Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sidabravo mokiniams sveika ir smagi popietė su pačiūžomis

Avatar

Paskelbta

data

„Kartu su kiekviena svajone tau suteikiama vidinė galia ją įgyvendinti“ (Richard Bach)

                             Organizuojant biologijos pamoką – projektą „Sveika ir smagu“ Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokiniai diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą ir akcentavo, kad žymių žmonių greito lieknėjimo receptai ne visada yra veiksmingi. Nepaisant to, jog pasaulyje vis daugiau išleidžiama knygų apie sveiką gyvenimo būdą, dėl išmaniųjų technologijų ir mažo judėjimo daugėja stambėjančių žmonių. Ir jei XX a. mokiniai turėjo tik knygas ir savo galvą, tai dabar įvairios programėlės telefonuose ir kompiuteriuose bei  žaidimai ir jų siūlomos pramogos pratina visus žmones sėdėti.

                               Mokiniai nusprendė, kad jiems užteks sėdėti prie kompiuterių! Prieš vykstant į ledo areną  vaikai rengė pranešimus apie saugų elgesį ir atliko kūrybines veiklas. Mokiniai įkvėpti originalių idėjų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą, vyko į Šiaulius ir  prasmingai leido laiką ant “Akropolio ledo”. Dauguma vaikų neturėjo įgūdžių nei važinėti riedučiais, nei čiuožti pačiūžomis ir ledo arenoje apsilankė  pirmą kartą. Svarbiausia, kad paaugliai svajojo išmokti čiuožti, todėl jie drąsiai stojosi ant ledo su pačiūžomis ir entuziastingai mokėsi. Vaikai kurie pirmą kartą buvo atsistoję ant pačiūžų, ledo arenos seanso gale jau čiuožė su pačiūžomis.

                                Mes, kartu su mokiniais, smagiai čiaužydami džiaugėmės, kad šiais laikais norint išmokti čiuožti nėra problema. Vertindami pamoką – projektą, mokiniai teigė, kad buvo įdomu, smagu, sveika  ir naudinga, nes tai neeilinė pamoka – projektas!

                                                                                                          Silva Morkūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Seniūnijose trūksta informacijos

Avatar

Paskelbta

data

Po naujųjų metų didėjo pensijos, didėjo išmokos už pašalpas, žinoma, kilo ir parduotuvėse kainos. Beje, kainos kilo sparčiau nei pensijos ar pašalpos. Bet ne visi žino, kad kartą per metus galima gauti pašalpą.

Pirmiausiai trūksta informacijos, kas ją gali gauti,o kas negali. Savivaldybėje iš karto yra sakoma, kad viskas surašyta internetiniame puslapyje, tačiau juk ne visi moka naudotis internetu ir ne visi turi tą
internetą.

Radviliškyje ar didesniuose miesteliuose vieni per kitus greičiau sužino, kas, kur ir kaip. Tačiau Radviliškio rajone yra labai atokių kaimukų, kuriuose žmonės neturi nei kompiuterių, nei interneto, o informacijos ne visada ir visur būna iškabinta skelbimų lentose.

Tad kaip kaimo močiutei ir diedukui reikia visa tai sužinoti: interneto neturi, kompiuterio neturi, telefonas – ir tas su „knopkėmis“, o yra taip,
kad ir to telefono visai neturi.

Savivaldybė ir seniūnijos darbuotojai mano, kad jeigu jie yra mokyti, vadinasi, ir kaimukuose žmonės turi viską mokėti ir turėti. Žinau ir pažįstu žmonių po 40-50 metų, kurie nemoka internetu naudotis. Kadangi
pensijas atneša į namus, daugelis nemoka naudotis ir bankinėmis kortelėmis. Ne visi žmonės gali nuvažiuoti ir į miestą.

Ne visi mes tokie esame mokyti kaip valdžiai atrodo, sakytų, nesąmones kalbu, bet tiesa yra tokia, kokia yra. Ir galų gale, jei turi mažas pajamas, nori tik būtiniausiems pirkiniams panaudoti tuos pinigus. O apie internetą ir kompiuterius – tik pasvajoti.

Yra skiriamos vienkartinės pašalpos mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Kai šeimoje kiekvienam asmeniui negaunama pajamų po 125 eurus, reikia tiesiog kreiptis į savo seniūnijas, rašyti prašymą ir toks žmogus turėtų gauti pašalpą. Kiekvienas žmogus turi pasiskaičiuoti savo pajamas ir tada kreiptis į savo seniūniją. Seniūnija svarstys, ar jums priklauso ši pašalpa, ar ne.

Žinoma, nesinorėtų, kad tokias pašalpas gautų tie žmonės, kurie jas prageria. Tai turėtų įvertinti seniūnijos darbuotojai, nes tik jie
gali pažinoti savo seniūnijos gyventojus. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena seniūnija skelbimų lentose iškabintų informaciją apie pašalpas ir ne tik apie jas. Tokios informacijos tikrai trūksta visose seniūnijose.

Nemanau, kad sunku kartą ar du kartus per metus pakabinti tokią informaciją, nes įstatymai keičiasi dažnai, o ne kiekvienas suspėja sekti bet kokią informaciją. Vienais metais, tarkime, yra mokama pašalpa,o kitais metais jau nebemokama. O gal seniūnijos taupo lėšas iš vargšų žmonių? Visa informacija turi būt teikiama seniūnijose, kur žmogus registruotas

Saulius Taločka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujasis gimnazijos prezidentas – Dovydas Paškauskas

Avatar

Paskelbta

data

Kas geriau gali žinoti apie mokinių norus, tikslus ir iškylančias problemas bei jų sprendimo kelius, jei ne patys mokiniai? Tad 2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lizdeikos gimnazijos mokinių prezidento rinkimai.

Kandidatas D. Paškauskas, surinkęs 83 proc. balsų, 2020 m. sausio 16 d. buvo inauguruotas prezidentu. Susirinkę sporto salėje gimnazistai dar kartą išgirdo apie Dovydą, jo tikslus ir uždavinius, nuveiktus darbus.

Išrinktasis mokinių prezidentas prisiekė būti garbingu imnazijos lyderiu, savo gerais darbais būti pavyzdžiu kitiems, išklausyti kiekvieno gimnazisto nuomonę, aktyvinti mokinių bendruomenę, garsinti gimnaziją ne tik Radviliškio mieste, bet ir Lietuvoje, būti gimnazijos siela.

Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė ir klasių atstovai, sveikindami naująjį prezidentą, linkėjo ryžto, motyvacijos ir sėkmės būnant geru pavyzdžiu kitiems mokiniams. Tikimės, kad šie metai bus darbingi ir kupini idėjų ne tik prezidentui, bet ir visai gimnazijos bendruomenei.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019