Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sidabravo mokiniams sveika ir smagi popietė su pačiūžomis

Avatar

Paskelbta

data

„Kartu su kiekviena svajone tau suteikiama vidinė galia ją įgyvendinti“ (Richard Bach)

                             Organizuojant biologijos pamoką – projektą „Sveika ir smagu“ Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokiniai diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą ir akcentavo, kad žymių žmonių greito lieknėjimo receptai ne visada yra veiksmingi. Nepaisant to, jog pasaulyje vis daugiau išleidžiama knygų apie sveiką gyvenimo būdą, dėl išmaniųjų technologijų ir mažo judėjimo daugėja stambėjančių žmonių. Ir jei XX a. mokiniai turėjo tik knygas ir savo galvą, tai dabar įvairios programėlės telefonuose ir kompiuteriuose bei  žaidimai ir jų siūlomos pramogos pratina visus žmones sėdėti.

                               Mokiniai nusprendė, kad jiems užteks sėdėti prie kompiuterių! Prieš vykstant į ledo areną  vaikai rengė pranešimus apie saugų elgesį ir atliko kūrybines veiklas. Mokiniai įkvėpti originalių idėjų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą, vyko į Šiaulius ir  prasmingai leido laiką ant “Akropolio ledo”. Dauguma vaikų neturėjo įgūdžių nei važinėti riedučiais, nei čiuožti pačiūžomis ir ledo arenoje apsilankė  pirmą kartą. Svarbiausia, kad paaugliai svajojo išmokti čiuožti, todėl jie drąsiai stojosi ant ledo su pačiūžomis ir entuziastingai mokėsi. Vaikai kurie pirmą kartą buvo atsistoję ant pačiūžų, ledo arenos seanso gale jau čiuožė su pačiūžomis.

                                Mes, kartu su mokiniais, smagiai čiaužydami džiaugėmės, kad šiais laikais norint išmokti čiuožti nėra problema. Vertindami pamoką – projektą, mokiniai teigė, kad buvo įdomu, smagu, sveika  ir naudinga, nes tai neeilinė pamoka – projektas!

                                                                                                          Silva Morkūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019