plaukimo baseinas užsidirbs ne mažiau kaip 300 tūkst. eurų, bet realybė pasirodė visai kitokia. Vasario mėnesį  tvirtinant biudžetą iš karto  baseinui buvo nuspręsta skirti 120 eurų dotaciją, tačiau to nepakako ir dabar vėl prašoma papildomų lėšų.

Rožinės viltys sudužo – radviliškiečiams teks papurtyti biudžeto kišenę

Prasidėjus  Covid -19 ligos plitimui bei karantinui, plaukimo baseine lankytojų ženkliai sumažėjo.

„Dabar matosi, jog lankytojų gali būti 22 tūkst. mažiau, tad iš biudžeto reikės daugiau dotacijų, nes nebegaunamos  planuotos lėšos“,- sakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėja  R. Chlebauskienė. Pasak vedėjos, plaukimo baseinui išsilaikyti per metus reikia 435 tūkst. eurų – didžiąją išlaidų dalį sudaro komunaliniai mokesčiai, šildymas bei atlyginimai.
Sumažėjus lankytojų skaičiui, pats baseinas vietoje  planuotų 300 tūkst. eurų savo lėšų tikisi surinkti tik 200 tūkst. eurų. Tad iš rajono biudžeto dotacija sudarys net 225 tūkst. eurų – daugiau, nei planuoja užsidirbti pati įstaiga. Bet, kaip kalbama savivaldybėje, net ir pridėjus 225 tūkst. eurų tai gali būti dar ne galutinė suma, išsaugoti šią įstaigą nuo bankroto.

Beje, iš papildomos dotacijos baseinui – 105 tūkst. eurų – didžioji dalis (57 tūkst. eurų) bus išleista apmokėti komunalinėms paslaugoms, prekėms bei paslaugos, 45 tūkst. eurų bus išleisti darbuotojų atlyginimams ir už 3 tūkst. bus įsigyta turto.

Patys baseino darbuotojai planuoja, jog spalio – gruodžio mėnesiais apsilankys 6 tūkst. lankytojų, tačiau įsisiūbuojant koronavirusui tai gali likti tik svajonėse.

Ar Radviliškio baseinas netaps dar vienu uždarytu baseinu?

Radviliškio plaukimo baseino direktorius Jolitas Onaitis savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai patvirtino, kad baseino išlaikymui šiuo metu labai trūksta lėšų. Paklaustas, ar  nesiruošia kokiomis nors priemonėmis baseinas pats užsidirbti daugiau pinigų, J. Onaitis atsakė, jog šiuo metu nėra tokios galimybės. „Mūsų pagrindiniai klientai būdavo iš dabar „raudonuojančių“ rajonų – iš Šiaulių bei Pakruojo, kurių srautas pastaruoju  metu labai sumažėjęs. Labai sumažėjo ir vyresnio amžiaus lankytojų – žmonės  saugosi koronaviruso. Šiuo metu per dieną vidutiniškai sulaukiame po šimtą klientų, kai anksčiau darbo dienomis baseine apsilankydavo iki trijų šimtų žmonių. Kalbėjausi su kolegomis iš kitų rajonų, visiems baseinams dabar sunkūs laikai – Pasvalio baseinas šiuo metu uždarytas,Varėnos baseinas vos kvėpuoja. Neaišku, kaip bus toliau – šiuo metu tokia nežinomybė“,- sakė baseino direktorius.

Ar Radviliškio miesto plaukimo baseinas sulauks tokio pat likimo, kaip uždaryti baseinai Radviliškio rajone  Alksniupiuose bei Baisogaloje, ar bus tempiamas iš bankroto, bus nuspręsta artimiausiame Tarybos posėdyje.

Jonas Petrikas


Total
10
Dalinasi
Related Posts