Skaitytojai skundžiasi Pašto dėžučių problema – gyventojų rūpestis

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija gavo nusiskundimų, kad pašto dėžučių bendrabutyje adresu Kaštonų gatvė 6, Radviliškis  išvis nėra ir yra toks šabakštynas, kad nepaprastai sunku rasti reikiamą dėžutę. Nuvykus redakcijos korespondentui į vietą, informacija pasitvirtino.

Pasimetimas

Pašto dėžutės pagal butus išsidėsčiusios iš kairės į dešinę visiškai atsitiktine tvarka: 533, 421, 425, 529, 321, 124, 431, 329 ir t.t. Kaip  pavyksta paštininkams ar komunalinių paslaugų teikėjams išdėlioti kas mėnesį sąskaitas, lieka neatsakytas klausimas.

Dėl tokios pašto dėžučių betvarkės kreipėmės į bendrabučio administratorių „Mano būstas Radviliškis“ ir gavome atsakymą.

„Pašto dėžutės tai asmeninė namo, butų savininko nuosavybė. Pašto dėžutės keičiamos tik esant butų ir kitų  patalpų savininkų lėšomis ir tik su jų pritarimu. Kaštonų g. namo gyventojams buvo siūloma jas keisti, bet, deja, nepritarta. Ši problema yra žinoma, bet  Administratorius nieko daugiau padaryti negali, nes tai nėra susiję su namo bendro naudojimo objektų priežiūra“, – informavo  Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė.

Žmonių valia

Tai reiškia, kad jei gyventojai neišreikš valios turėti tvarkingas pašto dėžutes, tai ir toliau ši šabakštyno problema liks nepajudinta. Apie šią problemą pasiteiravome ir  AB ,,Lietuvos pašto“,  kuris informavo:

AB ,,Lietuvos paštas“ primena, kad Lietuvos Respublikos pašto įstatyme numatyta, jog už pašto dėžučių įsirengimą atsakingi pašto siuntos gavėjai,  gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos. Pašto dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

  • daugiabučiuose namuose kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;
  • individualiuosiuose namuose prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;
  • sodininkų bendrijose prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;
  • įmonėse, įstaigose ar organizacijose prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Laiškininkams nėra privaloma pristatyti siuntą, jeigu pašto dėžutė įrengta jam neprieinamoje vietoje arba jos iš viso nėra. Tokiu atveju, gavėjas turi pats atvykti į savo teritorijos paštą ir atsiimti jam adresuotą siuntą.

Aiškėja, kad Kaštonų gatvės gyventojų problema toli gražu ne vienetinė. Šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau kaip 1,9 mln. adresų, tačiau, AB ,,Lietuvos pašto“ skaičiavimu, kas penktas adresatas turi netvarkingą pašto dėžutę arba išvis jos neturi.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts