Skaitmeninio raštingumo mokymai Radviliškio viešojoje bibliotekoje

Balandžio–gegužės mėnesiais, kaip ir daugumoje kitų šalies bibliotekų, Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo, 2018 m. prasidėjusio projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymai.

Radviliškio krašto bendruomenė, vadovaujama Gedimino Lipnevičiaus, labai aktyviai įsijungė į šį projektą. Abiejose grupėse pagal pradedantiesiems skirtą programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ mokėsi po 12 žmonių.

Dalyviai buvo supažindinti su darbo skaitmeniniais įrenginiais pagrindais, teksto rengimo, paieškos internete pradmenimis, elektroninėmis paslaugomis bei savarankiško mokymosi galimybėmis. Visi atsakė į mokymų vertinimo anketą, išlaikė testą, gavo pažymėjimus.

Pažengusiesiems skirtoje programoje „Bendradarbiavimas Tau. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“ žmonės mokėsi, kaip saugiai ir atsakingai bendrauti ir bendradarbiauti e. paštu, kaip dokumentus laikyti internete, juos bendrinti su kitais žmonėmis, kaip planuoti laiką pasitelkiant e. kalendorius, susipažino su skaitmeninių nuotraukų redagavimo, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis, pasitikrino, ar saugiai bendrauja „Facebook“ socialiniame tinkle.

Mokymai naudos davė ne tik jų dalyviams, bet ir organizatoriams – paaiškėjo, ko trūksta, kad ateityje skaitmeninio raštingumo mokymams būtų sudarytos patogesnės sąlygos, o informacinėmis technologijomis besidomintys žmonės džiaugėsi, jog ir mokymams pasibaigus, bibliotekoje jie gali nuolatos konsultuotis, nes prireikus bibliotekos lankytojai yra mokomi individualiai.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ tęsis iki 2021-ųjų kovo mėnesio. Mokymai rengiami Lietuvos viešosiose bibliotekose. Į juos galima registruotis telefonu 8(620) 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba atvykti į artimiausią biblioteką. Radviliškio viešojoje bibliotekoje į nemokamus mokymus kviečiame registruotis Skaitytojų aptarnavimo  ir Informacijos-kraštotyros skyriuose arba telefonu 8 (422) 51398.

Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos metu dalyviai įgyja pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokosi rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Visi, norintys pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 valandų trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.

Dalyviams išduodami pažymėjimai, suteikiama mokomoji medžiaga. Dalinkimės žiniomis ir mokykimės visi kartu!

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts