Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Brangiai gyventojams kainuosianti mero užgaida

Avatar

Paskelbta

data

Retas pastebėjo, kad prie Aušros aikštėje esančio Savivaldybės pastato arčiausiai esančios automobilių stovėjimo aikštelės atsirado KET ženklas „Rezervuota“. Ir kaip kokia laukuose baidanti paukščius išskėstomis rankomis kaliausė, taip ženklas trisdešimt metrų grasins kiekvienam Savivaldybės ir kitų įstaigų interesantui.

Valdininkai duoda susiprasti – už jūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus įrengėme aikšteles, tad, būkite malonūs, ir keliasdešimt ar šimtus metrų kulniuokite iki mūsų durų.
Kaip bebūtų gaila, bet ne tik Radviliškis, o ir dažna Lietuvos savivaldybė, ypač regionuose, tvarkoma išimtinai pagal mero norus ir poreikius. Merui ne tik paskiriamas tarnybinis automobilis, bet jis išsireikalaus ir vietos jam. Maža to, parinkta vieta yra arčiausiai durų. Tuo tarpu neįgaliesiems skirtos pora vietų – keliasdešimt metrų toliau. Ar tinka neva krikščioniškas pažiūras  ginančiam merui taip demonstruoti galią, klausimas tik retorinis. Tačiau gal tai rafinuotas būdas susirinkti iš miestiečių ir svečių rinkliavas už 3 milijonus kainavusią aikštę? Juk dažnoje Europos valstybėje apmokestinti keliai. Kaip ten bebūtų, tačiau nemažai daliai apsižioplinusių vairuotojų teks ploninti pinigines.
Paprašytas paaiškinti situaciją, Radviliškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas Vidmantas Benevičius teigė, kad su jo vadovaujama komisija KET ženklo pastatymo niekas nederino. Radviliškio miesto seniūno pareigas laikinai einanti seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė raštiškame atsakyme nurodė, kad tai padaryta rangovo „Panevėžio statybos tresto“ iniciatyva. Esą tai buvo įtraukta į projektą. Eligijos Zoltnerienės atsiųstame paaiškinime nurodyta, kad visas suderinimas atliktas su Šiaulių AVPK kelių policijos tarnyba. Tiesa, nenurodyta, nei kada tai padaryta, nei kokie pareigūnai priėmė sprendimą. Dabar tampa aišku, kodėl mero iniciatyva yra dovanojami automobiliai policijos komisariatui. Panašu, kad savo kišenėje reikia turėti ne tik kišeninį prokurorą, bet ir kitas jėgos struktūras.

Gerą pavyzdį demonstruoja Švedijos savivaldybės, kurios merams net nesuteikia atskiro tarnybinio transporto. Be to, Skandinavijos šalių valdininkai ir politikai nesinaudoja tokiomis privilegijomis, kokios dar gajos buvusiose komunistinio režimo valdomose šalyse. Tad Radviliškio mero sukurtas įvaizdis tik iš išorės gražus, bet vidus perpuvęs. Kaip sakoma, „ne viskas auksas, kas auksu žiba“, o apie žmogų ne iš kalbų, bet iš darbų reikia spręsti. Neseniai išrinkto Ukrainos prezidento pavyzdys turėtų būti pamokantis ir Lietuvoje – jis paprašė valdininkų nekabinti kabinetuose jo portreto. Tad ir Radviliškio rajono gyventojų pasitikėjimą gavęs meras turėtų parodyti gerą gestą – atsisakyti privilegijų. Be to, juk ir gyvena ne per toliausiai nuo darbovietės – vos už poros šimtų metrų.
Tiesa, meras A. Čepononis, kaip visada, nieko nesakė ir nieko neįpareigojo daryti. Ant aikštės trinkelių atsiradę užrašai, identiški mero ir kitų politikų tarnybinių automobilių valstybiniams numeriams, anot atstovės spaudai E. Zoltnerienės, yra tik informacinio pobūdžio horizontalus ženklinimas. Įdomu, kas lauks tų Savivaldybės ir jos administracijos darbuotojų, kurie išdrįs toje vietoje pasistatyti automobilį, kuriam bus duotas leidimas parkuotis privilegijuotoje aikštelėje? Galimi ne tik tokie veiksmai kaip leidimo atėmimas, premijų sumažinimas, krūvio padidinimas ir kiti socialinio spaudimo elementai, kuriais garsėja į tris neformalias dalis – panašias į kastas – suskaidyta administracija.
Kodėl ženklai pastatyti be suderinimo, pažeidžiant LR įstatymus, ir kas dėl to kaltas, skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
Bus daugiau.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019