Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sidabravo mokiniams sveika ir smagi popietė su pačiūžomis

Avatar

Paskelbta

data

„Kartu su kiekviena svajone tau suteikiama vidinė galia ją įgyvendinti“ (Richard Bach)

                             Organizuojant biologijos pamoką – projektą „Sveika ir smagu“ Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokiniai diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą ir akcentavo, kad žymių žmonių greito lieknėjimo receptai ne visada yra veiksmingi. Nepaisant to, jog pasaulyje vis daugiau išleidžiama knygų apie sveiką gyvenimo būdą, dėl išmaniųjų technologijų ir mažo judėjimo daugėja stambėjančių žmonių. Ir jei XX a. mokiniai turėjo tik knygas ir savo galvą, tai dabar įvairios programėlės telefonuose ir kompiuteriuose bei  žaidimai ir jų siūlomos pramogos pratina visus žmones sėdėti.

                               Mokiniai nusprendė, kad jiems užteks sėdėti prie kompiuterių! Prieš vykstant į ledo areną  vaikai rengė pranešimus apie saugų elgesį ir atliko kūrybines veiklas. Mokiniai įkvėpti originalių idėjų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą, vyko į Šiaulius ir  prasmingai leido laiką ant “Akropolio ledo”. Dauguma vaikų neturėjo įgūdžių nei važinėti riedučiais, nei čiuožti pačiūžomis ir ledo arenoje apsilankė  pirmą kartą. Svarbiausia, kad paaugliai svajojo išmokti čiuožti, todėl jie drąsiai stojosi ant ledo su pačiūžomis ir entuziastingai mokėsi. Vaikai kurie pirmą kartą buvo atsistoję ant pačiūžų, ledo arenos seanso gale jau čiuožė su pačiūžomis.

                                Mes, kartu su mokiniais, smagiai čiaužydami džiaugėmės, kad šiais laikais norint išmokti čiuožti nėra problema. Vertindami pamoką – projektą, mokiniai teigė, kad buvo įdomu, smagu, sveika  ir naudinga, nes tai neeilinė pamoka – projektas!

                                                                                                          Silva Morkūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019