Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaitytojai skundžiasi Jūs paskambinote į polikliniką …

Paskelbta

data

„Privalau vartoti kompensuojamus vaistus, kol gyvensiu. Anksčiau vaistai buvo išrašomi su kompensuojamu vaistų pasu. Buvo daug nepatogumų juos įsigyjant. Dabar nauja tvarka – vaistai išrašomi elektroniniu receptu ir užtenka vaistinėje pateikti asmens tapatybės dokumentą – taip sugaištama daug mažiau laiko. Reikia tik paskambinti į registratūrą. Tačiau daug problemų iškyla įsigyjant vaistus Radviliškio poliklinikoje.

„Jūs paskambinote į Pirminį sveikatos priežiūros centrą. Norint užtikrinti kokybišką aptarnavimą, jūsų pokalbis bus įrašytas. Prašome palaukti, visos registratorės šiuo metu užimtos, arba paskambinti vėliau“. Tokį atsakymą išgirstame kiekvieną kartą. Jeigu iki pietų tenka užsiregistruoti, tai pavyksta tik iš 15 karto. Na, jeigu skambiname po pietų, tada greičiau. Kodėl reikia laukti savaitės ar daugiau išrašomų vaistų? Kodėl neparašomas priminimas į telefoną? Ar labai apkraučiau šeimos gydytojus, kabinetuose turinčius po du kompiuterius, turinčius bendrosios praktikos slaugytojas? Gal aptarnaujančiam personalui paprasčiausiai trūksta kompiuterinio raštingumo?

Man teko turėti reikalų su „Medicinos namais“ Tauragėje. Gal ir radviliškiečiams reikėtų pasisemti patirties iš jų? Šioje šeimos poliklinikoje Tauragėje dirba 4 šeimos gydytojai be bendrosios praktikos slaugytojų, viena registratorė. Paskambinus į registratūrą iškart atsiliepiama, o vaistai išrašomi tą pačią dieną arba kitą – priklausomai, kada dirba gydytojas. Vėliausiai po paros gaunamas pranešimas į telefoną, kada galima atsiimti vaistus. Kompiuteriu juk labai paprasta parašyti žinutę, pranešimą. Gal radviliškiečiams vertėtų pasimokyti tokio pacientų aptarnavimo iš tauragiškių?

Esama tvarka Radviliškio poliklinikoje keistina, kad nereikėtų bandyti žmonių kantrybės, gaišti brangų laiką. „Radviliškio kraštas“ rašo apie medikų darbo trūkumus, tačiau nuo to padėtis nesikeičia. Gal naujas meras bei savivaldybės administracija dar kartą pasidomės esama padėtimi Radviliškio poliklinikoje“,- skundėsi radviliškietis.

Poliklinikos direktorės  komentaras

Pasak poliklinikos direktorės Irenos Janušonienės, šiuo metu poliklinikos registratūroje yra įsigyta stotelė, fiksuojami praleisti skambučiai ir  į visus praleistus skambučius poliklinikos darbuotojai paskambina. Iš ryto poliklinikos  registratūroje dirba  trys darbuotojos, po pietų – dvi. „Pacientai galėtų daugiau skambinti į registratūrą po pietų, kai yra mažesnis apkrovimas. Darbuotojai stengiasi į visus praleistus skambučius atsakyti, tad jokių didesnių problemų neturėtų kilti. Be to, visiems gydytojams yra nupirkti mobilūs telefonai, kad pacientai jiems galėtų greičiau prisiskambinti dėl vaistų išrašymo ar dėl kokių nors kitų problemų. Po remonto šią savaitę registratūra persikelia į savo vietą, tad didesnių trukdžių dėl prisiskambinimo darbuotojams neturėtų kilti“,- sakė Radviliškio poliklinikos direktorė.

Na, o gyventojams linkime kantrybės bei sėkmingų skambučių.
Ar meras bei administracijos direktorė  imsis priemonių, kad gerėtų situacija Radviliškio gydymo įstaigose, kol kas viešai nebuvo informuota. Nors abu prieš rinkimus sveikatos apsaugos sritį įvardijo kaip turinčią problemų.

Jonas Petrikas    

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi