Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Brangiai gyventojams kainuosianti mero užgaida

Avatar

Paskelbta

data

Retas pastebėjo, kad prie Aušros aikštėje esančio Savivaldybės pastato arčiausiai esančios automobilių stovėjimo aikštelės atsirado KET ženklas „Rezervuota“. Ir kaip kokia laukuose baidanti paukščius išskėstomis rankomis kaliausė, taip ženklas trisdešimt metrų grasins kiekvienam Savivaldybės ir kitų įstaigų interesantui.

Valdininkai duoda susiprasti – už jūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus įrengėme aikšteles, tad, būkite malonūs, ir keliasdešimt ar šimtus metrų kulniuokite iki mūsų durų.
Kaip bebūtų gaila, bet ne tik Radviliškis, o ir dažna Lietuvos savivaldybė, ypač regionuose, tvarkoma išimtinai pagal mero norus ir poreikius. Merui ne tik paskiriamas tarnybinis automobilis, bet jis išsireikalaus ir vietos jam. Maža to, parinkta vieta yra arčiausiai durų. Tuo tarpu neįgaliesiems skirtos pora vietų – keliasdešimt metrų toliau. Ar tinka neva krikščioniškas pažiūras  ginančiam merui taip demonstruoti galią, klausimas tik retorinis. Tačiau gal tai rafinuotas būdas susirinkti iš miestiečių ir svečių rinkliavas už 3 milijonus kainavusią aikštę? Juk dažnoje Europos valstybėje apmokestinti keliai. Kaip ten bebūtų, tačiau nemažai daliai apsižioplinusių vairuotojų teks ploninti pinigines.
Paprašytas paaiškinti situaciją, Radviliškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Vidmantas Benevičius teigė, kad su jo vadovaujama komisija KET ženklo pastatymo niekas nederino. Radviliškio miesto seniūno pareigas laikinai einanti seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė raštiškame atsakyme nurodė, kad tai padaryta rangovo „Panevėžio statybos tresto“ iniciatyva. Esą tai buvo įtraukta į projektą. Eligijos Zoltnerienės atsiųstame paaiškinime nurodyta, kad visas suderinimas atliktas su Šiaulių AVPK kelių policijos tarnyba. Tiesa, nenurodyta, nei kada tai padaryta, nei kokie pareigūnai priėmė sprendimą. Dabar tampa aišku, kodėl mero iniciatyva yra dovanojami automobiliai policijos komisariatui. Panašu, kad savo kišenėje reikia turėti ne tik kišeninį prokurorą, bet ir kitas jėgos struktūras.

Gerą pavyzdį demonstruoja Švedijos savivaldybės, kurios merams net nesuteikia atskiro tarnybinio transporto. Be to, Skandinavijos šalių valdininkai ir politikai nesinaudoja tokiomis privilegijomis, kokios dar gajos buvusiose komunistinio režimo valdomose šalyse. Tad Radviliškio mero sukurtas įvaizdis tik iš išorės gražus, bet vidus perpuvęs. Kaip sakoma, „ne viskas auksas, kas auksu žiba“, o apie žmogų ne iš kalbų, bet iš darbų reikia spręsti. Neseniai išrinkto Ukrainos prezidento pavyzdys turėtų būti pamokantis ir Lietuvoje – jis paprašė valdininkų nekabinti kabinetuose jo portreto. Tad ir Radviliškio rajono gyventojų pasitikėjimą gavęs meras turėtų parodyti gerą gestą – atsisakyti privilegijų. Be to, juk ir gyvena ne per toliausiai nuo darbovietės – vos už poros šimtų metrų.
Tiesa, meras A. Čepononis, kaip visada, nieko nesakė ir nieko neįpareigojo daryti. Ant aikštės trinkelių atsiradę užrašai, identiški mero ir kitų politikų tarnybinių automobilių valstybiniams numeriams, anot atstovės spaudai E. Zoltnerienės, yra tik informacinio pobūdžio horizontalus ženklinimas. Įdomu, kas lauks tų Savivaldybės ir jos administracijos darbuotojų, kurie išdrįs toje vietoje pasistatyti automobilį, kuriam bus duotas leidimas parkuotis privilegijuotoje aikštelėje? Galimi ne tik tokie veiksmai kaip leidimo atėmimas, premijų sumažinimas, krūvio padidinimas ir kiti socialinio spaudimo elementai, kuriais garsėja į tris neformalias dalis – panašias į kastas – suskaidyta administracija.
Kodėl ženklai pastatyti be suderinimo, pažeidžiant LR įstatymus, ir kas dėl to kaltas, skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
Bus daugiau.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019